Jakie są obecnie wymogi oraz formalności przy zakupie auta z zagranicy?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez e-tomek » 1 cze 2016, 16:37

Możesz zrobić zdjęcie blach? – ciekawe co za wynalazek, ale pewnie wyklejanki i ubezpieczenie na VIN – bezwartościowe. Także jeździsz na własne ryzyko, w przypadku wypadku i strat na np. paręset tysięcy ... będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni ... dlatego lepiej tym samochodem nie jeździć, i rejestruj jak najszybciej.
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2012, 17:03
Posty: 1213 (2/27)
Auto: Mazda 6 2018

Postprzez Maniekvip » 1 cze 2016, 18:11

Skoro ubezpieczyciel sprzedaje polisy na nr vin to w razie kraksy powinno być ono wiążące.

W komisie gdzie kupowałem auto było tak:

-Kowalski sprzedał mi auto.
-Z Kowalskim poszliśmy do Nowaka i ten wystawił mi OC na VIN ważne 30 dni
-Wróciłem do domu na podrabianych numerach. Wiadomo w razie kontroli mandat za brak tablic ale nie za brak OC bo takowe posiadam. Zostało przypisane do auta numerem VIN
-Na drugi dzień dzwonili z ubezpieczalni przedstawić ofertę OC- odmówiłem
-Zarejestrowałem auto, ubezpieczyłem u siebie. Oczywiście to na 30 wypowiedziałem.

Wygląda na to że polisa została sprzedana legalnie i powinna działać. W sumie 100 zł na 30 dni to sporo kasy.
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 20:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez loockas » 1 cze 2016, 19:10

Maniekvip napisał(a):Skoro ubezpieczyciel sprzedaje polisy na nr vin to w razie kraksy powinno być ono wiążące.


I tak i nie... OC jest wiążące bo do zawarcia OC nie są potrzebne tablice. Ale już do poruszania się po drogach publicznych są. Ubezpieczyciel sprzeda Ci wszystko, a czy w momencie wypłaty odszkodowania będzie to respektowane to inna para kaloszy. W założeniu te 30 dniowe OC służy do ubezpieczenia aut na tablicach zjazdowych / tymczasowych czyli dla samochodów, które mogą legalnie poruszać się po drogach.

Dlatego jeżeli autor tego tematu wrócił bezpiecznie do domu bez przygód, to ja bym na jego miejscu przerejestrował i ubezpieczył auto na siebie od razu. Oszczędność kilkunastu złotówek może się zemścić.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez riot » 1 cze 2016, 19:50

loockas napisał(a):Rejestruj i opłacaj od razu.

No i pochwal się co kupiłeś :)


Nie moge wkleić linka z allegro, ale w dziale "kupujemy mazde" jest moj temat z Mazda 3 2010r ta kupilem.
Początkujący
 
Od: 29 maja 2016, 15:12
Posty: 26
Auto: BL 1.6 PB 2010r

Postprzez Marianek » 2 cze 2016, 07:35

Maniekvip napisał(a):Skoro ubezpieczyciel sprzedaje polisy na nr vin to w razie kraksy powinno być ono wiążące.
Lepiej sprawdź warunki tego ubezpieczenia ;) Jak Loockas mówi, jest popyt, jest towar.
Masz ubezpieczony pojazd a jedziesz o pijaku tez nie zapłacą, podobnie tu, tylko trochę inna sytuacja.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez siupalek » 19 lis 2016, 00:23

Witam
Jestem na etapie poszukiwań szósteczki...
Obecnie jeżdżę 3, BK, 2.0 150KM, wcześniej 626, teraz pora na 6 – celuję w wersję GH, kombi po 2010 (po lifcie).
Generalnie nie jest łatwo, prawie każda jest po przygodach, z tym nie mam problemu, pod warunkiem że są zdjęcia sprzed wypadku, a najlepiej kolizji :)

Widziałem kilka wątków odnośnie aut ze Szwecji, prośba o namiary na strony z ogłoszeniami oraz procedury związane ze sprowadzeniem auta.

Szukam wyposażenia w wersji sport, z ksenonem, z tyłu lampy dynamic, półskóra, keyless (będzie atutem :) )

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,
SIUPALEK
siupalek
 

Postprzez AndrzejCarpasja » 20 lis 2016, 01:03

Podpowiem i nie będę oryginalny:
www.blocket.se.
Co do procedur...hmm, już z jednym z forumowiczów prowadziłem wymianę zdań. Łatwo ze Szwecji nie będzie sprowadzić auta. Jeżeli sprzedający zgodzi się na sprzedaż auta z dokumentami i tablicami to masz pozamiatane. Chwilka, moment i jest w Polsce. Ale na ogół kończy się na pierwszym kontakcie telefonicznym. A w większości przypadków, to nawet nie zdążysz się przedstawić i już po rozmowie.
Szukasz dobrego i sprawdzonego samochodu? Dobrze trafiłeś!
http://www.carpasja.com +48 662 04 96 98 andrzej@carpasja.com
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2011, 21:22
Posty: 254 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: 323 BF GTX 4x4 1,6 T 140 KM 1988 r
Subaru WRX STI 1998 300 KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości

Moderator

Moderatorzy Moto