Dyskusja o wyższości PB nad LPG i vice versa...

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Domelek » 24 cze 2017, 10:07

U nas to i prom kosmiczny by przerobili na gaz <lol> Ojciec mojego szwagra mieszka w niemczech i ma 5 litrowego potwora Porszaka z 2015 r. a i tak przyjechał do polskiego pana Heńka po gaz mimo że nie musiał bo syty jest hyhyh u nas taka mentalność. Mój kolega któremu się nie przelewa jak kupował auto bo musiał do pracy daleko jezdzić to wiedział że musi oszczędzać i pojechał do niemiec i kupił opla 2005 z fabryczną instalacją LPG i jeżdzi już kupę lat bez problemu. Tak samo z lizingami, biorą auta i kredyty ale póki nos wystaje z gów.. to się topią i po roku trzeba sprzedać bo jednak nie dają rady. I chyba o to bardziej chodziło w temacie. <czarodziej> buziaczki dla wszystkich ;P
Koniec tematu hyhyhyhy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2014, 20:48
Posty: 326 (0/4)
Skąd: Szczecin
Auto: 2002 Premacy 1.8 ma 101 koniów na benzynę, ubrana w Lodowcowy Błękit vel"Mrufka"

Postprzez Grzyby » 24 cze 2017, 12:03

Nie rozumiem dlaczego nie miałbym oszczędzać na rodzaju paliwa jeśli mogę?
I nic nikomu do tego czy jest to silnik 0,7l czy 7l.
A już rzucanie tekstu:
Norreca napisał(a):chcesz tanio jezdzic kup se rower

jest najnormalniej w świecie durne.
Na jakiej podstawie zabraniasz komuś jeździć mocnym autem taniej? Bo Ty tak nie chcesz? Twoje prawo. Tak jak i czyjaś jazda HEMI na LPG.

Masz w domu żarówki energooszczędne? Sknerstwo.
Kup se pochodnię....
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez JohnnyB » 24 cze 2017, 12:26

A ja tam chętnie przesiadłbym się na jakiegoś Hemi i nie ukrywam, aby nie jeździć nim od święta, mieć tę niewątpliwą przyjemność jeździć wolnossącym V8, nawet w terenie zabudowanym, zamontowałbym instalację LPG :).
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Norreca » 24 cze 2017, 12:53

ostatni raz napisze...

nikomu nic nie zabraniam, nikomu nic nie mowie co ma robić... nie będę prowadził dyskusji na argumenty techniczne bo nie ma to najmniejszego sensu ! to jest jak fanatyzm... żaden argument nie przekona zwolenników... a mnie nie przekona żaden argument za, bo mi się to nie podoba i nie lubię.
(dla porównania jak ktoś nie lubi jeść ryby to nie będzie jej jadł choćby było 1000 argumentu za nią)

jeden lubi chodzić w żółtych spodniach i czerwonej koszuli a inny w granatowej.... to są gusta i na tej podstawie się wymienia poglądami i to wszystko... nikt nikogo nie będzie przekonywał.
Obrazek
Klubowicz
 
Od: 10 sty 2013, 13:17
Posty: 1915 (84/101)
Skąd: Wiesbaden / Bydgoszcz
Auto: Była:
Mazda 3 BK Y6 ‘07 1.6
Mazda 3 BL R2 '10 2.2
Mazda MX-5 NC '08 2.0
Jest:
MPS BL3 '13 2.3

Postprzez Bart0n » 24 cze 2017, 13:29

Teraz LPG jest tak zaawansowane, że naprawdę nie czuć różnicy pomiędzy LPG a PB. Niektóre samochody z jednopunktowym wtryskiem mają nawet większą moc na LPG. Różnica w temperaturze spalania PB i LPG to 30 stopni, myślicie, że naprawdę robi to różnicę dla silnika?

https://forum.subaru.pl/topic/3801-por% ... urbo-2005/

byłem sceptyczny co do LPG, jeździłem 5 lat dieslem. Grunt to dobry montaż i instalacja. Teraz mam PB+LPG i nie zamieniłbym już nigdy na nic zasilanego innym paliwem ;) zaoszczędzoną kasę można wydać na ewentualne naprawy... jedyny minus jaki ktoś napisał już wcześniej, że czasem może być problem z parkowaniem w garażach podziemnych.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 cze 2010, 21:07
Posty: 675 (3/2)
Skąd: SZY KR
Auto: L3 FR4T

Postprzez taxlaw » 24 cze 2017, 13:38

Grzyby napisał(a):Masz w domu żarówki energooszczędne? Sknerstwo.
Kup se pochodnię....

<spoko> hahaha hahaha hahaha

Nie rozumiem co takiego dziwnego jest w tym, że ktoś chce na czymś zaoszczędzić po to, żeby mógł wydać z przyjemnością na coś innego (np. na droższy samochód)??? A jeżeli jeszcze przy okazji pazerny fiskus (nie skarbówka ale Państwo) zedrze ze mnie mniej niż dotychczas, no to podwójna radość...
Policzmy:
kupuję paliwożernego smoka za 200k zł
zakładam, że będę nim jeździł przez 10 lat i zrobię nim 300kkm
smok pali 20 litrów PB/100km czyli w ciągu 10 lat wydam prawie 300k zł na paliwo PB
jeżeli smok spali 25 litrów LPG to wydam tylko 150k zł
150k zł zostanie mi w kieszeni na kolejną zabawkę
Sknerstwo? Nie – zwykły racjonalizm.
A że komuś to się nie podoba? Wali mnie to... Tak samo jak wali mnie, że komuś nie podobają się sandały i skarpetki (a jeśli tak właśnie lubię to co mi "kreatorzy mody" zrobicie?). Śmieszą mnie poglądy typu: "co ludzie powiedzą", "nie wypada", "wieśniactwo" itp itd.
Miejmy swoje zdanie, swój gust a innym wara od tego...

Dopisano 24 cze 2017, 13:45:

Bart0n napisał(a):jedyny minus jaki ktoś napisał już wcześniej, że czasem może być problem z parkowaniem w garażach podziemnych.

To jest zwykłe widzimisię zarządców budynków ale jest na to sposób: zawiadomienie do nadzoru budowlanego, że garaż prawdopodobnie nie spełnia norm wentylacyjnych a zarządca tego garażu to toleruje...
Druga sprawa to cóż nam grozi za wjazd autem z LPG do takiego garażu? Nic.
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2014, 18:51
Posty: 158 (0/10)
Skąd: 3citi
Auto: ???
było: M6 GH 2.0DISI 2011 hatchback Excl+
było: Toyota Avensis 2002 1,6 vvt-i +lpg
było: Toyota Corolla 1998 1,6 + lpg

Postprzez Mr_Bartek » 24 cze 2017, 15:05

Norreca napisał(a):nie będę prowadził dyskusji na argumenty techniczne bo nie ma to najmniejszego sensu

Ja chętnie przeczytałbym co masz do powiedzenia. Póki co piszesz "nie będę prowadził dyskusji" i na tym kończysz. Może drugiej strony nie przekonasz, ale jak już zacząłeś to może skończ zamiast pisać posty, które nie wnoszą nic do tematu.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez chmielu_KL » 24 cze 2017, 15:22

To ja dodam nic nie wnoszący post do tematu, we wszystkim są zwolennicy jak i przeciwnicy.
Niestety zawsze znajdzie się ktoś, komu nie będzie się podobało co robimy, co mamy i szczerze to każdy z nas powinien to olać tylko robić swoje. Temat przerabiany milion razy – był i będzie, niestety takie społeczeństwo. Każdy ma prawo do swojej opinii, zdania, ale serio... wszystko z umiarem i dajcie sobie spokój że LPG w takim aucie to wieś itp, każdy robi co chce i jak chce. Temat bez sensu – jak dla mnie do kosza. Dziękuję życzę miłego dnia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2014, 17:51
Posty: 1834 (8/18)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF '07 Kintaro True Red

Postprzez macvas » 24 cze 2017, 15:33

taxlaw napisał(a):
Bart0n napisał(a):jedyny minus jaki ktoś napisał już wcześniej, że czasem może być problem z parkowaniem w garażach podziemnych.

To jest zwykłe widzimisię zarządców budynków ale jest na to sposób: zawiadomienie do nadzoru budowlanego, że garaż prawdopodobnie nie spełnia norm wentylacyjnych a zarządca tego garażu to toleruje...
Druga sprawa to cóż nam grozi za wjazd autem z LPG do takiego garażu? Nic.


Zgadza się.. tylko do momentu, aż dojdzie z tego powodu do nieszczęścia i ktoś Nam na etapie sądowym/odszkodowawczym udowodni, że świadomie, lekkomyślnie sprowadziliśmy zagrożenie na ludzi oraz mienie. :>

Póki co polskie przepisy nie zabraniają wjazdu samochodom z instalacją LPG na parkingi podziemne. Jedyną regulacją, która porusza tę kwestię jest nieco leciwe i ni jak mające się do rzeczywistości rozporządzenie Ministra Infrastruktury dotyczące wentylacji parkingów (z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz jego nowelizacja z 12 dnia marca 2009 r.).

Z tegoż rozporządzenia wynika, że zamknięte parkingi znajdujące się poniżej poziomu ziemi muszą być wyposażone w wentylację mechaniczną sterowaną czujkami niedopuszczalnego poziomu stężenia gazu propan-butan. Oznacza to tyle, że nowoczesne parkingi podziemne muszą posiadać specjalne czujki i system wentylacyjny. Jak to z wieloma sprawami w tym kraju bywa prościej jest oczywiście powiesić znak zakaz wjazdu LPG i mieć gwizdane <oczy> Z drugiej strony zarządca nieruchomości nie ma żadnych legalnych narzędzi do wyegzekwowania tego zakazu, więc to chyba tyle.
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez Sigg » 24 cze 2017, 17:34

ogólnie to szkoda ryja strzępić. I tak Ci co płaczą że gaz do 5 litrowego silnika jak to tak można, to i tak w życiu ich nie będzie stać na takie auto, tacy ludzie lubią zaglądać innym do portfela i pouczać a sami jeżdżą jakimś padłem 1.9 na gnojówce.
Początkujący
 
Od: 13 lis 2016, 16:03
Posty: 21 (0/1)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 3 BK 1.6 Z6 + LPG

Postprzez Neonixos666 » 24 cze 2017, 17:37

Sigg napisał(a): a sami jeżdżą jakimś padłem 1.9 na gnojówce.


No tak bo LPG i benzyna jest tylko dla arystokratów a plebs niech jeździ na gnojówce.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez macvas » 24 cze 2017, 19:01

Sigg napisał(a):a sami jeżdżą jakimś padłem 1.9 na gnojówce.

Ej.. szanowny kolego to już przegięcie i oficjalnie protestuję – wątek miał być o wyższości PB nad LPG i vice versa, a Ty rykoszetem walisz w ON. :] Być może o dieslu masz takie samo pojęcie jak oni o LPG?

Sigg napisał(a):Ci co płaczą że gaz do 5 litrowego silnika jak to tak można, to i tak w życiu ich nie będzie stać na takie auto

Kolejne przegięcie. Zmierzyłeś Pan resztę swoją miarą, bo przykładowo Grand Cherokee II z 4.7 w gazie możesz Pan znaleźć w cenie zbliżonej lub niewiele większej do wartości swojej zagazowanej BK'i a takich przykładów aut Y2K na kieszeń Kowalskiego jest więcej. ;P
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez nemi » 24 cze 2017, 21:23

Hehe, cóż za zabawna dyskusja :D.
Do głowy by mi nie przyszło zaglądać komuś do portfela, krytykować chęci/niechęci oszczędzania itd. Ciekawe jest też to, kiedy jazda na gazie jest ok, a kiedy to obciach :D. Gdzie jest wyznaczona granica? Auto do 50 czy 100k może jeździć na gazie? A może pojemność silnika jest wyznacznikiem? Od pewnej pojemności już jest się biedakiem mając LPG (bo w małym i tanim aucie rozumem można?)? A może wielki silnik staje się jakąś świętością, że nie można go zasilać innym paliwem i najlepiej tankować go najdroższym paliwem z najdroższej stacji w okolicy, choćby nie było żadnej różnicy? Trochę jak w Rzymie, gdy patrycjusz przyjeżdżał przez miasto, to jego niewolnicy rozrzucali monety biedocie :D.

Czy istnieje jakiś specjalista (coś w stylu Tomasza Jacykowa w sprawach mody), który za odpowiednią opłatą zawyrokuje, że do danego samochodu spokojnie można gaz założyć (pomijam kwestie techniczne – to nam powiedzą w każdym dobrym warsztacie), natomiast do innego będzie to zwyczajnie nieeleganckie i słusznie będziemy wywołać obrzydzenie na twarzach przechodniów?
Jak się zostaje takim arbitrem elegancji jeśli chodzi o określenie, kiedy jeszcze można tankować po 1.80 za litr, a kiedy już nie wypada i należy wydać minimum 4.40?

Kiedyś miałem cinquecento 0.7 z gazem. Zastanawiam się, czy to było głupie, sprytne, bez sensu, był to objaw totalnej nędzy czy też może świetna oszczędność. A może pazerność właściciela?

Jakie to szczęście, że jeżdżę autem, gdzie założenie gazu mija się z celem (bardzo niskie spalanie benzyny, bardzo droga instalacja, konieczność dotrysku benzyny). Naprawdę miałbym kłopot co robić, bo się nie znam, kiedy można, a kiedy nie wypada. Ufff.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Norreca » 24 cze 2017, 21:39

problem w tym iż nikomu nie zagląda się tu do portfela...
stworzyła się dyskusja kompletnie bez sensu gdyż od początku mówię jest to sprawa gustu w mojej kwestii.
Nie pasuje mi i nie podoba się...i mogę sobie to powiedzieć w temacie jakiegoś tam kolesia i jego auta, tak jak każdy może iść do mojego tematu i napisać że nie podoba mu się kolor mojego auta i nie rozumie jak można jeździć takim autem w takim kolorze...
każda wypowiedz w tym kraju musi mieć jakiś chory podtekst dla was...

wkraczając na inne podwórko apple i PC taki sam temat. po co przepłacać jak można z niewielkim dyskomfortem pracować na Windowsie.
Obrazek
Klubowicz
 
Od: 10 sty 2013, 13:17
Posty: 1915 (84/101)
Skąd: Wiesbaden / Bydgoszcz
Auto: Była:
Mazda 3 BK Y6 ‘07 1.6
Mazda 3 BL R2 '10 2.2
Mazda MX-5 NC '08 2.0
Jest:
MPS BL3 '13 2.3

Postprzez nemi » 24 cze 2017, 21:43

Czyli rozumiem, że jeżdżenie na LPG jest po prostu w złym guście? Czy tylko w określonych przypadkach? :)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez chmielu_KL » 24 cze 2017, 21:48

Dobrze wiesz, że każdy ma inny gust więc po co ten temat ? widzę że Cię to chyba boli ? bo założyłeś bezsensowny temat i zrobił się śmietnik.

Norreca napisał(a):
Mikus napisał(a):Planuje GT, a jak nie GT to V6. Ecoboost odpada – za bardzo lubie LPG :D


tego to ja nigdy nie zrozumie....
Mustang i LPG....

nie ma argumentu na swiecie racjonalnego jaki polaczy LPG i auta GT.


Skoro tego nigdy nie zrozumiesz to daruj sobie takie tematy, bo jak widać we wszystkim są zwolennicy jak i przeciwnicy. Załóżmy temat o 95 / 98 – bo może 95 tankują biedaki ? takie tematy są bezsensu i zbędne...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2014, 17:51
Posty: 1834 (8/18)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF '07 Kintaro True Red

Postprzez Norreca » 24 cze 2017, 21:51

nemi napisał(a):Czyli rozumiem, że jeżdżenie na LPG jest po prostu w złym guście? Czy tylko w określonych przypadkach? :)


bez jaj...
Mi się nie podoba i to wszystko.
nie jest w złym guście bo nie mi to oceniać.

chmielu_KL napisał(a):Dobrze wiesz, że każdy ma inny gust więc po co ten temat ? widzę że Cię to chyba boli ? bo założyłeś bezsensowny temat i zrobił się śmietnik.

Norreca napisał(a):
Mikus napisał(a):Planuje GT, a jak nie GT to V6. Ecoboost odpada – za bardzo lubie LPG :D


tego to ja nigdy nie zrozumie....
Mustang i LPG....

nie ma argumentu na swiecie racjonalnego jaki polaczy LPG i auta GT.


Skoro tego nigdy nie zrozumiesz to daruj sobie takie tematy, bo jak widać we wszystkim są zwolennicy jak i przeciwnicy. Załóżmy temat o 95 / 98 – bo może 95 tankują biedaki ? takie tematy są bezsensu i zbędne...


problem w tym iż ja nie zakładałem żadnego tematu... napisałem to tak jak każdy inny, wypowiadając się na temat auta w temacie na forum... jakiś "ogarnięty" moderator zamiast to usunąć jak chciał auto swojego tematu o aucie umieścił to tutaj.
Obrazek
Klubowicz
 
Od: 10 sty 2013, 13:17
Posty: 1915 (84/101)
Skąd: Wiesbaden / Bydgoszcz
Auto: Była:
Mazda 3 BK Y6 ‘07 1.6
Mazda 3 BL R2 '10 2.2
Mazda MX-5 NC '08 2.0
Jest:
MPS BL3 '13 2.3

Postprzez Neonixos666 » 24 cze 2017, 21:57

chmielu_KL napisał(a):Załóżmy temat o 95 / 98 – bo może 95 tankują biedaki ?


a co z silnikami na gnojówkę bo takie ma tylko plebs najgorszy <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez nemi » 24 cze 2017, 22:02

O, to ja!
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Krzemol » 24 cze 2017, 22:14

Ja mam LPG w całkiem dużym silniku, a w dodatku możliwe, że będę miał również Diesla – zastanawiam się nad Mazdą5 ojca do tłuczenia i wożenia sprzętu do firmy. To już całkiem przewalona sytuacja.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/82)
Skąd: Ruda Śląska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Moderator

Moderatorzy Moto