Dostępność oraz ceny częsci (TA)

Xedos 9 / Millenia 1993–2002

Postprzez voytecku » 15 lut 2011, 18:02

.jano. napisał(a):Witam,
miałem ostatnio malutką przygodę z Madzią, gość za mną nie wyhamował i mam niestety zderzak do wymiany (pęknięcie) i dodatkowo lampkę, która znajduje sie w zderzaku (taki podlużny czerwony odblysnik). Zastanawia mnie czy ceny częsci jakie mi przedstawiło Tow. Ubezp. nie są trochę zaniżone, tzn.
zderzak tył wycenili na 850 PLN, a wspomniany odblysnik tylko na 26 PLN.
Lakierowanie oczywiście liczone jest osobno.
Uważacie że to rozsądna kalkulacja, czy warto walczyć o więcej?

Moim zdaniem wycenione zostalo za nisko.

Tylny zderzak w ASO to koszt ok 2K. Kiedys drasnieto mi delikatnie tylny zderzak. Na nim byla drobna ryska i wycenili na 900, ale w warsztacie okazalo sie, ze pekniete sa mocowania zderzaka i kwalifikuje sie do wymiany. Po powtornej wycenie wystarczylo na zakup nowego zderzaka z ASO. Ale naprawili te zaczepy w warsztacie, a nadwyzka poszla na malowanie auta:)

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 21:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez j4ku3 » 2 maja 2011, 00:04

Witam,
dziwne pytanie, wydaje się takie banalne, a jednak stwarza problem. Chodzi mi o części silnika typy uszczelki pod głowice, uszczelki na zawory, dolot i wydechowy (najlepiej cały komplet uszczelek), pompa wody, kompletny rozrząd, szpilki głowicy do Mazdy Milleni 2.5 V6 kanadyjska wersja. Dowiadywałem się w sieci sklepów FOTA, ale chcą niesamowicie dużą kasa za same uszczelki... 1000zł nie wspominając o reszcie. Czy do tego modelu są takie drogie części?
Pozdrawiam, Kuba
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2010, 22:11
Posty: 129

Postprzez kuraz » 2 maja 2011, 08:31

carspeed.pl. Niestety ceny części jakie podałeś (za komplet) są b. realne – to jest naprawde b. drogie w utrzymaniu auto :/. Za dwie uszczelki pod pokrywe dekli (ori mazda) plus uszczelki pod dolot zapłaciłem 200zł, a gdzie reszta?
Mazda Xedos 9 2.0 V6 KF 94'

http://www.auto-bendix.pl/
Forumowicz
 
Od: 17 lip 2010, 13:06
Posty: 112
Skąd: Łódź
Auto: Xedos 9

Postprzez Button » 2 maja 2011, 14:11

kuraz napisał(a):carspeed.pl. Niestety ceny części jakie podałeś (za komplet) są b. realne – to jest naprawde b. drogie w utrzymaniu auto :/. Za dwie uszczelki pod pokrywe dekli (ori mazda) plus uszczelki pod dolot zapłaciłem 200zł, a gdzie reszta?


Czy 200 zł to tak dużo ? Moim zdaniem jak ktoś decyduje się na Xeda/Milly to powinien być świadomy, że części będą droższe niż np do Astry.
Tak samo z kompletnym rozrządem – nie zmienia się go codziennie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 paź 2006, 06:47
Posty: 298
Skąd: Łódź
Auto: Xed 6 2.0 V6-->Millenia 2.5 V6 --> Mondeo MKIV

Postprzez kuraz » 2 maja 2011, 15:32

Porównując ceny innych producentów za ten sam element (bo przecież uszczelka to tylko kawałek gumy) to okaze się, że ceny są 2 razy mniejsze, a to denerwuje. Ja rozumiem, że nie wymiania się tych elementów często, ale trochę rozsądku producentowi by się przydało.
Mazda Xedos 9 2.0 V6 KF 94'

http://www.auto-bendix.pl/
Forumowicz
 
Od: 17 lip 2010, 13:06
Posty: 112
Skąd: Łódź
Auto: Xedos 9

Postprzez voytecku » 2 maja 2011, 16:00

Proponuje ebay.com

Przykladowe ceny:

– pompa wody: od $25
– pelny zestaw uszczelek + uszczelki pod glowice: $78
– pelen zestaw uszczelek + szpilki: $106
– rozrzad z napinaczem: $146

Ceny czesci w Polsce sa bardzo drogie, dlatego duzo taniej jest zamawiac je z USA. Dla porownania kompletny rorzad do 2.3 w ASO (z napinaczem i pompa wody) kosztowal ponad jakies 3 lata temu jakies 2,5K zl. Za rorzad z pompa i napinaczem z USA zaplacilem wtedy troszke ponad 1K zl.

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 21:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez j4ku3 » 2 maja 2011, 22:19

Dzięki za wypowiedzi. voytecku już kontaktowałem się z osobą ze stanów, która ma wszystkie części jakie są mi potrzebne. Zakupu dokonam tak jak pisałeś na łamach portalu ebay.com. Sprzedawca prosił o wpłatę pieniążków za pomocą PayPala, czy jest ktoś w stanie mi zobrazować jak z tego z korzystać? Czy w momencie gdy przeleję złotówki, to adresat otrzyma przewalutowaną kwotę na dolary? jakieś dodatkowe koszty za przelew?

Button 200zł to mało za kawałek blaszki, sądząc po wypowiedzi musisz być wysoko postawiony skoro zdecydowałeś się na zakup Xedosa? Kolega kuraz ma całkowitą racje. Rekalkulując ceny w Polsce przy naszej najniższej krajowej trzeba "[tiiit]" za przeproszeniem 4 miesiące, wyłączając z tego całkowicie życie i włączając system wegetacji, aby zrobić remont silnika..
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2010, 22:11
Posty: 129

Postprzez Button » 3 maja 2011, 11:35

Chodziło mi raczej o coś innego. 200 zł za kawałek blaszki to faktycznie niemało. Nie zmienia to jednak faktu, że do Xeda/Milly cześci po prostu są droższe niż do popularnych aut.
Chyba każdy posiadacz Xedosa albo Millenii, który stara się dbać o swoje auto potwierdzi, że one lubią nasze pieniążki. Ja nie zamierzam np kupować byle jakich zamienników, bo już się boleśnie na tym przejechałem.
Ja nie jestem wcale jakość wysoko postawiony, ale gdyby mój miesięczny dochód oscylował wokół najniższej krajowej to nie myślałbym nawet o zakupie Milly.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 paź 2006, 06:47
Posty: 298
Skąd: Łódź
Auto: Xed 6 2.0 V6-->Millenia 2.5 V6 --> Mondeo MKIV

Postprzez j4ku3 » 3 maja 2011, 19:26

Button nie chciałem nikogo urazić, czasami zbyt racjonalnie podchodzę do tematu ;) Ja tylko podałem przykład, a fakt jest taki, że kupując samochód oglądasz auto, cenę itp, a nie zaczynasz od cen części.. a w następstwie dopiero decydujesz się na zakup konkretnego samochodu.
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2010, 22:11
Posty: 129

Postprzez voytecku » 4 maja 2011, 18:43

j4ku3 napisał(a):Dzięki za wypowiedzi. voytecku już kontaktowałem się z osobą ze stanów, która ma wszystkie części jakie są mi potrzebne. Zakupu dokonam tak jak pisałeś na łamach portalu ebay.com. Sprzedawca prosił o wpłatę pieniążków za pomocą PayPala, czy jest ktoś w stanie mi zobrazować jak z tego z korzystać? Czy w momencie gdy przeleję złotówki, to adresat otrzyma przewalutowaną kwotę na dolary? jakieś dodatkowe koszty za przelew?

Button 200zł to mało za kawałek blaszki, sądząc po wypowiedzi musisz być wysoko postawiony skoro zdecydowałeś się na zakup Xedosa? Kolega kuraz ma całkowitą racje. Rekalkulując ceny w Polsce przy naszej najniższej krajowej trzeba "[tiiit]" za przeproszeniem 4 miesiące, wyłączając z tego całkowicie życie i włączając system wegetacji, aby zrobić remont silnika..


To wyglada tak:

1. Rejestrujesz sie na ebay.com
2. Automatycznie rejestrujesz sie na paypal.com
3. Rejestrujesz karte kredytowa w PayPal
4. Potwierdzasz rejestracje karty
5. Kupujesz przedmiot w ebay.com, przed zakupem sprawdz czy sprzedawca wysyla do Polski
6. Do faktury zakupu dolaczane sa automatycznie pieniadze za transport
7. Za pomoca 4-5 klikniec placisz za przedmiot przez PayPal. Kurs jest nieznacznie wyzszy, a pieniadze w locie zostana przewalutowane na dolary
8. Cierpliwie czekasz na przesylke

Jesli nie masz karty kredytowej, powinna byc mozliwosc wplaty pieniedzy z konta na konto PayPal, ale nie znam szczegolow. Pewnie podany jest Twoj indywidualny rachunek.

Najlepiej jesli bedziesz wybieral przesylke USPS Express lub USPS Priority. Koszty transportu sprawdzasz na www.usps.com

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 21:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez .jano. » 5 maja 2011, 20:14

Witam.
Mi się udało kupić w Polsce cały rozrząd (bez pompy wody) do Xeda 2.3 za 700zł ale po naprawde długim przeszukiwaniu ofert. Standardowo za komplet w sklepach internetowych liczyli sobie po 1200-1500 PLN ale kupując poszczególne części w różnych sklepach wyszło połowe taniej a dodam że nie kupowałem tanich zamienników bo takich nawet nie ma. Hydronapinacz kupiłem Mazdy, pasek i 4 rolki też dobrych, japońskich producentów. Jak pojechałem do Wieśka na wymiane rozrządu to nie mógł uwierzyć, że tak tanio mnie to wyniosło ale na dowód miałem paragony :) Jednym, słowem warto szukać...

Apropos sprowadzania części z USA to pamiętaj, że doliczą Ci w Polsce cło ok. 3,5% i VAT 23%. Vat naliczają do całości (towar + koszt wysyłki). Przekalkuluj jeszcze raz a jak stwierdzisz, że mimo wszystko warto to zamów wszystko czego będziesz potrzebował w najbliższym czasie, wtedy koszt wysyłki rozłoży się sensownie. Niby oczywista oczywistość ale warto w takim przypadku pomyśleć nawet o drobnostkach.

Też bede miał niedługo do wymiany wahacze środkowe i nie wiem czy nie sprowadzić zza oceanu bo tam są o 60% tańsze :/ Niestety mimo poświęconej sporej ilości godzin na wahacze nie znalazłem w naszym kraju dobrych cen.

A tak w ogóle to zgadzam się z Butonem – w przypadku naszych aut koszt paliwa to tylko połowa kosztu utrzymania. No może trochę więcej niż połowa... :)

Pozdrawiam!
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 wrz 2009, 20:25
Posty: 48 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: Xedos 9 KJ
CX-9 TB

Postprzez Lefty_X9 » 7 maja 2011, 23:12

.jano. napisał(a):Apropos sprowadzania części z USA to pamiętaj, że doliczą Ci w Polsce cło ok. 3,5% i VAT 23%. Vat naliczają do całości (towar + koszt wysyłki)


W teorii tak, i tak należałoby zakładać przy kalkulacjach... w rzeczywistości przy odpowiednim opisie paczki często nie naliczają dodatkowych opłat a paczka przyjdzie od razu do domku.

Podpowiadając :) paczka musi być opisana jako np: " Used auto parts" i wartość np 40$ <faja>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2010, 08:45
Posty: 185
Skąd: Poznań
Auto: Xedos 9, 2001 2,5 V6

Postprzez j4ku3 » 8 maja 2011, 04:10

Lefty_X9 dzięki za informacje :) Jeżeli sprzedawca zgodzi się na taki układ to na pewno skorzystam. A orientujesz się co w przypadku gdy paczka będzie opisana jako Used car parts a ktoś pokusi się otworzyć i zobaczy całe pudło nowych klamotów?
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2010, 22:11
Posty: 129

Postprzez Lefty_X9 » 8 maja 2011, 12:20

Jeśli otworzą Ci na urzędzie celnym to zostaniesz poproszony o udokumentowanie zakupów.
Ja musiałem zrobić wydruk z PayPall-a. Na tej podstawie zostało naliczone cło i złodziejski VAT :(

Zauważyłem, że wszystko zależy od wielkości paczki. Jeśli paczka będzie niewielka to na 99% nic nie będziesz dopłacał, jednak jak będzie to pudło po TV :) to możesz się liczyć z kontrolą.

Aha, no i lepiej zeby nie było FV w środku :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2010, 08:45
Posty: 185
Skąd: Poznań
Auto: Xedos 9, 2001 2,5 V6

Postprzez Wodzu » 8 maja 2011, 13:00

Ja dostałem czujnik w pudełku wielkości pudełka po butach i nigdzie nie musiałem jechać.
EX XEDOS 9
Moja EX
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2005, 11:38
Posty: 1358 (1/1)
Skąd: Szczecin
Auto: BJ 2.0 :D, Demio 99r

Postprzez mario821102 » 10 kwi 2013, 11:57

witam.

Panowie ile może kosztować czujnik położenia wału i czy można i czy warto i gdzie kupić urzywke?
Początkujący
 
Od: 9 lis 2012, 13:46
Posty: 15
Skąd: Grójec
Auto: Mazda Xedos9 2,0V6 1993r

Postprzez deejay27 » 10 kwi 2013, 12:16

http://moto.allegro.pl/czujnik-walu-maz ... 54805.html
5 minut szukania, ale zanim kupisz , zadzwon do Carspeed.
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 6 gru 2009, 11:35
Posty: 3100 (13/54)
Skąd: Barlinek
Auto: Mazda Xedos 9 TA Kl 95 r. +LPG
Xedos 9 TA KL 99 r. LPG :)

Postprzez mario821102 » 11 kwi 2013, 07:32

O jejku, zabolało – drogo. Dzięki wielkie
Początkujący
 
Od: 9 lis 2012, 13:46
Posty: 15
Skąd: Grójec
Auto: Mazda Xedos9 2,0V6 1993r

Postprzez Throw » 27 sie 2013, 14:38

Witam,
czy amortyzatory tył są takie same jak dla wersji z przed liftu (<2000)?
Informacje w sklepach, katalogach, na aukcjach są sprzeczne. Raz, że pasują do wszystkich modeli, innym razem tylko do modeli do 2000 roku.
Jeżeli amortyzatory się różnią czy dostępne są ich zamienniki (cenę w ASO już sprawdzałem :| ), dla wersji 2000-2002? Czy można dostać również mocowania poza ASO?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 30 gru 2011, 02:27
Posty: 4
Skąd: Kwidzyn
Auto: Mazda Xedos 9 2002 2.5 V6 KL
Mazda 6 2003 2.0 B Hatchback

Postprzez zibi626 » 30 sie 2013, 11:32

O ile się orientuję to był podział na amory przed i poliftowe,ale na 100% nie wiem
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2006, 18:54
Posty: 796
Skąd: Kraków
Auto: Były:
Mazda 626 Cronos 2.0 16V '95 LPG BRC24,Mazda Xedos 9 2,5 KL A/T '94 LPG BRC56 :(
Jest
Honda Stream 2.0 iVTEC '01 BRC24

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9