Nie zatrzymał się do kontroli i został zastrzelony!!!

Pogaduchy motoryzacyjne.

Czy policjant miał prawo strzelać do motocyklisty

Tak
67
59%
Nie
32
28%
Trudno powiedzieć
15
13%
 
Liczba głosów : 114

Postprzez Karwoś » 30 maja 2007, 17:53

Mnie to właśnie najbardziej zastanawia – jak widzi się w Piracie – jak to policja jedzie za kimś i notuje wszystkie wykroczenia a potem żeby go zatrzymać wali na podwójnej ciągłej pod górkę po skrzyżowaniach – i to niby tak ma być – nawet jak jadą na sygnale to pod górkę na ciągłej sie nie jedzie – ale oni mają to w D... . Bo kto ich zatrzyma.
Liczy się bezpieczeństwo – a im więcej KM tym bezpieczniej :) Teraz niestety troche mniej :–(
www.goldwinggl1800.blogspot.com
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2006, 20:01
Posty: 725
Skąd: Białystok
Auto: Lancer 2.0 '04 AT

Postprzez bkapust » 30 maja 2007, 21:39

Karwoś napisał(a):Mnie to właśnie najbardziej zastanawia – jak widzi się w Piracie – jak to policja jedzie za kimś i notuje wszystkie wykroczenia a potem żeby go zatrzymać wali na podwójnej ciągłej pod górkę po skrzyżowaniach – i to niby tak ma być – nawet jak jadą na sygnale to pod górkę na ciągłej sie nie jedzie – ale oni mają to w D... . Bo kto ich zatrzyma.


1. Ja sie nie dziwie, ze sumuja. Czasami 500 zl i 10 ptk [taki chyba jest maks?] to stanowczo za malo. Widac golym okiem, ze pacjent nie zasluguje na posiadania prawka – to sie go sumuje tak, zeby go wyeliminowac zobiegu – moim zdaniem postepowanie zupelnie sluszne. Zreszta praktyke ta stosuje sie czesto przy innych sprawach. Wstrzymuje sie zatrzymanie prowadzac obserwacje zeby pacjenta wyhaczyc jak zrobi cos powaznego, tak zeby nie skonczylo sie na grzywnie czy zawiasach. Troche zaufania do niebieskich, generalnie sa szkoleni do tej roboty i wiedza co robia [czesc z nich wie:P].

2. Ja was szczerze mowiac nie rozumiem, ciagle sie slyszy jaka ta Policja zla bo lamie przepisy, zwlaszcza przoduje w tym AutoSwiat, ktory z zacieciem godnym lepszej sprawy, w formie typowej raczej dla 'Faktu' co tydzien drukuje opinie praworzadnych obywateli, ktorzy wstrzasnieci sa brawurowa i niebezpieczna jazda nieoznakowanych radiowozow. Po pierwsze Panowie nie da sie zjesc ciasteczka i miec ciasteczka – zeby lapac przestepcow Policja musi lamac przepisy. Nie da sie scigac piratow nie lamiac przepisow. Jak juz mowilem – troche zaufania, zwykle wiedza co robia, zwlaszcza Ci w nieoznakowanych 'wyscigowkach'. To nie sa niedzielni kierowcy tylko odpowiednie osoby wyszkolone w wrunkach o jakich zwykly kierowca slyszal conajwyzej w TVN Turbo [tory jazdy, plyty poslizgowe, troleje i cala masa takich bajerow]. Kierowcy w tych samochodach sa poprostu dobrzy. Wypadki zdazraja sie im niezbyt czestp – osobiscie w ostatnich latach slyszalem o jednej stluczce z udzialem 'wyscigowki' z wideoradarem.


Jak widac bilans niebieskich jest na duzy plus – sami nie powoduja wypadkow a lapia piratow – to, ze lamia przepisy ruchu drogowego to raczej niewielka cena za eliminowanie piratow drogowych – a z czasem jak sie poprawia drogi [hahaha:P] i bedzie mniej piratow to i bedzie mniej scigantow w radiowozach.
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2006, 16:23
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Auto: Ford Mondeo'04 2.0 TDCI

Postprzez zpiotr » 30 maja 2007, 23:27

W tym konkretnym przypadku – bezmyślne zabójstwo dokonane przez psychopatę, który stanowczo powinien być do końca życia odizolowany od społeczeństwa.

Bezmózgi policyjny bandyta strzela w plecy. Tłumaczenie o zagrożeniu życia przy strzałach w plecy ... wolne żarty.

A teraz refleksja natury ogólnej – to policja powinna być dla ludzi a nie odwrotnie. Żaden człowiek nie jest tarczą strzelniczą dla bezmózga w mundurze. I tak jest w normalnych krajach.

bkapust ty sobie jaja robisz, albo ci całkiem rozum odebrało
bkapust napisał(a):Jak widac bilans niebieskich jest na duzy plus

Z ostatnich osiągnięć i dużych plusów:
http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/policji-wszystko-wolno,902885,415
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,wid,8852128,wiadomosc.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,72114,wid,8852561,wiadomosc.html
http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36037,4152523.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4189639.html
itd, itp ...
Początkujący
 
Od: 28 wrz 2013, 14:30
Posty: 10
Auto: Mazda 3

Postprzez Czolgista » 30 maja 2007, 23:33

PiotrZ napisał(a):Bezmózgi policyjny bandyta strzela w plecy. Tłumaczenie o zagrożeniu życia przy strzałach w plecy ... wolne żarty.

masz rację, policja powinna cierpliwie poczekać aż koleś się zatrzyma, obróci przodem... a gdyby sie okazało, że to jednak Ten bandyta powinni jeszcze poczekać aż zacznie do nich strzelać... <lol> :|

PiotrZ napisał(a):A teraz refleksja natury ogólnej – to policja powinna być dla ludzi a nie odwrotnie. Żaden człowiek nie jest tarczą strzelniczą dla bezmózga w mundurze. I tak jest w normalnych krajach.


jaaasne... spójrz chociaż by na stany, tam jak taki delikwent taranuje blokade odrazu w niego ładują, i to nie jeden policjant ale wszyscy dookoła... i tak powinno byc, jak tak się zachowuje, widac ma powody... :|
<center>I am the 6th son of the 6th son of the 6th son I am the borged again son of war
Technology's child, daughter of rebellion, son of a bitch blossom of a whore
I am a god-killing virus, destruction with 8 arms, monster with seven severed heads
I am the son of mars, cleansed with infected blood, vile disease walking on 2 legs

The devil made me do it</center>

<center>Moja "Twarzowa Książka"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2006, 00:04
Posty: 336
Skąd: Konin / Worcester
Auto: Mondeo 1.8 Zetec '99

Postprzez Karwoś » 30 maja 2007, 23:35

Ja nie mam donich pretensji za to że sumują – bo tak powinno być ale czasami przesadzają jeżdząc tak jak pirat – wręcz się znim ścigają zamiast po prostu włąćzyć syrenę – pacjent sam zwolni – a nie raz widziałem jak na trzeciego pod górkę walą bez koguta – fakt jest taki że niezbt często się zdarzają wypadki z ich udziałem ale jak policjant jedzie nieoznakowanym radiowozem i bez sygnałów to powienien stosować się do przepisów jak każdy inny.,

A do polcji nic nie mam i nie miałem bo jak widze jak jeżdzą po osiadlach z częstotliwością 10 min to wiem że nikt nie wywinie numeru mi pod blokiem a każdy "szemrany" omija takie miejsca szerokim łukiem. Wogóle policji powinno być więcej widać na drogach czy osiedlach i przy tym powinni zarabiać (ale kto w Polsce na to nie narzeka) a na pewno byłoby dużo bezpieczniej.
Liczy się bezpieczeństwo – a im więcej KM tym bezpieczniej :) Teraz niestety troche mniej :–(
www.goldwinggl1800.blogspot.com
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2006, 20:01
Posty: 725
Skąd: Białystok
Auto: Lancer 2.0 '04 AT

Postprzez matthewc » 31 maja 2007, 00:02

Heh, zaraz sie do Was dobiorą: magicadm, xavier i marek ;] Ja sobie dałem spokój... Zawzięci są ;]
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2007, 16:52
Posty: 43
Auto: mazda 626 GE

Postprzez marek » 31 maja 2007, 00:34

matthewc napisał(a):i marek


Daj spokój, nie popadajmy w skrajności.
Mi też się bardzo nie podobał fakt że zatrzymali go dopiero jak nachapał 60pkt.
To tak jakby policjanci stali patrząc na bandytów którzy biją przechodnia, aż ofiara umrze....

Równie dobrz mogliby jechac za każdym po 30kilometrów i zabierali by prawka masowo...

W mojej lokalnej TV jest podobny program jak "Drogówka" i to co widziałem to się włos na głowie jeżył... Gonili dostawczaka, jechał 110kmh (i tylko to złego zrobił). Oni wyprzedzali na podwójnej ciągłej pod górkę i na łuku... Czy im wolno tak robić? Mieli szczeście, bo kierowca z naprzeciwka nie miałby szans.

bkapust napisał(a):osobiscie w ostatnich latach slyszalem o jednej stluczce z udzialem 'wyscigowki' z wideoradarem.
W Koszalinie też rozbili mondziaka...

bkapust napisał(a):To nie sa niedzielni kierowcy tylko odpowiednie osoby wyszkolone w wrunkach o jakich zwykly kierowca slyszal conajwyzej w TVN Turbo [tory jazdy, plyty poslizgowe, troleje i cala masa takich bajerow]. Kierowcy w tych samochodach sa poprostu dobrzy.


Przeczytaj to co napisałem wyżej... Ja nie szkoliłem się na trolejach ani na płycie, parę razy po jakimś torze pojeździłem mocniejszymi furami, trochę motorem śmigałem... Ale wynika że ja to jestem mistrz kierownicy bo nie wpadłem NIGDY na to żeby wyprzedzać na ciągłej pod górkę i na łuku w tym samym momencie... A wolno nie jeżdżę...

Jeszcze jedna sytuacja, znajomy jechał Omegą MV6 po trasie ok 110kmh, na ogon siadło mu mondeo. podjechali tak blisko że się bał że na d... mu najadą i przyspieszył... Dalej mu podjechali... jak ich próbował puścić to oni nie wyprzedzali. Więc stwierdził że im odjedzie i pociągnął do 180 kmh... dopiero wtedy go zatrzymali... Dostali chłopaki zabawki (to było na początku videoradarów) i chcieli się pobawić...
Powiedz czy takie zachowanie jest ok?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez Adaś » 31 maja 2007, 01:03

spodobał mi się jeden z komentarzy pod linkiem który dal b2

"skoro tak to powinno się łapać dopiero po 3 morderstwie ...
... ewentualnie po 2 włamaniu, aby większy wyrok zasądzić"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez bkapust » 31 maja 2007, 07:04

Edit ;)
Ostatnio edytowano 31 maja 2007, 07:24 przez bkapust, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2006, 16:23
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Auto: Ford Mondeo'04 2.0 TDCI

Postprzez bkapust » 31 maja 2007, 07:09

PiotrZ napisał(a):W tym konkretnym przypadku – bezmyślne zabójstwo dokonane przez psychopatę, który stanowczo powinien być do końca życia odizolowany od społeczeństwa.

Bezmózgi policyjny bandyta strzela w plecy. Tłumaczenie o zagrożeniu życia przy strzałach w plecy ... wolne żarty.

A teraz refleksja natury ogólnej – to policja powinna być dla ludzi a nie odwrotnie. Żaden człowiek nie jest tarczą strzelniczą dla bezmózga w mundurze. I tak jest w normalnych krajach.

bkapust ty sobie jaja robisz, albo ci całkiem rozum odebrało
bkapust napisał(a):Jak widac bilans niebieskich jest na duzy plus

Z ostatnich osiągnięć i dużych plusów:
http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/policji-wszystko-wolno,902885,415
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,wid,8852128,wiadomosc.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,72114,wid,8852561,wiadomosc.html
http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36037,4152523.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4189639.html
itd, itp ...


1. A gdzie mial strzelac? Rozumiesz, ze motocyklista na niego probowal najechac i uciekal? A nie nie rozumiesz... Jakbys cokolwiek pojmowal to bys takich glupot nie pisal.

2. We wszystkich normalnych krajach Policja czesciej strzela niz u nas. Od kul policjiantow w naszym kraju ginie kilka osob rocznie, wiec nie przesadzajmy.

3. Czytaj ze zrozumieniem pisalem o samochodach z wideoradarami, jakos w zadnym linku nie ma wiadomosci, ze pirat-policjant w takim samochodzie kogos zabil. Tylko pierdoly typu zatrzymali sie na pasach i poszli na zakupy – przy czym mamy tylko foto samochodu na pasach i tak naprawde nie wiemy co robia. Rownie dobrze mozna dac foto Twojej twarzy i dac podpis ukradl banana z marketu. Co do innych wybrykow/przestepstw/pomylek Policja nie rekutuje ludzi z Marsa tylko z obywateli naszego kraju, niestety poziom mamy jaki mamy i trudno znalesc 100 000 ludzi bez skazy. Zdarzaja sie czarne owce i nikt temu nie zaprzecza, co nie zmienia faktu, ze ludzie sigajacy z wideoradarami to w 90% wlasciwi ludzie we wlasciwym miejscu, ktorzy wiedza co robia.
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2006, 16:23
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Auto: Ford Mondeo'04 2.0 TDCI

Postprzez bkapust » 31 maja 2007, 07:24

Panowie/Panie jeszcze tak na koniec, bo widze, ze pewne watki wracaja a mi sie szczerze mowiac nie chce powtarzac ;) Kazdy z nas ma ma jakies wyksztalcenie, jakis zawod, jakas prace. Podobnie jest z Policja, to jednak 100 000 ludzi, ktorzy sa do tego szkoleni, ksztalceni, maja doswiadczenie, wspolpracuja z policjami na calym swiecie, szkola policjantow z innych krajow, biora udzial w misjach bojowych na calym swiecie. Dorobili sie wysoko wykwalifikowanej kadry, uczelni wyzszej, duzej liczby niezlych teoretykow doktorow i profesorow, jednych z najlepszych na swiecie jednostek AT [to nasze policyjne AT szkolilo i szkoli JW2305 czyli GROM, tylko dzieki im GROM odbudowano po pewnych kadrowych czystkach], wielu naszych jest cenionych w Europolu gdzie robia kraiery. Pozatym nie wiem jak wy ale ja odnosze wrazenie [i jak pokazuja badania opini publicznej, do wgladu na stronie KGP], ze w Polsce jest coraz bezpieczniej, Policja dziala coraz sprawniej. To wszystko w warunkach gdzie pensja poczatkowa to ok. 1100 a srednia ok. 2000 a podobno 2 miliony mlodych obywateli wlasnie jest w UK. I nie wiem dlaczego zawsze znajduja sie ludzie – kierowcy, rolnicy, studenci, uczniowie, budowlancy, muzycy – ktorzy nigdy nie wykonywali takiej roboty, nie szkolili sie w tym kierunku – ktorzy uwazaja, ze doskonale wiedza co i jak powinna robic Policja. Wychodzi na to, ze z automatu, z urodzenia kazdy z nas zna sie na psychologi, medycynie, mechanice i pracy policyjnej.

Nie odbieram nikomu prawa do krytyki, tymbardziej, ze Policja popelnia bledy. Trzeba te bledy wskazywac i wyciagac z nich lekcje na przyszlosc. Ale wykazywanie bledow tam gdzie ich nie ma, w oparciu o swoja fachowa wiedze czerpana z seriali TV to jakas paranoja. Nagle sie okazuje, ze kazdy jest fachowcem w dziedzinie zatrzymywania w warunkach 'bojowych' pirata drogowego na motocyklach albo pojawiaja sie ironiczne komentarze, ze mordercow powinno sie zatrzymywac po ktoryms razie tak jak piratow drogowych – mimo, iz jest to zupelnie normalna praktyka, nie tylko w wypadku wykroczen drogowych ale chyba wiekszosci kategorii przestepstw. Wyzej wyjasnilem dlaczego tak sie robi – czasami poprostu musi byc absolutna pewnosc, ze koles poniesie odpowiednia kare zamiast 500zl i 10ptk to 2000 i 24pkt tak zeby juz nie mogl prowadzic auta – bo tak za chwile moglby znow ruszyc i jezdzic jak pirat, zamiast zawiasow za posiadanie 5 lat paki za posiadanie, produkcje i handel itp. itd.

Nie wiem jakie zawody wykonuja krytycy ale pewnie wiekszosci z was tez zupelni laicy nie tlumacza jak macie robic swoja robote.
Beztroskich, drwiących, gwałtowników – takimi chce nas mieć mądrość. Jest niewiastą, kocha zawsze tylko wojownika.

Miala byc Mazda a jest Ford :P
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2006, 16:23
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Auto: Ford Mondeo'04 2.0 TDCI

Postprzez zpiotr » 31 maja 2007, 09:30

W kraju w którym żyjemy, policjanci to zwykli bandyci. Dla mnie również to przykre, że w Polsce policjanci gwałcą, biją, torturują, strzelają do niewinnych ludzi, mordują, wymuszają łapówki, osłaniają sutenerów, współpracują ze złodziejami samochodów, itd ...

bkapust, kłamstwo powtórzone nawet 1000 razy nie stanie się prawdą.

http://serwisy.gazeta.pl/tokfm/1,53880,4190550.html

Następny kwiatek z twojego ogródka:
31-letni człowiek udał się 24 maja na wezwanie na przesłuchanie, w charakterze świadka na komisariat policji Warszawa-Praga Północ i nie wrócił na noc, nie wrócił następnego dnia. Policja, do której dzwonili rodzice, odpowiadała, że nie wiedzą gdzie on jest i co się z nim stało. Dopiero trzy dni później dostali telefon z komendy dzielnicowej, że niestety stało się nieszczęście i ich syn w areszcie policyjnym powiesił się. Sposób, w jaki oni w końcu się dowiedzieli co się stało z ich synem, przypomina mi Peru, czy Moskwę, gdzie człowiek wchodzi na komendę i już nie wychodzi i nic nie wiadomo – powiedział Andrzej Rzepliński z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w "Poranku Radia TOK FM"
24 maja udał się na wezwanie na przesłuchanie, w charakterze świadka na komisariat policji w Warszawie przy Grenadierów, to po praskiej stronie miasta, człowiek 31-letni i nie wrócił na noc, nie wrócił następnego dnia. Policja, do której zwrócili się rodzice z żądaniem informacji, odpowiadała, że nie wiedzą gdzie on jest i co się z nim stało. Dopiero 27 maja, czyli trzy dni później dostali telefon z komendy dzielnicowej policji Warszawa-Praga Północ, że niestety stało się nieszczęście i ich syn w areszcie policyjnym powiesił się. Dopiero przedwczoraj rodzice dostali możliwość obejrzenia zwłok i nie było śladów powieszenia się, natomiast były obite nerki i czarne jądra. To dosyć słabo wskazuje na to, aby chodziło o samobójstwo w taki sposób popełnione. Oczywiście to dla tych osób jest tragedia, człowiek nie żyje. Natomiast sposób, w jaki oni w końcu się dowiedzieli co się stało z ich synem, przypomina mi Peru, czy Moskwę, gdzie człowiek wchodzi na komendę policji i już nie wychodzi i nic nie wiadomo, jak w tak zwanym czeskim filmie. To jest pewien symptom, który narasta od ładnych paru lat w Polsce, zwiększania się poczucia bezkarności prokuratury, policji, tego, że im znacznie więcej można, bo oni walczą z poważną przestępczością. Powtarzam, tu nie chodziło o przesłuchanie podejrzanego, chodziło o przesłuchanie świadka pewnie jakiejś kryminalnej historii oczywiście. Natomiast mogło się wydarzyć nieszczęście w czasie takiego przesłuchania i w policji zachodnich państw, niemieckiej, czy francuskiej w takiej sytuacji procedury są zupełnie inne. Tam od razu się wszczyna śledztwo, natomiast u nas próbuje się to wszystko zaklajstrować.
Początkujący
 
Od: 28 wrz 2013, 14:30
Posty: 10
Auto: Mazda 3

Postprzez b2 » 31 maja 2007, 09:48

PiotrZ napisał(a):W kraju w którym żyjemy, policjanci to zwykli bandyci. Dla mnie również to przykre, że w Polsce policjanci gwałcą, biją, torturują, strzelają do niewinnych ludzi, mordują, wymuszają łapówki, osłaniają sutenerów, współpracują ze złodziejami samochodów, itd ...


nie uogólniaj. ludzie są wszędzie tacy sami, lepsi i gorsi. w każdym kraju i w każdej grupie społecznej zdarzają się patologie.

a jak Ci się nie podoba, to sam spróbuj naprawić ten zły świat, nadstawiając karku codziennie za 1500 zł.
Ostatnio edytowano 31 maja 2007, 09:50 przez b2, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 17:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Postprzez Xavier » 31 maja 2007, 09:50

PiotrZ napisał(a):W kraju w którym żyjemy, policjanci to zwykli bandyci.

Popadasz w skrajności. A uogólniając przestępczą działalność kilku bandytów w mundurach do całej grupy zawodowej dajesz wyraz swojej ignorancji. To samo można powiedzieć o innych grupach zawodowych na podstawie pojedynczych przypadków. O lekarzach, nauczycielach, prawnikach, taksówkarzach, kierowcach TIR-ów itp….
Mogę Ci wypisać listę na 3 strony i każdą grupę zawodową obarczyć taką czy inną wpadką kryminalną …ale czy o to chodzi? Co to za argumenty? Sugerujesz, że chłopaka skatowali i powiesili na wniosek komendanta głównego policji (jeśli tak było...)? Czy może Ziobro jako „capo di tuti capi” wydał takie polecenie tej „przestępczej organizacji” ? :D
Mam parę pytań. Skoro „policjanci to zwykli bandyci” do kogo PiotrzeZ zwrócisz się o pomoc gdy:
1. Ukradną Ci samochód?
2. Będziesz miał włamanie do domu.
3. Ktoś Cię dotkliwie pobije (i to nie policja).
4. Ktoś będzie Ci molestował dziecko…
Itp….itd….znowu mogę podać przykładów na 3 strony. Ale pytanie jest krótkie: Do kogo udasz się po pomoc skoro twierdzisz, że „policjanci to zwykli bandyci” ??
Sam chwycisz za broń i zaczniesz wymierzać sprawiedliwość ? :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2005, 17:03
Posty: 535 (0/1)
Skąd: Lodz

Postprzez Piotrek » 31 maja 2007, 11:46

PiotrZ napisał(a):W kraju w którym żyjemy, policjanci to zwykli bandyci. Dla mnie również to przykre, że w Polsce policjanci gwałcą, biją, torturują, strzelają do niewinnych ludzi, mordują, wymuszają łapówki, osłaniają sutenerów, współpracują ze złodziejami samochodów, itd ...

gdyby dostali godziwe pieniadze, to by mieli w <dupa> wspolprace ze zlodziejami...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2004, 21:00
Posty: 959
Skąd: Poznań
Auto: 626 GE / 626 GF / PF 125p '75

Postprzez marek » 31 maja 2007, 11:59

b2 napisał(a):nie uogólniaj. ludzie są wszędzie tacy sami, lepsi i gorsi. w każdym kraju i w każdej grupie społecznej zdarzają się patologie


Tu masz rację, ja generalnie uważam że policja robi co może, środki ma coraz lepsze na to (i dobrze, lepiej żeby policja dostawała kasę niż lekarze czy nauczyciele pracujący po 18h w tygodniu)

Ale poprostu jak bkapust napisał że policja może łamać przepisy podczas pościgu to się z tym nie mogłem zgodzić.
Może łamać ale w granicach rozsądku! A niestety wielokrotnie zostaje on przekroczony... Wiadomo że nie zawsze wyprzedzanie na skrzyżowaniu czy ciągłej powoduje zagrożenie ale policjant powinien być WYSZKOLONY żeby mógł to prawidłowo ocenić... Jeśli nie umie to nich kieruje ruchem na skrzyżowaniu. W moim zawodzie nie ma miejsca na takie "pomyłki" bo od razu wsadzają za kraty i nie mam czego w branży szukać...

A co do współpracy policji ze złodziejami – pomiędzy jest bardzo cienka granica, policja wszędzie na świecie ma informatorów wśród przestępców i jest to nieuniknione i logiczne.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez matthewc » 31 maja 2007, 12:01

Piotrek napisał(a):gdyby dostali godziwe pieniadze, to by mieli w wspolprace ze zlodziejami...



Yyyyy, niewiem czy by to coś zmieniło... Musiała by się zmienić ich mętalność...

Mojemu wujkowi ukradli samochód, dzień po tym, jak wyszlo mu AC. Panowie P nawet na miejsce nie przyjechali. <Wtedy w mieście działała szajka i kradli busy co noc prawie>. Stwierdzili że znają schemat działania i niema po co przyjeżdzać... Panowie "P" przyjechali tez kiedyś do naszej firmy z propozycja nie do odrzucenia... Kiedy odrzuciliśmy mieliśmy potem kilka niemilych niespodzianek, ale po okolo 3 msc sie uspokoiło..
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2007, 16:52
Posty: 43
Auto: mazda 626 GE

Postprzez Piotrek » 31 maja 2007, 12:02

marek napisał(a):A co do współpracy policji ze złodziejami – pomiędzy jest bardzo cienka granica, policja wszędzie na świecie ma informatorów wśród przestępców i jest to nieuniknione i logiczne.

wiesz, ze chodzilo o inna strone tej wspolpracy...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2004, 21:00
Posty: 959
Skąd: Poznań
Auto: 626 GE / 626 GF / PF 125p '75

Postprzez marek » 31 maja 2007, 12:05

Piotrek napisał(a):wiesz, ze chodzilo o inna strone tej wspolpracy...


wiem, ale na szczęście coraz rzadziej ma to miejsce.
Ale ludzie jak widzą policję rozmawiającą normalnie z przestępcą to od razu wieszają psy na policji.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez matthewc » 31 maja 2007, 12:07

marek napisał(a):i dobrze, lepiej żeby policja dostawała kasę niż lekarze czy nauczyciele pracujący po 18h w tygodniu



Widać marek, że nieznasz się niestety na makroekonomii. Nauczyciel zarabia tyle co pomocnik murarza, a temu do roboty potrzebna jest tylko łopata... Lekarze nie powinni zarabiać tyle, ile muraze. Taka sytuacja nie jest do konca normalna nieprawdaż? A to że policjant jak ma 50 lat i sie w życiu nie narobił a już jest na Naszym utrzymaniu(emeryturka) to ok jest? ja rozumiem, może już nie jest do końca sprawny, ale w administracji to chyba mógł by zap* albo szkolenia robic??? Wtedy mogli by policjanci więcej zarabiać. Jeżeli nauczycieli było by mniej, też mogli by dłużej pracować. Poprostu trzeba ograniczyć zatrudnienie w tym sektoże. Brutalne prawa ekonomii.
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2007, 16:52
Posty: 43
Auto: mazda 626 GE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

Moderator

Moderatorzy Moto