Wybór wózka dla dziecka

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez Grzyby » 14 mar 2014, 04:32

Jakoś nie znalazłem podobnego tematu (aż dziwne) :P

Szukam wózka dla gościa powyżej 1,5 roku.
Wymagania (niestety część się wyklucza i stąd mam pewien problem z wyborem). Liczę na doświadczenie innych tatusiów :P

– lekka spacerówka
– najchętniej duże kółka (dla wygody jeżdżenia po dziurawych chodnikach)
– możliwość złożenia i zarzucenia na ramię (tak, wiem – przy dużych kółkach to mało wygodne czy wręcz niewykonalne)
– trójkołowiec (??) jeżeli nie to z jakiego powodu?

Generalnie mam zagwozdkę. Szukam niby czegoś w co można wsadzić gościa który generalnie sam już pomyka na własnych kończynach dolnych. Niestety z racji małego doświadczenia ma trochę ograniczony zasięg a i czasem zdarza mu się uciąć 1,5-3h komara na spacerze. Podejrzewam że te drzemki będą krótsze a samodzielne bieganie dłuższe ale własnie dlatego myślą nad czymś co w takiej sytuacji można złożyć i zarzucić sobie na ramię. W niedalekiej perspektywie mam spacery z drugim wózkiem (głębokim) i opcja drugiego lekkiego/składanego wózka dla starszego dziecka wydaje się być sensowna.
Coś w ten deseń:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ale... Właśnie pojawia się teraz ale. Większość typowych spacerówek ma max. nośność ok. 15kg. Gość waży sobie teraz ok. 11kg. Poza tym prawie wszystko co znalazłem ma maluteńkie kółeczka które na kieleckich dziurach doprowadzą do wybicia zębów u dziecka (nawet przy dosyć sporych kółkach przy posiadanym aktualnie Navingtonie Kadet nie jest łatwo się przemieszczać).
I tutaj pojawia się inna opcja. Miałem niedawno okazję oglądać trójkołowca Jeepa (podobny do tych)
Lekkość prowadzenia była po prostu niesamowicie szokująca. Przejazd po nierównej kostce był prawie nieodczuwalny na rączce czyli duże kółka się sprawdzają.
Obrazek
Obrazek

Kto coś podpowie z doświadczenia?
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez nemi » 14 mar 2014, 10:10

Grzyby napisał(a):– trójkołowiec (??) jeżeli nie to z jakiego powodu?

Na dziurach i krawężnikach koło potrafi się skręcić i można wózek przewrócić. Trochę pomaga, kiedy koło jest podwójne. My się nie zdecydowaliśmy i wolałem dopłacić do czwartego koła.

Ja bym kupił Baby Joggera City Mini (lub nowszy model – nie wiem jakie są obecnie ;)) – to klasa sama w sobie, chociaż trochę kosztuje. Składanie jedną ręką – wystarczy pociągnąć za uchwyt. Wózek jest dopracowany, daszek sięga daleko i elegancko można dziecko osłonić przed wiatrem/słońcem. Nie ma też wrażenia pchania przed sobą chińskiej tandety składanej w Częstochowie lub okolicach (takie polskie zagłębie producentów). Wadą jest brak podnóżka – trzeba wkładać jakąś poduszeczkę od spodu, żeby dziecku nogi nie zwisały podczas snu.

Tutaj na zdjęciu jest mój ;):
viewtopic.php?f=139&t=166835&p=2808380&hilit=w%C3%B3zek#p2808380
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Grzyby » 14 mar 2014, 11:44

nemi napisał(a):Na dziurach i krawężnikach koło potrafi się skręcić i można wózek przewrócić.

To jest niestety wada małych kółeczek, z czego doskonale zdaję sobie sprawę:
Grzyby napisał(a):Poza tym prawie wszystko co znalazłem ma maluteńkie kółeczka które na kieleckich dziurach doprowadzą do wybicia zębów u dziecka (nawet przy dosyć sporych kółkach przy posiadanym aktualnie Navingtonie Kadet nie jest łatwo się przemieszczać).

Lekko rozczarowujące jest to, że nie da się go bardziej złożyć (skoro to takie mini), a nie ukrywam że jak to ma być taki "lekki" wózek to byłoby to mocno pożądane.
nemi napisał(a):Wadą jest brak podnóżka

Za takie pieniądze to jakieś kosmiczne nieporozumienie. Tym bardziej, że wózek ma być przede wszystkim dla wygody dziecka.

Jakoś nie jestem przekonany.
Aczkolwiek i tak bez przymiarek się nie obejdzie.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez nemi » 14 mar 2014, 11:53

Grzyby napisał(a):Jakoś nie jestem przekonany.

Ja początkowo kupiłem g****no za jakieś 500 zł i szybko sprzedałem na rzecz dużego, wygodnego wózka z duzymi kołami, w którym da radę jeździć nawet czterolatek. Rób co chcesz, ale u mnie ten wózek sprawdził się znakomicie ;). I nie mam nic za reklamę :P.
Grzyby napisał(a):Lekko rozczarowujące jest to, że nie da się go bardziej złożyć (skoro to takie mini)

Jakbyś bardziej chciał go złożyć? Widziałeś fotkę z bagażnika? Wtedy zostają Ci tylko i wyłącznie "parasolki".

Dopisano 14 mar 2014 12:01:

PS. Te Jeepy też nie mają podnóżka ;).
Ostatnio edytowano 14 mar 2014, 12:04 przez nemi, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Grzyby » 14 mar 2014, 12:02

nemi napisał(a):na rzecz dużego, wygodnego wózka z duzymi kołami

No proszę Cię – te popierdółki w Joggerze nazywasz dużymi kołami? Są chyba mniejsze niż w Navingtonie ...
Fakt, usrojstwa z mikroskopijnymi toczydełkami nie brakuje na rynku ale jak czasem widzę na spacerze jak się ludziska z nimi męczą to mi ich żal :)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez nemi » 14 mar 2014, 12:20

Grzyby napisał(a):No proszę Cię – te popierdółki w Joggerze nazywasz dużymi kołami?

Tak, ponieważ jak porównasz wszelkiej maści spacerówki, szczególnie ze skrętnymi kołami mają najczęściej średnicę jak od plastikowej szafki łazienkowej. Oczywiście są jakieś "terenowe" wózki, a ten taki nie jest – trzeba uznać, że tylko da się jeździć po ubitej nawierzchni.
Najlepiej sobie to zobacz na żywo – porównaj sobie jakość, prowadzenie i dopracowanie. No i ma prawdziwe podparcie pod plecy – ja dla tego nie chciałem parasolki.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

PostTen post został usunięty przez chmielu_KL 22 gru 2017, 14:28.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park