Mazda Tribute LINKA ZMIANY BIEGÓW

Mazda Tribute 2003–2007 (EP) / Mazda Tribute 2001–2003 (EP)

Postprzez Ponury89 » 18 lis 2015, 09:33

Witam!
Poszukuję linek zmiany biegów do mojego małego autka... u mnie linki zawadzaja o pancerze przez co strasznie ciężko wchodzą biegi. Problem polega na tym, że poszukuję zamienników lub jakiejs tańszej opcji gdyż na oryginalna część za 1400zł nie mogę sobie pozwolić aktualnie. Może macie jakieś propozycje? Myslałem o dorabianiu linek jednak wizja pozostawienia auta w warsztacie na tak dlugi czas troche mnie przeraża...

Jeśli macie jakieś pomysły to proszę o informacje i sugestie.

Z góry bardzo dziekuję!
Ponury89
 

Postprzez Jack Airforski » 19 lis 2015, 14:00

Witaj,
Miałem podobny problem z jedna z dwóch linek od zmiany biegów( z tą od wkładania biegów ta od kierowcy), szukałem linek używanych na allegro i innych portalach i nawet znalazłem ale po konwersacji ze sprzedającymi okazywało się że te linki też nie są idealne i też już maja pewne opory a w takim przypadku to z taka linką podczas dalszej eksploatacji nie będzie lepiej tylko gorzej niestety więc doszedłem do wniosku że niema sensu kupować używki w tym przypadku. I co dalej otóż wbiłem w googla dorabianie linek samochodowych w mojej miejscowości i od razu miałem kilka zakładów do wyboru, wybrałem najbliższy zakład od mojego miejsca zamieszkania zadzwoniłem i umówiłem się na dorobienie. Pan obejrzał obydwie i w jednej trzeba było zrobić małe przesmarowanie a drugą dorobić na wzór oryginału tylko końcówki i część z przegubem pozostała a cała reszta to nówka sztuka z gwarancja 100 letnią.. Linka zamontowana i już śmiga jak trzeba, teraz wydaje mi się że jest zzza lekko :). Koszt dorobienia linki to 200 zł., więc można to jakoś przełknąć :). Acha czas dorabiania linki to niecałe 1,5 godziny od przywiezienia linki do odbioru. Ja sam wymontowałem linki z TRIBUTY i sam zamontowałem więc poniosłem koszty tylko usługi dorobienia linki. Radzę i tobie też tak zrobić poszukaj w swojej miejscowości warsztatu który dorabia linki samochodowe i będziesz miał po problemie. Acha linki muszą w pancerzu przesuwać się bardzo lekko bez żadnych oporów w innym przypadku lipa.( to tak informacja dodatkowa jak byś chciał jednak kupić używki. I jeszcze jedno jak byś chciał jakiś konsultacji w kwestii wymontowania linek to pytaj niema problemu.
Początkujący
 
Od: 18 wrz 2015, 13:04
Posty: 5
Auto: Mazda Tribute 2.0 4WD 2002r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Pozostałe Modele