Jakość paliwa na stacjach paliw

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez TomK » 6 sie 2009, 15:22

Wszystkie stacje dużych koncernów przyciągają do siebie kartami "stałego" klienta – zbieraj punkty a za rok dostaniesz scyzoryk wart 40zł czy inne badziewie.

Ja tankuje tam gdzie jest najtaniej :) w 90% na Neste, później Lukoil – jeśli w trasie nie mogę tych stacji znaleźć najchętniej Shell lub BP – ale to ze względu na to że paliwo nie jest tak mocno chrzczone. Za zaoszczędzone w ciągu roku pieniądze kupie sobie sam scyzoryk i jeszcze na flaszkę mi zostanie.
http://superslub.blogspot.com/

http://koryszko.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:23
Posty: 449
Skąd: Lublin
Auto: Civic EJ9 D16Z6+

Postprzez Huano » 8 sie 2009, 09:00

brii napisał(a):Wszystkie pomiary w granicach błędu i zmienności warunków oczko


Jak najbardziej. Tankuje raczej tam gdzie taniej (aczkolwiek jak podliczyć oszczędności to raczej psychologia – rzędu kilkunastu złotych miesięcznie – a może nawet i mniej...)

Natomiast mały off-topic, odnośnie cen benzyny 98 w Gdyni:

Obwodnica Trójmiasta (czyli turyści latem jadący na Półwysep) – stacja LOTOS – 4,83.
Zjazd z obwodnicy w stronę Półwyspu: LOTOS/LUKOIL – 4,71.
Uliczka głębiej – Hutnicza (około kilometra dalej) – ale tamtędy turyście już nie jeżdżą) – 4,30!!!!!

Tutaj różnica jest OGROMNA – 50 gr na litrze...

Warto czasem poszukać lub podpytać się gdzie podjechać po paliwko przed wyjazdem w Polskę.
Pozdrowienia
Huano
---------------------
MX-3 1.8 V6 wersja USA '92. Była: 626 GD coupe 2.0i DOHC 16V FE3 '90 – niestety blacharka nie wytrzymała próby czasu...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2004, 10:00
Posty: 724
Skąd: REDA / k. Trojmiasta
Auto: MX-3 1.8 V6 wersja USA '92

Postprzez sneer » 11 sie 2009, 19:21

na Bliskiej tankowałem 3 razy w trzech różnych rejonach Polski i za każdym razem porażka.. – nie wiem czy oni tam dostarczają paliwo które im "nie wyjdzie" i jest za słabe na Orlen...?
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2007, 17:14
Posty: 43
Skąd: Poznań/Rzeszów
Auto: 626diesel/323F/ aktualnie M6 136hp

Postprzez Paweł Mo » 13 sie 2009, 12:33

Sądziłem, że na Orlenie jest dobre paliwo dopóki nie zatankowałem na Shellu przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie.
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2012, 12:37
Posty: 315 (0/2)
Auto: Audi A4 B5 AHL 1.6

Postprzez break3r » 13 sie 2009, 12:48

ja osobiście tankuję tylko na shellu a sprawdziłem już wszystkie możliwe stacje w Grudziądzu i trochę różnych stacji w całej Polsce. Wszędzie się naciąłem tylko nie na Shellu, a że tankuję gaz to można ogromną różnicę mocy i spalania odczuć
http://www.japanesetoys.eu – Forum miłośników aut japońskich
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sty 2009, 18:33
Posty: 412
Skąd: Grudziądz
Auto: Było 626GD Coupe 2.0i16V '89
Było MX-6 GE 2.5V6 '93
Było Xedos CA 1,6 16V '94
Jest Millenia TA 2,5V6 '95

Postprzez Grucha » 13 sie 2009, 13:06

Paweł M. napisał(a):Sądziłem, że na Orlenie jest dobre paliwo dopóki nie zatankowałem na Shellu przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie.


Po czym wnosisz?
Grucha
 

Postprzez Paweł Mo » 13 sie 2009, 14:22

Po lepszej dynamice i tym, że po Orlenie zamuliła mi się pompa i musiałem zalewać Forte do czyszczenia wtryskiwaczy. Po Forte było rewelacyjnie. Od tamtej pory zalewam tylko Shella.
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2012, 12:37
Posty: 315 (0/2)
Auto: Audi A4 B5 AHL 1.6

Postprzez Lukano » 13 sie 2009, 15:19

A ja od wielu lat leję głównie na Orlenie i jeszcze nie miałem problemów ;)
Nie wiem po co lać Orlenowskie paliwa sprzedawane przez Shell-a.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez ANNA » 13 sie 2009, 20:12

Zdarza mi się tankować na stacjach Orlen.Tankuję ON.Muszę przyznać,że do tej pory najlepsze paliwo wlewam na stacji w Piasecznie przy drodze na Magdalenkę. :)
LUDZIE,MYŚLCIE-TO NIE BOLI !!!
Anna
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lut 2009, 20:41
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda323f ,BJ , 2.0 DiTD

Postprzez Lukano » 13 sie 2009, 21:45

I o to chodzi. Nie ma co gdybać który koncern ma dobre paliwo. Są stacje dobre i złe, obojętnie z jakiego koncernu.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez BratCukierka » 13 sie 2009, 21:49

break3r ja jeśli chodzi o gaz to tankowałem w Generonie na wylocie na Brodnicę i było ok zawsze... to samo przy tankowaniu benzyny...w innych w G-dz nie tankowałem
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 20:21
Posty: 3953
Skąd: Brodnica
Auto: Toyota Yaris Hybrid '19

Postprzez grabu122 » 13 sie 2009, 22:37

ANNA napisał(a):Zdarza mi się tankować na stacjach Orlen.Tankuję ON.Muszę przyznać,że do tej pory najlepsze paliwo wlewam na stacji w Piasecznie przy drodze na Magdalenkę.


A jak rozpoznajesz, że to najlepsze paliwo??? <lol>
Z próbką pędzisz do laboratorium? :P

Zabijcie mnie, w mojej "karierze" jako kierowcy jakoś nigdy nie widziałem różnicy- auta w firmie (diesle) np. sprinter CDI czy ducato JTD tankowane w sieci Orlen (zwykły ON) + prywatnie- obecnie 323C-benzyna 95- tankowana gdzie popadnie i gdzie jest po drodze- orlen, bliska, shell, bp, prywatna mała stacja.

I szczerze, jak słucham niektórych to śmiać mi się chce, praktycznie za każdą awarię silnika obwiniają paliwo.... hahaha hahaha hahaha
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2008, 20:29
Posty: 540 (0/3)

Postprzez krzych » 13 sie 2009, 22:48

grabu122 napisał(a):Zabijcie mnie, w mojej "karierze" jako kierowcy jakoś nigdy nie widziałem różnicy

A po co zaraz zabijac, jak niedowidzisz/niedoslyszysz to kiedys sam sie zabijesz ;)

grabu122 napisał(a):I szczerze, jak słucham niektórych to śmiać mi się chce, praktycznie za każdą awarię silnika obwiniają paliwo.... hahaha

Podobnie jak lekarze o kazda chorobe obwiniaja sposob odzywiania sie... I w obu przyopadkach w przewazajacej wiekszosci sie nie myla :)
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez ravo » 14 sie 2009, 07:14

ja nie widzialem nigdy roznic w paliwie ale do czasu :) gdy mialem auto ktore wymagalo paliwa min98 ( spalanie stukowe ), jak zatankowalem na lukoil odrazu wywalalo mi blad powyzej 1.6 bara doladowania.
Nowego dizla forda tankuje zazwyczaj na orlenie ale roznie to bywa i nie ma roznicy nigdy.
Jak mialem LPG czulem roznice na roznych stacjach, najgorzej wspominam BP.
Tyle :P aaa racing nie jest juz od dawna 99 tylko 100 :) tankowalem te paliwo przez rok czasu i bylem bardzo zadowolony
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez brii » 15 sie 2009, 13:12

Wszystkie swoje odczucia związane z paliwem są niestety Wasza wyobraźnią (poza przydakiem ravo, gdzie liczba oktanowa ma duże znaczenia).
Niech ktoś pokaże wykres z hamowni obrazujący różnice pomiędzy paliwami ;)
Dupohamownia jest bardzo kiepskim narzędziem pomiarowym – zmiana dzwięku tłumika powoduje, że taka hamownia pokazuje 15KM więcej, w niektórych przpadkach założenie magnetyzera zmienia wynik takiej hamowni o 20% a chiprezystor badany na takowej daje 47KM ;)
Nie dajcie się zwieść pozorom, to że silnik może delikatnie inaczej brzmieć na różnych paliwach nie znaczy, że jest słabszy ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez FirebirdTransAm » 15 sie 2009, 14:20

ANNA napisał(a):LUDZIE,MYŚLCIE-TO NIE BOLI !


taaa, drugi raz sie nie nabiore <glupek2> do dziś boli <lol> <glupek2>


grabu122 napisał(a):ANNA napisał:
Zdarza mi się tankować na stacjach Orlen.Tankuję ON.Muszę przyznać,że do tej pory najlepsze paliwo wlewam na stacji w Piasecznie przy drodze na Magdalenkę.



A jak rozpoznajesz, że to najlepsze paliwo?
Z próbką pędzisz do laboratorium?

Zabijcie mnie, w mojej "karierze" jako kierowcy jakoś nigdy nie widziałem różnicy- auta w firmie (diesle) np. sprinter CDI czy ducato JTD tankowane w sieci Orlen (zwykły ON) + prywatnie- obecnie 323C-benzyna 95- tankowana gdzie popadnie i gdzie jest po drodze- orlen, bliska, shell, bp, prywatna mała stacja.

I szczerze, jak słucham niektórych to śmiać mi się chce, praktycznie za każdą awarię silnika obwiniają paliwo....



dokladnie to chciałem napisać – nigdy nie zauważyłem różnicy w jakości paliw, a gdy ktoś trafi na słabsze paliwo, to nie jest to wina koncernu, a właściciela danej placówki, albo jej pracowników .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2009, 19:39
Posty: 112
Skąd: SL - Ruda Śląska
Auto: Chrysler V6

Postprzez Riki » 15 sie 2009, 16:51

brii <spoko>
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez krzych » 15 sie 2009, 17:08

brii napisał(a):Dupohamownia jest bardzo kiepskim narzędziem pomiarowym

Wszystko zalezy od dópy.

Ja nie mierze KM, ja mam dobry sluch. Zreszta sam powinienes byc swiadom, ze mechanik bez dobrego sluchu to klapa jakas... Sklej dwa do kupy i masz odpowiedz. Dópa tu niewiele ma do gadania.

PS. Ort zamierzony.
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez ANNA » 19 sie 2009, 17:00

grabu122 napisał(a):
ANNA napisał(a):Zdarza mi się tankować na stacjach Orlen.Tankuję ON.Muszę przyznać,że do tej pory najlepsze paliwo wlewam na stacji w Piasecznie przy drodze na Magdalenkę.


A jak rozpoznajesz, że to najlepsze paliwo??? <lol>
Z próbką pędzisz do laboratorium? :P

Albo masz zły dzień,albo jesteś złośliwy :D Nie zrozumiałeś."DO TEJ PORY".Nie pędzę do laboratorium,bo mam lepsze zajęcie.Widzę po kilometrach zrobionych na pełnym baku(pod korek) i różnicę podczas jazdy m.in.przyśpieszenie i szarpanie przy zmianie biegów.
LUDZIE,MYŚLCIE-TO NIE BOLI !!!
Anna
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lut 2009, 20:41
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda323f ,BJ , 2.0 DiTD

Postprzez ANNA » 19 sie 2009, 17:10

FirebirdTransAm napisał(a):ANNA napisał:
LUDZIE,MYŚLCIE-TO NIE BOLI !


taaa, drugi raz sie nie nabiore głupek do dziś boli łoł głupek


Widocznie źle myślałeś albo wydawało Ci się,że myślisz,lub nie wiesz co znaczy to pojęcie ;)
LUDZIE,MYŚLCIE-TO NIE BOLI !!!
Anna
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lut 2009, 20:41
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda323f ,BJ , 2.0 DiTD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Moderator

Moderatorzy Moto