Rdza – co z nią zrobić, póki jeszcze jest czas

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Alkowal » 6 sie 2017, 20:48

Małe ogniska to pół biedy, można to jeszcze jakoś zatrzymać ale jak już poszło dalej to niestety ale będą potrzebne pieniądze ;) i zabawa z blachą tak jak robi to np. Total schade zobaczcie na YouTube ;)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 sty 2017, 20:29
Posty: 4
Auto: Xedos 9 TA KF 94.r

Postprzez krzysM3BK » 3 wrz 2017, 22:39

Mam pytanie odnośnie korozji. Robiłem przegląd podwozia po 4 latach od zabezpieczenia go antykorozyjnie i generalnie jestem zadowolony po delikatnych poprawkach jest ok, ale na sam koniec zauważyłem zgrubienie na progu tuż za wzmocnionym miejscem do podnoszenia samochodu.
Postanowiłem to opukać i niestety okazało się to wielkim bąblem z ogniskiem korozji w środku. O dziwo gniło od środka między blachami, a nie od zewnątrz. Jest tam kilka warstw blach na razie zgniły chyba dwie. Zabezpieczyłem to na szybko, i teraz pytanie co z tym fantem zrobić ?
Pewnie musiał bym odwiedzić blacharza, pytanie czy wytnie tylko ten niewielki kawałek czy wywali cały próg? Ile w przybliżeniu to może kosztować ?
Załączniki
IMG_20170826_160506_HDR.jpg
Forumowicz
 
Od: 21 kwi 2011, 23:21
Posty: 139 (0/3)
Skąd: Poznań
Auto: MAZDA 3 BK Z6
2005

Postprzez Biniu » 4 wrz 2017, 06:12

Jak gnije od środka to już poza wycięciem i wspawaniem nowej blachy nic nie da się zrobić. Ja bym czekał aż konkretnie zgnije i wstawial caly próg bo i tak Cię to czeka.
Obrazek
Im trudniej, tym lepiej
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2015, 06:10
Posty: 1053 (35/34)
Skąd: Grupa Łódzka
Auto: Mazda 6 GY LFVE '06
Mazda 323 BG B6 '92

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Moto