Czy warto kupić auto z automatyczną skrzynią biegów?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Robo » 26 sie 2004, 00:10

A ja nie polecam. Wyłamie się tu z większości. To sama przyjemność zmieniać biegi używając manualnej skrzyni, tymbardziej że lewarek tak precyzyjnie się prowadzi. Zresztą zużycie benzyny też średnio wzrośnie w stosunku do ręcznej skrzyni ok. 1,5-2 l.
Pzdrawiam.
MAZDA ... To jest naprawdę ważne.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2004, 08:40
Posty: 255
Skąd: Wieluń
Auto: 323F & 350Z

Postprzez Paweł » 26 sie 2004, 00:54

Ja jezdze regularnie samochodami ze skrzyniami automatycznymi i manualnymi. W trasie, owszem uwazam ze manualna skrzynia ma urok, natomiast w miescie (duzym miescie) tylko automat. Operowanie sprzeglem i lewarkiem w korku, a takze przy kazdym skrzyzowaniu, kiedy oprocz krecenia kierownica i trzymania telefonu komorkowego czesto trzeba jeszcze uzywac sygnalow dzwiekowych jest po prostu niewygodne.

Hehe. Zreszta ten temat subiektywnych ocen juz byl. Proponuje go wygrzebac i tam kontynuowac prelekcje.

Natomiast co do zuzycia silnika ze skrzynia automatyczna, to byc moze jest jakas roznica, ale mysle ze naprawde niewielka i bardziej jest legenda, ze silniki podczepione pod automat sa w lepszym stanie niz ich bracia zaprzegnieci do dzwigni. Na pewno 100x wiecej zalezy od sposobu jazdy. Na ten przyklad moge powiedziec, ze mazde ciagle krece pod czerwone pole (pedal w podlodze), natomiast w o wiele slabszej corolli z manualna skrzynia biegow zdarza mi sie to bardzo rzadko, nawet mimo tego ze tamten silnik zdecydowanie lepiej od mazdowskiego czuje sie na wysokich obrotach.

Pozdrawiam.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości

Moderator

Moderatorzy Moto