Błędne oznaczenie typu nadwozia?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez rubenjames » 24 wrz 2007, 13:23

Dziś przeglądając papiery od swojej Madzi (dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, książkę serwisową i jakieś dziwne papiery celne) zauważyłem dziwną rzecz. W papierach nie ma informacji, że moja Mazda posiada katalizator (nawet nie mam tego wbite w dowód rejestracyjny) :| Czyżby błąd urzędników? Sam nie wiem. Kolejna sprawa, to wbite w papiery celne informacje dotyczące typu nadwozia i silnika. Wpisane jest, że silnik to B3 (zgadza się), numer VIN, z którego wnioskuję, że mazda została wyprodukowana w Japonii (nie w Europie) oraz że typ nadwozia to BG :| I mam pytanie, dlaczego BG a nie BA? Z FAQu udostępnionego w dziale 323/mx-3 wynika, że moja Mazda posiada typ nadwozia BA, to samo można przeczytać na stronie http://pl.wikipedia.org/wiki/Mazda_323, gdzie jest opisane nadwozie BA i na zdjęciu jest nawet mój model Mazdy. Czy w papierach mam wszystko dobrze wpisane? Czy może wkradł się jakiś błąd?
Druga sprawa, która mnie niezmiernie ucieszyła, to opis samochodu, który przekraczał naszą granicę Polsko-Niemiecką. W dokumentacji tej wpisany jest przebieg auta oraz jego uszkodzenia (dokładnie opisano, że auto wjechało do polski na lawecie, podana jest data wypadku oraz wyszczególnione dokładne szkody, jakie poniosła w Niemczech. Przynajmniej wiem, gdzie uległa wypadkowi i co było przy niej robione. Nie wszyscy chyba mają takie szczęście poznać całą historię autka sprowadzanego do Polski – wiadomo, jakie są u nas realia związane z cofaniem liczników i przekłamaniami typu: pierwszy właściciel, kobieta lub starszy pan i najlepsze, bezwypadkowy <lol> )
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2007, 00:07
Posty: 83
Skąd: Swarzędz
Auto: Mazda 1.3 323P 16V

Postprzez qbass » 24 wrz 2007, 13:45

Może ktoś sobie przebił numery i wziął tabliczkę i papiery z innego auta? Innej możliwości raczej nie ma...
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez marek » 24 wrz 2007, 13:56

a co masz na tablicze w samochodzie ? tabliczka jest na przegrodzie czołowej. i jaki masz numer na przegrodzie czolowej.
I jaki kolor masz wbity na tabliczce (symbol) a jaki kolor auta masz faktycznie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez rubenjames » 24 wrz 2007, 14:00

qbass napisał(a):Może ktoś sobie przebił numery i wziął tabliczkę i papiery z innego auta? Innej możliwości raczej nie ma...


Hmmm.... to ktoś zrobił wałek na mojej Madzi?? :| Jeszcze się okaże, że jest kradziona <jelen> Mam 3 jakieś świstki, jeden zatytuowany FAHRZEUGBRIEF coś tam. Są dane właściciela (imię, nazwisko, data urodzenia – 14.04.1937 hahaha, dane pojazdu i wuchta pieczątek m.in.: MAZDA MOTORS Deutschland GmbH). Drugi zatytuowany ABMELDEBESCHEINIGUNG FUR DEN FAHRZEUGHALTER, gdzie jest podany numer VIN zaczynający sie na JMZBAXXXXXXXXXXXX (z niego wynika, że nadwozie to BA) i trzeci, makulatura RP, gdzie wpisany jest typ nadwozia BG :| i wdzięczna nazwa odbiorcy: Parafia Rzymsko-Katolicka PW Miłosierdzia Bożego w Międzyrzeczu hahaha

Marek napisał(a):a co masz na tablicze w samochodzie ? tabliczka jest na przegrodzie czołowej. i jaki masz numer na przegrodzie czolowej.
I jaki kolor masz wbity na tabliczce (symbol) a jaki kolor auta masz faktycznie


Dane z tabliczki zgadzają się z dokumentacją, tyle tylko, że w Polskich papierach wpisane jest jako typ nadwozia: BG. Ciekawe, co z tym katalizatorem? W niemieckich flepach jest wbity, a w polskich juz go nie ma
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2007, 00:07
Posty: 83
Skąd: Swarzędz
Auto: Mazda 1.3 323P 16V

Postprzez marek » 24 wrz 2007, 14:03

moze sie jakis urzednik pomylil. dlatego sprawdz co masz na samochodzie.

jesli jest ok to na samochodzie bedziesz mial JMZBA a jak trafisz na niebieskich sprawdzajacych numery to masz przej...ne. Odkrecenie calej sprawy to gruby problem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez rubenjames » 24 wrz 2007, 14:17

marek napisał(a):moze sie jakis urzednik pomylil. dlatego sprawdz co masz na samochodzie.

jesli jest ok to na samochodzie bedziesz mial JMZBA a jak trafisz na niebieskich sprawdzajacych numery to masz przej...ne. Odkrecenie calej sprawy to gruby problem.


Numery nadwozia i silnika są zgodne z dokumentacją, sprawdziłem przed chwileczką <ok> Tyle tylko, że w polskich flepach jako typ nadwozia wpisane jest BG, pomimo tego, że numer VIN wpisany jest prawidłowo :| No i ten brak kata (w sumie może to i dobrze, bo mogę go w każdej chwili usunąć, jak się zużyje i pomysleć nad czymś "innym"

[EDIT]

Wszedłem na tę stronkę http://www.autobaza.pl/ab/pl/web/productaa0100 i sprawdziłem swój numer VIN. Oto efekt:

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2007, 00:07
Posty: 83
Skąd: Swarzędz
Auto: Mazda 1.3 323P 16V

Postprzez marek » 24 wrz 2007, 15:15

czyli nr VIN jest wszedzie JMZBA ? to w jakich papierach jest tyo nadwozia BG? bo juz nie rozumiem?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez rubenjames » 24 wrz 2007, 15:21

marek napisał(a):czyli nr VIN jest wszedzie JMZBA ? to w jakich papierach jest tyo nadwozia BG? bo juz nie rozumiem?


Właśnie, tez tego nie rozumiem :( Wszędzie mam wpisane JMZBA ale w polskich papierach celnych jako typ nadwozia jest wpisane BG, pomimo tego, że numer VIN zaczyna sie na JMZBA. Pewnie urzędas sie pomylił.
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2007, 00:07
Posty: 83
Skąd: Swarzędz
Auto: Mazda 1.3 323P 16V

Postprzez marek » 24 wrz 2007, 15:25

eeee, to czym sie stresujesz, olej to :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez rubenjames » 24 wrz 2007, 15:52

No to w takim razie olewam to <sex:konik>
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2007, 00:07
Posty: 83
Skąd: Swarzędz
Auto: Mazda 1.3 323P 16V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

Moderator

Moderatorzy Moto