Ciężko odpala – chmura czarnego dymu z rury – banalna usterka!!!

Mazda 929 1987–1991 (HC) / 1982–1987 (HB)

Postprzez piotrek929 » 23 sie 2007, 21:14

no właśnie – moje auto zaczeło od jakiegoś czasu cięzko odpalać , zwłaszcza na zimnym silniku. trzeba było dłużej kręcić, silnik załapywał i gasł i trzeba było kręcic raz jeszcze, w rezultacie po odpaleniu pojawiała się czarna chmura dymu.

nasuwało sie tylko tylko jedno rozwiązanie – uszczelniecze zaworowe puszczaja olej na zawory, ale czepiałem sie też wilgoci w garażu, ciśnienia w powietrzu i temperatury.

tym czasem okazało sie, że nad główną przepustnicą znajduje sie dodatkowy wtryskiwacz paliwa który sterowany jest dwoma kabelkami. od kiedy wypiąłem wtyczke od tego wtyrysku nie ma zadnych problemów z zapaleniem, a dym z rury zniknął.
wnioskuje że jest zatarty po prostu, wieszał sie i podawał za duża dawke paliwa zalewając silnik ( usterkę zdjagnozował moj kuzyn mechanik i w rozmowie przez tel.kazał mi odpiąć tą wtyczke).

pisze o tym bo widze na forum wiele usterek z podobnymi objawami, pozdro dla wszystkich
moja mazda nie widziala od trzech lat mechanika, bo sam przy niej robie :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2005, 20:39
Posty: 426
Skąd: krakow
Auto: mazda 929 S 3.0 V6 24V DOHC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9