Kącik audiofila

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez sewo » 10 sty 2017, 18:12

Witam.

Od pewnego czasu chodzi za mną kupno jakiegoś zestawu stereo. Co prawda budżet mam nie za duży bo na same kolumny chcę wydać max 1000zł. Amplituner do 500zł. Oczywiście wszystko używane. Zależy mi na czystym graniu bez łupania i pisków. No może szarpnę się i wydam te 2 klocki ale czy te 500zł wpłynie tak drastycznie na jakoś dźwięku to wątpię. Co polecacie do pokoju 30 m2. Zastanawiam się na Dali 450, Tonsil maestro 180. Słuchałem i podoba mi się jak to gra ale wiem że każdy zestaw inaczej zagra na innym piecu. Słuchałem jbl z seri E ale to znowu takie typowe rąbanie. Zastanawiam się też nad nowym zestawem STX F-200 n. Jaki wzmacniacz amplituner polecicie? Mam nadzieje że znajdzie się ktoś elokwentny ;)

Jeśli macie jakieś fajne zestawy to piszcie pokazujcie dzielcie się odczuciami jak to gra ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Wielkopolski
 
Od: 11 cze 2007, 18:54
Posty: 2248 (37/52)
Skąd: Poznań / Komorniki / Wiry / Luboń
Auto: Cx7 Er
MX5 Na
Transit Connect
Było:
MX5 Nbfl , RX8 Fe

Postprzez sq2jul » 10 sty 2017, 21:28

Nie jestem audiofilem. W żopie byłem, badziewie widziałem. Jednak śledzę na yt kanał Reduktor Szumu. Panowie zajmują się audio w każdym aspekcie. Od teorii po praktykę i testy konkretnych zestawów. Wydaje mi się, że ich filmy mogą być pomocne jeżeli chce się wydać przytoczone kwoty na używane zestawy.

https://www.youtube.com/watch?v=0UYCqCk ... _JEt3RGal9

Generalnie polecam się rozejrzeć po kanale. Myślę, że znajdziesz wiele wskazówek, łącznie z polecanymi zestawami.
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 20:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez macvas » 11 sty 2017, 08:56

Ja również nie uchodzą za elokwentnego w temacie, baa uważam, że w kwestii rozróżnienia "jakości i dobrego grania" jestem głuchy jak pień ;P

Co do kwestii doboru sprzętu audio zdałem się kilka lat temu na podpowiedź i kilka rad kumpla m.in. czego unikać by nie przepłacać, bo w małych pomieszczeniach i tak to będzie chodzić na pół gwizdka. Budżet miałem podobny, z tym że celem był nowy sprzęt. Wyłożyłem więc ~2k i wpadła Yamaha RX-V381 + odtwarzacz BD tej samej marki i do tego głośniki Prism Onyx100. Zestaw niby tylnej części nie urywa, ale jak na moje potrzeby (salon blisko 24mkw + projektor) to jestem zadowolony. Trochę to trwało nim rozkmniniłem jak wszystko ładnie poustawiać by wydobyć "ukryty wymiar", ale gra miło i znajomi jak wpadają to sobie chwalą. Po jakimś czasie zrezygnowałem jednak z 5.1 (a raczej 5.0 bo sub był kolumnowy) i zestroiłem całość pod stereo, bo tak mi upłynęły lata młodości i tak już chyba zostanie. Pan Dolby to jednak nie moja liga, chociaż czasem fajnie posłuchać.
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 19:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez loockas » 11 sty 2017, 13:20

macvas napisał(a):Pan Dolby to jednak nie moja liga, chociaż czasem fajnie posłuchać.


Jak dla mnie 5.1 to raczej filmy, gry.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez macvas » 11 sty 2017, 15:24

To racja, ale jest kilka fajnie nagranych koncertów (m.in Sade), które moja żona lubi odpalić i nie powiem, w wydaniu przestrzennym brzmi miło dla ucha.

Grunt, że sprzęt się sprawdza i pozostałym również życzę trafnych wyborów. <spoko>
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 19:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez Jey » 12 sty 2017, 09:37

Sam tytuł tego tematu sugerowałby że powinni wypowiedzieć się "audiofile" – tylko pytanie kim tak naprawdę są – bo po mojemu to osoby lubujące się w słuchaniu muzy na dobrym jakościowo sprzęcie (niekoniecznie zaraz bardzo drogim, co większość może właśnie tak kojarzyć) i dążące do szeroko rozumianej "doskonałości" w tym właśnie odsłuchu. A co za tym idzie wciąż szukają co zrobić/zmienić w swoich konfiguracjach sprzętowych, aby to zagrało jeszcze lepiej <spoko>

Na początku od razu wspomnę, że ja po prostu lubię słuchać muzyki, a to co napiszę poniżej nie jest żadnym odkryciem, i wynika z kilku lat moich doświadczeń i przygody z muzą :)

Kolega sewo podał kwotę jaką ma do wydania, choć w wypowiedzi jest ona bardzo rozjechana (od 1000 do 2000) a to ma duże znaczenie przy szukaniu i ewentualnym wyborze sprzętu. Powierzchnia jest znana – 30m2, tylko teraz kolejne ważne pytanie, do jakiego rodzaju muzyki to być? Co głównie słucha – wbrew pozorom to też ma duże znaczenie, aby później nie męczyć uszu, źle dobranym sprzętem.

Wspomniał też, że poszukuję raczej używanych "klocków" – to już pierwsza wg. mnie trafna decyzja, bo aktualnie na rynku nowych nie bardzo jest co szukać w "normalnych" cenach, aktualnie w nowych królują głównie KD (kina domowe) często jest to teraz wzmacniacz, tuner i odtwarzacz blu-ray, DVD w jednym. Może to i dobre do oglądania filmów gdzie ważny jest tzw. efekt dźwiękowy, uczucie przestrzeni i wyraźne dialogi, ale do słuchania muzyki to wg. mnie się nie nadaje. Jeśli muzyka, to tylko w stereo, a to oznacza: dobre kolumny, dobrej jakości wzmacniacz i do tego przyzwoite źródło dźwięku.
Kolejność jaką podałem nie jest przypadkowa, bo to kolumny a dokładniej przetworniki (jak kto woli głośniki) mają największe znaczenie w końcowym efekcie, czyli to co słyszymy to fala dźwiękowa jaką wytwarza głośnik – jeśli ten będzie miernej jakości – to jak dobry wzmacniacz by nie był – to efekt końcowy będzie wiadomo jaki. Prosty wniosek na tych elementach nie ma co oszczędzać. Wymienione modele Maestro 180 czy Dali 450 mają sporo dobrych opinii i nie powinieneś się na nich zawiedź, tyle że nowe kosztują nie mało (na wzmacniacz w tym budżecie może braknąć) a używane w dobrym stanie jak na lekarstwo – zatem zostaje cierpliwie czekać na dobrą okazję ;)
Odpuściłbym też amplituner a zaczął szukać dobrego wzmacniacza – tandem tego typu najczęściej nie zagra tak dobrze jak każdy klocek osobno, a tunery nie są drogie. Kolejny raz trzeba sobie zadać pytanie do jakiej muzyki to ma być, np. osobiście wolę cieplejsze brzmienie – bardziej miłe dla ucha, a tu sprawdzą się starsze modele LUXMAN, ROTEL czy NAD – może nie wyglądają one "rasowo" (choć wygląd to rzecz gustu), ale brzmieniowo wg. wielu opinii – jest co posłuchać. Na koniec mojego już i tak przydługiego wywodu, wspomnę, że wiadomo, iż w takim wiekowym sprzęcie trzeba mieć na uwadze, że może być to i owo do zrobienia (np. wymiana kondensatorów, czy np. czyszczenie potencjometrów itp.) ale za to brzmieniowo odwdzięczą się nam z nawiązką i spokojnie "biją" aktualne chińskie wynalazki na głowę, które może tylko ładnie wyglądają (i to nie zawsze <dupa> ).
Jak już ktoś wyżej wspomniał parametry typu moc nie zawsze jest tu najistotniejsza, osobiście mało kiedy przekręcam gałkę głośności w wzmacniaczu więcej jak na 1/4. Podobnie tyczy się to kolumn, nie raz małe monitorki mogą lepiej – tzn. dynamicznej, czyściej zagrać niż sporej wielkości podłogówki – tu ważnym parametrem jest ich skuteczność. Na rynku wtórnym widać na co jest popyt, i najczęściej jest to sprzęt sprawdzony i wielu przypadł do gustu brzmieniowo. Inna bajka to ostatnimi czasy trend na zakup polskiego sprzętu z czasów PRL (sam na to chorowałem :) ) – ale jak już wspomniałem – to już inna bajka...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 11:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez kriskus » 12 sty 2017, 14:11

Najlepiej to poczytaj na forach serwisów typu audiostereo.pl czy hi-fi.com.pl Podobnych tematów jest tyle, że głowa boli :)
I tak jak ktoś wyżej napisał określ jeszcze na czym Tobie zależy dokładniej. Piszesz, że stereo, potem że amplituner (co na ogół dziś oznacza KD z wieloma kanałami). Jeśli chodzi tylko o muzę z CD, plików czy sieci – to wzmacniacz stereo da wyższą jakość przy tej samej cenie.
Forumowicz
 
Od: 4 gru 2005, 02:30
Posty: 275 (1/0)
Skąd: Bydgoszcz / Gdańsk
Auto: BAZ5, CAKL, CRRF7J

Postprzez sewo » 12 sty 2017, 22:55

Muzyka to raczej pop r&b czasem jakiś rock. Dużo jędzę autem więc praktycznie słucham wszystkiego. Nie zależy mi żeby to grało głośno a bass przestawiał szklanki w szafkach. Ma być soczyście głęboko i czysto. Jeśli chodzi o wzmacniacz to zastanawiam się na Pioneerem a-300, ale wyżej wymienione też biorę pod uwagę. Pytanie mam o Techniksa. Multum tego jest na aukcjach. Warte to jest uwagi?
Obrazek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Wielkopolski
 
Od: 11 cze 2007, 18:54
Posty: 2248 (37/52)
Skąd: Poznań / Komorniki / Wiry / Luboń
Auto: Cx7 Er
MX5 Na
Transit Connect
Było:
MX5 Nbfl , RX8 Fe

Postprzez Jey » 13 sty 2017, 23:01

Wymieniony Pioneer parametrami nie powala – ot zwykły przeciętniach jakich pełno, a od wzmaków Technicsa trzymałbym się raczej z daleka – ogólnie marka bardziej obrosła legendą niż jest tego faktycznie warta. Dźwięk nijaki – dynamiki w tym nie znajdziesz, a o wspomnianej "soczystości" możesz zapomnieć. Jak w każdej marce jest kilka dobrych modeli, ale myślę, że nie warto sobie nimi głowy zaprzątać, kiedy na rynku masz lepsze opcje na których nie powinieneś się zawieźć. Praktycznie np. taki NAD starej serii 3... czy LUXMAN L – 200 i wyżej modelowo (ale nie rocznikowo) – powinny spełnić wymagania jakie stawiasz. Jak chcesz więcej dynamiki, szczegółowości i wyraźnej sceny stereo (pytanie kto by nie chciał :D ) to możesz poszukać wzmacniaczy o budowie tzw. dual-mono, czyli 2 monofoniczne wzmacniacze w jednej obudowie. Sam aktualnie takiego używam i różnica jest znaczna porównując do wzmacniacza o standardowej budowie. Cały czas jednak należy pamiętać, jak już wcześniej zaznaczyłem, że ostatecznie to podłączone do zestawu kolumny robią największa robotę i należy je sensownie dobrać do tego co mamy lub planujemy mieć. Na koniec wspomnę tylko, że to co napisałem, to żadne odkrycie, a tematów o doborze klocków audio, jak ktoś wspomniał wyżej, na necie jest bez liku – zatem zapraszam do lektury. Polecam też wspomnianą serię na YT "Reduktora Szumu" są tam odcinki gdzie poleca gotowe zestawy stereo do konkretnego pomieszczenia np. salonu, sypialni itp. jak i pod konkretną muzykę <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 11:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez sewo » 14 sty 2017, 16:23

Jey a ty jaki masz zestaw? Musze poczytać o tym dual mono :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Wielkopolski
 
Od: 11 cze 2007, 18:54
Posty: 2248 (37/52)
Skąd: Poznań / Komorniki / Wiry / Luboń
Auto: Cx7 Er
MX5 Na
Transit Connect
Było:
MX5 Nbfl , RX8 Fe

Postprzez kriskus » 14 sty 2017, 17:04

Ja też polecę NAD, chociaż wyglądem nie powala. Kupiłem używkę C355 i jestem zadowolony, ale to wzmacniacz stereo, bez żadnych bajerów. Chodzi z kolumnami B&W i jest git. Do tego raspberry pi z zainstalowanym volumio i można zarządzać muzą ze smartfona/tabletu.
Forumowicz
 
Od: 4 gru 2005, 02:30
Posty: 275 (1/0)
Skąd: Bydgoszcz / Gdańsk
Auto: BAZ5, CAKL, CRRF7J

Postprzez Jey » 14 sty 2017, 23:21

sewo napisał(a):Jey a ty jaki masz zestaw?


Aktualnie (bo zmiany u mnie dosyć często zachodzą przynajmniej w tym temacie :) ) słucham na dość nietypowym wzmacniaczu marki o której zapewne mało kto słyszał: WANGINE model WA-7700 – to kawał wiekowego klocka z lat 80-tych (i to w dosłownym tego słowa znaczeniu waży około 10 kg) produkowanego w Taiwanie na rynek niemiecki. Nie będę się tu rozwodził z parametrami, bo można wszystko na necie znaleźć jak się dobrze poszuka, napiszę tylko, że kupiłem go jako kolejny wzmacniacz z czystej ciekawości ze względu właśnie na budowę dual-mono (wtedy jeszcze nie oszczędzano tak na "bebechach" i jakość szła na równi z ceną), i jak na razie u mnie gra główną rolę w zestawie, a wygląd jaki prezentuje też niczego sobie: gruby polerowany alu front plus wychyłowe wskaźniki, duże pokrętło głośności, pełna regulacja barwy w tym nawet tonów średnich – ogólnie typowy VINTAGE <czarodziej>
Kolumny to też aktualnie rzadkość na rynku wtórnym – RADMOR LS40. Jest obszerna ich recenzja na necie, więc nie będę się tu rozwodził o ich zaletach, sam fakt zastosowania w nich głośników naprawdę wysokiej klasy (Davis, Dynaudio) mówi sama za siebie. Ich dynamika i barwa bardzo mi pasuje i pewnie szybko (bądź w ogóle) ich nie wymienię na inne.
Źródeł jest kilka, ale głównie słucham płyt CD na starej, ale bardzo dobrze grającej polskiej FONICE CDF 003R – to kolejny ukłon w stronę polskiego dawnego audio, choć tak naprawdę w tej Fonice polska jest tylko obudowa (podobnie jak w wyżej wymienionych kolumnach) i zasilacz; reszta jest rodem z Japonii (mechanika Mitsumi, laser Sony, przetwornik Sanyo) – i pewnie dlatego do tej pory gra i to naprawdę na przyzwoitym poziomie bez żadnych przebarwień – tak jak powinno, czyli neutralnie.
Nie będę się tu teraz rozwodził o jakiś tam "średnicach" itp. cudach :) po prostu ten zestaw na razie mi pasuje i słucha się na nim muzyki z przyjemnością. Główną robotę robią tu kolumny (skuteczność 90dB), dobre praktycznie do słuchania każdego rodzaju muzyki (co się rzadko zdarza), wzmacniacz w raz nimi tworzy fajną ciepłą i zarazem bogatą scenę stereo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 11:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez brii » 17 sty 2017, 20:05

Skoro już mamy kącik audiofila to skorzystam i zapytam – orientujecie się czy gdzieś w PL da się kupić poniższe cudo? Chodzi o to by od sprzętu w który producent poskąpił na USB ale dał dock Appla dało się dołączyć jakiś standardowy odtwarzacz.
Załączniki
31JMyY1WO5L.jpg
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez sewo » 26 lut 2017, 15:52

No i wybór padł na electrino 150 stxa.
http://stx.pl/stx-electrino-150.html

Słuchałem też tagi 606 f
https://www.abcav.pl/taga-harmony-tav-606f-v-3.html

ale jakoś bardziej pod pasował mi dźwięk stxów może dlatego że jest tam moim zdaniem lepsza dynamika średnich i bass jest głębszy ale nie dudniący. No i design idealnie wpasował się w styl jaki mam w salonie jadalni i zarazem kuchni <lol> tak to już jest z aneksami kuchennymi...

Problem mam taki że odsłuchiwałem tego na wzmacniaczu MAGNAT MA 600. Hybryda lampowa. Na obecną chwilę nie stać mnie wywalić kolejne 2,5 klocka. Pytanko co używanego do powiedzmy 700 zł zagra z tymi kolumnami?
Obrazek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Wielkopolski
 
Od: 11 cze 2007, 18:54
Posty: 2248 (37/52)
Skąd: Poznań / Komorniki / Wiry / Luboń
Auto: Cx7 Er
MX5 Na
Transit Connect
Było:
MX5 Nbfl , RX8 Fe

Postprzez JohnnyB » 26 lut 2017, 17:16

Podobne pytanki, co doradzacie do dogrzania ELAC'ów FS58. Stary Sony – demobil dość mocny, ledow ciągnie. Muszę coś niedługo zamówić. Kasa powiedzmy 1-1,5kPLN. Każda sugestia mile widziana.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 20:27
Posty: 2539 (46/87)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez risto77 » 20 maja 2017, 15:25

To może ja się wypowiem:
Poruszona została na samym początku kwestia głośników Dali 450. To jest naprawdę rewelacyjny wybór <spoko>
Mam takie i wiem co mówię. Do ich napędzenia sugerowałbym wzmacniacz grający w czystej klasie A. Bo i głośniki swego czsu były z najwyższej półki ( czerwona seria duńskiego producenta ) Świetnie z tymi Dali grają angielskie wzmacniacze Musical Fidelity:
1) Model A1 i A1x – wyglądem prawie się nie różnią a różnica polega na tym, że A1x ma wmontowany przedwzmacniacz gramofonowy i kilka W mocy więcej.

20161007_142421.jpg


2) Model A2 wygląd owo nowszy. Jest w pięknym czarnym fortepianowy lakierze ze złotymi napisami. Ma większą moc od A1 i gra równie wspaniałe.

A2.JPG


Oba z nich pomimo swojego wieku trzymają cenę w granicach 1,5k zł. Mówię tu o zadbanych egzemplarzach.

Do tego zestawu proponowałbym CD ze stajni ostrzej grajacych ( tak aby całość się nie rozmyła i nie stała taka flegmatyczna ) mam tu na myśli: Nad 542i lub Marantz 17
Całość zagra tak, że gwarantuję opad szczęki a w budżecie do powiedzmy 8k nic nie zagra lepiej. Ty zaś masz sprzęt za około 3k ( całość )
Obrazek
Przedstawiciel Dolnego Śląska
 
Od: 5 gru 2013, 19:11
Posty: 2293 (201/63)
Skąd: stolyca zDolnego Śląska
Auto: Xedos 6 ®isto ©oncept, Mazda 323F 2,0 '01 ,
SIMSON SR 2 '59r ,
Suzuki GR650 '83r
Były: Trabant Polo, Fiat 125p, Xedos 6 KF '96
Bashan 250 – skradziony,
Colt '99 1,3,
TDM 850 '01

Postprzez Xenocyd » 20 maja 2017, 22:31

a rozsądnie tak wzmacniacz na schodach trzymać? ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2007, 11:01
Posty: 2276 (102/157)
Skąd: czymiasto
Auto: Mietek

Postprzez risto77 » 21 maja 2017, 11:33

Tylko na schodach było dobre światło do zdjęcia ;)
Obrazek
Przedstawiciel Dolnego Śląska
 
Od: 5 gru 2013, 19:11
Posty: 2293 (201/63)
Skąd: stolyca zDolnego Śląska
Auto: Xedos 6 ®isto ©oncept, Mazda 323F 2,0 '01 ,
SIMSON SR 2 '59r ,
Suzuki GR650 '83r
Były: Trabant Polo, Fiat 125p, Xedos 6 KF '96
Bashan 250 – skradziony,
Colt '99 1,3,
TDM 850 '01

Postprzez brii » 8 lis 2017, 09:24

Pany – są jakieś urządzenia typu ADC które przyjmują po analogu 5.1 a na wyjściu dają jakiś PCM albo DSD po HDMI? Ewentualnie czy kojarzycie jakieś karty dźwiękowe które potrafią przyjmować po analogu 5.1 i mają dobre przetworniki A/D?
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez franek74 » 15 maja 2018, 16:31

Witam Szanowne grono miłośników słuchania ulubionej muzy w domowych pieleszach...w dzisiejszych czasach gdzie dostęp do dobrego sprzętu AUDIO/VIDEO nie stanowi większego problemu, no dobrze jedynie zasobność portfela będzie pewnie nas ograniczać złożyć swój wymarzony system stało się bajecznie proste <czarodziej> Czasem warto poszukać w czeluściach internetu tzw.okazji i złowić naprawdę fajnie grający sprzęt za rozsądne pieniążki(tak właśnie mnie się udało)...Od kilkunastu lat śledzę i interesuję się sprzętem audio a obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem systemu stereo (choć sercem jest urządzenie ALL IN ONE) firmy NAD VISO FIVE to w obecnym czasie tego typu jednostki centralne stają się bardzo popularne...jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach i żeby to odpowiednio zabrzmiało trzeba chwilkę czasu poświęcić na dobór odpowiednich kolumn i oczywiście przewodów zasilających,sygnałowych i głośnikowych...proszę nie zapomnieć o akustyce pomieszczenia gdzie relaksujemy się słuchając naszej muzy <czarodziej> Dla zainteresowanych poniżej przedstawiam specyfikację mojego systemu:
-Serce All in one NAD VISO FIVE
-kolumny rodzimej produkcji Audio Academy PHOEBE III
-listwa zasilająca Gigawatt PF-1
-przewód głośnikowy 2x2,5m Cordial CLS-240 4mm2
-przewody zasilające Lappa R-Audio 3x2,5mm2
-wtyki: 1x IEC Schurter, 1x schucko Bals
-przewody sygnałowe analog/coaxial Klotz AC-110 R-Audio z wtykami Neutrik Rean
-2 źródło sygnału iPod Classic ze stacją dokującą Onkyo ND-S1+zasilacz Tomanek
-stolik Rogoz-Audio
Wracając do sedna mojego opisu zapytacie pewnie jak to gra <co?> <co?> Otóż brzmieniowo jest to zestaw ,który oferuje soczyste i spójne brzmienie...tak w wielkim skrócie...ma się wrażenie że muzyka gra przed kolumnami, oddycha swobodnie swoim muzycznym przekazem... i ma się naprawdę ciarki na skórze ;) Jeżeli ktoś z Was szuka dobrze brzmiącego audio za fajną kaskę z drugiej ręki...to szczerze polecam ten układ <spoko> Dziękuję za czas poświęcony moim wywodom i życzę dobrego odsłuchu Kochani...Pozdrawiam serdecznie :)
Załączniki
audio.jpg
Ostatnio edytowano 2 paź 2018, 20:02 przez franek74, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2013, 11:34
Posty: 715 (7/7)
Skąd: Łódzkie by KODO
Auto: 323F/BJ/1.5 ZL/`00/automat/ benzyna/65kW(88KM)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park