Zakup / sprowadzenie samochodu z Niemiec – Mazda 6

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez tarkan » 16 lip 2006, 10:37

Przejrzałem już posty dotyczące sprowadzania aut z Europy Zachodniej, teraz chciałbym się poradzić i uzyskać informacje na temat szukania auta.

Zdecydowałem się na zakup auta z Niemiec, ze względu na możliwość oszczędności za cenie auta oraz z uwagi na lepszy stan techniczny oraz wyposarzenie samochodów niemieckich. Zakupu chcę dokonać w przeciągu 2-3 miesięcy. Chcę przeznaczyć na zakup około 10000 EUR na zakup Mazdy 6 w wersji Sedan z silnikiem benzynowym 2.0 i ew. automatyczną skrzynią biegów (mam dość wachlowania drążkiem stojąc codziennie w warszawskich korkach), chociaż jeśli nie będzi emożliwości – manualną też nie będę gardził, rocznik 2002-2003.
Przeglądałem już różne oferty – zwykle na portalu komisów niemieckich www.autoscout24.de

Czy mogę prosić o wskazówki dotyczące wyboru miejsca zakupu samochodu?
Czy może któryś z forumowiczów poleca jakieś miejsca i komisy (a może ktoś sprowadzał w ostatnim czasie auto)?
Czy za tę sumę pieniędzy powinienem szukać auta bardziej wyposażonego?
Jakim przebiegiem powinno się charakteryzować 3-4 letnie auto?

Po przejrzeniu ofert widzę duże rozbierzności cenowe oraz różne wersje aut (Komfort, Top, Exclusive, Sport) – czym się właściwie różnią?
Nie chciałbym tracić pieniędzy na kilkukrotne wyjazdy za granicę...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez Waluś » 16 lip 2006, 13:29

tarkan18 ale nie w Poradach :| Tu ma być o eksploatacji :P
Przenoszę do Ogólnego
Fotorelacje z napraw 626 GD
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2003, 20:48
Posty: 5112 (0/4)
Skąd: Włodawa
Auto: GJ SH01, a rekreacyjnie niebieskie 1300 ccm na dwóch kołach

Postprzez tarkan » 16 lip 2006, 13:35

Waluś, dzięki.
Moja nowa Mazda 6 "wyjechała z tłumu"... http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=59909&start=0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez Globy » 16 lip 2006, 19:46

Ja dorzuce luzne przemyslenie – z moich obserwacji wynika, ze ceny aut w Niemczech sporo sie roznia, zaleznie od wersji i stanu danego egzemplarza. Prywatnie polecam samochod z automatem, chociaz do dyskusji na ten temat odsylam do innego tematu :P

Przebieg moze sie wahac w granicach 50-120k km i kazda z tych wartosci moze miec logiczne uzasadnienie. Warto chyba po prostu znalezc cos ponizej setki z regularnie uzupelniana ksiazka serwisowa. Moim zdaniem spokojnie wyrobisz sie w tej cenie... Inna opcja jest skorzystanie z uslug dealera majacego kontakty z niemieckimi sprzedawcami uzywanych aut z gwarancja lub pokusic sie o model 2.3 ze Stanow po lekkiej stluczce badz bezwypadkowy. Ostatnia propozycja z pewnoscia jest najbardziej atrakcyjna finansowo.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez tarkan » 16 lip 2006, 23:59

Globy, z największą chęcią to bym sobie sprowadził Mazdę 6 3.0 V6, ale chyba nie za takie pieniądze... Poza tym, jedyne dwie takie, na jakie trafiłem w Internecie, były mocno potłuczone – fakt, można było już kupić za 25 tys PLN. Wiem jedno, że teraz nie będę kierował się tym, że zewnętrznie wszystko jest cacy, że nigdzie nie widać rdzy (nie przy 4-latce chyba ;) ), ale trzeba dokładnie obejrzeć wszystkie detale. W swojego Xedosika, po zakupie, włożyłem trochę pieniążków, a teraz przekażę go tacie – niech się na 'stare' lata pocieszy, oby mu dobrze służył... :D

Fakt, że w tej chwili nikt mnie nie goni z zakupem, że mam czym jeździć, że ekologicznego jeszcze nie wprowadzili, a akcyza już prawie nie istnieje (rozmawiałem ostatnio pracownikiem wydziału komunikacji i powiedział, że lada chwila akcyza przestanie istnieć i nawet już teraz niezależnie od wieku samochodu można opłacić tylko stawkę minimalną) – wszystko to przemawia za tym, żeby rozsądnie, bez emocji podejść do zakupu. 40 tys. PLN to nie 4, niektórzy mówią "tyle kasy za 4-letnie auto"?? Przecież można wyjechać nowym Oplem czy Toyotą z polskiego salonu... Ha... ja wolę Mazdę, niekoniecznie 'nówkę', ale Mazdę... ;)

Dlatego właśnie zwróciłem się do Was po porady... bo nie tylko ja tutaj oszalałem na punkcie tej marki.
Mam nadzieję, że jeszcze ktoś coś podpowie....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez tarkan » 19 lip 2006, 09:58

...i cisza...<nie powiem> nikt nie chce doradzić... :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez gerz50 » 19 lip 2006, 14:15

teraz ja dodam swoje trzy grosze. Otóż 2 meisiace temu również chciałem nabyć mazde szóstke lub chociażby trójeczke do 10 tys. euro (bezwypadkową) niestety moje poszukiwania zakonczyly sie porazką , ceny intersujacych mnie modeli przekraczały 10 tys. euro (rynek niemiecki) , zastanawiam się jeszcze jak kaształtują się używane szóstki, trójki w Holandii, lub Belgii ? (jeszcze nei odwiedzałem stron interenotwych komisów itp.)

tarkan18 życzę powodzenia w poszukiwanaich sowjego samochodu. a co do przebiegu to róznie mogą się charakteryzować przebiegi modeli 3-4 letnich. widziałem szóstki nawet z przebeigiem 11 tys. km (4latki) za 11 tys. euro ale ceny i tak zależą od stanu techniecznego pojazdu, przebiegu, wyposażenia, i oczywsicie silnika (diesle droższe , benzyniaki tańsze). w któryms numerze Auto bilda (pol roku temu ) czytałem ze ceny używanych aut nie tlyko mazd poszły w góre , czyżby zachodni sąśiedzi nei chcieli sprzedawać używek??

w moich poszukiwanaich modelu 6 wykorzystałem również polskie serwsisy aukycje (allegro, gratka, trader). tam znalazłem wiele intersuajch mnie szóstek czy też trójek, w cenach zbliżonych do 45 tys zł , eksploataowanych po polskich drogach sproawdzonych z zagranicy czy też kupionych w polskich salonach (wersje benz. 2.0 141 KM ) ogólnie smaochody były zadbane lecz z małymi mankamentami (porysowany zderzak lub maska czy też drzwi) na ogół wersje podstawowe lub te troche bogatsze (comfotrt, torunig)

i na koniec popieram słowa globiego najlepiej pokusić sie wersje 3.0 V6 :P


ps. jesli masz jakies namairy na szóstke to daj znac na priva
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2005, 21:00
Posty: 282
Skąd: ŻAGAŃ (lubuskie) /LEGNICA/ WROCŁAW
Auto: Mazda 3 BL 1.6 2013; Mazda 3 BL 2.0 Disi 2012;
była;Mazda3 1.6 Active 2006 & Mazda3 2.0 Sport 2009
323F BJ 2.0 FS Sportive '01

Postprzez ReServeD626 » 24 lip 2006, 02:49

Niewiele wiem jeśli chodzi o sprowadzanie aut i tu polecałbym kontakt z zaufanym (o ile tacy są...) laweciarzem który zna temat od A do Zet :) bo robil to tysiace razy.
Jeśli chodzi o stronę
tarkan18 napisał(a): www.autoscout24.de

to słyszałem że niemieckie strony, zarówno wyżej wymieniona jak i np mobile.de, mają to do siębie że mnóstwo "niemieckich" turków-handlarzy umieszcza ogloszenia które powodują ustalenie cen aut – taki niemiec sprzedająć swoje autko czyta na takiej stronie jak plasują się ceny aut podobnych do jego – jesli są niższe, wystawia niżej i wtedy CWANY turek :) kupuje takie auto w okazyjnej cenie i wystawia jeszcze raz

P.S. Adresy szrotów:
1. http://schadeautos.nl/dealer_2006.php?i ... &sorteer=n
kolega brał stąd 2 auta i mowi ze nie kreca przebiegu i nie kombinują, potrafią nawet opony zimowe dołożyć jeśli poprzedni wlasciciel je miał
2. http://schadeautos.nl/index.php <– ogólna rozsypanka
>>> pozdrowienia z syreniego grodu <<<
...serce bije w takt V-acht :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2004, 20:25
Posty: 517
Skąd: Wawa/Ryki
Auto: A acht V acht

Postprzez tarkan » 25 lip 2006, 21:43

Dzięki za informacje...
A co myślicie o tej??
Obrazek
Mam o tyle dobrą sytuację, że w Niemczech pod holenderską granicą mieszka moja siostra ze szwagrem. Akurat znalazłem autko w Essen, chcę poprosić szwagra, żeby podskoczył do właściciela i obejrzał. Gdyby coś było nie tak, to zawsze zaoszczędzę przynajmniej na paliwie...

http://www.autoscout24.de/home/index/de ... berschrift
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez tarkan » 25 lip 2006, 22:18

I jeszcze jedna, tym razem na polskim rynku...
wygląda jak po liftingu... dziwne... i tak a cena???

http://www.autotrader.pl/details,131,100380239.asp

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez magicadm » 26 lip 2006, 09:15

Obrazek

Moim zdaniem jest duuużo ładniejszy – szczegółnie grill :)

Jak bardzo różnia się wersje amerykańskie od europejskich – poza silnikami?
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez tarkan » 26 lip 2006, 10:07

tarkan18 napisał(a):I jeszcze jedna, tym razem na polskim rynku...
wygląda jak po liftingu... dziwne... i tak a cena?
http://www.autotrader.pl/details,131,100380239.asp

już sprzedana... :( za cenę 50000 PLN, zarejestrowana i po badaniach – wydaje mi się, że cena jak na ten model – bardzo przystępna.

Pozostało szukać dalej... dzisiaj wieczorkiem powinienem wiedzieć, czy warto jechać po tę pierwszą.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez Puhcio » 26 lip 2006, 10:18

Czesc,

Chyba w € 10,000 bedzie sie trudno zmiescic.

Tak jak pisal globy mozna na polskim rynku spotkac Mazdy6 2.3 A/T A-Spec. Cena takiego auta oscyluje w okolicach 50,000 PLN.

Przewaznie maja ladniejsze wnetrze (bezowe) i niestety brak klimatyzacji automatycznej. W wersji J-Spec klimat aut. byla chba standardem.

Auta z USA sa po stluczkach lub po mega wypadkach. To musisz sam ocenic.

Czy wersja 2.0 ma mozliwosc recznej zmiany biegow ? Bo 2.3 ma.

Jak ja szukalem dobrze wyposazonej Mazdy6 2.3 A/T ... to sensowne zaczynaly sie kolo € 15,000 – 18,000 wiec sobie odpuscilem.
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez RULES » 31 lip 2006, 01:49

Mnie osobiscie też przeraża fakt że w samochodzie wartym 50.000 zł nie sa montowane xenony albo skóra z klima :((

Sledze od dawna ogłoszenia i też nie trafiłem na odpowiedni model w przystepnej cenie:(
Prawdziwy mężczyzna powinien posiadać wał a nie jakieś tam przeguby :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2003, 12:35
Posty: 899
Skąd: Bydgoszcz
Auto: CLS320 CDI

Postprzez tarkan » 1 sie 2006, 20:30

Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez martinpl » 1 sie 2006, 22:16

cos dziwnego... to wersja exclusive a nie ma odtwarzacza CD tylko zaslepiona dziure? tym bardziej ze ma climatronic, a w tej wersji jest juz system audio BOSE, znam tylko jedna 6 ktora ma system BOSE i nie ma CD – to moja, bo mi ktos zwinal zmieniarke w salonie a potem zaproponowal odkupic :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2005, 14:08
Posty: 298 (0/3)
Skąd: Bialystok
Auto: Mazda 6 2.0 MZR-CD

Postprzez tarkan » 1 sie 2006, 22:28

martinpl napisał(a):nie ma odtwarzacza CD

martin, sugerujesz, że w tym aucie nie ma systemu audio CD??? :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez martinpl » 2 sie 2006, 14:50

nie sugeruje, ale gdzie wlozysz tam plyte? :P oryginalny odtwarzacz, albo zmieniarka (w zaleznosci od wersji) siedza w descie rozdzielczej i wklada sie do nich plyty przez szczeline na przednim panelu, a tu szczelina jest wyraznie zaslepiona...


moze slabo widac, ale tu
http://us.autos1.yimg.com/img.autos.yah ... 110x83.jpg

masz szczeline na CD i po lewej jest LOAD do wciągania płyt a po prawej do wyjmowania płyty

ps. a i wogule nie ma czegos takiego jak model 2004 tylko byl model 2002 i potem lifting i model 2005
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2005, 14:08
Posty: 298 (0/3)
Skąd: Bialystok
Auto: Mazda 6 2.0 MZR-CD

Postprzez Pawko_6 » 2 sie 2006, 15:11

martinpl napisał(a):masz szczeline na CD i po lewej jest LOAD do wciągania płyt a po prawej do wyjmowania płyty

Dokładnie tak to ma wyglądać

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 15:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez klawy323 » 2 sie 2006, 20:05

tarkan18 napisał(a):A co myślicie o tej....
http://www.allegro.pl/item117432952_maz ... rlowa.html
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
więcej fotek na... http://www.mazda6.go.pl/



Witam popierwsze jezeli chodzi o sprowadzenie autka np: z niemiec to musisz sie dobrze rozejrzec.Pamietaj że na autoscout24 nie kocza sie oferty.Na poczatek podam ci kilka nabardziej popularnych linków ;) ;) ;) ;) A po drugie by kupic naprawde dobre autko z niemiec to najlepiej miec kogos kto zajmuje sie sprowadzaniem aut z niemiec lub ktos kto tam mieszka.Gdybys miał pytania lub chciał pomocy zapraszam na pw :D A oto linki

http://www.quoka.de/


http://www.autobild.de/


http://www.mobile.de/


http://www.ebey.de/


to sa najbardziej popularne.Pozdrowionka <jupi> <jupi>
POZDRO DLA WSZYSTKICH BLACK DEVIL 323
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 wrz 2005, 17:39
Posty: 123
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 323BG 1990r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy Moto