Zakup używanego auta – Mazda CX-9 TB (2009 – 2018)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez forspam » 23 mar 2015, 11:17

Witam,

Mocno przymierzam się do zakupu Cx9 ze względu na znaczące powiększenie rodziny :)
Możnaby rzec, że jestem w 99% zdecydowany, a 1% stanowią wątpliwości związane z gabarytami samochodu.

Czy ktoś mógłby podzielić się wrażeniami/odczuciami związanymi z poruszaniem się takim samochodem po mieście? Chodzi o kwestie parkowania i normalnego codziennego funkcjonowania.
Te 5 metrów długości i ponad 1,9 szerokości mnie trochę przeraża...

Czy taki samochód nadaje się do codziennego życia, jeżdzenia na zakupy, odwożenia dzieciaków do przedszkola, czy raczej na codzień macie inne mniejsze samochody, a Cx9 jest tylko na dalsze wypady?

Czy Wasze Cx9 są bardzo obtłuczone przez samochody parkujące obok?

Samochodem ma również jeździć Żona i to jest głównym źródłem stresu :)

Z góry dzięki za Wasze opinie!

Pozdr,
G.
Początkujący
 
Od: 17 mar 2015, 16:55
Posty: 11
Auto: Mazda CX-9 AWD 2008 z USA

Postprzez Kamlot675 » 23 mar 2015, 21:07

Cześć,
Użytkuję CX-9 jako jedyny samochód w rodzinie. Jeździ nim też żona. Jeżdżę głównie o mieście i nie a z tym problemu, żona też daje radę. Najbardziej jej pasuje to, że wysoko siedzi i wszystko widzi. Samochód jest trochę obtłuczony przez innych, ale tak będzie z każdym samochodem, nawet małym. Mieszkam na blokowisku i wyszukuję jak najszerszych miejsc do parkowania i to tyle co można zrobić. Długość auta nie jest problemem :) a jazda dużym autem jest dużym plusem.
Początkujący
 
Od: 24 wrz 2014, 13:58
Posty: 12 (2/0)
Skąd: Toruń
Auto: Mazda CX-9 GT AWD, 2008, 3.7L LPG

Postprzez arE » 23 mar 2015, 21:43

Odpowiem Ci jako posiadacz nie tak dużo mniejszej cx7. Z jazda po mieście nie ma problemów. Parkowanie – ja zawsze staram się tak stanąć aby nikt mi drzwiami nie walił w samochód, nawet jeśli jest to ostatnie miejsce na parkingu.
Kobiety radzą sobie w tym samochodzie bardzo dobrze. Czuć rozmiar i łatwo się nim jeździ.
Na tyle dobrze, że zmieniam 7 na 9 ;)
Forumowicz
 
Od: 17 gru 2012, 16:26
Posty: 96 (1/2)
Auto: CX-7, 2.2 Sport, 2010

Postprzez forspam » 24 mar 2015, 16:01

Dziękuję za opinie!

(tak myślałem, że na forum Mazdy nie znajdę niezadowolonych użytkowników) hahaha

Jeśli ktoś jeszcze zechciałby się podzielić wrażeniami, to zapraszam!
Na pewno nie tylko ja boję się wielkości :)
Początkujący
 
Od: 17 mar 2015, 16:55
Posty: 11
Auto: Mazda CX-9 AWD 2008 z USA

Postprzez estor » 26 kwi 2015, 19:51

Witam czy za 100tys można kupić dobry egzemplarz po liście z 2012 na allegro jest około 10 szt z 2013r w przedziale od 90 do 100tys oczywiście sprowadzane. Szukam właśnie takiego dla siebie
estor
 

Postprzez arE » 26 kwi 2015, 22:07

Że stanów to 95% że będzie złom. Szansa jest, ale naprawdę niewielka.
Forumowicz
 
Od: 17 gru 2012, 16:26
Posty: 96 (1/2)
Auto: CX-7, 2.2 Sport, 2010

Postprzez Marcin1975 » 1 maja 2018, 17:38

Witam Szanownych Forumowiczów!

jako że mój leasing samochodowy kończy się w ubiegłym roku zacząłem rozglądać się za nowym autkiem z większym bagażnikiem, nie pora tutaj by rozwodzić się dlaczego ( bo większość osób z tego forum pewnie wie) ale zdecydowanie pasuje mi nowe CX-9 a ponieważ Mazda Polska nie ma w ofercie tego samochodu przyszedł mi do głowy pewien pomysł i chciałem przedyskutować go na tym forum.

Otóż jeśli znalazło by się kilka osób w kraju na zakup tego samochodu to czy nie można by się było dogadać z Mazda Polska na pośrednictwo w zakupie i frachcie nowych CX-9 w Japonii – wtedy pewnie przypłynęłyby razem z "normalnym "transportem mazd do Polski?
Jedną osobą nikt z Mazdy się nie zainteresuje ale jeśli w grę będzie wchodzić kilka samochodów to może jednak?
Jeśli transport będzie prosto z Japonii to może załapiemy się na planowane ZNIESIONE CŁO miedzy UE a Krajem Wiśni?

I teraz "smaczek" – jesli na zakup CX-9 w najbliższym nam rynku czyli Rosji przeznaczyć trzeba 3100.000 rubli czyli mniej niż 180 tys pln ( zakładam ze to cena już z rosyjskim VATem , akcyzą itp) to ile w proponowanej przeze mnie sposobie kosztowała by taka CX-9 zakładając ze :
– mamy cenę producenta
-nie ma cła
-transport płynie "hurtowo" razem z innymi mazdami zakupionymi przez Mazda Polska

pozdrawiam i zachęcam do dyskusji i konstruktywnej krytyki mojego pomysłu
Marcin

P.S. ja jestem jak najbardziej chętny na zakup tym bardziej ze porównywalny ( czyli – "nie-niemiecki", mocna benzyna 4x4, z dużym bagażnikiem ) samochód to Volvo XC 90 w cenie 300 tys pln:(
Początkujący
 
Od: 15 kwi 2018, 23:16
Posty: 2
Auto: Mazda6 2.0 Benz 2014

Postprzez peppo68 » 1 maja 2018, 22:25

Z tym zniesieniem cła nie jest aż tak malinowo. To nie będzie jednorazowy ruch ale kilkuletnie dochodzenie do stawki ZERO (czyli co roku o kilka procent mniej). Prawdopodobnie zerowa stawka zacznie obowiązywać w 2021 roku.
Według mnie MAZDA nie weźmie w tym udziału bo tam obowiązują procedury. Jeśli to MAZDA miałaby importować te nowe CX-9 to musieliby je w Polsce (Europie) homologować. Na kontyngent bez homologacji nie ma co liczyć bo już z niego skorzystali w 2015 roku (414 sztuk CX-9).
Pozostaje opcja: import prywatny ale MAZDA organizuje transport (wiezie "prywatne" auta razem ze swoimi). Według mnie MAZDA nie ma swoich samochodowców (statki do przewozu aut) i wykupuje miejsca u przewoźników. Jeśli tak to doliczą tyle, że wyjdzie jakbyś sam to auto sprowadzał.
Początkujący
 
Od: 18 lut 2018, 15:44
Posty: 14
Auto: Mazda CX-9, 3700ccm, 2015

Postprzez Marcin1975 » 19 maja 2018, 12:40

no tak, to nieco zmienia postać rzeczy ..
czyli jedyna szansa "oszczędności" to:
-namówić Mazdę do "pośrednictwa" w zakupie mazdy w Japonii w zamówionej specyfikacji i zakupie tam w cenie producenta
– transport z Japonii razem z innymi mazdami ( myśle że Mazda nie płaci za fracht tych samych cen jak fracht indywiduany)

jak rozumiem mazda tylko pośredniczy w zakupie bo sama Cx-9 z uwagi na normy emisji zakupić i sprzedać nie może..

a jak wygląda sprawa przy indywidualnej rejestracji takiego silnika/samochodu w Polsce bo jestem kompletnie "zielony w tej sprawie?
Początkujący
 
Od: 15 kwi 2018, 23:16
Posty: 2
Auto: Mazda6 2.0 Benz 2014

Postprzez henex1980 » 17 mar 2019, 14:14

Witam wszystkich. Dziś zakupiłem Mazdę cx-9 z polskiego salonu, 2009r. Co mnie zaskoczyło serwisowana do końca w ASO Mazdy Katowice , nie dowierzałem sprzedawcy ale mam juz wgląd do wpisów z serwisu,Mazda ładnie utrzymana, środek jak nowy, skóry do odświeżenia. Lakier oryginał, kilka odprysków od kamyczków. Ogólnie jestem zadowolony, Mazda przegoniona 400km do domu i spisywała się świetnie. Mam pytanie, czy na tym aucie przelot 280tys to naprawdę dużo? Żona się nasłuchała kuzynek i lamętuje mi tutaj że to kres silnika:) Mam jeszcze Hyundai sonata 2001r silnik 2.7 v6 176km i sam zrobiłem 70tyś gdzie obecnie ma łącznie 210tys a ile cofnięta to pewnie się nie dowiem i Hyundai chodzi dobrze, moc jest, nie pali oleju. Ja sądzę że ten silnik przy zachowaniu dbałości o olej, regulacje zaworów dobije bez problemu 500tyś. Jakie są wasze zdania?
Ostatnio edytowano 20 mar 2019, 22:47 przez henex1980, łącznie edytowano 2 razy
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2019, 14:04
Posty: 256 (12/0)
Skąd: Jasło
Auto: Mazda cx-9 2008r

Postprzez matylda » 20 mar 2019, 14:25

Przeszukaj poprzednie tematy. Jest o tym dużo informacji, a tworzenie kolejnych wątków zaśmieca forum. Bez obrazy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2015, 00:06
Posty: 160 (0/1)
Auto: CX-9 sport 2015 salon PL
Honda civic Type-R 2017 360KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Moderator

Moderatorzy Moto