Jakość paliwa na stacjach paliw

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez mazdasprzedam » 5 lip 2009, 09:43

Od kilu osób usłyszałem, że benzyna na orlenie jest słaba. Tankuję tam ciągle, nie mam porównania z innymi stacjami. Czy rzeczywiście orlen jest słaby? Mam zmienić stację?
Tankuję 95
jakie paliwo najżwawsze będzie? Cena bez różnicy, byle tylko nie zamulało samochodu.
Początkujący
 
Od: 22 kwi 2009, 19:16
Posty: 12
Auto: Mazda 323f Bg 1.6i 16v

Postprzez Deniorek » 5 lip 2009, 09:53

Są Orleny i Orleny. Ja najwięcej tankuję właśnie tam, bo mam zniżki. Często tankuję też na Statoil i Shell. Różnicy jako takiej nie ma, chyba, że przejedzie się w inny rejon miasta lub po prostu do innego miasta. Objawy to takie, że idzie zdecydowanie różna ilość paliwa przy takiej samej jeździe itp. (czyżby różne stacje różnie mieszały paliwo? <lol> ). Jeśli chodzi o Shell to ten V-Power ma coś w sobie. Może nie daje większej mocy (co tak zawzięcie reklamują), ale idzie tego zwyczajnie mniej niż nawet takiej Vervy na Orlenie. Krótko mówiąc w Polsce to chyba zależy od stacji, a nie firmy...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 18:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez Pit » 5 lip 2009, 14:37

I tak wszystko pochodzi z tych samych rafinerii <lol> Nie wiem, jak jest teraz, ale jakiś czas temu tylko V-Power 99 był importowany.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 05:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez gryzoon » 5 lip 2009, 15:11

Pit napisał(a): Nie wiem, jak jest teraz, ale jakiś czas temu tylko V-Power 99 był importowany.


Tak jest do dzisiaj :) cała reszta to jedna rafineria – tylko nalepki na cysternach się różnią :)
Pozdrawiam,
Piotrek (Gryzoon)
Obrazek
Baza Aut od nieuczciwych sprzedawców – zapraszam do wpisywania takich aut :)
Rozkodowywanie numerów VIN Kupujesz auto? SPRAWDŹ VIN
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2006, 11:35
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 MPS 2.3 DI Turbo

Postprzez grabu122 » 5 lip 2009, 16:00

Pit napisał(a):I tak wszystko pochodzi z tych samych rafinerii łoł


A rzeczywista jakość zależy tylko i wyłącznie od pracowników przepompowni, dostawcy i ajenta stacji, bo wiadomo, że to jest Polska, Tu każdy chce być "sprytniejszy i bardziej obrotny" od drugiego :D i przy okazji zatankować za darmochę swój prywatny samochód.

Generalizowanie, że np. Orlen ma słabe paliwo, a BP super jest po prostu śmieszne.

Tak samo jak takie historyjki.... "Wiesz co, ostatnio jadąc tam i tam... zatankowałem na Shellu i mój Lanos pędził niczym sportowy wóz :P
Na takie odczucia moim zdaniem ma wypływ:
– temperatura zewnętrzna
– siła wiatru
– "niewidzialne górki"
– temperatura silnika
– magia renomy i reklamy danego koncernu paliwowego

i pewnie jeszcze parę by się znalazło.
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2008, 19:29
Posty: 540 (0/3)

Postprzez Orson » 5 lip 2009, 16:07

Ja osobiście tankuje na Statoilu, ale miesiąc temu przy wyjeździe z Opola zatankowałem właśnie na Orlenie i byłem bardzo zadowolony z jazdy. Nie mówię tu o benzynie, a o LPG, bo na nim jeżdżę. Dlatego jestem zdania, że głównie to od stacji zależy, ewentualnie od danej dostawy paliwa.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 maja 2009, 08:26
Posty: 100
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda 3 2.0 150KM 2005r. USA

Postprzez Atleta89 » 5 lip 2009, 17:16

grabu122 napisał(a):
Pit napisał(a):I tak wszystko pochodzi z tych samych rafinerii łoł

Generalizowanie, że np. Orlen ma słabe paliwo, a BP super jest po prostu śmieszne.

Tak samo jak takie historyjki.... "Wiesz co, ostatnio jadąc tam i tam... zatankowałem na Shellu i mój Lanos pędził niczym sportowy wóz :P
Na takie odczucia moim zdaniem ma wypływ:
– temperatura zewnętrzna
– siła wiatru
– "niewidzialne górki"
– temperatura silnika
– magia renomy i reklamy danego koncernu paliwowego

i pewnie jeszcze parę by się znalazło.



Paliwo może jest wszędzie takie samo tylko że na niektórych stacjach ostro chrzczą paliwo i dlatego moze być odczuwalna różnica. Znam pzypadek że gościu podiechał na stację nalał do baku i nie mógł odiechać takie było paliwo <wow> . Naprzykład co do gazu to wiem z doświadczenia brata który miał samochód na gaz że na orlenie jest dobry zato na statoilu to makabra pół napół z wodą że samochód jak muł szedł ale paliwo podobno dobre tam mają.Tagże róznie to bywa.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 cze 2009, 18:03
Posty: 15
Skąd: Piotrków Tryb.
Auto: mazda 323f BA 1.5 16v

Postprzez Lukano » 5 lip 2009, 17:55

Bo jak to mówią, czy od ruskich czy z USA, wszystko produkowane na tajwanie.
Tak samo tu, czy to Orlen, czy BP lub Shel paliwo i tak z Orlenu.
wszystko zależy co mu po drodze doleją. ;)
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 18:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez gari » 5 lip 2009, 18:28

Deniorek napisał(a):Krótko mówiąc w Polsce to chyba zależy od stacji, a nie firmy...


grabu122 napisał(a):bo wiadomo, że to jest Polska


to nie Polska jest jakas specjalna wszedzie na swiecie jest tak samo :| ...wszystko zalezy od wlasciciela stacji...osobiscie tankuje na stacjach roznych koncernow (glownie Citgo, Exxon, BP, Shell) gdzie paliwo pochodzi z roznych rafinerii i prawda jest taka ze o ile jakosc paliwa wzasadzie od siebie nie odbiegaja (jedynie BP ma troche inne paliwo – odczuwalna roznica w osiagach ale i wieksze spalanine) za to glowna roznica miedzy poszczegolnymi koncernami (procz wyzszej ceny w przypadku Shella ;) ) polega na jakosci kontroli wewnetrznej co sie przeklada na ilosc uczciwych stacji z dobrym paliwem :D

i tak nalatwiej sie naciac na Citigo potem na Exxonie, BP a najpewniej jest na Shellu

POZDR
Toyota Corolla / Nissan Murano + Infiniti G20
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2006, 17:25
Posty: 291
Skąd: 3miasto/Richmond,VA
Auto: Corolla/ Murano+InfinitiG20

Postprzez Suloo » 6 lip 2009, 21:09

najlepiej znalesc sobie pewna stacje i caly czas tam jezdzic.ja zwykle jezdze na jedna stacje orlenu i jestem zadowolony.no chyba ze jestem w Bydgoszczy i wachy braknie to na Lotos jade(bo jest pod blokiem :] )albo w trasie a to juz zalezy co po drodze stoi.
MX3 – Rest In Pieces 05.03.2012
Podczas deszczu, gdy wiatr wieje
slychac Mazde jak rdzewieje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2009, 23:53
Posty: 841 (4/8)
Skąd: Janikowo
Auto: bylo MX3

Postprzez Edel » 12 lip 2009, 21:38

Jak tankuje na Orlenie to jest po prostu żal, duzo pali i odczuwalny spadek mocy podczas przyspieszenia.
Tankuje na Shell-u jest różnie raz czuje sie jakbym odlatywał auto z przyjemnością wkręca się na obroty, raz jest gorzej. Teraz zatankowałem na LukOil-u i powiem że efekt nie jest zły, dobrze się wkręca na obroty no i spalanie na oko około litr mniej na 100km.
Orlen jak ktoś wyżej napisał ma różne paliwa, raz lepsze raz gorsze, można się mile zaskoczyć i nieźle przejechać.
Zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze poprzez marketing sieciowy http://www.wellbiznes.info/edel

http://www.rozwoj-uwodzenie.pl
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2009, 10:27
Posty: 92
Skąd: Wrocław
Auto: MAZDA 626 1.8 16V 97r GE FP

Postprzez Huano » 13 lip 2009, 11:49

MX-3 1.8 V6:
– Neste , ale paliwo 98 – spalanie średnie 11-11,5 l
– stacja Auchan, tez 98 – spalanie średnie ponad 12 l (!!!)
– inne stacje (Shell, Orlen, LOTOS), również 98 – spalanie średnie w granicach 11-12 l
– słabo wypadł też Luk-Oil i Statoil (ale nie pamiętam dokładniej ile wyszło)

Jazda w 95% w mieście (oczywiście korki)

Tak więc odnosząc się do tematu – ORLEN nie wypada w moim przypadku źle, aczkolwiek jest droższy od Neste, więc w moim przypadku wybór był prosty...
Pozdrowienia
Huano
---------------------
MX-3 1.8 V6 wersja USA '92. Była: 626 GD coupe 2.0i DOHC 16V FE3 '90 – niestety blacharka nie wytrzymała próby czasu...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2004, 09:00
Posty: 724
Skąd: REDA / k. Trojmiasta
Auto: MX-3 1.8 V6 wersja USA '92

Postprzez artro219 » 13 lip 2009, 11:58

Po przedostanim zatankowaniu na BP moja madzia dostała "żółwia" ciezko sie rozpedzała, ogólnie była bardzo ospała. Ostatnie tankowanie na Shellu i wszystko wróciło do normy. Nie winie BP o jakieś przekręty z paliwem, ale coś było nie tak
Obrazek
Magnetyzer spełnia swe zadanie tylko z czip rezystorem i naklejkami,wydech z rynny i alukołpaki ze spinerami. Teścia Antka, szwagra brat ma taki zestaw i taaaak mu golf zapierda.. znaczy się śmiga ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2008, 13:21
Posty: 684
Skąd: Włocławek
Auto: Mazda 323F BJ 2,0 DITD 2001

Postprzez lukasgr » 13 lip 2009, 21:42

W wielu przypadkach przyczyną złej jakości nie jest samo paliwo dostarczane na stacje, a po prostu brak czyszczenia zbiorników magazynowych. Zauważcie, że po otwarciu zupełnie nowej stacji jak się na niej tankuje paliwo jest takie jakieś inne tak odczuwalnie lepsze.
Kiedys myślałem że po prostu na początku nie chrzczą żeby klienci przyzwyczaili się ale teraz pracuje w firmie nieco z tym związanej i wiem co się osadza na dnie zbiornika magazynowego, a kilku latach może się tam zrobić niezły syf który później trafia do naszych baków szczególnie gdy w zbiorniku jest już końcówka.
Także po prostu można zatankować na ulubionej stacji syf z dna zbiornika, lub gaz z bardzo dużą domieszka wody :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2009, 21:00
Posty: 243
Skąd: Bieruń
Auto: Honda Accord 2,2 i-ctdi 2006

Postprzez grabu122 » 14 lip 2009, 02:08

Ostatnio "na złość wszystkim" :P i z własnej ciekawości pojechałem zatankować na najmniejszą stacyjkę w okolicy przy jednej z firm transportowych.
Zapewniam Was, że na pewno nigdy tam nie zatankuje żaden właściciel nowoczesnego samochodu, bo pewnie będzie się bał, że nie odjedzie z pod dystrybutora <lol>
-dziurawy jak ser szwajcarski dojazd z głównej drogi
-rozwalający się "barak z okienkiem" jako kasa
-tylko 2 stare dystrybutory (w ofercie ON i Pb95)

Na początku zdziwienie, że paliwo jest tylko o 4grosze tańsze niż na stacjach dużych koncernów :((BP w okolicy) , a gdzieś przeczytałem, że na takich stacyjkach zdarza się, że jest o 30-50groszy taniej na litrze :D

Zatankowałem i zagadnąłem trochę do pracownika-sprzedawcy ;)
Mówię, że drogie macie to paliwo, a on "drogie???, panie jakby nie ta firma transportowa, to ta stacja byłaby już dawno zamknięta.... Paliwo jest to samo co zwykły ON, czy Pb95 na tych dużych markowych stacjach, tylko z tą różnicą że oni kupują ją znacznie taniej niż my, a pan mi tu mówi, że drogo, a my sprzedajemy je ludziom na granicy opłacalności" :P :P :P

Wlałem trochę ponad 30litrów i co? I Nic... nie widzę absolutnie żadnej różnicy, ani na – ani na + :D i zastanawiam się, czy nie warto olać <dupa> te globalne wielkie koncerny i ich spasionych prezesów <killer>
A przy tej ilości paliwa, które ja spalam w miesiącu, wcale nie chodzi mi tu o tą śmieszną oszczędność tych 4groszy na litrze.... :P
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2008, 19:29
Posty: 540 (0/3)

Postprzez Ariel84 » 5 sie 2009, 19:10

najlepiej tankować w sprawdzonym miejscu nawet kosztem kilku groszy , znam stację gdzie po zalaniu 10 l przejadę nawet 20 km mniej niż na innej ,i nie chodzi czy to orlen czy bp tylko o konkretną stację i jej pracowników i właściciela
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2009, 13:38
Posty: 61
Auto: Mx-3 k8

Postprzez brii » 5 sie 2009, 19:56

Huano napisał(a):MX-3 1.8 V6:
– Neste , ale paliwo 98 – spalanie średnie 11-11,5 l
– stacja Auchan, tez 98 – spalanie średnie ponad 12 l (!)
– inne stacje (Shell, Orlen, LOTOS), również 98 – spalanie średnie w granicach 11-12 l
– słabo wypadł też Luk-Oil i Statoil (ale nie pamiętam dokładniej ile wyszło)

Wszystkie pomiary w granicach błędu i zmienności warunków ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez krzych » 5 sie 2009, 21:13

brii napisał(a):Wszystkie pomiary w granicach błędu i zmienności warunków oczko

Dokladnie. Kupcie sobie sprzet laboratoryjny i urzadzajcie wypalanie w tych samych warunkach mierzac jakis rzetelny produkt spalania pod katem ilosci (np co2? chgw) to sie dowiecie prawdy, inaczej nie ma sensu :P
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez domin1979 » 5 sie 2009, 21:29

mazdasprzedam napisał(a):Od kilu osób usłyszałem, że benzyna na orlenie jest słaba.
Polska slynie z teorii spiskowych... co roz kolega slyszal od kolegi <lol>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 10:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez umbesiegt » 6 sie 2009, 12:51

Ja tankuję na Bliskiej i nie narzekam, a oni chyba z Orlenu leją. Mała stacja, obsługa z mojego starego liceum :P hehe
umbesiegt
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderator

Moderatorzy Moto