Buczenie silnika i drgania w kabinie

Mazda Tribute 2003–2007 (EP) / Mazda Tribute 2001–2003 (EP)

Postprzez Rafi4x4 » 11 paź 2013, 13:10

Witam wszystkich użytkowników MAZDY TRIBUTE!
Jak widzę jest nas niewielu.

Przejdę od razu do rzeczy: MAZDA TRIBUTE 2.0 benzyna 2004 buczy jak cholera od 2000 obr. się zaczyna, potem przy 2500 obr/90km/h na 5biegu, i od 3500obr/ ok130km/h i wyżej już jakbyś samolotem leciał. Zaznaczę że NA PEWNO NIE BUCZĄ KOŁA ani ŁOŻYSKA, ponieważ gdy wcisnę sprzęgło wszystko ustaje i słychać tylko szum wiatru i oponki delikatnie.

Układ wydechowy z dedykowanym tłumikiem końcowym Sebring (brak uszkodzeń), jedynie w tłumiku środkowym zauważyłem mały otworek z którego wycieka woda – wygląda na fabryczny (brak rdzy). A jednak hałas pochodzi gdzieś z okolic silnika i na postoju tez jest głośno w tych samych zakresach obrotów.

DO tego wszystkiego mocno przenosi drgania z silnika na kabinę ( czuć na kierownicy i fotelach).

Filtr powietrza i cały dolot czyściutki – świece platynowe ustawione przerwy na 0,8 od momentu założenia LPG.(wcześniej były na 1.3mm) troszkę szarpał na początku każdego biegu.


Mazdą jeżdżę od 3 m-cy – zrobiłem 8 tyś km. Jestem w tym temacie zielony, nie wiem od czego zaczą poszukiwania.
Rafi4x4
 

Postprzez dzodzo88 » 5 gru 2013, 10:07

Problemem mogą być zużyte poduszki pod silnikiem. Nie amortyzują drgań, tylko przenoszą na auto.
Początkujący
 
Od: 25 sty 2013, 12:19
Posty: 11 (0/1)
Auto: Mazda Tribute 2.0L 2001r

Postprzez zenek_bem » 16 sie 2014, 20:20

Ostatnio mnie nurtował ten problem.
Zakupiłem nawet maty bitumiczne i konkretnie wytłumiłem ściankę grodziową od strony silnika.
Efekt pozytywny lecz tylko częściowy.

Wpadłem na pomysł iż podniosę delikatnie lewarkiem silnik od strony rozrządu i co dziwne buczenie i delikatne drgania przenoszące ustały.
Więc wiadomo poduszka. I rzeczywiście poduszka (hydrauliczna – posiada komorę z olejem) gumę miała pękniętą. Poduszka opadnięta w stosunku do nowej.

Nowa zamiennik 260 zł w sklepie fordowskiem, ja założyłem z allegro TED GUM za około 140 zł.
Efekt zadowalający. chociażidealnej ciszy w kabinie nie ma, ale jest już znacznie ciszej.
Początkujący
 
Od: 5 lis 2013, 20:59
Posty: 8
Skąd: Krasnystaw
Auto: Mazda Tribute 2.0 4x4, 2003
PB + LPG.

Postprzez Damian_MAZDA » 17 sie 2014, 21:30

Rafi4x4 napisał(a):Układ wydechowy z dedykowanym tłumikiem końcowym Sebring


Mam to samo ale w przedziale prędkośći 110-130. Poniżej i powyżej jest cisza jak makiem zasiał. Podejrzewam tłumik końcowy. Mam też zamontowanego Sebringa.

zenek_bem napisał(a):Zakupiłem nawet maty bitumiczne i konkretnie wytłumiłem ściankę grodziową od strony silnika


Ja u siebie w poszukiwaniu problemu wygluszyłem dokładnie całą maskę i całą sciane grodziową(łącznie z podszybiem od środka) ale najwiekszy efekt dało oklejenie obudowy wentylatora pod deską. Wpadłem na to przypadkiem gdy jechałem z wymontowanym schowkiem... Hałas straszny.. a po włączeniu obiegu wewnetrznego 2 razy mocniej.
Początkujący
 
Od: 20 kwi 2014, 19:13
Posty: 23
Skąd: Śląsk
Auto: Tribute 2.0 4WD + lpg

Postprzez mazdverick » 27 sie 2014, 17:44

Witam serdecznie,
u mnie również powodem była poduszka olejowa, ta z prawej strony.Hałas/drania wewnątrz był bardzo duży, zwłaszcza na zimnym a przy hamowaniu silnikiem z dużej prędkości słychać było głośne buczenie Mechanik postawił diagnozę w 3 minuty za pomocą ....brechy. :) Potem zdemontował łapę poduszki i stwierdził,że poduszka pływa -cokolwiek to znaczy. Nie miała żadnych uszkodzeń z zewnątrz czy też wycieków . Oryginał wyceniają na ok.900 zł więc zaryzykowałem i kupiłem zamiennik SRLine za 110 zł. Nie znam jakości produktów SRLine ale się domyślam :) . Na razie duuuuuuużo ciszej.
Aha ,urwałem kiedyś z okolic środkowego wydechu tłumik drgań ,nie wiem czy nazwa poprawna. Takie żelaztwo oblane gumą. Chciałem aby mechanik to przyspawał ale powiedział mi, że to nic nie wnosi. Nie wiem czy warto drążyć ten temat?
Początkujący
 
Od: 27 sie 2014, 17:21
Posty: 4
Skąd: małopolska
Auto: Maverick 2.0 16V 4WD Pb+LPG 2002 YF

Postprzez l3mur91 » 28 sie 2014, 17:55

mazdverick napisał(a):Nie znam jakości produktów SRLine ale się domyślam


Z czasów kiedy pracowałem w hurtowni, miałem sporo do czynienia z amortyzatorami tej firmy. Średnio co drugi wylewał w pierwszych 3 miesiącach ekploatacji. Moim zdaniem produkt typowo giełdowy. Założyć w sobotę i w niedzielę jechać na giełdę. Obyś trafił lepszą partię i oby wytrzymało dłużej niż chwilę :)

mazdverick napisał(a):Takie żelaztwo oblane gumą. Chciałem aby mechanik to przyspawał ale powiedział mi, że to nic nie wnosi. Nie wiem czy warto drążyć ten temat?


Nie wiem o jakim elemencie mówisz, ale jeśli jest to wieszak to lepiej byłoby dla układu wydechowego gdyby był. A jeśli była to jakaś konstrukcja która miała redukować rezonansowanie tłumika, a bez niego nie słychać różnicy to można przychylić się do opinii mechanika. <spoko>
Szczwany Szubrawiec
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2009, 17:04
Posty: 1501 (3/1)
Skąd: Lodz

Postprzez mazdverick » 28 sie 2014, 22:32

Takie coś urwałem:

http://allegro.pl/ford-maverick-espace- ... 16642.html

Macie takie coś pod podłogą? Tłumika specjalnie nie słychać w kabinie.
Ostatnio edytowano 28 sie 2014, 22:40 przez l3mur91, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiłem link.
Początkujący
 
Od: 27 sie 2014, 17:21
Posty: 4
Skąd: małopolska
Auto: Maverick 2.0 16V 4WD Pb+LPG 2002 YF

Postprzez l3mur91 » 28 sie 2014, 22:43

Pierwszy raz widzę coś takiego, nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

Domyślam się jakie to spełnia zadanie, ale nie rozumiem tylko dlaczego jest to wystawione za taką demoniczną kwotę... w dodatku używane.

Jeśli nie widzisz różnicy z/bez to ja osobiście bym to raczej olał i jeździł bez tego. <spoko>
Szczwany Szubrawiec
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2009, 17:04
Posty: 1501 (3/1)
Skąd: Lodz

Postprzez mazdverick » 28 sie 2014, 23:04

Empirycznie nie widzę. :) Ale chyba sprawdzę, tylko nie wiem jak zmierzyć poziom hałasu.Na ucho i oko to..... Gdzieś wyczytałem, że amortyzuje układ wydechowy przy odpalaniu.Ale czy tylko ?
A co do tej poduszki SRLine czytałem na innych forach opinie o tym producencie i niekoniecznie trzeba z autkiem na giełdę.
Początkujący
 
Od: 27 sie 2014, 17:21
Posty: 4
Skąd: małopolska
Auto: Maverick 2.0 16V 4WD Pb+LPG 2002 YF

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Pozostałe Modele