CX30 SkyActive X 186 AT

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez marcel796 » 16 kwi 2024, 08:32

Witam wszystkich forumowiczów:)

Panowie mam pewien problem ze swoim autem może ktoś się z tym spotkał dotyczy to skrzyni biegów automatycznej które są w większośći mazd, w moim przypadku występuje w mazdzie cx30 2023 .

Olej w skrzyni biegów rozgrzany,płynna jazda tryb D,automat zmienia biegi w okolicach 1500-2000obr/min,nic nie szarpie,prędkość w okolicach 30-55 km/h czyli pewnie 2 i 3 bieg w trybie D.
Przy wyższych prędkościach skrzynia pracuje naturalnie cicho bez uwag,
Czyli ruszam ze startu płynnie spokojnie i w granicach tych prędkości(30-55) są te dziwne dzwięki


Problem: Skrzynia biegów wydaje dziwne dzwięki jakby coś się tam mieliło,brzęczało

Jak auto jest zimne np jadę dopiero do pracy a mam 18 km to jest ok ale jakbym już zaraz wracał to wtedy to słyszę(bo olej i reszta osiągneły temp pracy)

Przebieg auta to 30.000km wkrótece przegląd gwarancyjny jak rozmawiałem w ASO to oczywiście sugestia że będę pierwszym przypadkiem który coś takiego zgłaszał itd,najlepiej zostawić 2000 za przegląd a awarie znaleźć po gwarancji i skasować klienta na 20000 zł przynajmniej mam takie odczucia...

Proszę o jakieś sugestie

pzdr

Marcin
Początkujący
 
Od: 16 kwi 2024, 08:10
Posty: 1
Auto: Cx30 Skyactive X 186 AT,Hikari+Luxury 2023

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości

Moderator

Moderatorzy Moto