Mazda Tribute – skok obrotów przy zmianie biegów.

Mazda Tribute 2003–2007 (EP) / Mazda Tribute 2001–2003 (EP)

Postprzez Fleya » 3 kwi 2015, 09:09

Witam,
może ktoś miał podobny problem jak ja z Tributką i wie co jest nie tak.
Sprawa wygląda następująco: mam dziwny problem z obrotami silnika, gdy jadę samochodem i chcę zmienić bieg, wciskam sprzęgło to obroty silnika zamiast spaść idą na chwilę do góry o jakieś 100-200 i dopiero po paru sekundach zaczynają powoli opadać poniżej 1000.
Wydaje mi się, że w związku z tym samochód mi dużo pali, w trasie w granicach 12-13 litrów gazu, natomiast w mieście ok. 15 litrów i w górę.
Wydaje mi się również, że samochód pomimo, że jeździ na gazie pobiera wyjątkowo dużo benzyny. Nawet kiedyś gaziarz stwierdził, że według niego jadąc na gazie jak się wciśnie sprzęgło to samochód zaczyna pobierać benzynę.
Dodam, że samochód jest po "remoncie" silnika tzn. była wymieniana uszczelka pod głowicą i pierścienie na jednym z zaworów o ile dobrze cytuję mechanika. Natomiast remont silnika nie wpłynął na opisany wyżej problem z obrotami.
Mój samochód do Mazda Tribute 2.0 2001 zagazowana.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Forumowicz
 
Od: 27 wrz 2007, 21:36
Posty: 66
Auto: Mazda Tribute 2.0 4x4 2001+LPG

Postprzez NicoPM » 6 lis 2015, 12:25

Witaj jak masz chwilę sprawdź czy linka gazu działa "lekko" w całym zakresie (u mnie w innym aucie po odjęciu gazu rosły obroty bo linka blokowała się o pancerz ) a odnośnie gazu to z tego co się orientuje nie powinno się zbyt zubożać ilości gazu by nie ucierpiało chłodzenie (przy spalaniu gazu jest wyższa temp.) a dodatkowo w Magdalenach silniki sa "ciasnopasowalne"(opinia zasłyszana :) ) tak jak to jest w mitsubishi z motorami GDI i chyba niektórymi z Forda stąd potrzebny olej wyższej klasy by film olejowy był trwalszy a jak wiadomo inst. gazowa trochę utrudnia smarowanie bo to paliwo "suche"
NicoPM
 

Postprzez kubax230 » 4 gru 2015, 18:25

Sprzęgło się kończy, miałem to samo w Astrze i Hondzie Prelude.
kubax230
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Pozostałe Modele