Montaż alarmu a gwarancja

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez rafalex » 8 paź 2008, 12:36

Witam,
Pytanko – czy serwis może zdjąć mi gwarancję z samochodu ( lub z jego części – elektryka) gdybym chciał założyć auto alarm nie w serwisie????
Różnica w cenie to 400 – 600PLN.
W salonie wołają najmniej 900 aż do 1200 a w firmie zajmującej się tylko auto alarmami ze wszystkimi certyfikatami za taki sam w kluczyku wołają 500 – 600PLN.
Nawet znalazłem gościa który ma swoją firmę i zakłada AA do Mazd przez salon za 1200 a jako swoja firma za 600:):):):).
Więc się łamię co począć ??
rafalex
 

Postprzez Lorento » 8 paź 2008, 13:51

A nie lepiej zadzwonić do ASO gdzie kupiłeś i się zapytać? :|

Na tym forum obowiązuje pewna kultura wypowiedzi i wszelkie formy wypowiedzi powszechnie uznawane jako wulgarne są usuwane
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez Mka. » 8 paź 2008, 15:17

rafalex napisał(a):Witam,
Pytanko – czy serwis może zdjąć mi gwarancję z samochodu ( lub z jego części – elektryka) gdybym chciał założyć auto alarm nie w serwisie????
Różnica w cenie to 400 – 600PLN.
W salonie wołają najmniej 900 aż do 1200 a w firmie zajmującej się tylko auto alarmami ze wszystkimi certyfikatami za taki sam w kluczyku wołają 500 – 600PLN.
Nawet znalazłem gościa który ma swoją firmę i zakłada AA do Mazd przez salon za 1200 a jako swoja firma za 600:):):):).
Więc się łamię co począć ??


jakiekolwiek samoróbki w aucie w czasie gwarancji automatycznie wpływają na zdjęcie części gwarancji
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2008, 10:58
Posty: 198
Skąd: Trójmiasto
Auto: f-ka kombiwóz

Postprzez chudy » 8 paź 2008, 17:23

rafalex, proponuję zapoznać sie z regulaminem działu aby poprawnie nazywać temat, w przeciwnym wypadku będzie przenoszony do kosza. Nazwę poprawiłem :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez rafalex » 8 paź 2008, 21:30

Dzięki hudy za korektę – będę pamiętał.
Co do telefonu do Aso to go wykonałem i nie otrzymałem jednoznacznej informacji.
rafalex
 

Postprzez chudy » 8 paź 2008, 23:07

rafalex, jeśli alarm będzie zakładała Ci firma która posiada do tego kwalifikacje, poproś o wystawienie certyfikatu lub czegoś podobnego – że nie robił tego "pan Józek zza rogu" i zapytaj w ASO czy taki dokument wystarczy aby w razie usterki nie została cofnięta gwarancja. Z drugiej strony zawsze masz pewne krycie – jeśli nastąpiło by uszkodzenie i ASO stwierdzi, że przyczyną jest wadliwie zamontowany alarm mając taki dokument możesz dochodzić odszkodowania w firmie która go zakładała. Jednak zawsze istnieje pewne ryzyko... :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez martinpl » 9 paź 2008, 09:55

rafalex Ksiezyno Bialystok na 100% zabieralo gwarancje na ukl.elektryczny auta i wszelkie urzadzenia elketryczne (czyli np. gwarancji na EGR, czy kseony bys nie mial) po montazu alarmu gdzie indziej niz w ASO
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2005, 14:08
Posty: 298 (0/3)
Skąd: Bialystok
Auto: Mazda 6 2.0 MZR-CD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy Moto