Wakacje, urlopy, wyjazdy – wątek zbiorczy

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez nemi » 15 lip 2014, 14:05

widmo82 napisał(a):Atakować od naszej strony czy Słowackiej?

O kurcze, jak chcesz zaatakować Śnieżkę od strony Słowackiej, to weź dużo kanapek na drogę. Jeśli już musisz wchodzić na szczyt z innego kraju, to sugeruję wybrać Czechy – będzie ponad 300 km bliżej niż ze Słowacji.

widmo82 napisał(a):Pytanie jakim szlakiem wchodzić?

Jakim tylko chcesz – wszystkie trasy są proste, jeśli nie jesteś zgrzybiałem staruszkiem. Jeśli nie boisz się długiego chodzenia (a już wiemy, że nie :D) polecam zacząć przy świątyni Wang, udać się do Pielgrzymów (taka kamieni kupa), przejść szczytami nad Stawami, następnie wdrapać się na Śnieżkę trudniejszym szlakiem po kamieniach na wprost, następnie zbiec ulicą dookoła i udać się w kierunku Przełomu Łomniczki (czy tam Łomnicy). Musisz być tylko świadom, że nogi włażą w cztery litery, ale da się taką wycieczkę zrobić na raz.
Kup sobie mapę na miejscu koniecznie, żeby nie pobłądzić. Sprawdziłem już za Ciebie niemal wszystkie szlaki w tamtej okolicy i generalnie musisz jeszcze wiedzieć, że minimalne obuwie to sandały – w japonkach bądź klapach może być kiepsko.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez widmo82 » 15 lip 2014, 14:23

nemi napisał(a):O kurcze, jak chcesz zaatakować Śnieżkę od strony Słowackiej, to weź dużo kanapek na drogę. Jeśli już musisz wchodzić na szczyt z innego kraju, to sugeruję wybrać Czechy – będzie ponad 300 km bliżej niż ze Słowacji.

Przekonałeś mnie... idę od Czeskiej strony :)
nemi napisał(a):w japonkach bądź klapach może być kiepsko.

ech. czeka mnie kolejny zakup :D
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 09:23
Posty: 3600 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

Postprzez nemi » 15 lip 2014, 14:24

widmo82 napisał(a):Przekonałeś mnie... idę od Czeskiej strony :)

Ja bym jednak szedł po polskiej, bo też jest co oglądać.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Fudziu » 16 lip 2014, 22:20

Ja myślałem o takiej trasie :

http://mapa-turystyczna.pl/node/sniezka#

Prawdopodobnie wybierzemy się dokładnie taką, tylko jeszcze nie wiem gdzie zaczniemy :)
widmo82 na tej stronie możesz sobie wyznaczyć swoja trasę z dokładnym opisem. Czas, wzniesienia, szlaki <spoko>

Na tej trasie chyba najwięcej można zwiedzić. Widać stawy, Śnieżka, Mnichy, Świątynia Wang

Aaa, teraz zauważyłem, tak jak pisał nemi :)
Była: Magdalena 626 GD 2.0i 90KM sedan Jest: Madzia 626 GW 2.0 FS 115KM 99r, Audi A6 3.0 Quattro Avant 02r

Bez Mazdy nie ma jazdy
Każde Porsche od Mazdy gorsze
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sie 2012, 22:36
Posty: 196 (0/5)
Skąd: Chrzanów - KCH
Auto: Jest:
Mazda6 GJ 12' 165KM
Volvo V70 T5 2.3T

Były:
Mazdy, Fordy, Audi, Volvo :)

Postprzez tadzik101201 » 8 sie 2014, 15:47

Witam ja tego roku lece do Turcji i tu moje pytanie czy ktoś był juz w tych rejonach może mi podpowie co warto zabrać i na co zwrócić uwage
Początkujący
 
Od: 7 sie 2014, 11:51
Posty: 15
Skąd: Poznań
Auto: Mazda mx3 1.8 16v 1994r

PostTen post został usunięty przez stachan 5 sie 2015, 04:50.
Powód: Reklama

Postprzez Hordagoga78 » 14 lis 2014, 13:44

sprawa wycieczek wszelkich to temat rzeka, zaleznie co kto lubi...
w tym roku, wraz z moja Pania, bylismy na sycylii – zaliczylismy wiele zakatkow, ktore wiekszosc przewodnikow polecala.
deptalismy zastygla lawe Etny czy plywalismy blisko czynnego wulkanu Piano na wyspie Isola, z woda morska o zapachu zgnilych jaj, takze paplalismy sie w smierdzacej sadzawce, tuz obok wulkanu, ze niby zdrowo... caly pozniejszy dzien "roztaczalismy" won sadzawki, bo darmowy prysznic byl i owszem ale tylko 3 minuty... :) Santorini to wyspa blekitnego morza, bialych murow domow oraz niebieskich dachowek. nie bylismy, za drogie bilety wowczas byly...
szczegolnie polecam ruiny zamku w miasteczku Enna, polozone na wzniesieniu, z ktorego rozciaga sie niesamowity, zapierajacy dech w piersiach widok na okolice... uff wysoko...
ogolnie, drogi nieciekawe (niebezpieczne jak to wlochy), duzo tuneli, zwlaszcza na polnocym-wschodzie wyspy, kierowcy nieobliczalni (dwa pasy ruchu a cztery kolejki samochodow)...

kilka miesiecy pozniej, pojechalismy w okolice Barcelony, a dokladnie do Cala Salionc. Juz pierwszej nocy pogoda przywitala nas zdumiewajacym spektaklem dwoch poteznych napierajacych na siebie burz, z jasnymi jak slonce blyskawicami i jeszcze glosniejszymi grzmotami... takich burz to juz dawno nie widzialem, a widzialem ich wiele w swoim zyciu...
wspaniala okolica, zielono dookola, woda cudownie miekka, plaze niestety zwirowe – jakkolwiek to moze sie podobac, bo malutkie kamyczki intensywnie masuja stopy i lydki, natomiast po kilka godzinach czy kilkukrotnych wizytach na takich plazach, chodzenie lub tez przebywanie w przybzeznej czesci morza, gdzie zalamuja sie fale, jest juz meczace – owe kamyczki daja sie we znaki solidnym bolem...
nie omieszkalismy pojechac do samej Barceny – wspaniale miasto, zielone, pomimo gestej zabudowy czuc przestrzen, bajeczne budowle, wlacznie ze slawna katedra Sagrada (kolejka na kilka godzin aby wejsc do srodka), ogrody Gaudiego czy jego slawne rodem z basni budynki (zaguglujcie a zobaczycie co mam na mysli), dla fanow pilki noznej stadion Camp Nou i naprawde wiele innych...
U W A G A ! ! ! trzeba miec sie na bacznosci przed kieszonkowcami. potrafia zrobic portfel na twoich oczach – sam jestem tego przykladem...

oj wiele by tu pisac... raz jeszcze chcialbym pojechac na Krete i jej poludniowo-zachodnie rozowe piaski...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2013, 00:03
Posty: 89 (0/1)
Skąd: london
Auto: – czarna magda TS2 BL '11 Auto –

Postprzez lesiek » 23 lis 2014, 18:21

Wybieramy się w maju do Triestu (Włochy). Czy zna ktoś tam jakiś dobry, ale tani hotel/pensjonat?
lesiek
 

Postprzez pablog » 13 maja 2015, 11:08

Witajcie.
Kolejny sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, więc chciałbym się podzielić zaległą relacją z podróży do Chorwacji – http://www.cro.pl/chorwacja-2013-objazdem-do-tucepi-t46864.html.
Trasa liczyła ~3800 km – https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zN1chDQraLag.k9d2i1EYZNWg.
Może zawarte w relacji informację komuś się przydadzą.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 31 lip 2012, 08:32
Posty: 3 (0/2)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3, BK, 1.6 MZR, 2006 r.

Postprzez tomi911 » 13 maja 2015, 11:46

Hmmm... bardzo fajny temat – nie trafiłem na niego wcześniej ;)
Cóż – nie mogę się póki co poszczycić tysiącami kilometrów w trasie jak niektórzy, niemniej parę wypadów tego roku udało się już zaliczyć – choć nie były to dalekie wyprawy:
– Niepołomice i Wieliczka (~50km)
– Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice
– Oświęcim
– Wrocław (~ 650km)
– Sandomierz (~ 320km);
głównie jednodniowe wypady (za wyjątkiem 3 dni spędzonych we Wrocławiu).
Dalsze plany na ten rok to na pewno jeszcze jakieś 2-3 weekendy w niedalekich okolicach, wakacje to za pewno po raz kolejny polskie wybrzeże (na większą ekstrawagancję nie będzie mnie jeszcze – ani finansowo ani czasowo – stać w tym roku) i – być może – NL, ale to po wakacjach ;) Cały czas też – w bliżej nieokreślonym czasie – zawieszona widnieje weekendowa wycieczka do czeskiej Pragi, ale nie wiem czy uda się znaleźć na to fundusze i czas – zobaczymy :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 gru 2014, 21:45
Posty: 658 (0/14)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 BK Active
Rocznik 2005 (Model 2006)
Hatchback 1.6 MZR 105 KM

Postprzez stachan » 15 maja 2015, 04:45

pablog napisał(a):chciałbym się podzielić zaległą relacją z podróży do Chorwacji


Muszę przyznać, że relacja robi wrażenie <spoko> Zdjęcia super a te z promami przy moście przed Dubrovnikiem to wyglądają jak pocztówki <wow>

Bardzo imponująca wyprawa <slonko>

tomi911 napisał(a):wakacje to za pewno po raz kolejny polskie wybrzeże


Ja już ten etap mam za sobą <diabełek>
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 16:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez nemi » 15 maja 2015, 08:46

pablog napisał(a):relacją z podróży do Chorwacji

<spoko>

Też byłem w ubiegłym roku w Chorwacji i we Włoszech i marzę o powrocie. Niestety nie w tym roku.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez tomi911 » 15 maja 2015, 10:41

stachan napisał(a): tomi911 napisał(a):
wakacje to za pewno po raz kolejny polskie wybrzeże



Ja już ten etap mam za sobą <diabełek>

Dla mnie to wyjazd prawie jak za darmo – 80% kosztów to przejazd ;) A Trójmiasto i zatoka, wciąż mają jeszcze parę niezwiedzonych przez mnie miejsc.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 gru 2014, 21:45
Posty: 658 (0/14)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 BK Active
Rocznik 2005 (Model 2006)
Hatchback 1.6 MZR 105 KM

Postprzez stachan » 15 maja 2015, 18:15

Ja już dużo zwiedziłem, gdyż jeszcze jako kawaler mieszkałem kilka lat w Gdyni. Potem na wakacje również wybieraliśmy polskie morze. Jednak w ubiegłym roku uznaliśmy z żonką, że nadszedł czas na dalszy wyjazd i... zakochałem się w miejscach, do których jadę z walizką pełną tylko lekkich – plażowych ciuchów :D Na Bałtykiem musiałem mieć wszystko a najczęściej używałem parasola <nie powiem>
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 16:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez tomi911 » 15 maja 2015, 19:17

No widzisz ;) Co do pogody to – cóż, jest jaka jest – różnie trafiałem, ale ja nie jestem typem "plażowego leniwca" – wolę ruszyć pupę, więc nawet jak nie ma upałów to potrafię znaleźć ciekawe zajęcie a i po plaży połazić można jak jest ~20 stopni – jak pada, no to już lipa większa, ale nie ma co narzekać ;)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 gru 2014, 21:45
Posty: 658 (0/14)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 BK Active
Rocznik 2005 (Model 2006)
Hatchback 1.6 MZR 105 KM

Postprzez nemi » 13 lip 2015, 08:04

Ja byłem. Nocowałem kilka dni w Krasnobrodzie. Ksiądz (nie wiem czy tam jeszcze jest) prowadził jakąś wystawę ptaków, jest kapliczka na wodzie, są Szumy nad Tanwią – śmiech na sali, chociażby w Sudetach każdy strumyk lepiej "szumi", a kilka lat temu jak tam byłem można było zgubić koła w samochodzie w czasie dojazdu. Ogólnie dla mnie to było marnowanie czasu i pieniędzy :P. Ale spotkałem panią z Wrocławia, który dyma taki kawał drogi, żeby co roku spędzić chociaż kilka dni na Roztoczu, bo tam tak jest fajnie...
Dla mnie niestety nic ciekawego tam nie było.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez JohnnyB » 15 lip 2015, 08:25

Wypady do Grecji potaniały, więc na sierpień planuje jakiś wypad w tamte strony.
Możliwe że z biurem podróży, plan jest taki że weźmiemy przelot plus hotel, bez wyżywienia, na zasadzie zakup dwa dni przed wyjazdem, lotnisko dowolne byle taniej.

Moje pytanie to na jakiej wyspie wybrać nocleg tak aby była dobrym miejscem wypadowym i jednocześnie aby dawał jakieś 4 dni przyjemnego leniuchowania.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 20:27
Posty: 2539 (46/87)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Tomasz40 » 7 wrz 2015, 09:10

Też planuję wyjazd do Grecji. Zastanawiam się tylko jaka tam będzie pogoda we wrześniu
Tomasz40
 

Postprzez JohnnyB » 16 lis 2015, 22:03

Ktoś latał Condor'em ? Szukam lotów w jedno meijsce i oni wypadają najtaniej. Pytanie teraz tylko czy warto tym lecieć czy dopłacić 1kPLN do Air France ?
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 20:27
Posty: 2539 (46/87)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez brii » 17 lis 2015, 11:43

Osobiście z nimi nie miałem styczności ale o ile zbierają Cię z lotniska i dolatują na miejsce a lot nie trwa więcej niż 3 godziny to chyba nie ma sensu przepłacać.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park