Znalazła się skradziona Mazda 6!

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Misiek-Bełchatów » 16 mar 2008, 21:16

darekk86 napisał(a):A skutecznosci praktycznie zadnej :/


Nie wiem jak to dokładnie działa, na jakiej zasadzie, ale w kilku odcinkach "Rutkowski Patrol" było pokazane że korzystali z ich usług i wiedzieli gdzie znajduje się dane auto itp. czyli nie może to być jakaś totalna lipa, być może nie jest to "idealne bez wad zabezpieczenie" ale jeśli kogoś stać i chciałby wypróbować to może warto wypróbować.
... a kamieniami w dzieci nie rzucam bo nie wiem które moje ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2005, 18:55
Posty: 1100
Skąd: Bełchatów
Auto: Toyota Corolla E11 1.6 VVT-i

Postprzez darekk86 » 16 mar 2008, 21:22

owszem jest to zabezpieczenie jak kazde inne. I jest skuteczne w 100%. Ale tylko do czasu az zlodziej nie bedzie mial przy sobie zagluszacza.
Jak zagluszacze kosztowaly po 4-5tys zl to prawie nikt ich nie mial. Teraz jak sprzedajemy je po 1tys zl (inni po ok. 2-2,5tys) to juz coraz wiecej osob moze je kupic. Czesc je kupi w uczciwych zamiarach, czesc na pewno nie.
Wiec skoro calkowite wylaczenie takiego systemu jest tak tanie to znaczy ze nie ma sensu w niego inwestowac.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez kiki » 21 mar 2008, 12:33

gratuluje <jupi> <jupi> <jupi> <jupi> <jupi> <jupi> a złodziejowi bym łapy poucinał <killer> <killer> <killer>
Choc nie jezdze juz mazda sentyment do tej marki na zawsze pozostanie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2007, 10:44
Posty: 145
Skąd: miasto świetej wieży
Auto: była mazda 323f,teraz audi a4

Postprzez Xionc » 21 mar 2008, 17:57

Misiek-Bełchatów w TVN turbo był wywiad ze złodziejem samochodowym i takie namierzanie GPS to strata pieniędzy (każdy złodziej ma zagłuszacz sygnału). Tylko dobry unieruchamiający hebel i pełne ubezpieczenie się liczą. Reszta to mit.
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Macieq » 21 mar 2008, 22:04

darekk86 napisał(a):Wiec skoro calkowite wylaczenie takiego systemu jest tak tanie to znaczy ze nie ma sensu w niego inwestowac.
No to w takim razie w co inwestować? :(
Pozdrawiam
Macieq
Początkujący
 
Od: 22 lut 2008, 22:39
Posty: 18
Auto: Mazda 6 diesel '06

Postprzez scichy » 21 mar 2008, 23:08

Macieq napisał(a):No to w takim razie w co inwestować?


Dobrze zainstalowany alarm z 2 syrenami zewnętrznymi+ dobrze zainstalowany immobiliser, może być na kartę zbliżeniową + wewnętrzna syrena piezo (skutecznie zniechęca do dłubania w środku samochodu) + AC
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2007, 18:12
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GY/LF

Postprzez darekk86 » 22 mar 2008, 01:36

scichy to calkiem dobry zestaw :)
Wedlug mnie najskuteczniejszym zabezpieczeniem jest poprostu zamontowany przez siebie samego (nie przez zaklad!) przycisk do odciecia zaplonu. Ukryty w jakims niestandardowym miejscu. Zlodziejowi nie bedzie chcialo sie szukac dluzej niz 30 sekund i zrezygnuje.
Montaz czegokolwiek w warsztacie (chyba ze mamy tam zaufanych znajomych) jest najgorsza rzecza, bo najlatwiej od ludzi z warsztatu kupic informacje o zabezpieczeniu danego samochodu. Takim pracownikom najczesciej placa niewiele, wiec jak zlodziej zaplaci im druga pensje za informacje to najczesciej zdradza gdzie montowali jakies zabezpieczenie.
Dlatego robic nawet proste zabezpieczenie, ale wedlug wlasnego pomyslu i samemu. Tylko wtedy mamy jakas pewnosc ze to zadziala
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez Misiek-Bełchatów » 22 mar 2008, 10:29

Osobiście po tym jak ukradli mi kiedyś Primere każde kolejne auto mam właśnie wyposażone w odcięcie zapłonu + blokada na pedały. W Maździe mam 2 zabezpieczenia (odcięcia zapłony) gdzie jedno jest zależne od drugiego, trzeba wył. pierwsze żeby móc następnie wył. drugie (w odwrotnej kolejności nie działa :) ) + blokada na pedały. Chodzą opinie że takie blokady to jest pestka dla złodzieja, a z 2miesiące temu znajomemu z bloku obok chcieli zwinąć w nocy Passat'a i miał alarm (poradzili sobie że nikt nic nie usłyszał) + odcięcie zapłonu z którym sobie nie poradzili i blokada na pedały którą widać było że męczyli, ale się nie udało.
... a kamieniami w dzieci nie rzucam bo nie wiem które moje ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2005, 18:55
Posty: 1100
Skąd: Bełchatów
Auto: Toyota Corolla E11 1.6 VVT-i

Postprzez scichy » 22 mar 2008, 22:58

darekk86 napisał(a):Wedlug mnie najskuteczniejszym zabezpieczeniem jest poprostu zamontowany przez siebie samego (nie przez zaklad!) przycisk do odciecia zaplonu. Ukryty w jakims niestandardowym miejscu. Zlodziejowi nie bedzie chcialo sie szukac dluzej niz 30 sekund i zrezygnuje.


Dokładnie... może być włącznik od lampki nocnej... tylko zainstalowany w takim miejscu i w taki sposób, żeby znalezienie/ obejście było maksymalnie trudne.

Problem z warsztatami, to kwestia zaufania i należytej staranności wykonania...
Sam zamontowałem dodatkowy immo, zajęło mi to naprawdę sporo czasu (analiza schematu elektryki oraz sam montaż). Ale wiem, że jest to zrobione porządnie i (mam nadzieję) wystarczająco niestandardowo, aby było skuteczne....

Trudniej mają osoby, które z elektryki ani be ani me....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2007, 18:12
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GY/LF

Postprzez darekk86 » 23 mar 2008, 01:55

scichy napisał(a):Trudniej mają osoby, które z elektryki ani be ani me....

Takim osobom polecam poszukac kogos z forum kto moglby im pomoc :) W kazdym miescie sporo jest mazdowiczow, czesto niektorzy pracuja w roznych warsztatach albo maja swoje. Wrzucajac na forum prosbe o pomoc w montazu na pewno albo ktos poleci dobry i pewny zaklad albo sam zaoferuje pomoc (pewnie za pare browarow dalo by sie wytargowac) :)
Ale wtedy jest to najskuteczniejszy sposob no i pewny.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez Pit » 23 mar 2008, 11:16

Gratuluję znalezienia się auta <jupi> sytuacja rozwiązana – zamykam temat.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

Moderator

Moderatorzy Moto