Telefony komórkowe

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez nemi » 9 mar 2018, 09:43

Gdyby zrobić porównanie iPhone vs. tel. z androidem za 60-70% kwoty iPhone'a, to raczej lagów też się nie doświadczy :D
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Grzyby » 9 mar 2018, 10:45

Ja już chwilę używam P10.
Kosztował w porównaniu z i ileśtam raczej niewiele.
Uważam że jest więcej wart niż trzeba za niego zapłacić.
Nic i nigdy nie przycina (4/64 pamięci robi jednak swoje) pomimo że śmieci tam mam całe mnóstwo.
W porównaniu do Samsunga S4 to jest nie przepaść a 10 wielkich kanionów.
Ale wystarczy porównać wnętrzności i wszystko staje się jasne.

Myślę że Apple przestałby być tak chwalony za płynność, gdyby zaczął robić słuchawki poniżej 1000zł. Wtedy okazałoby się że nie ma cudów :)
A tak, wymieni ktoś np. stary aparat z androidem któy jako nowy kosztował mniej niż 1kzł na używane jabłko które nowe kosztowało ponad 3kzł i jest w szoku że jest lepsze <glupek2>
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez loockas » 9 mar 2018, 12:12

Pierdu, pierdu. Aby to zrozumieć, to trzeba poużywać jednego i drugiego. Iphone nie jest dla każdego. Jak ktoś ceni sobie możliwość personalizacji, ingerencji w oprogramowanie i większą swobodę w każdym zakresie użytkownia telefonu, biorąc jednocześnie na klatę ryzyko jakie to za sobą niesie, to dla takiej osoby jest android. Iphone jest znacznie prostszy w obsłudze dla ludzi nietechnicznych. Żadna nakładka na androida tego nie zmieni. iOS jest na pewno mniej kapryśny. Generalnie użytkownika nie wiele ma interesować, system działa i dostaje aktualizacje – to jest bardzo istotna cecha, ale wielu ludzi tego nie rozumie.

Pisałem to juz wielokrotnie ale napiszę jeszcze raz. Iphone pokazuje za co się płaci jak masz macos'a. Bez tego jest tylko dobrym telefonem z dobrym aparatem. Imho jak ktoś nie ma innych urzadzeń Apple to zakup iphone nie ma sensu. No chyba, że dla kogoś ta prostota obsługi i ładne wykonanie to już wystarczające cechy by wydać wiecej kasy – spoko, jego sprawa. Moja siostra tak zrobiła i kupiła sobie SE po posiadaniu chyba 4 androidów. Jej pasuje. Ma święty spokój, telefon działa zawsze jak go potrzebuje, robi ładne zdjęcia i jest świetnie wykonany. Jest też mały, a takich telefonów prawie na rynku nie ma. Ona nie wie ile ma ramu, jaki procesor i nawet ile pamięci na dane. Jej to nie interesuje, bo telefon działa i spełnia wymagania.

W PL się utarło, że Apple to dobro luksusowe, a posiadacz to pozer. Pewnie wynika to z tego, że dla przeciętnego polaka wydanie 3k na telefon to ekstrawagancja. Trudno, taka mentalność :) Topowe słuchawki są drogie i ich ceny rosną. Popatrzcie na ceny nowych Samsungów. Gdzie ta przepaść? Bo ja jej nie widzę. Z komputerami Apple jest podobnie. Jak ktoś porównuje macbooka do laptopa z biedronki, to tylko świadczy o kompletnym nierozumieniu tematu. No ale pohejtować trzeba :)

Ja mam na codzień iphone i xiaomi. Jedno i drugie ma dla mnie wady i zalety. Wzajemnie się uzupełniają, choć osobiście nie wydałbym na telefon z androidem więcej jak 1,5k PLN. W moim przypadku topowy Samsung w stosunku do Xiaomi nie ma aż tylu zalet, by przepłacać 4-5 krotnie. Ale dla kogoś może mieć, nie moja sprawa :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 9 mar 2018, 12:32

Bardziej chodzi mi o to, że ludzie porównują często tani telefon z Androidem do iPhona, a to nie ma kompletnie sensu ;). Nie zamierzam kompletnie polemizować z posiadaniem jakichś tam cech przez Apple i nie twierdzę, że jest zły.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 9 mar 2018, 12:43

Tak samo nie ma sensu pisanie o lagach, bo to jakaś zaszłość sprzed lat. Moje xiaomi za 700zł nie laguje co nie powoduje, że nie ma wad :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez dobrzyn22 » 9 mar 2018, 20:31

ja ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić XIAOMI. Od ok. 2 lat jestem użytkownikiem modelu Mi4S, do którego po dziś dzień nie mam żadnych zastrzeżeń.
Telefon działa płynnie ( żadnych lagów ), zdjęcia robi bardzo ładne ( to nie jest tylko moja opinia, lecz również znajomych, którzy posiadają różne huaweie, samsungi itd – i to nie byle jakie ;) ). Ok. rok temu poleciłem zakup modelu redmi siostrze – po dziś dzień zadowolona. Niedługo żona będzie zmieniała telefon ( Z huaweia p10, który często się zawiesza, i stwarza problemy z aplikacjami, pomimo resetów ) na model MI6 – naprawdę fajna maszynka z 4 lub 6 GB Ram.

Mam nadzieję, że komuś pomogłem – w razie czego służę pomocą.
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez Dominator » 9 mar 2018, 20:45

Niedługo zadebiutuje mi7, więc ceny mi6 spadną, to będzie dobry czas na zakupy. Przypuszczam że cena zejdzie do okolic 290-300 dolkow. Fajny jest też trochę słabszy i z większym wyświetlaczem mi note 3. Okolice 300 zielonych.
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez dobrzyn22 » 9 mar 2018, 21:58

tak jest, ponoć kwiecień lub czerwiec. Sam chętnie bym się skusił na MI6 ( bardzo ładny i fajne bebechy ), ale mój Mi4S jest na tyle OK, że chęć samej zmiany na nowsze mnie chyba nie przekona :P .
Co do wyświetlacza – nie chciałbym większego, pomimo kliku atutów – lubię "ogarniać" telefon jednym palcem trzymając telefon w dłoni – przy większych ekranach jest to nieco problematyczne ;)
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez JohnnyB » 10 mar 2018, 00:28

Moja żona 3 lata używała 4S, teraz ma 7 (już ponad rok) i jest zachwycona. Jedyne czego nie robi do upgradów, jej 7 chyba nadal jest na iOS 10.3. Uzywa do tego Ipada Air3, oba w tandemiedziałają świetnie. W domu nie gra roli co ma w rękach, rozmowy tel sa na obu, apikacje zaawsze te same instalowane automatycznie, massangery, pegladarki, spotify i cokowliek jest automatycznie synchronizowane.
Minus.....działa to na moim starym koncie od Ipodów, to znaczy że sam nie mogę sobie Iphona kupić bo mi zsynchronizuje się z żoną :P

Xiaomi, mam prywarnie, działą OK, jestem zadowlony jak za taką kase. Pewnie pójde w Mi jak zejdzie do akceptowalnego dla mnie poziomu.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez loockas » 1 kwi 2018, 13:16

Mr_Bartek napisał(a):A i jak używka to od razu wymień baterię by odblokować pełen potencjał urządzenia bo wielki brat Apple czuwa oczywiście nie informując Cię o zużyciu baterii dla Twojego dobra, a nie dlatego byś kupił nowego iPhone'a bo stary spowolnił.


Już nieaktualne. Ostatnia aktualizacja wyłącza ten "ficzer" i telefon odzyskuje pełną sprawność. Bateria nieco szybciej leci, ale mój stary IP5S odzyskał wigor.

A tym czasem na Redmi N4 ten RR OS, który mi poleciłeś zaczyna się wieszać przy odblokowaniu ekranu, czytnik linii papilarnych czasami nie reaguje. Aktualizacje bardzo rzadko wychodzą. Chyba wieczorem otworzę łiskacza i wracam do stabilnego LOS 14 :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Mr_Bartek » 1 kwi 2018, 14:45

Tylko pamiętaj wgrać polecany firmware bo inaczej różne kwiatki wychodzą. :P Ja za LOS nie przepadam bo za każdym razem trzeba dogrywać roota. Jeszcze zanim będziesz się bawił we wgrywanie to zrób wipe cache w recovery. Ostatnio tak zrobiłem u ojca i mega różnica po aktualizacji.

Dopisano 1 kwi 2018, o 14:08:

Ostatnia aktualizacja 29 Marca więc nie wiem na co narzekasz. :p

https://forum.xda-developers.com/showpo ... tcount=181
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez loockas » 1 kwi 2018, 16:59

Mr_Bartek napisał(a):Ostatnia aktualizacja 29 Marca więc nie wiem na co narzekasz. :p


Dziwną mają dystrybucję tego systemu. Wcześniej pojawiały się tutaj:
https://sourceforge.net/projects/resurr ... iles/mido/

o braku OTA nie wspomnę :P

Edit, już wszystko jasne :)

https://forum.xda-developers.com/redmi- ... 0-t3748465
https://forum.xda-developers.com/redmi- ... 0-t3760708

Ten co ja mam jest z pierwszego linku

Generalnie potwierdziło się, że od lat jest to samo z androidem: w custom romach prędzej czy później zawsze znajdzie się jakiś babol :P Miui miało swoje wady, ale chociaż było stabilnie :P No nic, coś czuję, że trzeba w końcu kupić słuchawkę z czystym androidem. No albo przeprosić się z np Samsungiem? Nie wiem jak ten ich taczwiz się teraz zachowuje. Kiedyś to była tragedia, ale juz wiele lat minęło.

Ostatecznie andka też wymienię na iphone, ale nie ukrywam że nie chciałbym tego robić. Posiadanie obu systemów ma swoje zalety w moim zawodzie. Z drugiej strony potrzebny mi telefon na którym zawsze mogę polegać.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Xenocyd » 1 kwi 2018, 23:51

No to Nokia banana żółtego wypuszcza.– na bank się nie rozładuje w tydzień i będzie dzielnie odbierał połączenia :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2007, 12:01
Posty: 2276 (102/157)
Skąd: czymiasto
Auto: Mietek

Postprzez loockas » 1 kwi 2018, 23:59

Hehe, widziałem ale to już nie taki banan jak kiedyś :P

Wróciłem do MIUI z Miui Polska. Znudziły mnie eksperymenty z custom romami.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Szyna » 2 kwi 2018, 22:26

No i w końcu praca/życie zmusiło mnie do wymiany mojej cudownej i najlepszej na świcie Noki 6303 na telefon dotykowy :P Mój "budowlany" tryb pracy skłonił mnie do tzw smartfona pancernego, czyli IP68, gorilla glass 3 i te sprawy. Pierwsza decyzja, kupuje Cat'a..., ale tak szybko jak zacząlem sie w to zagłębiać, tak szybko z niego zrezygnowałem. Z racji że nie mam jakiś dużych potrzeb i wymagań, do tego stwierdziłem że nie wydam więcej niż tysiąc złotych, zacząłem szukać właściwej opcji...
Po kilku dniach i kilkudziesięciu godzinach czytania, szukania, wimany zdań, porównań decyzja padła na chińskie cudo Blackview bv6000.
Na yt są filmiki jak gościu ekranem wbija gwoździe ale ja nie zamierzam próbować ;)
Patrząc na cenę ok 800 zł ma naprawdę bardzo dobre parametry i funkcje.
Jak na razie użytkuje ok miesiąc i ciągle się czegoś uczę <rotfl> jednak przeskok technologiczny jest ogromny. Na razie brak zastrzeżeń :) Pewnie minie jeszcze kolejny miesiąc jak odkryje wszystkie funkcje, i może za pól roku będę mógł napisać o wadach i zaletach :D
Świetny stosunek jakości, możliwości, wyposażenia do ceny.
Pozdrawiam.
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 21:59
Posty: 3348 (89/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez bieski » 2 kwi 2018, 23:20

loockas napisał(a):No nic, coś czuję, że trzeba w końcu kupić słuchawkę z czystym androidem.

Polecam Oneplusa ;) Miałem 1, 2 i mam 3T. Nie chce innego ;)
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez loockas » 2 kwi 2018, 23:30

bieski napisał(a):Polecam Oneplusa Miałem 1, 2 i mam 3T. Nie chce innego


Straciłem cierpliwość. Wychlałem pół Ballantinesa wczoraj w nocy i kupiłem Iphone 7 :) Biorąc pod uwagę, że 3 komputery z których korzystam na codzień to maki, to był jedyny sensowny kierunek. A skoro IP5S mi to tej pory wystarcza, to IP7 powinien równie długo posłużyć.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez rafs24 » 3 kwi 2018, 15:42

bieski napisał(a):
loockas napisał(a):No nic, coś czuję, że trzeba w końcu kupić słuchawkę z czystym androidem.

Polecam Oneplusa ;) Miałem 1, 2 i mam 3T. Nie chce innego ;)
Potwierdzam, kupiłem 5T i chodzi jak rakieta, system robi robotę ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2016, 07:15
Posty: 136 (12/7)
Auto: Mazda 3 BM 2016, HB, 2.0 Sky-G 120KM, 6MT, Skyenergy + Xenon, Blue reflex

Postprzez sq2jul » 3 kwi 2018, 17:28

loockas napisał(a):
bieski napisał(a):Polecam Oneplusa Miałem 1, 2 i mam 3T. Nie chce innego


Straciłem cierpliwość. Wychlałem pół Ballantinesa wczoraj w nocy i kupiłem Iphone 7 :) Biorąc pod uwagę, że 3 komputery z których korzystam na codzień to maki, to był jedyny sensowny kierunek. A skoro IP5S mi to tej pory wystarcza, to IP7 powinien równie długo posłużyć.


<głaszcze>
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez loockas » 3 kwi 2018, 17:49

Tak, wiem #xiaomilepsze :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park