TRIBUTE 2.0 regulacja zaworów

Mazda Tribute 2003–2007 (EP) / Mazda Tribute 2001–2003 (EP)

Postprzez Jack Airforski » 19 lis 2015, 15:12

Witajcie,
Proszę o informacje czy ktoś z Was miał przyjemność albo raczej przymus dokonania regulacji zaworów w TRIBUTE 2.0 . U mnie jeszcze nie ma z tym problemu ale założyłem niedawno gaz i w związku z tym że w przypadku jazdy na gazie powinno się częściej niż zakłada to serwisówka regulować zawory chciałbym dowiedzieć się o Waszych doświadczeniach w tym temacie. Jakie są koszty regulacji, szklanek, czy sa jakieś zamienniki szklanek i czy macie w Warszawie lub w okolicy warsztat który takie regulacje w silnikach ZETEC robi?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Początkujący
 
Od: 18 wrz 2015, 13:04
Posty: 5
Auto: Mazda Tribute 2.0 4WD 2002r.

Postprzez Damian_MAZDA » 3 sty 2016, 22:28

Niestety regulacja nie istnieje. Rozbierałem u siebie pokrywę żeby sprawdzić co tam jest ciekawego. Okazało się że są szklanki, czyli nie ma regulacji. Żeby to wyregulować trzeba by wyciągać głowice i ścinać zawory. Nikt nie daje gwaracji jak się zachowa szklanka po zeszlifowaniu 0,10mm jej górnej powierzchni... Czytałem o jakiejś zmianie na regulacje płytkową. Rozbierałem ostatnio taki silnik tylko w focusie i ma płytki. Nie bawem będę rozbierał swój silnik to postaram się coś napisać bo będę chciał zrobić regulację na płytki. Ściąganie głowicy co 20 000 km mnie nie interesuje... Dodam że u mnie po 15 tys km od założenia instalacji zawory siadły o 0,10. Na początku objawem bylo lekkie falowanie zimnego silnika. Teraz potrafi zgasnąć i faluje bardzo często przy temp ok 50 stopni. Po zagrzaniu chodzi prawidłowo. Dodatkowo na obrotach miedzy 1-2 tys km podczas jakzdy jak jest zimny potrafi się zadławić i strzelić w dolot(ale tego póki co nie potwierdzam że zawory są przyczyną). Ogólnie temat słaby i moim zdaniem ten silnik nie nadaje się do gazu z powodu braku reg, zaworów...
Początkujący
 
Od: 20 kwi 2014, 18:13
Posty: 23
Skąd: Śląsk
Auto: Tribute 2.0 4WD + lpg

Postprzez Jack Airforski » 22 mar 2016, 13:25

Witaj Damian,
Czy wiesz już coś więcej na temat regulacji zaworów w Tribute 2.0, jeżeli się brałeś oczywiście za swoją Tribute na tej płaszczyźnie,... jeżeli tak to podziel się z nami, z góry bardzo dziękujemy....
Początkujący
 
Od: 18 wrz 2015, 13:04
Posty: 5
Auto: Mazda Tribute 2.0 4WD 2002r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Pozostałe Modele