Zakup samochodu po leasingu – czy warto ryzykować?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez faliprul » 19 lip 2017, 08:15

Witam was :) Myślę nad zakupem tego pięknego autka po leasingu. Ale mam do was pytania: Czy jest coś na co powinienem szczególnie uważać przy wyborze salonu, w którym chce kupić auto? Jak myślicie?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 14 lis 2016, 12:02
Posty: 5
Skąd: Toruń
Auto: Mazda 323F BJ 2.0 DiTD 1999r.

Postprzez Marianek » 19 lip 2017, 09:26

Baju, baju. auto po leasingu wolał bym z zachodu niż PL. Lepsze wyposazenie i serwisowanie, większy szacunek kierującego do auta firmowego. Reszta wypada tak samo, sprawdza się i sprawdza.
Temat bardziej mi wygląda na spam SEO i link do edycji jeśli nim nie jest.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez faliprul » 19 lip 2017, 11:15

Rozumiem, tak też myślałem. Boję się jeszcze kwestii, że te z zagranicy mogą w ostatecznym rozrachunku okazać się droższe.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 14 lis 2016, 12:02
Posty: 5
Skąd: Toruń
Auto: Mazda 323F BJ 2.0 DiTD 1999r.

Postprzez Grzyby » 19 lip 2017, 13:06

Marianek napisał(a):Baju, baju. auto po leasingu wolał bym z zachodu niż PL. Lepsze wyposazenie i serwisowanie, większy szacunek kierującego do auta firmowego.

????
Na jakiej podstawie taka ocena?
Szczególnie jeśli mówimy o CX3 a nie o np. Dacii Dokker (chociaż tutaj bym też mocno polemizował z racji posiadania takowej w leasingu...)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez brii » 19 lip 2017, 13:19

Nie wiem jak poza granicami ale u nas pracownicy często obchodzą się z powierzonym sprzętem fatalnie wręcz – jednak mamy inną mentalność. Mam styczność z firmami które prowadzą działalność w PL i krajach ościennych i regresów jeśli idzie o powierzone pracownikom mienie jest w oddziałach polskich znacznie więcej niż w innych krajach...
Wiem, że to może krzywdząca opinia (bo zdarzają się różne sytuacje), ale kupować furę osobową którą ktoś sprzedaje zaraz po leasingu raczej bym się bał. Ludzie kupują takie samochody wiedząc, że będą je użytkować tylko 2 bądź 3 lata i wszelkie problemy spadną na następnego nabywcę. W hasła typu "zmieniam samochód co 3 lata bo koszty" można między bajki włożyć – samochody osobowe są słabą opcją na optymalizacje podatkowe i dużo się na nich traci.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez JohnnyB » 19 lip 2017, 13:29

Sam leasinguje furę, wszystko ma na tip top ogarnięte. Nie każdy użytkownik to od razu przedstawiciel handlowy, który fabię podjeżdża po każdy krawężnik.
Wrzucanie wszystkiego do jednego worka jest mocno krzywdzące. Jak każde auto należy je sprawdzić. tutaj jest spora szansa ze takie auto ma określoną historię serisową, prostą do weryfikacji.

Ja bosobiście wole auto poleasingowe z PL niż auto sprowadzane.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 20:27
Posty: 2539 (46/87)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez brii » 19 lip 2017, 13:58

No właśnie mowa o "nieprzedstawicielach". O ironio – oni (przedstawiciele) często potrafią dbać o samochód bo dostają informację, że będą mogli go odkupić od firmy za dobre pieniądze po kilku latach bądź też, że nie dostaną nowego przez X lat. Podkreślam, że pisałem o tym, że to krzywdząca opinia (bo nie wszyscy tak robią), ale spotykam się z przypadkami, że właśnie szefowie albo ludzie samodzielnie prowadzący działalność kupują samochód i bez ściemy mówią, że nie opłaca im się dbać i przejmować bo i tak za 2 – 3 lata popchną jeleniowi...
Ostatnio edytowano 19 lip 2017, 14:17 przez brii, łącznie edytowano 1 raz
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez JohnnyB » 19 lip 2017, 14:07

Ja mam kolejny poleasingowy, w sumie już 3 i odpukac było ok. A że dbam o swoje to i sprzadaje dość sprawnie. Jesli bede kupował cokolwiek używanego to też bede celował w jakiś poleasingowy.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 20:27
Posty: 2539 (46/87)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez brii » 19 lip 2017, 14:16

Rozumiem, ale trzeba zachować taką samą czujność jak przy każdej używce.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez JohnnyB » 19 lip 2017, 14:18

oczywiście, plus jest taki, że auta w okresie gwarancji przeważnie są serwisowane w ASO i stąd można to sprawdzić. Osobiście mam większe zaufanie do ksiazki seriwisowej i faktur z polskiego ASO niż z ASO w DE np.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 20:27
Posty: 2539 (46/87)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez loockas » 19 lip 2017, 14:24

My od jakiegoś czasu zmieniamy auta w firmie nie tyle po leasingu co po gwarancji (zwykle jest dłuższa niż leasing). Po prostu wydaje nam się, że nie opłaca się trzymać wiekowych aut (poza specjalistycznymi – w naszym wypadku zwyżki), lepiej zmienić na nowe. Każde auta serwisowane są w ASO do samego końca. Co do zadbania to zależy od przeznaczenia. Te typowo osobowe bez zastrzeżeń, te dostawcze czy serwisowe wiadomo do czego służą i nikt tam w garniturze nie wsiada :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Marianek » 19 lip 2017, 15:34

Grzyby napisał(a):Na jakiej podstawie taka ocena?
tego artykułu Grzybu.
Jeśli leasingowa będzie pochodziła z małej firmy w PL to ok, oglądać i kupować. Jeśli z jakiegoś molocha typu Cocaloka itd, to unikać i tyle, podobnie z tymi z zachodu.
Najlepszym bezpiecznikiem jest wybieranie wtedy auta max wyposażonego. Z zasady kupują je firmy jednoosobowe i małe, tu raczej dba się o auta. Firmy molochy kupują podstawy i średnie wyposażenie i takich jest masa. Jak powszechnie wiadomo w Polsce nowe auta to większość leasing.
Nie ma reguły, ale patrząc po aukcjach leasingowych w Polsce jest bardzo dużo aut zniszczonych i wyeksploatowanych. Polska leasingowa ma jedną przewagę nad zachodnią, nie ma ryzyka przekrętu na VAT.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez JohnnyB » 19 lip 2017, 16:44

Marianek napisał(a):Polska leasingowa ma jedną przewagę nad zachodnią, nie ma ryzyka przekrętu na VAT.


Nie tylko taką, auta z PL są tańsze i to nie są groszowe różnice.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 20:27
Posty: 2539 (46/87)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Domelek » 21 lip 2017, 08:55

Marianek trafiłeś w sedno więc nic nie dopisuje- od 10 lat używamy w domu służbowca i o ile sam o niego dbasz i pilnujesz serwisu to są to dobre auta ale tylko te z małych rodzinnych firm bo właśnie wyposażenie full opcja ( najbardziej mnie wkurza że w tegorocznym Megane sa czujniki ciśnienia ale nigdy nie wiem jaka temperature nawiewu daje na dziecko tylko na oko całe życie hyhyhy a w starusienkiej Premce jest climatronic a w wieliu innych ręcznych klimach są zakresy temp na pokrętłach ) i nie robią 500 tys w 3 lata hyhyhy <czarodziej>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2014, 19:48
Posty: 326 (0/4)
Skąd: Szczecin
Auto: 2002 Premacy 1.8 ma 101 koniów na benzynę, ubrana w Lodowcowy Błękit vel"Mrufka"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Moto