Komputery – kupno/gry/opinie/pytania/internet

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez brii » 15 maja 2006, 16:40

Nie bijcie, bo czytałem tylko to co napisał Jaksa. Jeśli idzie o zakup laptopa to jest tylko jedna opcja – IBM.
Miałem już kupę laptopów i powiedzieć mogę, że nie ma marki oprócz Della która chociaż próbuje dorównać IBMowi... Kiedyś Compaq (przed złączeniem z HP) robił dobre laptopy.
Jeśli nie potrzebujesz silnej grafiki to kupisz nowego IBMa (Lenovo) seria R w cenie do 3000zł.
Jeśli potrzebujesz bardzo wydajnego komputera to najlepiej kupić używanego IBMa z serii T – wyjdziesz na tym dużo lepiej niż przy zakupie jakiegokolwiek innego komputera. IBM na modele z serii T daje 3 lata ogólnoświatowej gwarancji (działa – sprawdziłem na własnej skórze).
Jeśli to do Ciebie nie przemawia Jaksa to napiszę to tak: IBM w świecie komputerów jest jak Mazda (przed małżeństwem z Fordem) w świecie samochodów – wszytko przemyślane, dopracowane i zrobione na najwyższej jakości częściach spasowanych przez najwyższej klasy specjalistów, a wszystko to zamknięte w bardzo wytrzymałych obudowach (seria T – w tytanie) :]
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Piotrek » 15 maja 2006, 17:20

Od dwoch lat smigam na Toshiba Satellite A65. Nie narzekam, chociaz porownac nie mam do czego, bo to pierwszy laptop. Wedlug mnie jest OK, ale ze mnie taki znawca, ze hoho ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2004, 20:00
Posty: 959
Skąd: Poznań
Auto: 626 GE / 626 GF / PF 125p '75

Postprzez Winetou » 15 maja 2006, 17:42

Troche wiem, w tym temacie wiec streszcze tylko opinie o producentach:

Acer – scierwo totalne – nikomu nie polecam – sypia sie jako cholera i sa problemy z serwisami

Aristo – polski skladak – lepiej niz acer ale bez rewelacji – cienkiej jakosci materialy i ogolnie kiczowaty

Asus – z tego co wiem to niezle – nie sprzedaje tego duzo, wiec nie mam za duzo doswiadczenia ale chyba maja przyzwoity stos. jakosci do ceny

Gericom / Chiligreen – duza mozliwosc doboru konfiguracji do potrzeb, bardzo silne grafiki, calkiem niezla awaryjnosc, ale wydajnosc teoretycznie mocnych konfiguracji przeraza

Fujitsu-Siemens – marka ktorej sprzedaje najwiecej – sa tanie i dobre – nie zgodze sie ze sie tak sypia, bo wiekszosc klientow jest bardzo zadowolona – lacza atrakcyjny wyglad (od kiedy zrobili czarna klawiature), dobra wydajnosc i chyba najlepszy stos jakosc/cena

HP – wysoka jakosc, atrakcyjny wyglad, wysoka wydajnosc, wysoka cena, kiepskie PODSTAWOWE warunki gwarancyjne – HP bym nie kupil – jak juz mam wydac tyle kasy to kupilbym:

IBM / Lenovo – tak jak napisal Brii – mazda wsrod laptopow – ale mazda ozenila sie z fordem, a ibm z lenovo i ponoc jakosc im spadla – ale nie znalazlem potwierdzenia tego w swoim doswiadczeniu – odstrasza jedynie bardzo wysoka cena

Toshiba – niestety jakosc spada im z roku na rok – kiedys rewelacja / teraz juz przecietniak – cena porownywalna z Fujitsu, jakosc tez – jedyne plusy to to ze jest duzy wybor konfiguracji i ze stanialy



to takie najwazniejsze marki – dobor konfiguracji jest scisle uzalezniony od potrzeb i w tej kwestii tez w razie czego sluze porada, ale jedno wiem – ja bym tam lapka bez centrino nie kupil, a centrino to minimum 3500...
ZDOBYWCA STRON 6, 323, 626, 929 <faja>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2005, 17:06
Posty: 1741
Skąd: raz tu raz tam...
Auto: MX-3 KF, Honda CBR600F4i

Postprzez Jaksa » 15 maja 2006, 18:09

Panowie, dziękuje za wypowiedzi ale nadal nie wiem co kupić. Mozecie napisac konkretnie , model,firma i jeszcze jedno, te 3000 mogę wydac ( 500 ewnentualnie tez sie znajdzie )
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 22:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez jazzzy » 15 maja 2006, 18:13

Ja tez dorzuce swoje 3 grosze

przykro mi ale IBM to nieporozumienie, ojciec dosyc intensywnie uzywa od paru takiego z serii T

na plus mozna zaliczyc to ze sa to malo awaryjne komputery (usterka techniczna) a manuale oraz sterowniki sa szeroko dostepne, polecam zagraniczne forum posiadaczy Thinkpad'ow

na minus : czarna farba na matrycy lubi sie rysowac i przecierac na kantach, touchpad wytarty (ale dziala), sprzezynka jednego klawisza (lewy myszy) juz sie popsula, najbardziej jednak wkurza fakt ze matyca po zlozeniu dotyka klawiszy i potem robia sie takie plamoslady odbitej klawiatury, poza tym to taki czarno czarny prostokat bez finezji i czesto bez irda oraz com

laptop zakupiony u duzego autoryzowanego przedstawiciela a jak przyszlo co do czego to nie maja nawet oryginalnych plytek z ktorych mozna postawic kompa na nogi

po wymianie dysku na wiekszy okazalo sie ze zeby legalnie uzywac kompa trzeba windowsa zainstalowac tego specjalnego z tych plytek ktorych oczywiscie nie ma, oddzial sie wypial ale koniec koncow udalo sie zalatwic

po instalacji (jak sie komus uda poprawnie to gratuluje) oczywiscie nie mozna niczego poprawic, jak sie cos skopalo to trzeba przejsc proces instalacji jeszcze raz (a ten proces w pierwszej kolejnosci kasuje cala zawartosc dysku)

zeby bylo ciekawiej to mialem pewien problem i skontaktowalem sie z IBM Polska telefonicznie, powiedziano mi ze telefonicznie wsparcia technicznego nie ma, probowalem przez strone www (do dzis sie nikt nie odezwal), napisalem w takim razie email do roznych oddzialow na swiecie, wszystkie odpisaly ze przez net pomocy technicznej nie ma i ze mam dzwonic telefonicznie, zadzwonilem do USA, pan konsultant nie odpowie na nic jak nie spisze sobie naszych kompletnych danych osobowych, danych sprzetu itp. itd.
Holandia niczego od nas nie chce, lamana angielszczyzna sie dogadalem ale wyszlo na to ze wiem wiecej od nich i nie pomogli

Toshiba dobra jest w nielicznych modelach, czesto sie bowiem zdarza ze wiatraki padaja lub dochodzi do usterek takich ze dane serie sie wycofuje z rynku
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2006, 23:43
Posty: 694
Skąd: CKMK

Postprzez jazzzy » 15 maja 2006, 18:29

Jaksa napisał(a):Mozecie napisac konkretnie , model,firma


to jest dobra strona (nie reklamuje firmy tylko formularz)

http://www.power.krakow.pl/notebooki.php

wypelnij ten formularz okreslajac tyle ile jestes w stanie i orientacyjnie bedziesz wiedzial jakie modele sa do wyboru jak na twoje potrzeby
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2006, 23:43
Posty: 694
Skąd: CKMK

Postprzez Xanth » 15 maja 2006, 18:36

jazzzy napisał(a):po instalacji (jak sie komus uda poprawnie to gratuluje) oczywiscie nie mozna niczego poprawic, jak sie cos skopalo to trzeba przejsc proces instalacji jeszcze raz (a ten proces w pierwszej kolejnosci kasuje cala zawartosc dysku)

Jakies dziwne rzeczy piszesz. Po pierwsze, windowsa instalujesz z oryginalnych plytek XP (dostarczanych razem z laptopem, a jak ich nie ma, to moze byc dowolny WinXP OEM, numer licencji masz przeciez przyklejony pod spodem), nie ma zadnych specjalnych plytek IBMowych, instalacja przebiega normalnie jak w kazdym innym komputerze, 99% sprzetu jest wykrywana i sie instaluje sama. Potem wrzucasz plytke z driverami i doinstalowujesz TYLKO sterowniki grafiki :)
Jak sie cos skopalo w systemie, to naprawiasz jak w kazdym innym WinXp, bez zadnego cudowania. I nie sluchaj pseudofachowcow, ze trzeba cokolwiek formatowac, bo to bzdura, format to ostatecznosc, a praktycznie wszystko da sie naprawic bez formatu.
WinXP przypisuje sie do plyty glownej (ktorej w notebooku sie nie wymienia, bo jak padnie, to lepiej nowego kupic), a nie do dysku, i przy instalacji na nowym dysku wystarczy dowolny WinXP OEM i numerek przyklejony pod spodem laptopa :)

X.

PS. Moge ci pokazac trzyletniego Thinkpada, powiesz, ze nowka ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 21:04
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Carisma 1.8 GDI '99

Postprzez jazzzy » 15 maja 2006, 18:45

Xanth napisał(a):Jakies dziwne rzeczy piszesz.


to jest praktyka

Xanth napisał(a):Jakies dziwne rzeczy piszesz. Po pierwsze, windowsa instalujesz z oryginalnych plytek XP (dostarczanych razem z laptopem, a jak ich nie ma, to moze byc dowolny WinXP OEM, numer licencji masz przeciez przyklejony pod spodem)


numer tej licencji pasuje tylko do specjalnej wersji WindowsXP i zainstalowanie OEM nic nie pomaga


Xanth napisał(a):nie ma zadnych specjalnych plytek IBMowych, instalacja przebiega normalnie jak w kazdym innym komputerze, 99% sprzetu jest wykrywana i sie instaluje sama.


Widac w zyciu nie widziales Recovery CD ktora IBM wypuszcza pod konkretne serie, instalacja jest bardzo nietypowa a dopiero pod koniec pojawiaja sie ostateczne rzeczy z typowego XP

Xanth napisał(a):Jak sie cos skopalo w systemie, to naprawiasz jak w kazdym innym WinXp, bez zadnego cudowania.


chetnie ci postawie piwo jak mi wyjasnisz w jaki sposob naprawic problem w tym specjlanym XP kiedy to po podpieciu urzadzenia na USB system je wykrywa a nie instaluje (pomaga dopiero reczna instalacja kazdego nowego urzadzenia).
Bez cudowania to sobie mozna postawic na tym kompie dowolny system ale jak ktos ze wzgledu na sprzet sluzbowy musi miec wszystko full legal to nie jest rozowo.

Xanth napisał(a):I nie sluchaj pseudofachowcow, ze trzeba cokolwiek formatowac, bo to bzdu8ra, format to ostatecznosc, a praktycznie wszystko da sie naprawic bez formatu.


Jasne ze nie trzeba ale Recovery CD nie daje ci wyboru, jest tylko format i instalka albo nie bedzie wspopracowal

Xanth napisał(a):wystarczy dowolny WinXP OEM i numerek przyklejony pod spodem laptopa :)


i oczywiscie OSD bedzie dzialal, tak samo jak guzik Access IBM itp. itd , juz to widze
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2006, 23:43
Posty: 694
Skąd: CKMK

Postprzez Xanth » 15 maja 2006, 18:52

To musisz miec jakiegos bardzo wiekowego Thinkpada, bo ja mam w swoim normalnego WinXP, tyle, ze z naklejka IBM na ksiazeczce. Pozatym instalowalem troche Thinkpadow w firmie (z racji mojego zawodu) i tez nic takiego co opisujesz nie mialo miejsca. Naklejka licencyjna jest oczywiscie z napisem IBM, ale obojetnie jakiego OEMa nie wzialem, to numer pasowal i aktywacja szla bez problemu :)

jazzzy napisał(a):i oczywiscie OSD bedzie dzialal, tak samo jak guzik Access IBM

Tak, jesli doinstaluje aplikacje, ktora jest na CD ze sterownikami ;)

X.
> Bo zaburza naturalną kolejność czytania.
>> Dlaczego?
>>> Odpowiadanie na górze listu.
>>>> Co jest najbardziej irytujące w e-mailach?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 21:04
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Carisma 1.8 GDI '99

Postprzez Jaksa » 15 maja 2006, 18:58

czytam ,czytam i nic nie kumam <lol> jakies grypsy ..... <lol> Moze inaczej , mam na widelcu 3 sprzęty

1. Toshiba http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=103245083
2. Acer http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=102233236
3. IBM http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=103926396


.....Więc który waszym zdaniem........
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 22:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Xanth » 15 maja 2006, 19:01

Nie bierz Celerona, jesli juz, to tylko Pentium M :)

X.
> Bo zaburza naturalną kolejność czytania.
>> Dlaczego?
>>> Odpowiadanie na górze listu.
>>>> Co jest najbardziej irytujące w e-mailach?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 21:04
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Carisma 1.8 GDI '99

Postprzez Jaksa » 15 maja 2006, 19:15

Xanth napisał(a): tylko Pentium M
Czyli IBM <lol> Szkoda ze nie porozmawialismy ostatnio dokładnie o sprzecie ( tylko o mx-3 <lol> ) moze jakies propozycje – konfiguracja ? Potrzebuje go głównie do pracy ( katalogi z częsciami , EPC mazdy , baza klienta no i oczywiscie musi miec WI-FI ( obecnie mam wspolnika do domowego kompa <lol> wiecie jak to jest z dzieciakami )
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 22:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Xanth » 15 maja 2006, 20:44

Oczywiscie, ze IBM, maszyny sa nie do zdarcia. Co do konfiguracji, jesli nie planujesz grac, to nie potrzebujesz jakiejs super wypasionej grafiki, cos w okolicach Radeona Mobile 7500 wzwyz w zupelnosci ci starczy. Procek Pentium M, minimum 1.6 GHz i minimum 512 MB Ramu do komfortowej pracy. Dysk, im wiecej tym lepiej, choc zawsze i tak brakuje miejsca niezaleznie od pojemnosci ;) WiFi, nawet jesli nie ma w standardzie, to Thinkpady maja miejsce na karte rozszerzen pod klapka od spodu, pozatym zawsze jest gniazdo kart PCMCIA czy USB (z tym, ze dongiel USB moze przeszkadzac, bo odstaje z tylu ;) )
Przykladowo karta PCMCIA: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=104351451
albo dongiel USB: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=103540776

X.

PS. Przykladowe WiFI pod klapke do Thinkpada (takie jest montowane fabrycznie):
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=104223959
Ostatnio edytowano 15 maja 2006, 20:51 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 21:04
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Carisma 1.8 GDI '99

Postprzez Jaksa » 15 maja 2006, 20:49

Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 22:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Xanth » 15 maja 2006, 20:53

Szczerze? Szukaj w okolicach Warszawy, zeby miec mozliwosc odbioru osobistego. Absolutnie nie baw sie w wysylki, bo bog wie co i w jakim stanie moze przyjsc do ciebie. Zanim kupisz, to poogladaj z kazdej strony, warto tez zapuscic jakiegos benchmarka, zeby sprawdzic, czy ci ktos chlamu nie wciska (dotyczy oczywiscie sprzetu uzywanego, to prawie tak jak z kupnem samochodu ;) ).

X.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 21:04
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Carisma 1.8 GDI '99

Postprzez Jaksa » 15 maja 2006, 21:17

Xanth napisał(a):Szukaj w okolicach Warszawy
Nie kupuje z allegro – to tylko przykłady. Dowiedziałem sie od goscia ktory sprzedaje te maszyny ze jak IBM to tylko seria T....
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 22:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez brii » 15 maja 2006, 21:20

jazzzy napisał(a): powiedziano mi ze telefonicznie wsparcia technicznego nie ma

To Cię okłamali – jest :D
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez brii » 15 maja 2006, 21:20

Jaksa napisał(a):ze jak IBM to tylko seria T....

Najlepsze z najlepszych – ma rację :D
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez jazzzy » 15 maja 2006, 21:21

brii napisał(a):To Cię okłamali – jest :D


pod ktorym numerem telefonu ? obdzwonilem wszystko co sie dalo i kazdy stosowal spychologie

Najlepsze z najlepszych – ma rację


w tym segmencie cenowym to moze i tak ale porownywanie IBM do Mazdy to juz gruba przesada
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2006, 23:43
Posty: 694
Skąd: CKMK

Postprzez polnik@studio » 16 maja 2006, 07:16

www.emobilne.pl

Jak by co Jarku możesz liczyć na upusty :)

pozdrawiam Krzysiek
[url=http://www.polnik-studio.pl/]systemy informatyczne[/url] || [url=http://www.athleticshop.com.pl/]sprzęt fitness[/url] || [url=http://www.trampoliny.com.pl.pl/]trampoliny[/url] || [url=http://www.ogrodowe-meble.pl/]meble ogrodowe[/url]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2003, 15:31
Posty: 1097
Skąd: Warszawa
Auto: Kia pro cee'd/ Toyota Starlet

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park