Serwis i kalibracja karty dostępu (kluczyka)

Mazda Tribute 2003–2007 (EP) / Mazda Tribute 2001–2003 (EP)

Postprzez Jan Kowalski » 26 sty 2010, 13:14

Witam!

W sobotę odebrałem nową (?) rok prod. 2008, cx9.
Mieszkam w Poznaniu więc odbierałem w firmie państwa Wache.
Czytałem, że serwis kiepski, ale jest drugi – na Michała.
Prosiłem o poradę w sprawie konfiguracji inteligentnego klucza, obiecali, że oddzwonią ale nie znaleźli czasu przez cały dzień.
Jestem trochę przepłoszony ich standardami.
Mam nadzieję, że firma Mazda reprezentuje lepszy poziom i nie będę tam częstym gościem.
Ostatnio jeździłem c klasą a więc z japończykami mam tylko kontakt przez Hondę żony.
Przegryzłem się przez instrukcję (polską i angielską) i zrozumiałem, że można tak ustawić, że po wyjściu z samochodu centralny zamek zarygluje automatycznie drzwi.
Ale w tym celu trzeba się udać do serwisu. ale serwis myśli już drugi dzień a na Michała mówią, że nie umiem czytać i jest to niemożliwe.

Może ktoś z forumowiczów podzieli się uwagami na temat ukrytych możliwości tego modelu.
Możliwe, że trzeba założyć nowy wątek bo nie widziałam nic o Maździe CX9.

Pozdrowienia dla wszystkich od nowego.
JanMichał
Początkujący
 
Od: 26 sty 2010, 12:13
Posty: 14
Skąd: Poznań
Auto: Mazda cx9

Postprzez Globy » 26 sty 2010, 13:31

Poprawiłem temat Twojego wątku na zgodny z FAQ forum, dodając informacje o modelu, wersji silnikowej i roczniku. Następnym razem stosuj się proszę do zaleceń, by inni Forumowicze łatwiej identyfikowali Twoje problemy <usmiech> Przenoszę go do działu Pozostałe modele i postaram dowiedzieć się czegoś więcej na temat kalibracji kluczyka – dam znać.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Fiveopac » 26 sty 2010, 16:07

Globy co za szybka reakcja, nie dasz sie wyakzac :)

Jan Kowalski napisał(a):Przegryzłem się przez instrukcję (polską i angielską) i zrozumiałem, że można tak ustawić, że po wyjściu z samochodu centralny zamek zarygluje automatycznie drzwi.
Ale w tym celu trzeba się udać do serwisu. ale serwis myśli już drugi dzień a na Michała mówią, że nie umiem czytać i jest to niemożliwe.

Moze model posiadam inny ale tez jest wyposażony w "smart key". W instrukcji faktycznie jest informacja, ze funkcję automatycznego ryglowania drzwi trzeba aktywować w serwisie. U mnie ta funkcja jest aktywna, pod oddaleniu sie na metr od auta drzwi sie zamykaja potwierdzajac ta czynnosc mrugnieciem migaczy, tak wiec jest to możliwe. Niech serwis wczyta sie w serwisówke ;)
Less roof, more fun
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4296 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez Globy » 27 sty 2010, 13:23

Fiveopac napisał(a):Globy co za szybka reakcja, nie dasz sie wyakzac

To przesyłka z Ogólnego ;)

W CX-7 i 6, którymi jeździłem, trzeba było otworzyć i zamknąć auto przyciskiem na karcie lub na klamce, tak jak wytłumaczył kolega z działu CX-7 => http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... 22#1619822

Za radą Fiveopaca udałbym się do serwisu i poprosił o skalibrowanie tego (możesz ewentualnie zadzwonić do innego punktu, na przykład AZ Auto w Warszawie => http://www.azauto.pl/mazda/?id1=347 i zapytać, jaka jest procedura dla posiadaczy nowych aut). Powodzenia.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy Pozostałe Modele