Potrzebna pomoc przy swapie Mazda 323F BG GT [Warszawa]

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez pablopablovsky » 7 cze 2018, 16:26

Cześć,
Szukam kogoś z Warszawy, kto jest pasjonatą Mazdy i chciałby mi pomóc w przekładce silnika z Mazdy 323f BG DOHC 1994r do Mazdy 323f BG 1,8 SOHC 1994r (oba samochody moje). Mam czas i dawcę, który czeka na przeszczep, jedyne czego nie mam, to miejsca, narzędzi i fachowej wiedzy, jak to sprawnie zrobić.
Teraz trochę szczegółów:
Karoseria dawcy/DOHC jest w dosyć słabym stanie (rdza go wykańcza), ale silnik jest spoko, ma 12 bar kompresji na każdym cylindrze mimo 350 tys km. Budy DOHC po przeszczepie chciałbym się pozbyć zaraz po zabiegu, bo za dużo tu roboty. Także chciałbym przerzucić:
a) silnik ze skrzynią i półosiami
b) wiązkę
c) sterownik
d) chłodnicę, bo podobno jest inna niż w SOHC
e) przednie tarcze, bo są większe niż w SOHC
f) przednie amortyzatory, bo są nowe
g) tłumik
Samochód będzie przygotowany do przeszczepu i po przekładce chciałbym budę sprzedać albo zezłomować za grosze, ewentualnie nawet zostawić w rozliczeniu ( w koncu to oryginalny GT), żeby tylko nie musieć się z nią męczyć.
Możliwe, że trzeba będzie jeszcze spojrzeć na sprzęgło jak wyciągnie się silnik czy trzeba je wymieniać, czy jeszcze się nadaje do jazdy.
Biorca to 1,8 SOHC, na którym jeżdzę od roku i już brakuje mi mocy, więc stąd chęć zmiany. Silnik ma ok 220 tys km przebiegu i trochę w nim rzeczy wymieniłem (rozrząd byl robiony przez poprzedniego własciciela jeszcze pod koniec 2016, ok 30 tys temu), dlatego na rękę byłoby mi np. zostawić cały SOHC w rozliczeniu za pomoc razem ze skrzynia biegow, półoskami, komputerem, wiązką itd.
Chciałbym to załatwić w miarę szybko, bo zaczyna się lato i chciałbym pośmigać mazdą na wakacje.
Jak wyżej, za pomoc w swapie mogę sypnąć groszem lub zostawić jakieś graty w rozliczeniu, z pewnością się dogadamy. Jeżeli chcecie pomóc lub znacie kogoś, kto by mógł, to proszę o kontakt tutaj lub w prywatnej wiadomości.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 15 gru 2016, 12:19
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 323f IV BG 1994
1,8L 16V DOHC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Moderator

Moderatorzy Moto