Upały – jak zapobiegać nagrzaniu wnętrza?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Maniekvip » 30 cze 2017, 22:16

Stojąc w korku obieg zamknięty ma sens, ale gdy wsiadam i jadę to czy aby na pewno? Pomimo przewietrzenia wnętrza w aucie, nadal odczuwam, że jest cieplej niż na zewnątrz. W sumie zimne powietrze opada na dół i może zasysane jest chłodne powietrze z okolicy nóg. Niestety potrzeba laboratorium aby to sprawdzić.
Ostatnio stwierdziłem też, że jadąc z pracy (7km) nie ma sensu włączać klimy. Pokonanie tej trasy zajmuje mi jakieś 6 minut, zanim zacznie dmuchać naprawdę zimnym powietrzem mija polowa tego czasu. Odczuwalnie chłodniej mi jest jak otworzę szyby.
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez mudol » 30 cze 2017, 22:28

Dlatego pisaliśmy,że przy starcie lub przy jeździe w korku, jeśli masz ładną trasę to jak najbardziej na początku wystarczą otwarte okna, mi potem przeszkadza dmuchanie więc wolę zamknąć i na klimie jechać mimo że też mam 6km ale w 2/3 w korku ;) Trzeba zawsze pod siebie dostosować :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2015, 21:54
Posty: 149 (1/3)
Skąd: Poznań
Auto: mazda 6 2.0 pb 2005 lift 147km lpg

Postprzez MagnetiMarelli_pl » 16 sie 2017, 13:37

Zależy od temperatur oraz Twojego samopoczucia, klima nie zawsze ma sens, aczkolwiek ja osobiście jestem od niej uzależniony i nie boje się tego powiedzieć. Podczas takich upałów stojąc w korku ciężko jest mi sobie wyobrazić otwarte okno i nic poza tym. Dziw mnie też fakt, że zimne powietrze z klimy dmucha Ci po kilku minutach, może warto sprawdzić jej stan. U mnie trwa to co najwyżej do minuty.
Początkujący
 
Od: 16 sie 2017, 11:14
Posty: 11
Auto: Mazda 6 2.0

Postprzez Marcin » 16 sie 2017, 14:34

gmkrk napisał(a):Zdecydowany #1Dmuchawa chłodząca, a czemu nie ? , zasilana panelem słonecznymJakie proste a nie oferowane chyab na rynku..

Oferowane :P
Toyota Prius III gen. w jednej z wersji wyposażeniowych.
Niestety nie standard ale jest :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2007, 02:18
Posty: 1649 (22/36)
Skąd: Śrem
Auto: Toyota Prius 2010

Postprzez ezg_siwy » 17 sie 2017, 09:29

MagnetiMarelli_pl napisał(a):Dziw mnie też fakt, że zimne powietrze z klimy dmucha Ci po kilku minutach, może warto sprawdzić jej stan. U mnie trwa to co najwyżej do minuty.


Mówisz o sytuacji na obiegu zamkniętym?
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2014, 11:58
Posty: 1034
Skąd: Zgierz / Warszawa
Auto: Mazda 3 Kintaro

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy Moto

cron