Co was denerwuje w nowych autach?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Czacha » 23 wrz 2007, 22:15

Aby było wiadomo o co chodzi, przejdę od razu do rzeczy i podam kilka przykładów, co mnie denerwuje w nowszych samochodach, a czego nie ma np. moja Mazda:
<jupi>
– Aby uruchomić silnik trzeba wcisnąć pedał sprzęgła, nawet jak jest na luzie.
– Wymiana żarówki wymaga wizyty w serwisie.
– Pedał gazu to tylko sensor nie mający fizycznego połączenia z przepustnicą, wciskając go daję sygnał komputerowi, który następnie odpowiednio steruje pracą silnika otwierającego przepustnicę – po co to wszystko? Nie prościej linka?
– Banalna rzecz – przełącznik nawiewu – zewnętrzny / wewnętrzny. Gdy jedziemy po mieście i w ostatniej chwili zobaczymy autobus, który wjechał przed nas zostawiając chmurę dymu, odruchowo sięgamy po ten właśnie przełącznik. Jeżeli jest on mechanicznie połączony z zaworem to jego zamknięcie następuje natychmiast po przełączeniu w kabinie. W nowych autach jest to tylko elegancki przycisk, który daje sygnał sterownikowi, który następnie uruchamia odpowiedni silnik, który zamyka zawór. Zanim to wszystko zadziała, to mamy już w kabinie pełno spalin z autobusu...
– Kontrolka informująca o nie zapiętych pasach oraz denerwujący piszczek (to już szczyt wszystkiego). Czy mając zamiar przejechać kilka metrów z placu do garażu albo stojąc w upalny dzień w kilometrowym korku muszę mieć, na logikę, zapięte pasy? Czy producenci mają kierowców za idiotów czy za niewolników samochodów?
– Fabryczne radia z niemożliwością zmiany na takie, jakie ja chcę.

Teraz już może trochę przesadzę, ale czasem nawet wolałbym aby nie było... automatycznego wyłączania migaczy ;)
Zazwyczaj się wyłącza wtedy, kiedy nie ma (np. na środku ronda) a po zjechaniu z ronda zawsze muszę go wyłączać ręcznie. Ale ronda to takie dziwne skrzyżowania, a wyłączniki migaczy są projektowane na normalne skrzyżowania. Tylko, że u mnie w mieście tych normalnych skrzyżowań jest dosłownie kilka, reszta to same ronda... ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2007, 23:30
Posty: 312
Skąd: Rybnik
Auto: 323C (BA) 1.5i 16V '97

Postprzez Siw-y » 23 wrz 2007, 22:22

Co was denerwuje w nowych autach?

przede wszystkim cena, do reszty można się przyzwyczaić ;)
Obrazek
¼ – 16,851s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2006, 13:36
Posty: 9625 (2/41)
Skąd: Warszawa
Auto: présidentiel

Postprzez loockas » 23 wrz 2007, 22:29

Wszechobecny plastyk. Ostatnio mialem "przyjemnosc" przejechac sie Vectra C... Kokpit rownie atrakcyjny w dotyku jak w Tico. Porazka.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Grzyby » 23 wrz 2007, 22:34

Czacha napisał(a):– Aby uruchomić silnik trzeba wcisnąć pedał sprzęgła, nawet jak jest na luzie.

mam u siebie i nie widzę w tym nic denerwującego – zawsze możesz kupić auto z automatem (problem sprzęgła z głowy :P)

Czacha napisał(a):– Wymiana żarówki wymaga wizyty w serwisie

to faktycznie denerwujące ale nie jest tak we wszystkich autach

Czacha napisał(a):– Banalna rzecz – przełącznik nawiewu – zewnętrzny / wewnętrzny. Gdy jedziemy po mieście i w ostatniej chwili zobaczymy autobus, który wjechał przed nas zostawiając chmurę dymu, odruchowo sięgamy po ten właśnie przełącznik. Jeżeli jest on mechanicznie połączony z zaworem to jego zamknięcie następuje natychmiast po przełączeniu w kabinie. W nowych autach jest to tylko elegancki przycisk, który daje sygnał sterownikowi, który następnie uruchamia odpowiedni silnik, który zamyka zawór. Zanim to wszystko zadziała, to mamy już w kabinie pełno spalin z autobusu...

mam auto starsze niż twoje z takim rozwiązanie i nie narzekam – trzeba umieć przewidywać sytuacje na drodze

Czacha napisał(a):– Kontrolka informująca o nie zapiętych pasach oraz denerwujący piszczek

i bardzo dobrze. Lepiej zapiąć i mieć z głowy

Czacha napisał(a):– Fabryczne radia z niemożliwością zmiany na takie, jakie ja chcę

se masz zachcianki

Czacha napisał(a):Teraz już może trochę przesadzę, ale czasem nawet wolałbym aby nie było...

przesiadka na wóz drabiniasty rozwiąże problem? :P

Chyba trochę przesadzasz :)


Siw-y napisał(a):Cytat:
Co was denerwuje w nowych autach?

przede wszystkim cena, do reszty można się przyzwyczaić

nic dodać – nic ująć <lol>
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Sokool » 23 wrz 2007, 22:40

Czacha napisał(a):Nie prościej linka?

Nie bo niektóre nowe samochody nie mają przepustnicy.

Siw-y napisał(a):przede wszystkim cena, do reszty można się przyzwyczaić

Zdecydowanie się zgadzam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 18:10
Posty: 2737 (1/10)
Skąd: Tychy
Auto: na gaz

Postprzez Adaś » 23 wrz 2007, 22:49

Grzyby napisał(a):Czacha napisał:
– Fabryczne radia z niemożliwością zmiany na takie, jakie ja chcę

se masz zachcianki

akurat tutaj popieram Czachę:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez Grzyby » 23 wrz 2007, 22:52

Adaś napisał(a):akurat tutaj popieram Czachę:)

to na co wymieniłbyś np. firmowe BOSE w M6 ? :P
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Sokool » 23 wrz 2007, 22:53

Grzyby napisał(a):firmowe BOSE w M6 ?

Zarzuć to na forum audiofili a dostaniesz kilkaset modeli :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 18:10
Posty: 2737 (1/10)
Skąd: Tychy
Auto: na gaz

Postprzez Grzyby » 23 wrz 2007, 22:57

Sokool napisał(a):Zarzuć to na forum audiofili a dostaniesz kilkaset modeli

<lol>
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez andreass » 24 wrz 2007, 01:39

w Mondeo drugiej generacji (nie wiem jak reszta fordów) po delikatnym naciśnięciu przełącznika kierunkowskazów, kierunkowskaz nie mignie raz, ale miga przez jakieś 3 sekundy. Beznadziejne gdy np. przed skrzyżowaniem chcę dać krótki znak kierunkowskazem, że zmieniam pas na lewy ( i dalej zamierzam jechać prosto tym lewym pasem), a kierunek nadal miga, jakbym chciał z tego lewego pasa skręcać na krzyżówce.

Poza tym zgadzam się co do dźwięku od zapinania pasów. Na szczęście da się go w wielu autach zgasić. (o pasach pamiętam zawsze nawet bez tego wk... dźwięku, ale jak przestawiam auto przed domem, to nie mam zamiaru go słuchać)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sty 2006, 17:42
Posty: 234
Skąd: Wrocław
Auto: e46 330xd eMpowered by Jetronik, 6 Mps

Postprzez brii » 24 wrz 2007, 09:24

W Legacy sygnał niezpiętych pasów zaczyna działać dopiero po przekroczeniu 15km/h lub po 30 sekundach od uruchomienia samochodu – dobry kompromis

Co do braku linki gazu – same zalety – mniejsze spalania i wyższa dynamika. Narzekać na to, to tak jakby narzekać na to, że ma się kompa i moduł zapłonowy zamiast aparatu zapłonowego ;)

Sprzegło przy starcie – też dobra sprawa – rozrusznik nie dostaje po pupie. Inną sprawą jest to, że Ty, ja i inni pamiętają o tym, żeby mieć luz albo sprzęgło przy odpalaniu, ale zdarzają się ludzie którzy o tym zapominają – nie byłbyś zadowolony gdyby ktoś na parkingu odpalając samochód przywalił w Twój ;)

Audio – niech będzie niewymienialne bo takich nie kradną ale pod warunkiem, że to dobre Audio :) Jakby cuś to prawie zawsze jest możliwość podpięcia zewnętrznego wzmacniacza i używania fabrycznego zestawu tylko jako odtwarzacza :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Pit » 24 wrz 2007, 09:36

Czacha napisał(a):Banalna rzecz – przełącznik nawiewu – zewnętrzny / wewnętrzny. Gdy jedziemy po mieście i w ostatniej chwili zobaczymy autobus, który wjechał przed nas zostawiając chmurę dymu, odruchowo sięgamy po ten właśnie przełącznik. Jeżeli jest on mechanicznie połączony z zaworem to jego zamknięcie następuje natychmiast po przełączeniu w kabinie. W nowych autach jest to tylko elegancki przycisk, który daje sygnał sterownikowi, który następnie uruchamia odpowiedni silnik, który zamyka zawór

Pudło :) RX-7 już w 1988 roku miały elektrycznie sterowaną przepustnicę obiegu powietrza :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez bazyl wspaniały » 24 wrz 2007, 10:05

a ja w pełni popieram CZACHE, nowe samochody to tylko kupa plastiku i zero duszy, mam w nosie moduły komputery i inne pierdoły, kiedyś wszystko było widoczne i wiadomo co do czego, a teraz byle pierdoła i po ptokach welcome to service i wykładanie kasy za przykładową żarówkę. Osobiście myślę że najciekawsze samochody powstawały w latach 70 XXw. czysta mechanika, zero wyręczania i aż miło było pod maskę zajżeć. Teraz patrzę na silnik to zza pajęczyny przewodów kabelkó, podciśnień i innych pierdół nie widać silnika. Pomijam fakt że po otwarciu maski widać płytę tandetnego plastiku. Tfuj lipa na max. teraz to nawet bezpiecznie wyjąć akumulatora nie można bo jakieś dziwnośmieszne sterowniki sie cośtam. Reasumując- mnie w nowych wozach denerwuje wszystko <lol> i nowego nie kupie za pierona, szkoda kasy. Oldtimer to jest to :)
Melduję że skończyłem :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2006, 19:10
Posty: 3713 (0/2)
Skąd: stalowa wola
Auto: ś.p 626 GE FP
ś.p 626 GE KL
ś.p XEDOS9 KF
ś.p Fiesta 1,3
Grand Caravan 3.3LPG :D
Virago 535

Postprzez Adaś » 24 wrz 2007, 12:16

Grzyby napisał(a):to na co wymieniłbyś np. firmowe BOSE w M6 ?

Uwierz Grzybku, że można zrobić lepiej grający zestaw za cenę tego BOSE:)
Większość takich fabrycznych grajków nie ma możliwości rozbudowy :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez gari » 24 wrz 2007, 14:27

A mnie tam nic nie przeszkadza w nowych samochodach :D i czekam kiedy bedzie tyle elektoroniki w aucie ze bede mogl sobie wlaczyc autopilota i np czytac sobie gazetke i popijac kawke w drodze do pracy :P
Toyota Corolla / Nissan Murano + Infiniti G20
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2006, 18:25
Posty: 291
Skąd: 3miasto/Richmond,VA
Auto: Corolla/ Murano+InfinitiG20

Postprzez Siw-y » 24 wrz 2007, 15:11

gari napisał(a):czekam kiedy bedzie tyle elektoroniki w aucie ze bede mogl sobie wlaczyc autopilota i np czytac sobie gazetke i popijac kawke w drodze do pracy

co to za przyjemność z jazdy...nie prościej wynająć szofera :P
Obrazek
¼ – 16,851s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2006, 13:36
Posty: 9625 (2/41)
Skąd: Warszawa
Auto: présidentiel

Postprzez Faja » 24 wrz 2007, 15:12

gari napisał(a):A mnie tam nic nie przeszkadza w nowych samochodach

Mi też a odkad jest nowy w garazu nie zamienił bym go na zadnego uzywanego:)

gari napisał(a):czekam kiedy bedzie tyle elektoroniki w aucie ze bede mogl sobie wlaczyc autopilota i np czytac sobie gazetke i popijac kawke w drodze do pracy

to ja wole zeby tak nie było tyle elektroniki zeby było ze bys mogł sam robic co chcesz samochodem.
Zoom-Zoom!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 21:51
Posty: 1049 (7/4)
Skąd: Poznań
Auto: -6MPS -rx-7 FCT-xedos 9

Postprzez bazyl wspaniały » 24 wrz 2007, 19:08

Faja napisał(a):Mi też a odkad jest nowy w garazu nie zamienił bym go na zadnego uzywanego:)

Nowy czyli bez historii i plastikowy i taki jak innych marek... jakoś nie dla mnie
pozdro :)
PS: MPS ma boski silnik :) choć chyba wolę jednak te prostrze i bardziej siermiężne
Obrazek
"... prędkość była ok, to zakręt był za wąski..."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2006, 19:10
Posty: 3713 (0/2)
Skąd: stalowa wola
Auto: ś.p 626 GE FP
ś.p 626 GE KL
ś.p XEDOS9 KF
ś.p Fiesta 1,3
Grand Caravan 3.3LPG :D
Virago 535

Postprzez Pawnik » 24 wrz 2007, 21:19

Panowie, Mazda 6 ( dotychczasowy model) nie ma nawet połowy komputerów z tego co np. Laguna II, Vectra C, Passek. M6 CAN-a ma tylko do sterowania silnikiem. Poprzednio miałem "przyjemność" powozić Vectrą C. Tam programowało się komputerem serwisowym tzw. TECH-em 2 np. oświetlenie tablicy rejestracyjnej :| Podłączenie do Techa w ASO to ok 100 PLN :| Kompy instalacji multipleksowej szalały! Co chwilę koumunikat o przepalonych żarówach, niskim ciśnieniu w oponach – porażka! Ktoś pisał o odbijających kierunkach w nowych samochodach. W Vectrze kierunkowskazy i wycieraczki szyb pozostają w tej samej pozycji! Lekkie naciśniecie powoduje mrugnięcie 3 razy, silniejsze na stałe. Jak chcesz wyłaczyć musisz lekko, ale nie mocno w przeciwną strone, a jak za mocno to mrygaja na drugim boku. Robi się dyskoteka. Tak samo wycieraczki. Do tego notorycznie pada tzw. moduł CIM, czyli układ elektroniczny przy kierownicy odpowiedzialny za badanie kąta skrętu kierownicy i sterowanie ABS-em, DSC itd. Koszt – koło 2000 PLN. Z ulgą przesiadłem się na M 6..... Tu jest wszystko normalnie.... :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2007, 21:45
Posty: 580 (0/1)
Auto: Mazda 6 Kombi MZR-CD 136 PS

Postprzez bazyl wspaniały » 24 wrz 2007, 22:37

Pawnik i wszystko jasne :)
miałem okazję się lexusem terenowym jakimś tam bujnąć i limuzyną. masakra zaraz po wskoczeniu za kółko, zanim zapalisz to sie muszą omrygać jakieś kontrolki, wyświetlacze a po włączeniu swiateł błyskają krótkie później długie na koniec zataczają jakieś dziwne koła. normalnie płaci się za takie pierdoły. ale ludzi to bawi, mnie nie. zamiast pietnastu czujników parkowania, kamery wstecznej i wykresu pracy i obciążenia silnika na bieżąco wolał bym np. lepsze tarcze i klocki. no i na cholere automatyczne włączanie wycieraczek kiedy zacznie padać??!! przecie widze że zaczyna padać!!
może się starzeję, ale jakoś nie przekonuje mnie takie wyręczanie całkowite, człek się do takich pierduł przyzwyczaja i jak coś padnie to dupa, nie pojedzie bo na "manualu" nie potrafi.
pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2006, 19:10
Posty: 3713 (0/2)
Skąd: stalowa wola
Auto: ś.p 626 GE FP
ś.p 626 GE KL
ś.p XEDOS9 KF
ś.p Fiesta 1,3
Grand Caravan 3.3LPG :D
Virago 535

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości

Moderator

Moderatorzy Moto