Katowice –> Sztynort (Węgorzewo)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Puhcio » 31 lip 2008, 21:13

Cześć,

zastanawiam się, czy nie jechać na mazury samochodem. Jaką trasę polecacie z Katowic do Sztynortu ? Jak jeździłem jeszcze na obozy, to pamiętam, że omijaliśmy Warszawę.

GPS poleca mi przejazd jednak przez stolicę, a maps.google jej ominięcie zachodnią stroną.

Trasa to niecałe 600 km, ale obstawiam, że min. 8 – 9 h. Ktoś może mi pomóc ? :)
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez brii » 1 sie 2008, 07:45

Omiń Warszawę
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Puhcio » 1 sie 2008, 16:05

W Niedziele też omijać warszawę ?

Zaplanowałem +/– tak trasę :

DK1 do Mszczonowa, potem na Żyrardów, i dalej przez Sochaczew, Płońsk.
Z Płońska na Ciechanów i dalej Przasnysz, Szczytno. Potem do Mrągowa, Giżycko.
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez jazzzy » 1 sie 2008, 16:43

zapytaj na pl.misc.samochody tam duzo ludzi jezdzi w trasy to ci cos doradza z praktyki
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2006, 00:43
Posty: 694
Skąd: CKMK

Postprzez scichy » 1 sie 2008, 17:04

Puhcio napisał(a):W Niedziele też omijać warszawę ?

Zaplanowałem +/– tak trasę :

DK1 do Mszczonowa, potem na Żyrardów, i dalej przez Sochaczew, Płońsk.
Z Płońska na Ciechanów i dalej Przasnysz, Szczytno. Potem do Mrągowa, Giżycko.


Lepiej: Katowice--.Mszczonów--> Grodzisk Maz--->Błonie-->Zakroczym-->Plonsk-->Ciechanów --> Grudusk -->Szytno itd


Jade ta trasa tyle ze zaczynam od Błonia ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2007, 18:12
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GY/LF

Postprzez bartosz51 » 1 sie 2008, 17:17

Jeśli chciałbyś zobaczyć cokolwiek po drodze (choć może lepiej w powrotnej) to proponowałbym z Mrągowa udać się na Kętrzyn, a później można zwiedzić Wilczy Szaniec, Mamerki – gł. kwatera wojsk lądowych, i przewspaniałe śluzy na Kanale Mazurskim. (i szereg pomniejszych dupereli)

No ale może trochę za bardzo na północ się posunąłem – Węgorzewo w temacie mnie zmyliło.

Miłego pobytu w stronach moich ukochanych – chyba się tam przeprowadzę.

Bartek
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2007, 18:05
Posty: 276 (0/1)

Postprzez qbass » 1 sie 2008, 17:26

bartosz51 napisał(a):Jeśli chciałbyś zobaczyć cokolwiek po drodze (choć może lepiej w powrotnej) to proponowałbym z Mrągowa udać się na Kętrzyn, a później można zwiedzić Wilczy Szaniec, Mamerki – gł. kwatera wojsk lądowych, i przewspaniałe śluzy na Kanale Mazurskim. (i szereg pomniejszych dupereli)

Jadę niedługo to wszystko zwiedzić, bo bardzo mnie interesuje ta tematyka :)
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez Puhcio » 1 sie 2008, 19:36

Zobaczymy czy gdziekolwiek pojadę, bo chwilowo to mi przegub strzelił :D

bartosz51 napisał(a):Jeśli chciałbyś zobaczyć cokolwiek po drodze (choć może lepiej w powrotnej) to proponowałbym z Mrągowa udać się na Kętrzyn, a później można zwiedzić Wilczy Szaniec, Mamerki – gł. kwatera wojsk lądowych, i przewspaniałe śluzy na Kanale Mazurskim. (i szereg pomniejszych dupereli)


Zwiedzałem, wszystko dwa lata temu. Bardzo fajne, polecam.

Martwią mnie tylko prognozy pogody, zapowiadają deszcze i burze na cały przyszły tydzień. Na łódkach to średnia przyjemność ... a nie chciałbym, żeby powtórzył się sztorm z przed roku :|
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez scichy » 2 sie 2008, 18:48

Update z trasy: Nie jedz przez Plonsk. Przebudowa obwodnicy, stracilem tam 45min. mozna ominac od wschodu przez Strachowo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2007, 18:12
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GY/LF

Postprzez TALREP » 3 sie 2008, 21:12

jak wyzej. omijaj plonsk. gdyby nie przebudowa obwodnicy to twoja trasa jest ok ale dzisiaj polecam trase przez serock i ostroleke. tak chyba z reszta jest krocej.

podsumowojac:

ja bym jechal:
Katowice--.Mszczonów--> Grodzisk Maz--->Błonie-->Nowy Dwor Mazowiecki-->Serock-->Ostrołęka--> Mrągowo -->Giżycko

O pogode tez sie nie martw. Ja wczoraj wrocilem z mazur po dwutygodniowym rejsie. Zapowiadali ze przez dwa tygodnie bedzie padac (nawet nowy sztormiak kupilem) a pogoda byla rewela :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2005, 16:30
Posty: 581
Skąd: Łomianki
Auto: była mazda 323f BG 1.6 1991r
jest toyota avensis T25 2.0 2003r

Postprzez ania&krzys » 4 sie 2008, 15:43

absolutnie przez zaden serock. stoi za kazdym razem. w wawie wjechac na prymasa tysiaclecia, caly czas prosto, potem w modlinska i za stacja bp na nieporet, a potem do pultuska. stamtad juz prosta droga.

pultusk tez ominac skrecajac w lewo przed takim zjazdem w dol, zaraz przy wjezdzie do miasta.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2007, 10:59
Posty: 33
Skąd: warszawa

Postprzez scichy » 4 sie 2008, 16:22

scichy napisał(a):Update z trasy: Nie jedz przez Plonsk. Przebudowa obwodnicy, stracilem tam 45min. mozna ominac od wschodu przez Strachowo.


Jestem z powrotem w Warszawie.

Trasa przez Płonsk jest jak najbardziej Ok (szczególnie jak się jedzie z katowic). Tylko trzeba objechać Płońsk 'skrótem z prawej strony przes Strachowo.

http://mapa.szukacz.pl/?&n=529754&e=597478&z=16m&m=Strachowo&t=&pp=developer
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2007, 18:12
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GY/LF

Postprzez Puhcio » 11 lip 2009, 12:27

W zeszłym roku wyjazd mi nie wyszedł, natomiast w poniedziałek na 99,9% jadę na mazury.
Tym samym ponawiam pytanie o drogę.

Droga w zeszłym roku przez Was wyznaczona będzie dalej OK, czy warto coś zmienić ze względu na nowe drogi czy remonty ?
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez Feniks_rf » 12 lip 2009, 20:15

bartosz51 napisał(a):Jeśli chciałbyś zobaczyć cokolwiek po drodze (choć może lepiej w powrotnej) to proponowałbym z Mrągowa udać się na Kętrzyn, a później można zwiedzić Wilczy Szaniec, Mamerki – gł. kwatera wojsk lądowych, i przewspaniałe śluzy na Kanale Mazurskim. (i szereg pomniejszych dupereli)

No ale może trochę za bardzo na północ się posunąłem – Węgorzewo w temacie mnie zmyliło.

Miłego pobytu w stronach moich ukochanych – chyba się tam przeprowadzę.

Bartek


Odradzam z Mrągowa jechać przez Kętrzyn sporo dziur prędkości dużo mniejsze, droga na Giżycko, a potem na Węgorzewo jest dużo lepsza w większości odnowiona ;)
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2008, 21:24
Posty: 90
Skąd: Mrągowo
Auto: Mazda 323C Z5

Postprzez bartosz51 » 12 lip 2009, 22:02

Wczoraj jechałem z Olsztyna do Węgorzewa i z powrotem. Do Węgorzewa przez Kętrzyn, a z Węgorzewa przez Giżycko i Ryn.
I jak zwykle mi się podobało. Polecam obie ze wskazaniem jednak na tę pierwszą.
A jeszcze lepiej – jadąc z Olsztyna, zjechać w Biskupcu na Reszel. Następnie z Reszla do Kętrzyna i dalej.
Pozdrowienia.
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2007, 18:05
Posty: 276 (0/1)

Postprzez jacobs » 12 lip 2009, 22:10

Puhcio napisał(a):Droga w zeszłym roku przez Was wyznaczona będzie dalej OK, czy warto coś zmienić ze względu na nowe drogi czy remonty ?

W Płońsku skończyli remontować :P
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez Dortann » 13 lip 2009, 10:37

Ja z Warszawy na Rajd Polski jechałem przez Wyszków, Ostrów Mazowiecką, Łomżę, Pisz do Orzysza. Mógłbyś pociągnąć dalej do Giżycka i kawałek trasą do Węgorzewa i z niej skręcić na Sztynort – prowadzi tam cudowna trasa chociaż sporo dziur. Od Warszawy do Wyszkowa jedzie się zupełnie bezstresowo bo wybudowali dwupasmówkę. Potem też jest dobrze, bo są pobocza i daje radę wyprzedzać tiry.
Ew. jeśli by miało Ci wypaść przejeżdżanie przez Wawę w godzinach szczytu to proponowałbym się zastanowić nad obwodnicą wschodnią i w Mszczonowie zjechać na drogę nr 50 na wschód i przez Mińsk Mazowiecki dojechać do Ostrowi Mazowieckiej a dalej tak jak wyżej.
Niestety zarówno między Piszem a Orzyszem jak i pod Mrągowem (jeśli jednak jechałbyś od Szczytna) są mijanki.
Dodam jeszcze, że warto przejechać się drogą Mikołajki – Orzysz po pierwsze dlatego, że bardzo malownicza a po drugie dlatego, że bardzo fajne asfaltowe zakrętasy tam są i można się fajnie pobawić.
Madzia i Misiek to zgrana para.
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2007, 16:03
Posty: 237
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 diesel kombi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Moderator

Moderatorzy Moto