Na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego auta z salonu?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez mishaaq » 12 maja 2017, 08:12

Ja też miałem auto za circa 3 tygodnie. Akurat mój egzemplarz w momencie zamawiania był na statku do europy. Wydaje mi się, że produkcja leci cały czas (to oczywiste) i wolne sztuki są "rozrzucane" po świecie, żeby nie składować ich w fabryce.
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2015, 14:26
Posty: 133 (88/6)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda3 BM '15 120KM MT SkyMotion SoulRed

Postprzez ravo » 12 maja 2017, 08:43

Z ekspozycji stoi w salonie z placu na zewnątrz nie wiem co lepsze ale to nowe auto i jest to naturalne. Jeśli jest to miesiąc to jest to auto ze stanu PL.
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 12:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez olrzyn » 12 maja 2017, 08:50

Iwona Jacek napisał(a):Już za kilka dni odbieramy auto z salonu. :) Kogo polecacie z rzeczoznawców we Wrocławiu?


nie wiem czy jeszcze aktualne ale

www.moto-ekspert.com

Pan Dariusz Sobania.

mi robi wyceny aut od dobrych 3 lat.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2015, 16:34
Posty: 674 (4/19)
Skąd: Radwanice / Wrocław
Auto: Mazdaspeed 6

Postprzez bbogdan » 12 maja 2017, 15:29

Wytłumaczcie mi bo czegoś nie rozumiem ,po co rzeczoznawca do odbioru nowego auta
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 00:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez Riot80 » 12 maja 2017, 15:45

manci39 napisał(a):Moim zdaniem nie ma się czego obawiać, na pewno wszystkie mazdy nie stoją na ekspozycji w salonach :D
Sprawdź tylko wszystko dokładnie podczas odbioru samochodu i w drogę ;)


W sumie racja, wszystko na ekspozycji na pewno nie stoi ;) Sprawdzę w miarę to co jestem w stanie i będę dobrej myśli.
A powiedzcie mi jeszcze, jakie przebiegi mieliście przy odbiorze i jaki jest, że tak powiem górny limit ?
Riot80
 

Postprzez nemi » 12 maja 2017, 15:49

Ja miałem 6.9.
Ostatnio edytowano 13 maja 2017, 19:55 przez nemi, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez rafs24 » 12 maja 2017, 16:09

Riot80 napisał(a):
manci39 napisał(a):Moim zdaniem nie ma się czego obawiać, na pewno wszystkie mazdy nie stoją na ekspozycji w salonach :D
Sprawdź tylko wszystko dokładnie podczas odbioru samochodu i w drogę ;)


W sumie racja, wszystko na ekspozycji na pewno nie stoi ;) Sprawdzę w miarę to co jestem w stanie i będę dobrej myśli.
A powiedzcie mi jeszcze, jakie przebiegi mieliście przy odbiorze i jaki jest, że tak powiem górny limit ?

Przeważnie jest do 10 km, ja miałem 8km na blacie. Niektóre egzemplarze przechodzą dokładniejszy test/kontrolę jakości przed opuszczeniem fabryki i mogą mieć 30km.

HTC#10
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2016, 06:15
Posty: 136 (12/7)
Auto: Mazda 3 BM 2016, HB, 2.0 Sky-G 120KM, 6MT, Skyenergy + Xenon, Blue reflex

Postprzez manci39 » 13 maja 2017, 17:24

U mnie przy odbiorze auto miało na liczniku 4km
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2014, 22:13
Posty: 42 (0/1)
Auto: Mazda 6 kombi GJ (2017) 2.0 benzyna manual
Mazda 2 GJ (2022) 1.5 benzyna automat

Postprzez voriax » 15 maja 2017, 12:44

1 km ... <czarodziej>
brzmi dziwnie nienaturalnie przy waszych liczbach...

Vx.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2017, 19:04
Posty: 86 (8/1)
Auto: CX-3 SkyEnergy 2017 Snowflake White

Postprzez Zolty » 18 maja 2017, 04:30

Moj pierwszy post tutaj na forum, wiec witam.
Dopiero co zakupilem CX-5 w salonie.
Polecam wszystkim – bierzcie miernik grubosci lakieru.
Mnie uratowalo tylko to, ze w czasie koncowej prezentacji (tzn w momencie odbioru samochodu) padl modul BSM. Samochod zostal zabrany do serwisu – okazalo sie, ze jest wiecej bledow I wtedy dowiedzialem sie ze byl lakierowany. (Chociaz biorac pod uwage, ze na lewym przednim blotniku lakier czujnik wykazal 1000 mikro, powinienem byl napisac, ze malowany – pedzlem).
Nie mam w tej chwili dostepu do numeru VIN trefnego CX-a, ale byl to czerwony 2.5 benz z 2016.

Jako ze samochod zostal zarejestrowany I doposazony przed odkryciem w/w zaczela sie polka z odkrecaniem sprawy.
Salon – no coz, moge napisac ze na wysokosci zadania nie stanal.
Początkujący
 
Od: 4 maja 2017, 22:45
Posty: 3
Auto: Mazda CX-5 KE, 2.5, 2016.

Postprzez tomeq83 » 18 maja 2017, 08:53

Wracając do mojego tematu odprysku lakieru na zderzaku przy odbiorze auta to jak już pisałem wymieniono zderzak z innego auta. Teraz można się domyśleć co zrobili ze zderzakiem- być może pomalowali i założyli do tamtego auta i ktoś sobie nieświadomie jeździ.

Temat poruszonej jakiejś tam rekompensaty ze strony ASO został kompletnie olany i liczyli chyba że umrze to śmiercią naturalną.

Po ok. 2 miesiącach od zakupu auta dostałem telefon z centrali i negatywnie oceniłem salon.

Teraz dostałem z ASO telefon i zaproponowano mi rabat 50% na pierwszy przegląd i za każdym razem rabat 15% na każde usługi serwisowe dla odbudowania ich wizerunku... Co Wy na to?

Szczerze, to jeżeli będę miał jeszcze szczęście w życiu kupić nowe auto to nie zarejestruje póki go nie zobaczę chociażby po tym jak widziałem usyfione nowe auto z którego mi przekładano zderzak.
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2012, 17:39
Posty: 350 (4/16)
Auto: 1.Mazda 3 BL 2010 1.6 105km MZR Exclusive 90th Anniversary Blue Mica
2. Mazda 3 BN 2017 2.0 120KM Skypassion Safety Soul Red

Postprzez Mariusz-TT » 19 maja 2017, 12:51

Zolty napisał(a):Moj pierwszy post tutaj na forum, wiec witam.
Dopiero co zakupilem CX-5 w salonie.
Polecam wszystkim – bierzcie miernik grubosci lakieru.
Mnie uratowalo tylko to, ze w czasie koncowej prezentacji (tzn w momencie odbioru samochodu) padl modul BSM. Samochod zostal zabrany do serwisu – okazalo sie, ze jest wiecej bledow I wtedy dowiedzialem sie ze byl lakierowany. (Chociaz biorac pod uwage, ze na lewym przednim blotniku lakier czujnik wykazal 1000 mikro, powinienem byl napisac, ze malowany – pedzlem).
Nie mam w tej chwili dostepu do numeru VIN trefnego CX-a, ale byl to czerwony 2.5 benz z 2016.

Jako ze samochod zostal zarejestrowany I doposazony przed odkryciem w/w zaczela sie polka z odkrecaniem sprawy.
Salon – no coz, moge napisac ze na wysokosci zadania nie stanal.

Rozumiem że udało Ci się odkręcić temat zarejestrowanego samochodu i otrzymałeś inny egzemplarz?
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2016, 17:02
Posty: 196 (4/5)
Auto: Mazda 3 sedan Energy 2,0 120 KM,2016

Postprzez Zolty » 20 maja 2017, 04:37

Tak – salon obiecal, ze wszystko zalatwia sami, ale polegli przy umorzeniu rejestracji (tak to sie nazywa). Wystarczyla faktura korygujaca I pisemko do wydzialu komunikacji.
Dostalem inny egzemplarz – tym razem przemierzylem grubosc lakieru przed rejestracja.
Juz jezdzi, zona zadowolona.
Pozostalo mi tylko czekac na kase z ubezpieczalni – stara polisa wycofana, zwrot kasy.
Z jakiegos powodu nie dalo sie przeksiegowac na nowy samochod.

Tak czy inaczej – jesli ktos przymierza sie do Cx-5 KE z 2.5 benzyna to polecam miernik grubosci lakieru – jest na rynku jeden trefny.
Początkujący
 
Od: 4 maja 2017, 22:45
Posty: 3
Auto: Mazda CX-5 KE, 2.5, 2016.

Postprzez kubala147 » 25 maja 2017, 20:47

Moja Mazda przy odbiorze miała całe 4km. Podejrzewam, że tyle co wiechała na lawete, na statek, ze statku i w salonie po placu.
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2017, 17:11
Posty: 138 (6/1)
Auto: Mazda 3, benzyna 1998cm3, 2016

Postprzez Jurjur » 10 sty 2018, 13:34

Hej Panowie,
przejzalem forum i regulamin ale nie widze nigdzie watku o tym co sprawdzic przy odbiorze auta z salonu.
poratuje ktos?
tak przy okazji dla adminow: w regulamienie dzialu FAQ w pkt 8.2 nie dziala
(regulamin viewtopic.php?f=95&t=112324,
link do FAQ ktory nie dzial viewtopic.php?f=35&t=33975)

dzieki


edit by stachan:

Odnośnie błędnego linkowania – dzięki za sygnał <uklon>
Przy okresowym porządkowaniu forum i działu może się zdarzyć, że linkowane wcześniej wątki zmieniają lokalizację.

Jeśli chodzi o wątek, którego kolega szuka – jest w innym dziale. Przenoszę post kolegi w miejsce docelowe :)
Początkujący
 
Od: 30 gru 2017, 19:04
Posty: 8 (0/1)

Postprzez Qwer123 » 17 mar 2018, 13:22

Jestem po wstępnym odbiorze 3ki i dostrzegłem dwa mankamenty:
1. W przednich reflektorach (LEDowych) widać smugi na wewnętrznych stronach kloszy. W jednym na dole, przy zderzaku, w drugim na górze na wysokości wypukłości reflektora (na powierzchni mniej więcej 10 x 1.5 cm).

Wg. sprzedawcy to pozostałość po odparowującej wodzie i jest to normalne. Co prawda nie są one bardzo widoczne (trzeba spojrzeć pod odpowiednim kątem) ale jest to jednak trochę niepokojące w nowym aucie. W innych egzemplarzu, który obejrzałem dla porównania, tego nie było. Pytanie czy z czasem nie będzie takich smug przybywać. Czy ktoś z was zaobserwował coś takiego w aucie nowym lub czy pojawiło się z czasem?

2. Drugi problem to rysy na przedniej szybie od zewnętrznej strony. Największa ma długość około 20cm, jest idealnie prosta, tak jakby ktoś przejechał nożem do tapet. Jest też kilka mniejszych "zadrapań".

Nie są one głębokie ale wyczuwalne palcem i widoczne z zewnątrz z odległości 0.5-1m (aczkolwiek wyszło to dopiero po dokładnym umyciu szyby).

Jeszcze mam dostać odpowiedź z salonu co z tym fantem dalej ale mam pytanie jak najlepiej podejść do tematu. Czy polerowanie wchodzi w grę? Z tego co usłyszałem w salonie to czegoś takiego nie robią. Więc chyba tylko wymiana szyby? Tylko że nawet przy założeniu, że zostanie ona wykonana idealnie i osprzęt pod szybą będzie działał poprawnie to jednak przy ewentualnej odsprzedaży będzie widać że coś było z autem robione ( chociażby numery się nie będą zgadzać). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wymianą szyby w 3ce?
Początkujący
 
Od: 6 mar 2018, 15:10
Posty: 15 (1/0)
Auto: Mazda 3 BN HB SkyPassion 165KM 2017

Postprzez KMBak » 17 mar 2018, 13:30

Reflektory to norma. A szyba absolutnie nie!
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 13:36
Posty: 3818 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez Neonixos666 » 17 mar 2018, 17:07

Dlaczego ma być problem z odsprzedażą skoro będzie to zrobione na gwarancji przez serwis? a nawet i po gwarancji jak wymienisz szybę od kamienia to nie powinno mieć to wpływu na wartość auta.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Adoz » 27 mar 2018, 13:47

Nie bójcie się i bierzcie mierniki lakieru sprawdzajcie wszystkie elementy najbardziej klapę tylną, maskę przednią i dach (lubią się uszkadzać podczas transportu). Najlepiej przelecieć wizualnie całe auto krok po kroku po każdym elemencie czy nie ma jakiś dziwnych smug czy niedociągnięć. Wnętrze też sprawdzajcie czy nie było odkurzane (specyficzne ślady po końcówce odkurzacza, zaczesany włos) jak było to może być znak że coś robili.

Qwer123 napisał(a):Jestem po wstępnym odbiorze 3ki i dostrzegłem dwa mankamenty:
1. W przednich reflektorach (LEDowych) widać smugi na wewnętrznych stronach kloszy. W jednym na dole, przy zderzaku, w drugim na górze na wysokości wypukłości reflektora (na powierzchni mniej więcej 10 x 1.5 cm).

2. Drugi problem to rysy na przedniej szybie od zewnętrznej strony. Największa ma długość około 20cm, jest idealnie prosta, tak jakby ktoś przejechał nożem do tapet. Jest też kilka mniejszych "zadrapań".

Nie są one głębokie ale wyczuwalne palcem i widoczne z zewnątrz z odległości 0.5-1m (aczkolwiek wyszło to dopiero po dokładnym umyciu szyby).


Szyba porysowana ? no właśnie pewnie podczas transportu to zrobili. Reflektory ze smugami ? zobaczysz jak wyjedziesz na słońce z takimi lampami będzie tragedia. Reflektor składany w fabryce jest czyściutki nic w środku nie ma brudu ani nic i dziwi mnie jak sprzedający powiedział CI że to pozostałości po wodzie, ale po jakiej wodzie ? Co oni wodę do lamp wlewali ? dziwne. Podobnie było w przypadku mojego taty kupował cx5 tą poprzednią i też miał smugi w reflektorach ewidentne po wodzie i nie przyjął auta co później okazało się samochód stał na placu z otwartą maską (okres zima-wiosna) napadało sporo śniegu stopniał zalał lampę i oni tylko wysuszyli a smugi zostały. (również były to lampy ledowe, a czemu tak stała ? nie wiem być może doładowywali akumulator przed oddaniem)
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 10:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Moto