Skrzynka rozdzielcza wyje 3,0 v6 2001pytanie i odpowiedz dla potomnych

Mazda Tribute 2003–2007 (EP) / Mazda Tribute 2001–2003 (EP)

Postprzez newcar » 27 mar 2017, 16:49

Potrzebuję małej pomocy myślałem że to łożysko kołach ale okazało się żeby wyje skrzynka rozdzielcza napędu z przodu czy ktoś może ma informacje czy we wszystkich rocznikach występowała taka sama czy muszę szukać od tego samego rocznika i tego samego silnika oraz Czy można na przykład na częściach z rock auto albo jakiś zamiennik naprawić wnętrze skrzynki czyli wymienić łożyska itp.


Odpowiadam sobie sam panowie bo w Tributach niema dużej pomocy ale już piszę wymieniłem skrzynkę rozdzielczą od forda mavericka 2 z angola z przebiegiem 60 tyś km i jest gites wszystko pasuje.Co do wymiany jest hardcoor bo trzeba wyjąć półoś,odkręcić alternator,i odkręcić kolektor wydechowy co nie jest najłatwiejsze jak każdy wie i do górnych śrub kolektora niema dostępu trzeba odkręcać czesc od góry część od dołu.Olej do skrzynki 75w 140.Skrzynka była z rocznika przed 2004 r podobno potem mogły być róznice.
Przy okazji warto wymienić Sondy Lambda górne regulujące w carspeed 235 zł za denso w 4 cars niecałe 200 za Bosch ja wybrałem Bosch ponieważ zależało mi że były na miejscu bo chcieliśmy już wszystko składać.
Załączniki
IMG_20170327_113523.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 cze 2013, 22:17
Posty: 44
Skąd: Łódź
Auto: Mazda xedos 6 . Mazda Tribute 3.0 2001

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Pozostałe Modele