Mazda3 MPS oraz Mazda3 (facelifting) w roku 2017 – dyskusja.

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez MMazda » 29 gru 2015, 14:22

Witam, ostatnio byłem na serwisie w salonie Mazdy bo złapałem gwoździa i tak rozmawiałem z gościem co mi sprzedawał Mazde i mówił, że w 2017 ma być lift Mazdy 3 i wersja MPS, czy to prawda? :) są gdzieś jakieś przecieki liftu 3 ??
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2015, 09:08
Posty: 55 (0/2)
Auto: Mazda 3

Postprzez creet » 29 gru 2015, 14:38

MPS prawdopodobnie będzie w 2017. Poniżej zdjęcia jak prawdopodobnie będzie wyglądał:



Co do wersji cywilnej, to faktycznie – chodzą plotki o tym że w 2017 będzie FL, a w 2018... nowy model (pewnie analogicznie do co drugich wersji VW Golfa i Passata gdzie nowy model to głębszy FL):

Mazda plans to give the Mazda3 a freshening in late 2016, with most of the changes in the interior. Then, in 2018, the compact car will get a full redesign. It's a crucial step: With the next-generation Mazda3, the company will begin its transition away from Kodo styling toward a new "seventh generation" design.


http://www.autonews.com/article/20150824/OEM04/308249996/mazda-rounds-out-its-skyactiv-lineup

Nie dogrzebałem się do oficjalnego info ani o MPS, ani o wersji cywilnej.

Edit:

Filmy na temat wyglądu MPS-a to też chyba bardziej wariacje i życzenia grafików, niż rzeczywisty i potwierdzony już wygląd.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 22:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez MMazda » 10 sty 2016, 12:37

Mazda 3 2017 is prepared for a facelift; the fresh version will supposedly be launched in the second half of 2016. The Japanese manufacturer is attempting to expand their market hold by making this new version sleek, modern and more appealing than before. Consequently, changes are being imparted inside and out. Its overall appearance is about to become a lot more glamorous along with an introduction of several changes in its interior.

Mazda 3 2017 front
Mazda 3 2017: Redesign Exterior and Interior

Mazda 3 2017 is assuming a very sensuous appearance on the whole that will certainly catch a lot of attention. Many changes are precisely being added to heighten to this x-factor. The medium sized car is going to look a lot like a sedan from the front, while its going to be rounded off from the behind, giving it an unusual new look. Its wheels are becoming larger leaving behind the 18 inch wheels of its previous version. It entire framework has been altered, giving it the typical Mazda “kodo” design.

Bumpers in its rear and front have been restructured to meet its new framework. Its headlights and tail lights have been reshaped to make them look more stylish. New fog lights have also been added. Buyers are going to have quite a number of tempting choices when it comes to the color scheme. On the whole, Mazda is aiming for a sporty and alluring appearance for this 2017 version.

Apart from inducing a stylish, more aggressive new look, Mazda 3 2017 is also coming with an offering of cool and interesting entertainment features and interior designing. The luxury car will comfortably accommodate five passengers and use of expensive upholstery will ensure an immensely comfortable ride. It becomes all the more luxurious with features like climate control system, air conditioning, heated seats and upgraded footrests.



Mazda 3 2017 interior
It does not fall back on safety and entertainment features either. It provides for necessary security of the passengers with airbags, traction control system and a convenient navigation system. There are other fun features like a LCD touch screen, sound system with a CD player and 6 speakers, and radio. They have enough cool features stocked up inside their cabin to leave their buyers more than satisfied.

Mazda 3 2017: Engine Specs

As revealed by sources, Mazda 3 2017 will run on a 2.5 liter Sky Active Turbocharged engine. It will be replacing the previous 2.3 liter engine with a maximum capacity of producing 263 HP. The new four cylinder engine is more powerful and will boost up to 300-320 HP. The same engine is also supposedly being used the Mazda 6 model. This petrol engine will be couples with sex speed manual transmission and will come will all-wheel drive configurations.

Mazda 3 2017 side
Mazda 3 2017: Release Date and Price

This sporty vehicle is mainly targeting young buyers and therefore, strategically they won’t set the prices too high. Assumption suggest that to create real demand for Mazda 3 2017, its prices must be set around $ 30 000. Buyers can expect this 2017 version to be available with the dealers by end of 2016.

Obrazek

Info: 2016carmodel.com
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2015, 09:08
Posty: 55 (0/2)
Auto: Mazda 3

Postprzez MMazda » 19 sty 2016, 11:02

Pod koniec tego roku ma wejść zliftowana trójka ;)
Zmiany:
– Zmieniony przedni zderzak
– Nowy grill
– Troche zmienione światła
– Nowe kolory
– W standardzie na czarnych felgach i nowe rozmiary

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2015, 09:08
Posty: 55 (0/2)
Auto: Mazda 3

Postprzez ereste83 » 19 sty 2016, 13:48

W przypadku M3, czy M6, to lift to chyba z zasady tylko, bo nie wiem co oni mogą w wyglądzie tego auta poprawić z zewnątrz. Może tylko tył trochę na upartego, który na niektórych ujęciach wychodzi ociężały. Na tym zdjęciu to raczej typowy tuning pogarszający wygląd.

W środku już prędzej, można by zrobić trochę praktycznych zmian i dołożyć parę nowoczesnych bajerów.
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2016, 12:10
Posty: 116 (9/18)
Auto: Mazda 3 2015 HB SkyPassion 2.0 120KM 6AT

Postprzez creet » 19 sty 2016, 13:58

ereste83 napisał(a):W środku już prędzej, można by zrobić trochę praktycznych zmian i dołożyć parę nowoczesnych bajerów.


Co np? Pytam z ciekawości. Ja bym zaczął od dania w standardzie miękkiego i obszytego podłokietnika.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 22:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez ozii » 19 sty 2016, 14:09

ereste83 napisał(a):W przypadku M3, czy M6, to lift to chyba z zasady tylko, bo nie wiem co oni mogą w wyglądzie tego auta poprawić z zewnątrz. Może tylko tył trochę na upartego, który na niektórych ujęciach wychodzi ociężały. Na tym zdjęciu to raczej typowy tuning pogarszający wygląd.

W środku już prędzej, można by zrobić trochę praktycznych zmian i dołożyć parę nowoczesnych bajerów.

Zgadzam się. Mam mieszane uczucia co do tych grubych czarnych plastików na zderzaku. Grill w kompozycji z listwami wygląda ok. Najlepiej na tym zdjęciu jednak wypadają ciemne felgi, ale to też kwestia gustu.
Forumowicz
 
Od: 10 lis 2015, 14:40
Posty: 255 (9/15)
Auto: Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 Turbo 280 KM 2017r
Wcześniej Mazda 3 BM 2015 SkyPassion 2.0 Skyactive G 165 KM 2015r

Postprzez Entrails » 19 sty 2016, 17:19

Na zdjęciu jest pokazany pakiet tuningowy firmy Knight Sports dostępny praktycznie od czasu rozpoczęcia produkcji BM, a nie żaden lift. Według mnie ciężko paskudzi auto.
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 15:37
Posty: 96 (6/8)
Auto: Mazda 3 SkyEnergy HB Soul Red 120 KM, Navi, Ksenon, Sebring, Akai Pakiet.

Postprzez czarmi » 19 sty 2016, 18:23

Entrails napisał(a):Na zdjęciu jest pokazany pakiet tuningowy firmy Knight Sports dostępny praktycznie od czasu rozpoczęcia produkcji BM, a nie żaden lift.

Z tego zdjęcia na pierwszym planie, podobna trochę do X3.
Obrazek

Do głowy wpadają pomysły od wewnątrz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 21:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez ereste83 » 19 sty 2016, 22:22

creet napisał(a):Co np? Pytam z ciekawości. Ja bym zaczął od dania w standardzie miękkiego i obszytego podłokietnika.


W sumie raczej kosmetyczne zmiany bo mi się podoba jak Mazda wygląda w środku więc bardziej o ergonomię mi chodzi:

– Własnie miększy podłokietnik i na całą szerokość tunelu, nie tylko z wypustką po stronie kierowcy.
– Lepszy design "tabletu" z mniejszą ramką i może lepiej zbiegający się z resztą. Przy czym sama idea tabletu mi bardzo odpowiada, tylko jest on odrobię "ociężały" z wyglądu.
– Jakieś dodatkowe miejsce aby coś położyć, ekstra mini schowek może. Osobiście bym wywalił odtwarzacz CD i w to miejsce dał półkę.
– Dodany kolorowy ekran przy obrotomierzach, który mógłby wyświetlać naraz przebieg całkowity + od resetu + od uruchomienia silnika, tak samo spalanie i czas jazdy i średnią prędkość, maksymalną itp. Deska Mazdy wygląda ładnie, tylko technicznie to prehistoria i ta szarość na 2015 rok razi w oczy. W przypadku SkyPassion na lewo i prawo od obrotomierza jest zmarnowana przestrzeń.
– Podgrzewana kierownica
– Przemodelowane przyciski na kierownicy z jakimś krzyżakiem, czy tak aby łatwiej można było wyczuć przyciski bez patrzenia się na nie plus możliwość zmiany źródła dźwięku.

Do tego przy liftingu na 2017 to był spodziewał się już czujników parkowania 360 (boczne) i automatycznego trzymania auta na pasie (do tego akurat wystarczą chęci i upgrade softu w obecnych wersjach z pakietem safety).

No i skoro jest tyle narzekań na hałas to na miejscu Mazdy bym na tym też pomyślał.
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2016, 12:10
Posty: 116 (9/18)
Auto: Mazda 3 2015 HB SkyPassion 2.0 120KM 6AT

Postprzez ozii » 20 sty 2016, 09:00

ereste83 napisał(a):No i skoro jest tyle narzekań na hałas to na miejscu Mazdy bym na tym też pomyślał.

Na spalanie też niektórzy narzekają, więc przy lifcie mogliby też dodać silnik 1.4 TB Multi Air 170KM albo jakieś inne mocne małe turbo <faja>
Forumowicz
 
Od: 10 lis 2015, 14:40
Posty: 255 (9/15)
Auto: Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 Turbo 280 KM 2017r
Wcześniej Mazda 3 BM 2015 SkyPassion 2.0 Skyactive G 165 KM 2015r

Postprzez krabdul » 20 sty 2016, 09:23

Ozii nie wywołuj wilka z lasu ;)

Mi brakuje schowków i lampki pasażerów mogłyby być samodzielnie sterowane. Dodałbym jeszcze automatycznie składane lusterka i wszystkie szyby auto i podświetlane.

To wszystko niby nie kosztuje, ale czymś muszą zachęcać do rozważenia np 6tki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 11:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Postprzez ozii » 20 sty 2016, 10:43

krabdul napisał(a):Ozii nie wywołuj wilka z lasu ;)

<rotfl>
krabdul napisał(a):dodałbym jeszcze automatycznie składane lusterka

z wątku o psujących się lusterkach wnioskuję, że jest już moduł automatycznego składania

Z tymi lampkami dla pasażerów to słuszna uwaga. Byłoby fajnie gdyby po zamknięciu auta lampki wewnętrzne gasły nawet jak są ustawione w pozycji ON. Zdarza mi się, że muszę cofać się do auta aby ustawić przełącznik na AUTO lub OFF.
Co do schowków to kwestia oczywista :)

Mimo, że ekran tabletu od infotainmentu specjalnie mi nie przeszkadza, to byłoby lepiej gdyby był jakoś wkomponowany w całość, zamiast wystawać – nie trzeszczałby tak przynajmniej :P

Były też uwagi użytkowników w kierunku świateł przeciwmgielnych – faktycznie nie doświetlają jakoś ambitnie drogi.

Poprosiłbym jeszcze o przyciski bezkluczykowego dostępu również w tylnych drzwiach oraz możliwość zdalnego uruchomienia ogrzewania, żeby wsiadać już do nagrzanego auta :D – tutaj akurat to pewnie niemożliwe bo jak przypuszczam ta funkcja to przywilej aut hybrydowych i elektrycznych.
Forumowicz
 
Od: 10 lis 2015, 14:40
Posty: 255 (9/15)
Auto: Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 Turbo 280 KM 2017r
Wcześniej Mazda 3 BM 2015 SkyPassion 2.0 Skyactive G 165 KM 2015r

Postprzez wojtix » 20 sty 2016, 11:38

ozii napisał(a):możliwość zdalnego uruchomienia ogrzewania, żeby wsiadać już do nagrzanego auta – tutaj akurat to pewnie niemożliwe bo jak przypuszczam ta funkcja to przywilej aut hybrydowych i elektrycznych.


http://www.mazda.pl/9F70555A-ECE6-4BC2- ... tojowe.pdf
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2014, 09:32
Posty: 258 (10/13)
Skąd: KRK
Auto: Mazda 3 Sedan, SkyEnergy, 120KM 6MT

Postprzez creet » 20 sty 2016, 11:39

ozii napisał(a):przy lifcie mogliby też dodać silnik 1.4 TB Multi Air 170KM albo jakieś inne mocne małe turbo <faja>


np 2.3 turbo z MPS-a... choć on nie jest ani mały, ani econo, ale przynajmniej dobrze jedzie

Odpowiadając na zaczepkę dopiszę, że mogli by dodać jeszcze launch control... chociaż nie... wg ciebie on w M3 BM już jest...

Korzystając z okazji, odpowiem ci jeszcze dodatkowo cytatem kolegi, na którego siadłeś żenującymi inwektywami i sugestiami o usunięciu jego konta w wątku z launch control, jak na mnie pod koniec wątku dot spalania:

wojtix napisał(a):Zacznijmy od tego, że z tekstem "zamknij jape" to startuj do kogoś ze swojej rodziny, a nie napinaj się przed monitorem do obcych sobie ludzi bo od tego nie urośniesz. O tym czy konto usunę, czy nie to albo sam o tym zadecyduje, albo zrobi to za mnie admin- póki co widzę status początkujący, a nie Administrator, wiec jestem spokojny.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 22:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez darrecki » 20 sty 2016, 11:44

krabdul napisał(a):Ozii nie wywołuj wilka z lasu ;)

Mi brakuje schowków i lampki pasażerów mogłyby być samodzielnie sterowane. Dodałbym jeszcze automatycznie składane lusterka i wszystkie szyby auto i podświetlane.

To wszystko niby nie kosztuje, ale czymś muszą zachęcać do rozważenia np 6tki.


Podpisuję się pod tym w 100%. Ja mam w planach adaptację sterowania szybami jak i lampki pasażerów z M6.
Mnie najbardziej wkurza, jak w nocy chcę opuścić lusterko, żeby np stanąć blisko krawężnika. Nie dość, że nigdy nie wiem na które mam w danym momencie ustawione, to nawet nie widać gdzie jest to przeklęte pokrętło! Nie wspominając, że często całkiem przypadkowo złożą się lusterka.
Jeździłem chwilę całkiem nowym Audi A4, i o ile ogólnie Mazda mi się bardziej podoba, to po ciemku A4 bije ją na głowę funkcjonalnością. Tam każdy przycisk ma podświetlenie!
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 00:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez ozii » 20 sty 2016, 11:49

creet napisał(a):Odpowiadając na zaczepkę dopiszę, że mogli by dodać jeszcze launch control... chociaż nie... wg ciebie on w M3 BM już jest...

Jest i wilk hahaha
Znowu Ty wiesz lepiej co ja uważam bo jak zawsze naciągasz rzeczywistość do wygodnej dla Ciebie postaci. Pisz sobie co chcesz, ja po raz kolejny ale już ostatni powtórzę, że nie uważam, że w maździe jest launch control – to było PRZYPUSZCZENIE i to nie moje tylko mojego znajomego. Jeżeli jeszcze raz powiesz, że uważam, że w 3BM jest launch control to odeślę Cię do tego postu i do podstawówki, abyś nauczył się czytać ze zrozumieniem <nauka> A tymczasem odpuszczam wszelką jakąkolwiek dyskusję z Tobą bo jedyne co z tego może wyjść to blokada wątku <lol>

A co do Twojego odniesienia do mojej wymiany zdań z wojtixem to daruj sobie podtrzymywanie negatywnych relacji między użytkownikami. Już dawno o tym zapomniałem i puściłem to w zapomnienie. Każdy powiedział co chciał i nie sądzę aby było to warte rozpamiętywania.

Dopisano 20 sty 2016, 11:52:

darow napisał(a):Jeździłem chwilę całkiem nowym Audi A4, i o ile ogólnie Mazda mi się bardziej podoba, to po ciemku A4 bije ją na głowę funkcjonalnością. Tam każdy przycisk ma podświetlenie!

To w 6 wszystko jest podświetlane i wszystkie szyby są automatyczne, w sensie domykane po dociśnięciu przycisku?

Dopisano 20 sty 2016, 11:53:

wojtix napisał(a):
ozii napisał(a):możliwość zdalnego uruchomienia ogrzewania, żeby wsiadać już do nagrzanego auta – tutaj akurat to pewnie niemożliwe bo jak przypuszczam ta funkcja to przywilej aut hybrydowych i elektrycznych.


http://www.mazda.pl/9F70555A-ECE6-4BC2- ... tojowe.pdf


link nie działa :/

Dopisano 20 sty 2016, 12:04:

Chyba o to chodziło:
http://www.mazda.pl/serwis-i-akcesoria/ ... 10078774A/

Kiedyś przeglądałem akcesoria i wyleciało mi z głowy, że jest taka opcja. Na przyszła zimę zainwestuję, teraz już mi się nie opłaca :P
Forumowicz
 
Od: 10 lis 2015, 14:40
Posty: 255 (9/15)
Auto: Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 Turbo 280 KM 2017r
Wcześniej Mazda 3 BM 2015 SkyPassion 2.0 Skyactive G 165 KM 2015r

Postprzez Entrails » 20 sty 2016, 16:16

Ale przecież ten 1.4 TB Multi Air 170KM tez dobrze jeździ tylko, że głownie na lawecie, w przeciwieństwie do MPS-a
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 15:37
Posty: 96 (6/8)
Auto: Mazda 3 SkyEnergy HB Soul Red 120 KM, Navi, Ksenon, Sebring, Akai Pakiet.

Postprzez ozii » 20 sty 2016, 17:25

Jestem ciekaw życzeń co do jednostek napędowych w wersji MPS, walcie ;)
Gdyby mieli wykorzystać to co mają, to pewnie doładowaliby tą 2.5 litrową wyciągając jakieś 280 KM co byłoby już porównywalne z Focusem ST.
Natomiast nie obraziłbym się gdyby wsadzili jakiegoś 3 litrowego potwora V6, który wyciągnąłby co najmniej 350KM robiąc konkurencję nowej wersji RS Forda, któy z 2.3 litra wyciąga 350 koni, tylko że to eco boost.
Forumowicz
 
Od: 10 lis 2015, 14:40
Posty: 255 (9/15)
Auto: Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 Turbo 280 KM 2017r
Wcześniej Mazda 3 BM 2015 SkyPassion 2.0 Skyactive G 165 KM 2015r

Postprzez krabdul » 20 sty 2016, 17:37

ozii napisał(a):Jestem ciekaw życzeń co do jednostek napędowych w wersji MPS, walcie ;)
Gdyby mieli wykorzystać to co mają, to pewnie doładowaliby tą 2.5 litrową wyciągając jakieś 280 KM co byłoby już porównywalne z Focusem ST.
Natomiast nie obraziłbym się gdyby wsadzili jakiegoś 3 litrowego potwora V6, który wyciągnąłby co najmniej 350KM robiąc konkurencję nowej wersji RS Forda, któy z 2.3 litra wyciąga 350 koni, tylko że to eco boost.


O tym akurat od dawna się już trąbi, że będzie to 2.5T
Cycat z pierwszej strony:

"Mazda 3 2017: Engine Specs

As revealed by sources, Mazda 3 2017 will run on a 2.5 liter Sky Active Turbocharged engine. It will be replacing the previous 2.3 liter engine with a maximum capacity of producing 263 HP. The new four cylinder engine is more powerful and will boost up to 300-320 HP. The same engine is also supposedly being used the Mazda 6 model. This petrol engine will be couples with sex speed manual transmission and will come will all-wheel drive configurations."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 11:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Moderator

Moderatorzy Moto