Wypadki, kolizje, a skuteczność powszechnych systemów bezpieczeństwa.

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez brii » 22 gru 2007, 10:00

domin1979 napisał(a):Wg instrukcji nie ma przeciwwskazań o ile poprowadzi się pas poniżej brzucha. Oczywiście w skrajnych przypadkach może dojść do tragedii, ale zawsze jest jakiś margines błędu. Ponownie bilans zysków/strat jednak na korzyść pasów.

Dokładnie – bilans wychodzi na + dla pasów, bez nich nie ma najmniejszych szans.

domin1979 napisał(a):A co do odpalenia poduchy przy stłuczce, wydaje mi się, że czujniki podobnie jak reszta auta ewoluuje i są jednak coraz mądrzejsze. Nie znaczy to, że się nie mylą. Nikt i nic nie jest nieomylne, no może poza Prezesem Jarkiem

<spoko> poza jednym – w niektórych samochodach czujniki przechodzą ewolucję wsteczną albo projektują je księgowi :(

Texasso napisał(a):A znacie taki system, który totalnie się niesprawdził.. i przywódcy motoryzacyjni uderzyli się w pierś i go wycofali? chociaż jeden

Elektryczne hamulce w Mercedesach – w pewnym momencie system został wyłączony z samochodów i całkowicie przeprojektowany.
Audi – kierownica chowająca się w kokpit podczas wypadku
Więcej przykładów??
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Puhcio » 22 gru 2007, 13:31

MadziaForever proponuje poznać jeszcze zasadę działania systemu SRS.

Prawidłowo działający wypala dopiero powyżej pewnej prędkości/siły uderzenia (swoją drogą, ciekawe czemu Darkowi wypaliły ? – ale ich ważność i tak pewnie się skończyła). Poza tym, w momencie zetknięcia się z poduszką ona już wypuszcza "powietrze" z siebie, żebyś przywalił w coś miękkiego.

Ja tam wolę jeździć zapięty w pasy i mieć samochód wyposażony w system SRS.

Zawszę jeżdżę w pasach, taki mam odruch. Nawet jak jadę ulicę dalej to zapinam automatycznie.
Tego samego wymagam od pasażerów. Mam przynajmniej świadomość, że w razie czego mam większe
szanse ...
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez MadziaForever » 22 gru 2007, 14:59

No wiem mniejwiecej oco z SRS chodzi..
niejestem jakimś tam znawca ale słyszałem teorie..
Moja jedyna uwaga (zastrzerzenie) do eksploatacji poduszek bierze się wlaśnie nie z teorii, a praktyki i doświadczeń innych..
A racjonalnie myśląc 99% z nas nigdy niewykorzysta tych zalet jakie daje posiadanie poduszki.. (ona jest bo jest.. i poprawia nam humor) i w wiekszości przypadków, normalnego użytkowania samochodu i lekkich stłuczek, taka poduszka stanowi tylko dodatkowe zagrożenie
..tak jak Texasso np napisał o tym dziecku.
Niemożna mieć do poduszek 100% zaufania i nawet producent o tym wie.

Nieprobuję podważać racjonalności poduszek bo to udowadniają setki badań które znam równierz i ja :) ale popytajcie się po tych co poduszki wymieniali z powodu ich wystrzału.. w 95% bedą to przypadki losowe i zawodność teori w praktyce..
Niestety taka jest prawda :(

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt wszystkim.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2007, 17:55
Posty: 574
Skąd: Pisz
Auto: 626 GEA 2,0 DOHC

Postprzez Texasso » 22 gru 2007, 15:34

A co to jest za zagrożenie dla dorosłego faceta wystrzał takiej poduszki? zadne.. no może ta plastikowa klapa nam fryzure popsuć <lol> i nic wiecej raczej chyba?
Sprzedam reduktor LPG 100% sprawny
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=42593
pilne
Początkujący
 
Od: 12 wrz 2007, 23:26
Posty: 13
Auto: Honda Civic 1,4i

Postprzez scichy » 22 gru 2007, 15:47

Ja tam wolę mieć poduszkę, niż twarz z odciśniętą kierownicą....

<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/CvYquqGTeL8&rel=1"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/CvYquqGTeL8&rel=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>


Uderzenie boczne bez kurtyn:
<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/YO1yJT8Fl1M&rel=1"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/YO1yJT8Fl1M&rel=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>

Kurtyny boczne też przydatna rzecz:
<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/nUWWjNNjsgQ&rel=1"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/nUWWjNNjsgQ&rel=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>


Na szczęście jeszcze osobiście nie musiałem testować....

SEb
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2007, 18:12
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GY/LF

Postprzez Don Corleone » 22 gru 2007, 15:49

Texasso napisał(a):A co to jest za zagrożenie dla dorosłego faceta wystrzał takiej poduszki? zadne.. no może ta plastikowa klapa nam fryzure popsuć <lol> i nic wiecej raczej chyba?

Klapa jest umocowana zwykle od góry, więc co najwyżej podrapie ci ręce otwierając się.
MadziaForever napisał(a):popytajcie się po tych co poduszki wymieniali z powodu ich wystrzału.. w 95% bedą to przypadki losowe i zawodność teori w praktyce..

Aż mi szkoda komentować. Nie obraź się ale chyba żyjemy w innych światach.
Padre
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2007, 11:14
Posty: 1442
Skąd: Pruszków
Auto: BA KF->NB BP->FE 13B

Postprzez brii » 22 gru 2007, 16:29

Poduszka w prawidłowo działającym systemie wypali dopier jak jest naprawdę potrzebna, przy małej stłuczce nie odpali.

MadziaForever napisał(a):..tak jak Texasso np napisał o tym dziecku.
Niemożna mieć do poduszek 100% zaufania i nawet producent o tym wie.

Tu nie chodzi o zaufanie – siła dziłania poduszki może być za duża dla dziecka, bo cały system jest projektowany dla ludzi od pewnego wzrostu – dziecko uderzy w złą część poduszki...

Puhcio napisał(a):ale ich ważność i tak pewnie się skończyła

To ważna kwestia – producenci poduszke przewidują ich poprawne działanie na okres góra 10 lat, w instrukcjach serwisowych wyraźnie jest zaznaczone, że w 10 roku użytkownia pojazdu trzeba wymienić cały system SRS.

MadziaForever napisał(a):No wiem mniejwiecej oco z SRS chodzi..

Bez obrazy, ale po Twoich wypowiedziach odnoszę wrażenie, że raczej mniej...

MadziaForever napisał(a):Niestety taka jest prawda

Niestety nie jest – sprawdź wiek poduszek i układu jak zasugerował Puhcio.

Jeszcze jedna sprawa wyjaśniająca jakie zagrożenia daje poprawnie działająca (nieprzeterminowana) poduszka powietrzna – pamiętacie jak w TopGear gościu miał Meganką przypierdzielić przy 50km/h w inny samochód stojący na pasie??
Po dzwonie cały się trząsł, ale na twarzy nie miał nawet rysy, powiedział tylko, że nigdy w życiu nie był tak przerażony :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Puhcio » 22 gru 2007, 19:35

brii napisał(a):producenci poduszke przewidują ich poprawne działanie na okres góra 10 lat


Czasem nawet dłużej – do 15 lat.

Może to też sposób zarabiania przez preducentów samochodów, bo poduszki są dość drogie ... ale lepiej je mieć niż nie. ;)
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez MadziaForever » 22 gru 2007, 20:27

Bardzo przekonująco wygląda ten filmik z kurtynami bocznymi :)
PS. moim zdaniem, manekiny powinni do takich testów robić z czegoś bardziej przypominającego ciało ludzkie (jakiejś żelatyny zawierającej 90%wody) ..żeby było jasne nie tylko że poduszka zadziałała ale i czy po spotkaniu z nią klient nadal ma ochote żyć
hahaha
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2007, 17:55
Posty: 574
Skąd: Pisz
Auto: 626 GEA 2,0 DOHC

Postprzez Texasso » 22 gru 2007, 20:37

Na pierwszym filmiku widac.. ten rozwój techniki pasów bezpieczeństwa o którym mówił Brii hahaha
klient wchodzi w kierownice jak w masło <diabełek>
Sprzedam reduktor LPG 100% sprawny
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=42593
pilne
Początkujący
 
Od: 12 wrz 2007, 23:26
Posty: 13
Auto: Honda Civic 1,4i

Postprzez Texasso » 22 gru 2007, 21:05

A najleprze jest to, co znalazłem z waszych wypowiedzi w innym temacie panowie :D
Pozwólcie że je przytocze :P

darekk86 napisał(a):na pewno bez poduszki w tym wypadku bym mial mniej strat w samochodzie no i obrazen. Bo twarz mam pozdzierana wlasnie przez poduszke.
Ale raczej sila nie byla taka mala bo reka ktora akurat mialem na biegach rozwalilem kawalek deski rozdzielczej (a to raczej troche twardy plastik) no i monitor... I to malym palcem...
No ale wolalbym miec przynajmniej wylaczona poduszke pasazera, tak jak to juz kiedys robilem. W koncu przy takiej glupiej stluczce wtedy straty sa duzo mniejsze. Niestety, byla wlaczona wiec nic juz nie poradze.


brii napisał(a):
darekk86 napisał(a):No ale wolalbym miec przynajmniej wylaczona poduszke pasazera, tak jak to juz kiedys robilem. W koncu przy takiej glupiej stluczce wtedy straty sa duzo mniejsze. Niestety, byla wlaczona wiec nic juz nie poradze.

Jak nie miałeś pasażera to nie powinna odpalić – coś było nie tak z system SRS...


brii napisał(a):Poducha pasażera nie powinna odpalić :|
Napewno jest czujnik zapiącia pasów... Coś było nie tak :(


Mev napisał(a):Trewor w MX5 też jechał sam, a wystrzeliły dwie poduszki.


..widze ze problem który poruszył MadziaForever rzeczywiście istnieje, choć niekażdy chce go dostrzec.
Sprzedam reduktor LPG 100% sprawny
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=42593
pilne
Początkujący
 
Od: 12 wrz 2007, 23:26
Posty: 13
Auto: Honda Civic 1,4i

Postprzez Sokool » 22 gru 2007, 21:09

http://www.bestofyoutube.com/video.asp?videoid=733
Popatrzcie jak manekin z volvo pięknie wali głową w kierownicę...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 18:10
Posty: 2737 (1/10)
Skąd: Tychy
Auto: na gaz

Postprzez MadziaForever » 22 gru 2007, 21:30

Świetny materiał..
jakim cudem ta mała renówka wbiła się w volvo jak w masło?Zmiażdżyła mu całą kabinę!! Szok ..naprawde

Pytanie brzmi tylko.. jak czesto nam się to przydarza, a jak często przypadki takie jak w temacie Darka.
i pytanie ważniejsze czy gdyby w VolVo były poduszki te ludki by przeżyły? ;)
Ostatnio edytowano 22 gru 2007, 21:49 przez MadziaForever, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2007, 17:55
Posty: 574
Skąd: Pisz
Auto: 626 GEA 2,0 DOHC

Postprzez Texasso » 22 gru 2007, 21:33

Tak. Od pasa w góre! hahaha
Sprzedam reduktor LPG 100% sprawny
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=42593
pilne
Początkujący
 
Od: 12 wrz 2007, 23:26
Posty: 13
Auto: Honda Civic 1,4i

Postprzez Don Corleone » 22 gru 2007, 22:13

MadziaForever napisał(a):PS. moim zdaniem, manekiny powinni do takich testów robić z czegoś bardziej przypominającego ciało ludzkie (jakiejś żelatyny zawierającej 90%wody) ..żeby było jasne nie tylko że poduszka zadziałała ale i czy po spotkaniu z nią klient nadal ma ochote żyć

Przecież one mają taką ilość czujników w siebie wepchniętych że nie ma mowy o porównywaniu do żelatyny. Bardziej ważne niż obtarcia skóry są przeciążenia jakie odczówa głowa. Za dużo Pogromców Mitów się oglądało ;)

Texasso napisał(a):..widze ze problem który poruszył MadziaForever rzeczywiście istnieje, choć niekażdy chce go dostrzec.

Jedyne co może być problemem to to że w starszych samochodach takich jak właśnie BA Darka o ile dobrze mi się wydaje nie ma czujnika zapiętych pasów. I wywala obie poduszki przy każdym wypadku.
Padre
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2007, 11:14
Posty: 1442
Skąd: Pruszków
Auto: BA KF->NB BP->FE 13B

Postprzez domin1979 » 22 gru 2007, 22:16

Sokool napisał(a):http://www.bestofyoutube.com/video.asp?videoid=733
Popatrzcie jak manekin z volvo pięknie wali głową w kierownicę...


Myślę, że ten materiał jest najlepszym podsumowaniem tej dyskusji...
Szok. :| Jak ktoś miał wątpliwości co do sensu systemów bezpieczeństwa to myślę, że zrewiduje trochę poglądy, a już szczególnie te, że "więcej do roboty bo poducha odpaliła".
Życzę wszystkim, aby nigdy nie przekonali się organoleptycznie co do ich działania.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez domin1979 » 22 gru 2007, 22:18

Don Corleone napisał(a): Za dużo Pogromców Mitów się oglądało ;)

Ballistic gel rools :D

PS. Z góry sorki za podwójny post, sie pokapowałem za późno :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez MadziaForever » 23 gru 2007, 00:48

hahaha
I tu mnie macie :] ..kto by później te żelatyne po samochodzie zbierał <lol>
Ale ogląda się przyjemnie :]
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2007, 17:55
Posty: 574
Skąd: Pisz
Auto: 626 GEA 2,0 DOHC

Postprzez domin1979 » 23 gru 2007, 03:28

http://youtube.com/watch?v=uMhbUVt_wRE

Tu jest crash test Lincolna Navigatora bez poduchy. "Ciekawie" to wygląda.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez brii » 23 gru 2007, 10:55

MadziaForever napisał(a):jakim cudem ta mała renówka wbiła się w volvo jak w masło?

To właśnie ten rozwój w dziedzienie bezpieczeństwa :)

Texasso napisał(a):..widze ze problem który poruszył MadziaForever rzeczywiście istnieje, choć niekażdy chce go dostrzec.

Problem istnieje a wniosek z tego taki, że Mazda wkłada do samochodów poduszki dla "lansu"... Jeśli w Mazdzie ktoś będzie jechał po parkingu bez zapiętych pasów a ktoś mocniej go puknie to można liczyć na duuuże obrażenia albo i nawet jeszcze gorsze skutki :( Ogólnie rzecz biorąc w kwestii bezpieczeństwa Mazda raczej nie ma sukcesów poza modelem 5...
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy Moto