Silnik nierowno pracuje – Kontakt z serwisem ASO

Mazda 929 / Sentia 1991–1997

Postprzez marekmars » 23 wrz 2008, 08:12

Witam. Podziele sie z wami wrazeniami po kontakcie z serwisem i prosze o rade co zrobic.

Po zamontowaniu instalacji gazowej sekwencja silnik zaczal nierownomiernie pracowac na wolnych obrotach strasznie nim szarpie. Myslalem ze problem sie rozwiazal po wymianie filtrow i kabli zaplonowych ale po przejechaniu 100km znowu to samo. Ma jakby polowe swojej mocy i momentami ledwie jedzie a na wolnych obrotach strasznie szarpie silnikiem. Nie swieci sie zadna kontrolka (check)

Kilka dni temu bylem w serwisie autoryzowanym:
MAZDA Boroń
ul. Katowicka 2
Dąbrowa Górnicza

Panowie wjechali autem do srodka pozachwycali sie chwile przegazowali ja kilkanascie razy straszliwie az do odciecia zaplonu, sprawdzili kable na swiecach i powiedzieli ze instalacja gazowa jest zle zalozona. Zle poprzecinane wtryski podobno. koszt od 600 do 2000 za naprawe.
Wyjechalem autem jednak po wyjezdzie zaczela chodzic jeszcze gorzej. Miala jakby 30km i w ogole nie chciala jechac. przejechalem 5 km i zapalila sie kontrolka CHECK. po kolejnych kilku kilometrach zgasla. Zatrzymalem sie na autostradzie i zauwazylem dym. Po ogledzinach dolu samochodu okazalo sie ze kolanko kolektora z lewej strony jest rozgrzane do czerwonosci. Zadzwonilem wiec do warsztatu ktory zakladal mi gaz ze auto mi calkiem stanelo i ze maja mnie odholowac.
Po dojechani na warsztat okazalo sie ze Panowie z serwisu MAZDY nie zalozyli kabli zaplonowych z lewej strony silnika i mieszanka spalala sie w kolektorze wydechowym co doprowadzilo do czesciowego stopienia kolektora bo wypalila sie dziura i uszkodzenia katalizatora ktory sie wrecz rozsypal w srodku czy tez wypalil.

Pytanie brzmi:
Co byscie zrobili z takim serwisem.
O prace silnika nie pytam nawet bo pewnie i tak nikt nie wie choc moze jednak.

Dzieki za odpowiedzi.
Ostatnio edytowano 23 wrz 2008, 20:26 przez marekmars, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 wrz 2008, 08:39
Posty: 62
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 929 / HD / V6

Postprzez Puhcio » 23 wrz 2008, 10:30

Może być problem z udowodnieniem teraz winy serwisu, szkoda, że nie wezwałeś ich na miejsce. Ja bym zadzwonił (pojechał – jeśli masz czym) i opisał całą sprawę.

A co do nierównej pracy silnika – to źle dobrana instalacja gazowa (najprawdopodobniej dysze i mnożnik). To STAG 300 ?
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 16:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez zenith839 » 23 wrz 2008, 12:26

W życiu bym nie pojechał do żadnego ASO Mazdy. Oni nigdy nie mieli do czynienia z generacją HD. Nie mają nawet oficjalnych serwisówek no chyba że indywidualnie ściągnięte. Modele 929 HD były produkowane tylko na rynek USA i Japonii. Nigdy nie były oficjalnie importowane do Europy. Ba nawet nie było możliwości zamówić w salonie Mazdy.

Instalację wywal do śmieci. Kto to widział żeby wtryskiwacz nie został wyłączony gdy nie ma iskry. Mam VSI Prinsa ale w F2T Mazdy w momencie gdy wyciągnę kabel zapłonowy wtryskiwacz zamyka się i wyłącza. Nie oszczędzaj na instalacji LPG bo będzie po silniku. Gazole też pewnie nie widzieli takiego modelu i w sumie instalacja to był eksperyment. Wtryskiwacze gazu do JE-ZE to tylko japońskie Keihin nic innego. Nawet zastanawiałbym się nad wtryskiem ciekłego gazu.
3.0 V6 24V DOHC JE-ZE <– co za dźwięk
Nie oddawaj autka do mechanika bo zrobisz mu krzywdę. Madzia lubi jak sam łapki wkładam.

NGK ZE, Iridium on board
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2004, 13:14
Posty: 258
Skąd: Kraków
Auto: Nissan Pathfinder R51 LE AT

Postprzez marekmars » 23 wrz 2008, 12:34

Gdy to sie stalo nie jechalem na gazie tylko na benzynie. Na gazie w ogole nie chcial jechac.
a instalacja to:

Reduktor AGC
Zawor gazowy tomasetto
Wielozawor tomasetto
uklad elektroniczny ZENIT
listwy wtryskowe MATRIX
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 wrz 2008, 08:39
Posty: 62
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 929 / HD / V6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9