co sprawdzić/zrobić przy 100 tys przebiegu?

Xedos 9 / Millenia 1993–2002

Postprzez Gość » 25 sty 2005, 10:42

Witam 3 dni temu kupilem w niemczech mazde xedos 9 miller wczoraj wymienilem klocki przod tyl i warsztacie powiedzieli mi ze bym sobie sprawdzil kiedy byl wymieniany rozrzad auto ma 100 tys przebiegu a w ksiazce serwisowej wszystko jest po niemiecku,Co jeszcze musze sprawdzic i co jest najczestsza usterka za odpowiedz z gory dziekuje
Gość
 

Postprzez Karthon » 25 sty 2005, 22:35

darek81 napisał(a):Witam 3 dni temu kupilem w niemczech mazde xedos 9 miller wczoraj wymienilem klocki przod tyl i warsztacie powiedzieli mi ze bym sobie sprawdzil kiedy byl wymieniany rozrzad auto ma 100 tys przebiegu a w ksiazce serwisowej wszystko jest po niemiecku,Co jeszcze musze sprawdzic i co jest najczestsza usterka za odpowiedz z gory dziekuje


Jak masz historie przeglądów to sprawdź co nie było robione, a być powinno (na pewno znajdziesz kogoś, kto zna niemiecki).

Rozrząd z tego co pamiętam robi się co 60 000 mil.
Jak nie masz historii, to ja na twoim miescu wymieniłbym wszystkie filtry i płyny (w tym do skrzyni, bo pewnie masz automat), paski (w tym rozrząd), zrobił gruntowny przegląd klimatyzacji, sprawdził ile oleju bierze i ew. wymienił usczelki pod pokrywą zaworów.
W 3000 pln powinieneś się zmieścić (przy zamiennikach).

Sprawdź stan kompresora, ale przy tym przeiegu powinien być ok, i sondy lambda.

Co do usterek, to najbardziej boli oczywiście kompresor – w PL praktycznie nie do naprawienia. Ale jak nie katujesz auta, to 200 000 wytrzyma bez większych problemów.
Jak dużo jeździsz po mieście, to często lecą jakieś elementy w zawieszeniu (a łączników, gumek itd. jest od groma) – ale tu akurat koszty nie są straszne.
Reszta to duperele.
*** Karthon ***
Początkujący
 
Od: 5 gru 2004, 23:25
Posty: 7
Skąd: Warszawa

Postprzez HERCIK » 25 sty 2005, 22:50

Jezeli ma faktycznie 100 tys to raczej nie bedziesz robil nic poza obsluga i kosztami z nia zwiazanymi. Jezeli masz ksiazke to tam powinno byc czy byl rozrzad zmieniany, jezeli nie byl to to bedzie najwiekszy wydatek. Zmien wszystkie plyny i inne duperele i zapomnij o wszystkim rozkoszujac sie jazda. Jak bedziesz dbal to rozkosz bedzie nie ustanna heheheheheheheh. U mnie juz trwa od roku :)
MAZDA MILENIA 2,5 V6 is de best
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 14:28
Posty: 214
Skąd: KOSZALIN
Auto: MILENIA 2.5 V6, JEEP , 323F BA

Postprzez HERCIK » 25 sty 2005, 22:53

Co do zawieszenia to jak bedziesz kupowal elementy z ASO to wymienisz ten element raz i zapominasz o tym. Koszty sa ale cos za cos .... Jezdzisz jak by nie bylo flagowym modelem. :)
MAZDA MILENIA 2,5 V6 is de best
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 14:28
Posty: 214
Skąd: KOSZALIN
Auto: MILENIA 2.5 V6, JEEP , 323F BA

Postprzez Karthon » 26 sty 2005, 10:04

HERCIK napisał(a):Co do zawieszenia to jak bedziesz kupowal elementy z ASO to wymienisz ten element raz i zapominasz o tym. Koszty sa ale cos za cos .... Jezdzisz jak by nie bylo flagowym modelem. :)


No, tak dobrze to niestety nie ma.... w każdym razie jak sie jeździ dużo po Warszawie :–) Za to naprawdę trwałe są amorki.

A czasem warto zapytać o ceny w ASO, bo bywają niższe niż za zamienniki...
*** Karthon ***
Początkujący
 
Od: 5 gru 2004, 23:25
Posty: 7
Skąd: Warszawa

Postprzez trojanrob » 20 maja 2005, 19:58

A to prawda co do cen
Np. pod pokrywę zaworów jest tańsza w ASO niż JC

Bardzo ważne : sprawdź w książce czy była wymieniana pompa wody (przy rozrządzie), jeżeli nie to przy następnej wymianie rozrządu wymień (jeżeli wytrzyma do tego czasu).

Amorki mam oryginały (na liczniku 160000km – a w ASO mówią, że autko ma przejechane gdzieś ok 250000km)


pozdr.
Robert
Obrazek
pozdrowienia
Robert
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2005, 23:44
Posty: 309
Skąd: SZCZECIN
Auto: była Millenia S 2.3 V6 24v

Postprzez Puhcio » 20 maja 2005, 20:07

trojanrob napisał(a):na liczniku 160000km – a w ASO mówią, że autko ma przejechane gdzieś ok 250000km


A kompresor i skrzynia żyje ?
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 16:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez trojanrob » 21 maja 2005, 12:36

Jak pamiętasz pisałem, że skrzynia mi padła 2 lata temu i całą robiłem. Kompresor jak narazie żyje
To że ma taki przebieg doszli po tym że na korbowodach były porobione oznaczenia (nie fabryczne) czyli ktoś już wymieniał panewki).
Obrazek
pozdrowienia
Robert
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2005, 23:44
Posty: 309
Skąd: SZCZECIN
Auto: była Millenia S 2.3 V6 24v

Postprzez Puhcio » 21 maja 2005, 12:39

trojanrob napisał(a):Jak pamiętasz pisałem, że skrzynia mi padła 2 lata temu i całą robiłem


Hyhy, skleroza :P

trojanrob napisał(a):To że ma taki przebieg doszli po tym że na korbowodach były porobione oznaczenia (nie fabryczne) czyli ktoś już wymieniał panewki).


Hmmm, zaczynam się bać o swoją :P A Twoja była po wypadku ?
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 16:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez trojanrob » 21 maja 2005, 13:05

Z tego co sprawdziłem to delikatnie w przedni zderzak centralnie (chłodnica od klimy lekko się wygięla, ale jest szczelna) . Podłużnice nie tknięte. No i mnie ktoś wjechał w prawy przedni błotnik na parkingu (rok temu), ale to kosmetyka , żaden element oświetlenia nie został uszkodzony (na szczęście) .

Ale mogłem gościa <killer> co sprzedawał mi madzię pozwać do sądu bo podpisał umowę w której był paragraf, że autko jest bezwypadkowe. Los go pokarał bo wpakował się w jakiegoś JEEPA i popłyną na dzień dobry 8000,– (dowiedziałem się przypadkowo od znajomych z Warszawy).

Nigdy nie oszukiwałem przy sprzedaży samochodu (ZAWSZE MÓWIŁEM JAK JEST I CO BYŁO ROBIONE+FAKTURY) i jeszcze po 2 latach ludzie do mnie dzwonili i dziękowali, a tu masz babo placek kupiłem z licznikiem 117000km , a miało 200000km (jak nie więcej). <killer>

<glupek2> To było pierwsze i ostatnie używane autko kupione w kraju bez <czytaj> 100% historii pojazdu <czytaj> .
Następne będzie osobiście kupione od 1-g właściciela w Holandii (zaczynam namierzać- najpierw zmienię żonki hondkę, a za 2-3 lata moją madzię).
Obrazek
pozdrowienia
Robert
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2005, 23:44
Posty: 309
Skąd: SZCZECIN
Auto: była Millenia S 2.3 V6 24v

Postprzez Puhcio » 21 maja 2005, 14:27

trojanrob napisał(a):Następne będzie osobiście kupione od 1-g właściciela w Holandii


Chcesz z ori gazem ?

trojanrob napisał(a):. Podłużnice nie tknięte.


To u mnie była ciekawa historia. Auto jako roczne ściągniete ze stanów po wypadku – mam dokumentację. Auto zostało naprawdę dobrze naprawione, elementy przodu wymienione, są także : mata od maską, osłony pod slinkiem, i wszytkie inne plastki, których zazwyczaj nie ma. Nie wsadzaono natomaist nowych poduszek, a cały SRS jest uśpiony. Tyle wiem.

Później, już za mego posiadania milleni, stojąć na drodze – lewoskręt (przejad, ale trzeba stać na lewym pasie – droga 2 pasy w każą stronę) zobaczyłem jadącą, z duża prędkością astrę – pierwsza myśł pełen gaz. To trche zamortyzowało uderzenie. Na millence śladu nie było, pani w astrze staciła przód <diabełek> (standart maska, chłodnica, refelktory, cofnięty błotnik, itp.) ... Jedan nie było tak różowo – podłużnice były walnięte. Oddałem samochód do ASO Dyga ... zostało zrobione wszytko za 3 500 zł, na koszt pani z astry.

To tyle z historii wypadkowych milleni – tyle wiem, ile tego było na prawdę nie mam pojęcia :(

trojanrob napisał(a): tu masz babo placek kupiłem z licznikiem 117000km


Ja kupiłem 4 lata temu z przebiegiem 56 000 mil teraz mam 84 000 mil – auto stało prawie rok, ze względów zdrowotnych ... Ile w tym prawdy – poprzedni pan wszytko notował ... zmianę opon, olejów, itp. Ale pewności nie mam żadnej :( Sądzę, natomiast, że jezeli był cofany to max o 30 000 km.

Ja wiedziałem, ze kupuję auto walnięte – było natomiast trohce tańsze ... kupowałem je jako 5 letnie za 32 000 zł
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 16:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9