porównianie 323F z Civic 4g ED6

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Gość » 30 wrz 2007, 14:08

Witam!

Od razu z góry przepraszam, jeśli taki temat już był – z rok nie zaglądałem na to forum i nie za bardzo mogę cusik znaleźć...

Sprawa jest taka – być może w przyszłym roku rozglądnę się za Mazdą 323F drugiej generacji (roczniki okolice 96') i przesiądę się z mojego aktualnego pierwszego w życiu autka, czyli Hondy Civic ED6 1989 <jupi>
Mam w związku z tym pytanie – ktoś może miał do czynienia z jednym i z drugim – chodzi mi tylko wstępnie o bardzo generalne wrażenie porównawcze między jazdą Hondą z silnikiem D15B2 90 KM, a jazdą 323F z silnikiem 1.5 88KM.

Jeśli chodzi o wartości nominalne jest identycznie... a jak z jazdą?
Gość
 

Postprzez andi68 » 30 wrz 2007, 18:27

Jeździłem wcześniej civikiem 1.4 90 km, teraz mam 323C 1.5.
Muszę przyznać, że Honda dawała więcej "frajdy" z jazdy. Lepiej przyspiesza, silnik nie do zdarcia,trzeba kręcić powyżej 3tys. obrotów, żeby pokazał co potrafi, nie brał oleju po przebiegu 370 tys.O Z5 tego nie mogę powiedzieć.
Na osiągi (parametry silników są zbliżone) ma wpływ pewnie waga samochodów-civik bodajże 890 kg a mazda ponad 1000kg.
Bardziej podoba mi się w Maździe praca skrzyni biegów, lewarek chodzi bardziej precyzyjnie niż w Hondzie-ale to moje, subiektywne odczucie.
Z wielką chęcią kupiłbym teraz nowego CRX, szkoda, że teraz nie robią takich samochodów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 maja 2006, 21:43
Posty: 77
Skąd: Kraków
Auto: MX5 1.8 Miracle , Honda Civic Sport

Postprzez MadziaForever » 30 wrz 2007, 18:47

Muszę potwierdzić słowa kolegi.. niemiałem wprawdzie civica, ale właśnie czegoś takiego (93r 90KM) szukałem i sporo ich przetestowałem... silniki mazdy są stabilniejsze w pracy.. nawet jeżeli motor ma takie same osiągi.. mazda przyśpiesza płynnie... w hondzie tak przyjemnie szarpie :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2007, 17:55
Posty: 574
Skąd: Pisz
Auto: 626 GEA 2,0 DOHC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

Moderator

Moderatorzy Moto