Piłka nożna – temat zbiorczy

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez Szymon » 12 gru 2016, 20:26

kinki napisał(a):Czerwiński okazał się niewypałem

Jeszcze bym go nie oceniał. Pamiętaj, że on całkiem niedawno hasał po pierwszoligowych pastwiskach. Myślę, że będą z niego wkrótce ludzie. Legia powinna kupić lewego obrońce, bo Gui nim nie jest ni chu chu :P Na naszą ligę może jeszcze – jak obrońca ma być ofensywny :) Może kontrowersyjnie, ale Legia dla mnie nie ma bramkarza, który mógłby zastąpić Malarza. Czuję, że po sezonie wróci Boruc dokończyć karierę. No i trzeba napastnika, skoro Nikolic zaraz się zgubi. Sam Prijovic nie pociągnie :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez kinki » 12 gru 2016, 21:37

nie wiadomo kiedy Pazdan ruszy w świat, także ja bym brał: środkowego, lewego, napastnika i bramkarza. do środka widziałbym Szukałę, tylko nie wiem co on teraz robi i czy ma jakąś formę. Boruc na bramkę, mieliby spokój. a do napadu może jakiś Polak chcący pokazać się przed mundialem?
Wladca ognia
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 28 lis 2006, 23:08
Posty: 6077 (451/183)
Skąd: Poznań
Auto: A4

Postprzez macvas » 13 gru 2016, 09:22

Czerwiński trochę drewniany, ale może się z czasem wyrobi przy Pazdanie. Łysy łysego zrozumie :P

Liczę, że Magiera wie najlepiej, które trybiki musi wymienić, aby na starcie rundy nie zaliczyć takiego falstartu jak Albańczyk. Pomimo wydawałoby się sporej straty punktowej oraz przy całej mojej sympatii do Jagi, na ten moment nadal najwyżej oceniam szanse Legii na zdobycie MP. Wystarczy przeanalizować grafik spotkań. Jest jeszcze kilka kolejek, w których rywale z czuba (Lechia, Jaga) z pewnością pogubią punkty. Zresztą z Lechią wojskowi zagrają jeszcze dwa mecze a z Jagą jedno spotkanie. W dodatku rywale mają dwa bezpośrednie starcia między sobą. Nie bez znaczenia jest fakt, że mało które zespoły w przekroju całego sezonu potrafią być regularne, a Legia największy kryzys ma już raczej za sobą. Przy "podziale punktów" sporo można nadgonić i jest się w grze do samego końca. Taki Lech będzie chyba bardziej zaangażowany w PP niż ligę, więc wszystko wskazuje, że szykuje się ciekawy finisz.
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez Szymon » 13 gru 2016, 11:13

nie trzeba nawet kombinowania terminarzem, żeby wysoko oceniać szanse Legii na MP. Dla mnie dalej są faworytem. Jaga nie ma takiego (chyba) doświadczenia, żeby w kluczowych momentach nie potracić punktów. Zagrożenie niby jest w Lechii, bo Nowak ma tam naprawdę ciekawy pomysł. Ale tutaj też wydaje mi się, że zawodnikom może braknąc doświadczenia.


kinki napisał(a):nie wiadomo kiedy Pazdan ruszy w świat

jeśli ruszy to faktycznie przyda się jeszcze jeden ŚO. Ja jednak liczę, ze on tam zostanie i dorobi się statusu legendy :)

kinki napisał(a):środka widziałbym Szukałę

ten gościu jest w cholerę daleko od formy. Jedyne, co ostatnio pokazuje to zdjęcia w śmiesznym kapeluszu na instagramie. poza tym to by był kolejny ŚO bez wyprowadzenia piłki. Szkoda, ze nie przechwycili Ajaruriego (czy jak się go tam pisze :p ) z Lecha.. Poza tym nie wiem czy, zamiast szukać, nie lepiej postawić na Dąbrowskiego, który tę piłkę wyprowadzić potrafi.

Od niedzieli mam doła przez mój Ruch. I niestety chyba wolałbym, żeby w końcu wyczyścili ten poj...ny zarząd i zaczęli "na czysto" od 4. ligi. Wydawało się, że wychodzimy na prostą, ale jednak kosztem wałków. Wstyd jak ch...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez macvas » 13 gru 2016, 13:52

Lechia obrała właściwy kierunek, aby wpisać się w "elitarne" grono klubów na L i na dłużej zadomowić się w krajowej czołówce. Od kliku sezonów konsekwentnie wdrażają zachodnie standardy zarządzania klubem na miarę stadionu jakim przyszło im dysponować. Na uwagę zasługują zwłaszcza coraz bardziej udane transfery – zwłaszcza te kosztem jeszcze do niedawna bezpośredniej konkurencji, czyli Śląska ;P Nasuwa się słuszne pytanie czy ta cała układanka jest już gotowa, aby przerwać dominację Legii, czy budowa nadal trwa?

Jaga to bardziej taki czwarty do brydża (co roku na krajowym podwórku "ktoś z maluczkich" aspiruje do tej roli, poprzednio np. Piast) i spora niewiadoma. Chociaż należy uczciwie przyznać, że klub "Czarek 'discopolo' Kulesza & deweloperzy" również (czy wreszcie po 2-3 latach posuchy) jest zarządzany z głową, bo przecież siedem czy osiem (?) kolejnych sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej zobowiązuje.
Z pewnością piłkarsko w tym klubie od lat tkwił potencjał i tylko Probierz od czasu do czasu umie go pokazać całej reszcie, budując wyniki w oparciu o fajną atmosferę i sprawdzoną mieszankę rutyny oraz młodości.
Wzorem pierwszej kadencji trenera, (przypadającej na lata 2008-11) gdzie kluczem do wysokiego miejsca w lidze,zdobycia PP i SP było zgranie i bramkostrzelny duet Frankowski-Grosicki, tak i tym razem w trzecim roku kadencji Jaga ma ciekawą, ułożoną już ekipę, bramkostrzelny duet (Vassiljev-Cernych), a zatem jest spora szansa na końcowy sukces. Pozycja wyjściowa jest w każdym bądź razie lepsza niż poprzednio.

Nie sądzę, aby oprócz aktualnej ligowej top-czwórki ktoś jeszcze włączył się do walki o tytuł. Być może zabłyśnie na moment Zagłębie i namiesza jednym bądź drugim, ale szanse na tytuł ma iluzoryczne.
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez Szymon » 13 gru 2016, 14:39

Właśnie Zagłębie mnie zawiodło ostatnio. Myślałem, ze to jest drużyna lepiej ułożona. A tu się okazuje, że są mocno nieregularni. W sumie szkoda, bo niczego tam do sukcesu nie brakuje.

A Jagą zawsze grałem w Football Managerze :P Myślę, że podium zrobią, jeśli nie odpuszczą sobie rundy finałowej, po podziale.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez kinki » 13 gru 2016, 14:40

Ja nie wierzę że tutaj doświadczenie ma jakieś znaczenie. Jak słyszę, że zbieramy doświadczenie które zaprocentuje w przyszłości to padam ze śmiechu. Wychodzisz, grasz jak najlepiej umiesz i albo wygrasz albo przegrasz. Real ma ogromne doświadczenie a gubi punkty ze zbierającym go słabeuszem z Polski.
Co do Jagi to praca Probierza jest widoczna i to jego zasługa, że są tam gdzie są. Jest na ten klub skazany :) Oni nawet jak załapią się do pucharów to pewnie gwiazdy wysprzedają bo taką mają politykę. Wg mnie mistrzostwo rozegra się między Legią a Lechią. Jaga z Lechem powalczą o trzecie. Lech ma potencjał ale co z tego skoro zarządza nim żyd. Odchodzi Ajaruri, odszedł by jeszcze Teteth i pozamiatane.
Wladca ognia
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 28 lis 2006, 23:08
Posty: 6077 (451/183)
Skąd: Poznań
Auto: A4

Postprzez macvas » 13 gru 2016, 15:18

Szymon napisał(a):Właśnie Zagłębie mnie zawiodło ostatnio. Myślałem, ze to jest drużyna lepiej ułożona.

Trener Stokowiec ma papiery na dobrego trenera, ale jak długo będzie przywiązany do pewnych nazwisk (typu Tosik) to długofalowego sukcesu mu nie wróżę. Ot tak jak wspomniałem wcześniej, jedna, dwie dobre serie, by potem zaliczyć kilka porażek i w efekcie środek tabeli lub tuż za pudłem. Przerabialiśmy to z nim w Jadze i teraz ma tak Zagłębie. Zresztą wcześniej w Polonii W-wa też były takie sinusoidy wyników, a tytuł mistrzowski wygrywa się nie z przypadku, tylko punktując na każdym (mocnym i słabym rywalu) przez zdecydowaną większość sezonu.

kinki napisał(a):Co do Jagi to praca Probierza jest widoczna i to jego zasługa, że są tam gdzie są. Jest na ten klub skazany :) Oni nawet jak załapią się do pucharów to pewnie gwiazdy wysprzedają bo taką mają politykę.


Jest w tym sporo racji, ale po cichu liczę że Generał Vassiljew podpisze nowy kontrakt (co jak co, ale z Podlasia ma już blisko do rodzinnych stron), jego śladem pójdzie kilku innych równie znaczących i może jakimś fartem uda się Jadze wbić do fazy pucharowej. Punktów w rankingu co prawda mamy śmieszne ilości, ale jest jeszcze ten łysy co losuje kulki.. a nie, to już ktoś inny, bo łysy awansował <ok> Zresztą, się rozmarzyłem, bo najpierw trzeba skończyć na ligowym podium.
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez Szymon » 13 gru 2016, 17:14

kinki napisał(a):Ja nie wierzę że tutaj doświadczenie ma jakieś znaczenie.

Masz rację z tym podejściem do doświadczenia i jego zbierania. Ja mam raczej na myśli umiejętnośc poradzenia sobie w meczach, gdy nic Ci nie wychodzi. Wtedy potrzebne są w zespole takie jednostki, które nakręcą jedną akcję i wyciągną 1:0. W Legii to widzę, w Jadze trochę mniej, bo Vasiliew (według mnie) spala się pod pressingiem (patrz mecz z Legią). Czy w Lechii? Jakoś nie mam przekonania. Lech pod Bjelicą może być taką drużyną. Podoba mi się jego styl, a przede wszystkim wyprowadzenie Kownackiego z dołka. Jeśli to samo zrobi z Bille Nielsenem to go uznam za czarodzieja :)

A Probierz faktycznie pasuje do Jagi. Są takie przypadki, jak on w Białymstoku, czy Waldemar Fornalik w Chorzowie. Ale to chyba kwestia tego, że te kluby długo układali pod swoją filozofię (jeśli można w ogóle powiedzieć o filozofii w Ruchu.., ale na pewno o konsekwencji w działaniu WF).

Poza tym uwaga – właśnie Franz Smuda wrócił. Będą jaja w Łęcznej :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez macvas » 13 gru 2016, 20:11

Szymon napisał(a):Vasiliew (według mnie) spala się pod pressingiem (patrz mecz z Legią).


Po części jest tak jak mówisz, bo w Jadze nie ma jakiejś alternatywy – gdy Estończyk jest na boisku, wszystko idzie przez niego, stąd łatwiej jest klasowym zespołom odcinać takiego grajka od podań. Zresztą on w tym meczu miał chyba bardziej doła po 8:1 z Belgią i ewidentny brak zapału do gry, stąd zmiana jego i Góralskiego (które też zawiódł) krótko po przerwie.

Niby nie ma co szukać usprawiedliwień, a jednak, nie jest tajemnicą, że Jaga ma stosunkowo krótką ławkę i Probierz coś tam płakał o niefartownym terminie tamtej konfrontacji: a że to piątek (bo Legia zaraz grała w LM) a że mu nie pasi w kontekście powrotów z Kadry. <nie powiem> <lol> Śmiem twierdzić, że gdyby wczoraj zamiast Arki rywalem była Legia to znowu by Naszym czwórkę pocisnęli i nawet Marciniak by nie poratował. Mimo wszystko bardzo lubię obstawiać kasę na Legię i Jagę, bo kryją większość overów w tej rundzie <diabełek>
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez Szymon » 13 gru 2016, 23:40

macvas napisał(a):Zresztą on w tym meczu miał chyba bardziej doła po 8:1 z Belgią


raczej kaca po piciu na kadrze :P W Lidze + ekstra jakoś nie umiał skłamać, że nie było chlane :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez kinki » 14 gru 2016, 10:40

widzieliście ten materiał?
Wladca ognia
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 28 lis 2006, 23:08
Posty: 6077 (451/183)
Skąd: Poznań
Auto: A4

Postprzez Szymon » 14 gru 2016, 12:42

nooo, dobry jest gościu :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez macvas » 14 gru 2016, 21:34

"[..]za co!?? Siódmą kartkę mam, k.wa!!
Chcesz jeszcze jedną?"
hahaha hahaha hahaha <rotfl>

Niezły typ. Śmiesznie się tego słucha. Przynajmniej jako tako ma kontrolę nad tym co się dzieje.
Kiedyś nim jeszcze Siejewicz się podłożył z bukami jak go pierwszy raz posłuchałem to myślałem, że jeszcze mutacji nie przeszedł. Może dlatego miał taki posłuch bo piłkarze też mieli polewę z jego tekstów. <faja>
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez kinki » 14 gru 2016, 22:34

Najbardziej irytuje go machanie rękoma :P
Ale odpowiedzieć konkretnie na zadane pytanie nie chce, odsyła do protokołu
Wladca ognia
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 28 lis 2006, 23:08
Posty: 6077 (451/183)
Skąd: Poznań
Auto: A4

Postprzez macvas » 15 gru 2016, 23:06

Trochę odgrzany kotlet, ale kto jeszcze nie widział >> lata 70-dziesiąte to było coś <lol>
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez macvas » 17 gru 2016, 21:09

No i dzisiaj solidarnie Lechia i Jaga się podłożyły.
Dzięki tym wynikom Lech i Legia mają szanse odrobić trzy punkty jeszcze w tym roku, a otwarcie wiosny to mecz Lechia-Jaga, więc dystans jeszcze zostanie zmniejszony na starcie. Kto jak kto, ale Legia zapewne skorzysta z prezentu – łatwiej jest gonić niż być gonionym :>
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez kinki » 17 gru 2016, 21:25

Będzie ciekawiej, choć to świadczy o jakości naszej ligi :(
Wladca ognia
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 28 lis 2006, 23:08
Posty: 6077 (451/183)
Skąd: Poznań
Auto: A4

Postprzez Bartossz » 18 gru 2016, 19:16

Legia po zarobkach w LM będzie nie do osiągnięcia dla pozostałych drużyn w kraju.
Bartossz
 

Postprzez macvas » 15 lut 2017, 09:21

Paryżanie zrobili wczoraj Barcy jesień średniowiecza :)
Wiedziałem, że są w dużym gazie, ale w życiu bym nie pomyślał o wyniku 4:0

Dzisiejszy wieczór w LM zapowiada się równie ciekawie. Wątpię aby Milik dostał szansę w meczu z Realem, ale Napoli jest nieobliczalne i z pewnością stać ich na dobry wynik. Drugi mecz to wielka niewiadoma. Bayern niby punktuje, ale ich gra i forma jest na cenzurowanym. Arsenal też jakoś specjalnie nie zachwyca. Mimo wszystko spodziewam się bramek.

Jutro na przystawkę Legia <lol>
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park