Opinie warsztatów (wiesiek5 etc)

Xedos 9 / Millenia 1993–2002

Postprzez Marek 161BD081 » 27 maja 2014, 13:47

Jakby mi powiedział o możliwości zamontowania regenerowanej skrzyni to zapewne nie sprawiałbym mu problemów w tej kwestii. I takie podejście dla mnie jest naturalne.
Mi się wydaje, że w tym czasie jak było to robione to gość przy nawale innych robót zbierał części gdzie popadnie bo jak tłumaczyć miesięczny okres naprawy ASB? Ile taka naprawa miałaby kosztować jakby policzyć roboczo-godziny?!
161 BD 081 26.425 & 27.555 MHz USB
Madzia 323F BA Z5
Madzia Xedos 9 KL '01
Dział BA/BH
Moderator

Od: 28 lut 2009, 22:05
Auto: 323F '95 & Xedos 9 '01

Postprzez goju10 » 21 cze 2014, 17:00

Stanowczo każdemu odradzam ten warsztat. Jak długo korzystam z usług mechaników takiego partacza jeszcze nie spotkałem. W moim Xedosie postanowiłem zrobić swap z KF na KL. Taka zachcianka, chciałem po prostu trochę mocniejsze auto. Mój Xed stał w warsztacie w Dębicy przez 5 tygodni. Umowa była taka, że Wiesiek daje mi jakiś ze swoich starych silników, remontuje go dla mnie i wymienia. Przyjemność kosztować miała 3000pln. Korzystając z okazji, że moje auto stoi u jednego z "lepszych fachowców od mazd" w Polsce poprosiłem o zrobienie kilku dodatkowych rzeczy. Oczywiście za dodatkowe prace, zapłaciłem zgodnie z umową dodatkowy 1000pln. Przyjeżdżam zadowolony, płacę 4 koła i wracam do domu. Moje szczęście jednak nie trwało długo. Po 600 kilometrach w silniku zaczęło coś pukać. Na szczęście dostałem od Wieśka pół roku gwarancji. Łapię więc za telefon i dzwonię do Dębicy. Usłyszałem, że to nie możliwe, że silnik kupił z jakiegoś rozbitka w super stanie (przypominam, że umowa była inna, miałem dostać silnik po remoncie, a nie jakiś złom niewiadomego pochodzenia). No, ale w końcu Wiesiek stwierdził, że trudno mam przywieść auto to je dla mnie naprawi. Wsiadam więc w Xeda, modląc się żeby jakoś dojechać (mamy do siebie 300kilometrów). Na szczęście jakimś cudem dotarłem. Dzisiaj, po dwóch tygodniach byłem odebrać auto. Na miejscu dowiedziałem się, że silnik rozpadł się z mojej winy, bo podobno za ostro go traktowałem. Wiesiek zaproponował, żebyśmy podzielili się kosztami, każdy po 500pln. Oczywiście nie zgodziłem się, już i tak bardzo dużo straciłem na dojazdy tam (dwa razy byłem zawieść auto i dwa razy je odebrać, łącznie 2400 kilometrów). Rozstaliśmy się więc w bardzo nieprzyjemnej atmosferze. Wracam do domu, mam za sobą jakoś 250kilometrów i zatrzymuję się na ostatniej już dla mnie bramce, żeby zapłacić za autostradę. Ściszam radio do zera, żeby lepiej słyszeć Panią kasjerkę i co słyszę? Tak, oczywiście w moim silniku znowu coś wali i trzaska. Chciałem, zaznaczyć, że ani przez chwilę nie jechałem szybciej niż 150km/h. Jak łatwo się domyśleć Wiesiek nie odbiera moich telefonów, na smsa też nie raczył odpowiedzieć. NIE POLECAM!!!
Forumowicz

Od: 7 mar 2014, 00:28
Auto: Mazda Xedos 6 CA KF 2,0 V6 1993

Postprzez sylwo » 21 cze 2014, 18:10

Moja jedyna styczność z tym Panem (poza kilkoma rozmowami tel) polegała na:
– wymianie skrzyni, ponieważ wyskakiwał 5bieg, ciężko chodziło sprzęgło oraz na "półsprzęgle" odczuwalne były dziwne drgania,
– naprawie zacisków tylnych, ponieważ "ręczny" nie trzymał.

I tak:
– Sprzęgło chodziło lżej ale bez rewelacji – nierównomiernie. Poza tym po odbiorze auta rzuciłem okiem pod samochód i ciekł olej ze skrzyni przez uszczelniacz na półosi – co od ręki zostało naprawione. A drgania jak przed tak i po.
Skrzynia, po 1,5 roku wygląda tak:
Obrazek

Jakieś kawałki metalu miały karuzelę w skrzyni przez dłuższy czas. Oczywiście docisk i koło zamachowe zniszczone. Spore luzy miała też jedna półoś w mechanizmie różnicowym.

– Ręczny działał "jakiś czas" około 1msc.

Cena usługi 700zł

Ocenę pozostawiam zainteresowanym.
Agent odszkodowawczy. Auta zastępcze. Porady i pomoc po wypadkach.
tel.: 781 360 705 – Sylwek
Forumowicz

Od: 17 sie 2009, 10:45
Auto: CA KL ~ '94

Postprzez radar88 » 21 cze 2014, 23:21

Widzę że się pomalutku zbiera, szczerze...ciekawią mnie inne historie związane z tym "warsztatem". Szkoda że tak dostajemy po <dupa> od niego, bo jak by nie patrzeć to nasze pieniążki są.

Nie rozumiem tylko jednego odnośnie wypowiedzi goju10 :
goju10 napisał(a):Na miejscu dowiedziałem się, że silnik rozpadł się z mojej winy, bo podobno za ostro go traktowałem.

Jak można za ostro traktować silnik ?? Masz zmieniać biegi przy 2,500obr i nie przekraczać tej granicy czy jak ??
Ja jestem po przekładce silnika z KF na KL (sam tą przekładkę wykonałem) i silnik jest traktowany dość delikatnie ale jak trzeba to i go kręcę prawie do oporu i wszystko działa jak należy, więc niech Wiesiek odpowie na pytanie: Czy silnik po swapie należy traktować jak jako czy można używać go normalnie.

Jeżeli układ był taki że ma wyremontować KLa i taki włożyć, to sam się wsypał odpowiadając że silnik był wyciągany z rozbitka. Igła – jak to mógł stwierdzić jeżeli auto było rozbite, odpalił, przeszedł dookoła i stwierdził....hymmm ten silnik jest laleczka, trochę kopci ale doktor da radę...
Remonty/wykończenia mieszkań/domów:
https://www.facebook.com/Xeddom/
Kamil
Moderator

Od: 24 kwi 2009, 19:24
Auto: TA KL AT 93/98 A7RED Pearl, TA62-9H1
Mazda Xedos 9 TA był KF jest KL 1995 M/T HX Brilliant black, TA0 Black
Mazda 6 GY RF-5C 04
Xedos 6 CA KF MT 95

Postprzez krzysek71 » 22 cze 2014, 07:24

A Wieśiek z Dębicy kaske se liczy ;P Ciekawi mnie tylko ile osobom z forum jeszcze pomógł portfel wyczyśćić. A pytanko do Sylwo na tej lawecie to do Wiesława <lol>
Forumowicz

Od: 22 cze 2010, 20:52
Auto: MAZDA 323F BA 95r 1,5 Z5 była jest MAZDA XEDOS CA 95r był KF jest KL lpg Koltec była jest MAZDA XEDOS 9 MT 2000r + lpg KME

Postprzez sylwo » 22 cze 2014, 08:46

<lol> nieeee do Wiesława, do xXx'a (Lublin). Niedługo i o nim opinia...
Agent odszkodowawczy. Auta zastępcze. Porady i pomoc po wypadkach.
tel.: 781 360 705 – Sylwek
Forumowicz

Od: 17 sie 2009, 10:45
Auto: CA KL ~ '94

Postprzez Marek 161BD081 » 22 cze 2014, 09:05

Na lawecie to mój X9 do niego pojechał :(
161 BD 081 26.425 & 27.555 MHz USB
Madzia 323F BA Z5
Madzia Xedos 9 KL '01
Dział BA/BH
Moderator

Od: 28 lut 2009, 22:05