Wakacje, urlopy, wyjazdy – wątek zbiorczy

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez Adaś » 12 paź 2007, 10:43

Krynicę Górską i okolice mam wyjeżdżone:) Na Jaworzynie zaliczyłem kiedyś taką glebę, że lecąc w powietrzu zastanawiałem się jak daleko jest do szpitala <lol>
Może faktycznie lepiej będzie poszukać na Słowacji czegoś, wyciągi są tasze a trasy chyba lepiej przygotowane
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez gari » 12 paź 2007, 14:32

Adaś napisał(a):Może faktycznie lepiej będzie poszukać na Słowacji czegoś, wyciągi są tasze a trasy chyba lepiej przygotowane

nawet sie nie zastanawiaj...na slovacji bez porownania lepiej sie jezdzi niz w polsce

Adaś napisał(a):Francja, Austria, Włochy odpadają – nie ten budżet;)

w polskich pseudo osrodkach narciarskich wcale mniej nie wydaz zreszta tak jak napisal
TALREP napisał(a):gdy jedzie nas piatka budzet zamyka sie w 1500zl

jak sie postarac to moze wyjsc naprawde niedrogo
Toyota Corolla / Nissan Murano + Infiniti G20
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2006, 18:25
Posty: 291
Skąd: 3miasto/Richmond,VA
Auto: Corolla/ Murano+InfinitiG20

Postprzez CheZZy » 12 paź 2007, 16:07

a ja zapraszam na Ziemie Kłodzką ;) m.in do Zieleńca ;) o to link :) http://www.zieleniec.pl/

jeszcze takie cuś znalazłem http://www.czarnagora.pl/main.asp :]

ps nie wiem jaka jest dł.tych stoków , nie chce mi się szukać ^^
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2006, 18:49
Posty: 453
Skąd: Kłodzko
Auto: MPV 2,0 benzyna 2000r., volvo v50

Postprzez loockas » 12 paź 2007, 17:24

Adaś napisał(a):zastanawiałem się jak daleko jest do szpitala łoł


Nie daleko :P Jak bedziesz lecial nastepnym razem to zadzwon, pokieruje cie bezposrednio na izbe przyjec :P

sołtys napisał(a):Nie wiem co wam sie tam podoba poza widokami, wyciągi stare i aby wjechać na samą górę trzeba sie 4 razy przesiadać do tego drałować przez tzw łącznik do tego praktycznie od sylwestra do końca ferii masa ludzi, trasy słabo przygotowane, tylko te dolne oświetlone, już nie mówie o wyjeżdzie w weekend kiedy to ostatniej zimy w kolejce sało sie średnio 20-40 minut.


Moze i masz racje. Ojciec jezdzi tam bo jest najblizej :) Raz korbielow, raz szczyrk dla odmiany. Czasem gora Zar. Jaworzyna byla miejscem gdzie uczylem sie jezdzic i tam kariere zakonczylem :P Krynica to moje rodzinne strony i jako pol krwi goral wypadalo chociaz sprobowac hahaha Moze jeszcze kiedys... :) A co do kolejke i masy ludzi... to norma. Ludzi nie stac na dalekie wyjazdy i wszyscy leca jak najblizej. Rok, w rok jestem kilkakrotnie w krynicy. Co roku jest coraz gorzej. Z tak pieknego szczytu jak Jaworzyna zrobili jeden z najwiekszych kurortow w Polsce. Szlaki turystyczna za chwile zagina, ludzie wola gondole lub droge gdzie mozna wjechac samochodem :/ Na szczycie kiedys byla tylko jedna knajpa i wieza transmisyjna. Teraz buduja hotel, jest kilka knajp a stare schronisko wyglada (i kosztuje) jak pensjonat :| Soryy za OT... rozpedzilem sie :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez darekk86 » 13 paź 2007, 00:06

Korbielow byl chyba ok, ale i tak zdecydowanie polecam wybrac sie gdziekolwiek za granice gdzie sa normalne trasy. U nas naprawde nie da sie pojezdzic normalnie.
Kiedys fajnie bylo na Chopoku, ale teraz tam chyba tez juz sa spore kolejki i duzo bydla. No ale przynajmniej trasy ciekawe i dlugie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez loockas » 6 wrz 2008, 11:11

Witam Was. Mam olbrzymią prośbę do Warszawiaków :)

Jutro jest podobno ostatnio dzień ładnej pogody. Mam ochotę przejechać się jutro do Warszawy i zwiedzić kilka miejsc. Moja znajomość Warszawy jest dość słaba i jeszcze nigdy nie byłem tam w celach turystycznych własnym samochodem. W planach mama zobaczyć starówkę, pałac kultury, łazienki i może wilanów jak starczy czasu. Mam następujący dylemat. W każde miejsce podjeżdzać autem, czy zostawić autko w centralnym miejscu i skorzytać z komunikacji miejskiej? Gdzie ewentualnie mógłbym zostawić samochód bezpiecznie na cały dzień? Trochę przeraża mnie jazda po Warszawie, bo jej za bardzo nie znam, dlatego skłaniam się ku komunikacji miejskiej. Będę wdzięczny za sugestie.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Beny » 6 wrz 2008, 11:57

najlepiej u Sivego ale jak juz wpadniesz do niego to mozesz nie pozwiedzac :P Ale pewnie najlepiej kom miejska napewno szybciej nie szukasz miejsca do zaparkowania/nie placisz za parkingi.Ostatnio jestem dlugo w krakowie i autem jezdze tylko na spota bo w paru miejscach jest tak rozkopany ze masakra szkoda czasu i paliwa.
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez Globy » 6 wrz 2008, 14:00

Jeśli chcesz pozwiedzać, to warto skorzystać z komunikacji – jest świetnie rozwinięta i niedroga (studencki bilet dobowy ok. 4 zł na wszystko). Jak będziesz jechać trasą katowicką, dojedziesz do skrzyżowania w Jankach – po lewej centrum handlowe – skręcasz w lewo w Al. Krakowską i jedziesz cały czas prooosto. Za jakiś czas po prawej salon Citroena, później McDonald's, miniesz wiadukt i po lewej kolejny McD, ciągle prosto. Dojedziesz do dużego skrzyżowania z ulicą Bitwy Warszawskiej 1920 r. i pomnikiem, które również przejeżdżasz prosto – Al. Krakowska zmieni się w ul. Grójecką. Jadąc dalej prosto po prawej miniesz klub Dekada i PKO BP, a później będzie już Hotel Sobieski i gdzieś tam zaparkuj.

W niedzielę nie będzie kłopotu, nie ma tam jeszcze strefy płatnego parkowania, a przed sobą będziesz miał Plac Zawiszy – duuuże rondo <usmiech> Którymkolwiek tramwajem dojedziesz do Centrum (w tę stronę, jakbyś dalej jechał prosto), 3 czy 4 przystanki – miniesz Dworzec Centralny i na następny masz centralny punkt metra. Stamtąd piechotką do Pałacu Kultury, autobusem spod hotelu Novotel (przeciwna strona ulicy) bodajże 151 do Łazienek i metrem, a potem autobusem do Wilanowa. Żeby dotrzeć na Starówkę, jedź metrem w przeciwną stronę do Placu Bankowego i stamtąd spacerek lub tramwaj. Kup sobie plan Warszawy za 9,99 zł, są tam zaznaczone wszystkie linie, bez problemu będziesz się poruszać.

Chętnie bym się spotkał, ale niestety mam inne plany (nauka do sesji, hihi). Już dzisiaj jest strasznie gorąco, także miłej wycieczki <usmiech>
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez loockas » 6 wrz 2008, 15:21

Beny napisał(a):najlepiej u Sivego


nie będę chłopakowi tyłka zawracał przy niedzieli :P

Globy dzięki za cenne rady. Na 100% wybiorę komunikację miejską.

Globy napisał(a):a później będzie już Hotel Sobieski i gdzieś tam zaparkuj.


Mogę śmiało zostawić auto na cały dzień? Miejsca są po prawej stronie ulicy czy musze objechać rondo i szukac z drugiej strony?


Globy napisał(a):Chętnie bym się spotkał, ale niestety mam inne plany (nauka do sesji, hihi). Już dzisiaj jest strasznie gorąco, także miłej wycieczki


Dzięki :) Nie ma sprawy. Ja właśnie dziś miałem egzamin, a jutro mały wypoczynek przed następnymi :D
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Globy » 6 wrz 2008, 16:20

loockas napisał(a):Mogę śmiało zostawić auto na cały dzień? Miejsca są po prawej stronie ulicy czy musze objechać rondo i szukac z drugiej strony?

Tak, dokładnie przed PKO BP jest cały ciąg miejsc parkingowych przy ulicy. Sobieski ma taką kolorową (przaśną, IMHO) elewację i tam już postój jest tylko dla taksówek, także zaparkuj nawet wcześniej i przejdź kilka kroków. Potem tylko zawracasz na rondzie i prosto do domu, skręcasz na Wrocław w Jankach. Przy okazji komunikacją lepiej poznasz miasto od codziennej podszewki <usmiech>
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez nemi » 6 wrz 2008, 16:53

Jak jeździłem kiedyś do Wawy na wycieczki, to zawsze zostawiałem auto pod Sadyba Best Mall, a potem bilet dobowy i pod nosem w prawo Wilanów (baaardzo blisko), a w lewo wsiadasz w to: http://www.ztm.waw.pl/baza/20080906/180/TO-PCWS.HTM i jedziesz praktycznie we WSZYSTKIE warte zobaczenia miejsca, bo to linia turystyczna. Jest jeszcze linia 100, gdzie jest przewodnik i nawet powie, obok czego przejeżdżasz :D
http://www.ztm.waw.pl/baza/20080906/100/TO-PLZ-O.HTM – wszystko na zwykłym bilecie :)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 6 wrz 2008, 22:29

Globy, nemi dziękuję za cenne rady. Dawno nie widziałem warszawy. Mimo, ze tłoczna i brudna, to pewne miejsca mają swój urok :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Beny » 6 wrz 2008, 23:16

loockas napisał(a):Dawno nie widziałem warszawy. Mimo, ze tłoczna i brudna, to pewne miejsca mają swój urok

ja bylem raz jak jechalem z wojska na przepustke :D zule wzdluz deptaku w warszawie centralnej porazka :| ale tam pewnie nie bedziesz chodzil.Milego zwiedzania
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez ravo » 7 wrz 2008, 00:07

ja jestem chyba bardzo wredny :P ale szczerze to nie wiem czy to zart czy prawdziwe pytanie, bez zadnego obrazania nikogo :)


to nie indie
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez nemi » 7 wrz 2008, 22:32

ravo napisał(a):to nie indie

Pewnie nie Indie, ale nie każdy musi wszędzie wozić dupsko własnym autem :P

Ja dziś przejechałem się autobusem linii 100 – w sumie fajnie, ale kręci się jak smród po gaciach trochę i pałac kultury objechał z każdej strony. Na początku jeździł po naprawdę ładnych okolicach, trochę wśród wieżowców, ale jak przejechaliśmy przez most Świętokrzyski, to już masakra – wstyd i hańba, że tam wożą turystów – zasyfione stragany koreańskie, spalone samochody przy drodze, slumsy z pozaklejanymi szybami taśmą itp. Całość 95 minut, za 2,80 zł. Fajna sprawa, żeby oblookać gdzie coś ciekawego jest i wybrać się już prywatnie autem/komunikacją miejską.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 7 wrz 2008, 22:46

I po wycieczce :) Globy zaparkowałem właśnie tam gdzie mi radziłeś, trafiłem prawie bez problemu. Dzięki jeszcze raz.


ravo napisał(a):ale szczerze to nie wiem czy to zart czy prawdziwe pytanie, bez zadnego obrazania nikogo


A czemu niby żart? Nie znam miasta i chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa komunikacji miejskiej i gdzie mogę zostawić bezpiecznie samochód. Nic zabawnego w tym pytaniu nie widzę (i chyba inni też nie, skoro mi pomogli). Nie każdy mieszka w takim cywilizowanym mieście jak Wrocław :P U nas komunikacja miejska jest na tragicznym poziomie i nawet gdybym miał stać 3 godziny w korku w katowicach, to i tak wybrałbym własne auto. O miejskich parkingach też można wiele gadać. Przyjedż i postaw swojego fiata na wrocławskich blachach byle gdzie u mnie w okolicy, to zostaniesz bez lusterek.

Faktycznie... śmieszne było to moje pytanie. Można przerzucić do dowcipów <lol>
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Yarick » 7 wrz 2008, 23:12

loockas nastaw się że jak będziesz wyjeżdżał w stronę Janek w szczycie to trochę może Tobie zejść , w piątek z
Powstańców W-wy do krzyżówki na Janki zeszło mi ponad 2,5 h ale ogólnie luzik.
Pozdróófka
Możesz jeszcze Zoo spróbować ma 80 lecie w tym roku.
CHOPAK BEDZIE :D Franio już jest ;P
Xed [sprzedany]
G-tech 8,17- 8,36 ;]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2007, 23:01
Posty: 259
Skąd: Świdnica
Auto: Mazda Xedos 6 CA/KF

Postprzez loockas » 7 wrz 2008, 23:21

Już wróciłem :) Źle nie było. Wyjazd z wawy trwał jakieś 25 minut.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 8 wrz 2008, 07:27

loockas napisał(a):Nie każdy mieszka w takim cywilizowanym mieście jak Wrocław

Tyle, że cywilizacja na drogi jeszcze tam nie dotarła :P.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Lukano » 8 wrz 2008, 10:31

nemi napisał(a):Tyle, że cywilizacja na drogi jeszcze tam nie dotarła język.

Ale idzie do przodu :P jak ostatnio byłem to Wrocław był strasznie rozkopany :P
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park