Zakup nowego auta – Mazda CX-3 (2015 – obecnie)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez toruńczyk » 28 lut 2017, 13:26

Też mi się obiło o uszy ... tylko , że prawdziwy FL przeszła Mazda Cx 5 i to jest fakt . Natomiast takie tam kosmetyczne zabiegi , wzbogacanie elektroniką i lansowanie to jest dla mnie "szum medialny" dla celów czysto markietingowych . Widać to też na stronach internetowych gdzie Mazda obecnie oblega miejsca reklamowe . Może większe możliwości negocjacji cen z klientem odniosłyby lepszy skutek !?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez Floyd84 » 28 lut 2017, 13:56

Toruńczyk, taka kosmetyka co rok, dwa lata, ma dwie strony medalu. Jako nowy Klient nie musisz czekać na nową technologię do czasu wprowadzenia zupełnie nowego modelu. Poza tym to pokazuje że słuchają rynku i szybko reagują poprawiając to i owo. To cieszy. Z drugiej strony, jako Użytkownik chciałbyś zawsze jak najdłużej mieć ten ,,najnowszy'' i najbardziej dopracowany model z aktualną ilością smaczków i nowinek technologicznych. I tego w Mazdzie trudno uświadczyć.
Forumowicz
 
Od: 30 lis 2015, 22:41
Posty: 91 (0/5)
Auto: Mazda 3 BM

Postprzez Paolo » 28 lut 2017, 16:54

toruńczyk napisał(a):Paolo
Zauważ ,że to nie był lift auta by go prezentować


Floyd84 napisał(a):Toruńczyk, Mazda Cx3 na 2017 miała zostać / została pokazana w Genewie http://m.auto-swiat.pl/zdjecia,tw0mt0. Odnośnie sporu lifting / nielifting,

Dzięki Floyd za wyręczenie w odpowiedzi :P dodam tylko, że z tego co pamiętam ostatnio M zawsze przy fl robi prezentację na którymś salonie czy to Genewa czy to Paryż.

Zdziwiło mnie tylko, że model 17 tak szybko wrzucają do sprzedaży bo szczerze powiedziawszy myślałem, że będzie równo z cx5 pojawi się w salonie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez toruńczyk » 28 lut 2017, 19:03

Paolo
Bez urazy ... :(
są to tylko nasze dywagacje na temat czy Gwiazdunia otrzyma Cx 3 rocznik modelowy 2017 .
Z tego co czytałem to zarówno M2, M3, Cx- 3 z m o d e r n i z o w a n e modele pokazane były na salonach .FaceLifting to już "retusz twarzy" a jak ktoś woli można każdą zmianę tak nazywać – mnie w obecnej sytuacji jest to naprawdę obojętne .
A to , że Cx 3 – model 2017 już produkują to niech Ciebie nie dziwi bo model 2017 M3 niektórzy odbierali już w 2016r.
Ponadto podtrzymuję to , że Gwiazdunia otrzyma model 2017 dlatego , że jej Mazda była wyprodukowana 23.II a Kolegi mazdacx3 23.I b.r. a ma podpisany aneks na dostawę modelu 2017 czyli "zmodernizowanego" ... a jak kto woli po FL :D
papa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez mazdacx3 » 28 lut 2017, 20:43

W rozmowach w salonie podczas podpisywania aneksu umowy – sprzedawca powiedział, że będzie z nowym wyposażeniem nawet przesłał listę ze zmianami które są na tym forum, którą otrzymał od mazda polska.

Należy wnioskować, że tak będzie różnica dodatków tylko wynika z wersji wyposażenia.
Początkujący
 
Od: 13 lut 2017, 10:50
Posty: 18
Skąd: śląsk
Auto: mazda cx3 – 2017 – 150km/ AWD

Postprzez Gwiazdunia » 28 lut 2017, 21:04

andrep napisał(a):Koleżanko a w jakim salonie – mieście składałaś zamówienie? , jeśli można wiedzieć ;)


Anrep ! Naszą Mazdę zamawialiśmy we Wrocławiu :)
Początkujący
 
Od: 24 lut 2017, 17:28
Posty: 10 (1/0)
Auto: Mazda CX3 2.0 120km 2017

Postprzez MarekPe » 1 mar 2017, 10:17

mazdacx3 napisał(a):Wprowadzenie pamięci ustawień fotela kierowcy
Zintegrowanie pamięci ustawień fotela kierowcy i ustawień wyświetlacza Head-up


Witam,
Ciekaw jestem skąd ta informacja bo nie znalazłem opcji elektrycznej regulacji fotela kierowcy..
Pozdrowienia
Początkujący
 
Od: 2 lut 2017, 21:18
Posty: 29
Auto: CX3 150AT Machine Grey
SkyPassion + Safety

Postprzez MarekPe » 3 mar 2017, 00:48

Witam, A tak na szybko pytanie: Czy SkyPassion 2017 ma przednie czujniki parkowania?
Początkujący
 
Od: 2 lut 2017, 21:18
Posty: 29
Auto: CX3 150AT Machine Grey
SkyPassion + Safety

Postprzez mazdacx3 » 3 mar 2017, 07:48

Czujniki parkowania za dopłatą – musiałem dopłacić do modelu 2017 :(
Początkujący
 
Od: 13 lut 2017, 10:50
Posty: 18
Skąd: śląsk
Auto: mazda cx3 – 2017 – 150km/ AWD

Postprzez MarekPe » 3 mar 2017, 09:53

mazdacx3 napisał(a):Czujniki parkowania za dopłatą – musiałem dopłacić do modelu 2017 :(

A wizualizacja czujników przód tył na ekranie? Jakiś wskaźnik odległości?
Dziwne jest to, że w katalogu wyposażenia opcjonalnego nie widzę czujników...wstydliwy temat?
Powiem szczerze, że jestem zaskoczony bo miejskie (w założeniach) auto powinno takie coś posiadać.
Początkujący
 
Od: 2 lut 2017, 21:18
Posty: 29
Auto: CX3 150AT Machine Grey
SkyPassion + Safety

Postprzez Mektub » 3 mar 2017, 11:11

Czujniki parkowania w Cx3 tylko werbalnie informuja o przeszkodzie za lub z przodu i szczerze wątpię żeby mieli to zmienić w nowym modelu. Przyznam że na początku trochę sceptycznie podchodziłem do tego że rzeczywiście nie ma wizualizacji na ekranie ani podanej dokładnej odległości ale teraz przyznaje że dźwiękowa sygnalizacja też daje rade (dźwięk o różnej częstotliwości w zależności od odległości). Osobiscie bardziej bym wolał żeby kamera cofania pokazywala na ekranie dokładna odległość a nie tylko linie ale i z tym da się żyć :]
Początkujący
 
Od: 29 paź 2016, 14:04
Posty: 25 (0/1)
Auto: Mazda CX3 120KM MT 2.0 Petrol

Postprzez MarekPe » 3 mar 2017, 15:03

Ponoć tylne już są na ekranie kamery cofania, a faktycznie czujników przodu nie ma gdzie wcisnąć...Chyba żeby drugą kamerę z przodu ;) ?
Początkujący
 
Od: 2 lut 2017, 21:18
Posty: 29
Auto: CX3 150AT Machine Grey
SkyPassion + Safety

Postprzez Silunia » 3 mar 2017, 20:51

Witam, rozważam kupno nowej Mazdy CX3 w kolorze soul red, ale słyszałam złe opinie na temat blachy w Maździe – podobno po dwóch, trzech latach gnije. Bardzo podoba mi się wizualnie oczywiście kolor najbardziej jak to u kobiety, proszę o poradę jaki model wybrać co jest najważniejsze bez zbędnych bajerów, czy skrzynia manualna czy automat( nie miałam nigdy automatu). No i co z tą blachą?
Silunia
 

Postprzez andrep » 4 mar 2017, 12:42

Witam
Jeśli chodzi o blachę w cx3 to nie wiem czy ktoś odpowie na twoje pytanie bo sprzedawana jest w PL od ok połowy 2015, chyba że komuś "gnije" jak napisałaś :) (mnie blacha jeszcze się trzyma <ok> ).Ja miałem podobny dylemat a jednak wybrałem Mazdę <spoko> ,podobno jest lepsza konserwacja w nowych modelach , jeśli chodzi o skrzynię to na jeździe próbnej jeździłem taką i taką ,jaką wybrałem ? widzisz w podpisie ,dodam że nie żałuję i postąpił bym tak samo :D .Natomiast model to już musisz zdecydować ,ile osób jeździ ,czy to drugie auto w rodzinie itd.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Markus59 » 4 mar 2017, 20:48

Witam serdecznie , jestem nowym forumowiczem ale dyskusje z pozycji gościa obserwuję od jakiegoś czasu. W przedmiocie modelu 2017 zamówionego w 2016 też mam coś do dodania.
Zamówiłem Cx 3 w wersji Sky passion 150 KM AWD w automacie kolor SOUL RED w X 2016 z odbiorem na 2017. Byłem bardzo zadowolony bo udało mi się co nieco wynegocjować w salonie gdyż do auta domówiłem hak składany , osłony pod zderzaki i czujnik przedni. Po miesiącu gdy znalazłem w prasie informacje o zmianach które w 3-ce wejdą również do cx3 zgłosiłem się do dilera a ten przyznał że nowości będą obejmować elementy które w mej wersji wymagają dopłaty 1000,0 zł. Spisaliśmy nową umowę bo tylko ta forma zapewnia że samochód zostanie skomplementowany pod klienta. Ponieważ nie zależało mi na innym terminie jak IV 2017 do odbioru temat uważałem za zamknięty....do czasu jak trafiłem na zdjęcia CX 3 w wersji TAKAMI.---BAJKA. o ile kolor czarno-biły tapicerki podoba mi się ale ma praktyczne wady , o tyle brąz skóry i podwójne szewki tapicerki / srebrne wloty powietrza / kolorowa okładzina drzwi i obudowa zegara -robią wrażenie. Ponowna wizyta w salonie i potwierdziła że te nowości oficjalnie ujrzą światło dzienne na targach w Genewie od 07.03. By stać się szczęśliwym posiadaczem Takami musiałem dokupić pakiet safety -4900 i dodatkowo 3000 za tę wersję wykończenia. Umowę już trzecią odbieram 06.03. ale samochód będzie do odbioru w kwietniu więc nic ( prócz kasy ) nie tracę. Czas jaki minął od podjęcia decyzji zastąpienia mego VW Tiguana na mniejszego CX 3 umożliwił mi dokupienie szeregu elementów w które go dodatkowo wyposażę. Poleca wejść na strony ALI EXPRES gdzie po wprowadzeniu mazda cx 3 mamy szereg elementów stylistyki zewnętrznej ( byle nie przesadzić ) Osobiście dokupiłem chromowane elementy do lusterek , obudowę chromowaną lamp halogenów oraz lam tylnych. Z domeny Wish polecam zrobić podobnie wpisując mazda kupiłem podświetlenie montowane od wewnątrz do drzwi po otwarciu których podświetla nam się logo mazdy na podłożu. Rzucę fotki jak to zamontuję wraz z innymi drobiazgami które można kupić w kraju. pozdrawiam i gratuluję Tym którzy zdążyli zamienić wersję maxa Sky passion na Takumi – acha jeszcze kolor zmieniłem na machine grey bo to bardziej męski i drugi MAZDY 3-warstwowy a to bardzo ważne..pzdrawiam i sorki że się rozpisałem
Markus59
 

Postprzez dareme89 » 4 mar 2017, 22:25

Nie wiem co tam ważnego w lakierze ze jest 3 warstwowy jak i tak go kładą taka cienka warstwę ze aż płakać się chce jak się mierzy lakier.

Środek tej takumi wyglada faktycznie fajnie, a z zew ona się czymś różni? I zastanów się nad tymi chrom lusterkami, u mnie w salonie stoi taka czerwona z tymi lusterkami i wyglada tragicznie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 10:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Postprzez Markus59 » 5 mar 2017, 07:03

Odnośnie nakładki chromowej na lusterka nie miałem na myśli jego obudowy (zgadzam się że przesada) , lecz element montowany na składaniu części ruchomej lusterka z czarny korpusem . Co do grubości lakieru , skoro sam stwierdzasz że jest zbyt cieńki – 3-cia warstwa lakieru premium tym bardziej ma uzasadnienie .
Pozdrawiam
Załączniki
MAZDA CX 3 machine grey.jpg
Markus59
 

Postprzez sonia » 5 mar 2017, 07:58

obecnie jeżdżę focusem benzyną,wpłaciłam zaliczkę na cx-3 czy to dobry wybór <glupek2>
Początkujący
 
Od: 2 lut 2017, 16:34
Posty: 1
Auto: cx3

Postprzez andrep » 5 mar 2017, 11:37

Markus59 napisał(a):kupiłem podświetlenie montowane od wewnątrz do drzwi po otwarciu których podświetla nam się logo mazdy na podłożu.

Witam
Kolego ciekaw jestem jak podłączysz te projektory?(sam mam na nie ochotę), chyba że masz na myśli te na baterie :) , bo np. w moim modelu nie ma lampek w drzwiach :( i trzeba by ciągnąć kabelki .Może w nowej cx 3 są lampki?
Tak czy siak czekam na foto wszystkich Twoich modyfikacji (nie wiem czy w tym wątku :D ) i gratuluję podjętej decyzji <spoko> .Trochę szkoda że nie wiedziałem że w tym roku będzie tyle zmian, ale jak bym miał czekać to bym pewnie nie wytrzymał sercowo :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez toruńczyk » 5 mar 2017, 12:03

W kwestii lakieru 3 warstwowego to powiem , że mnie on urzekł . Jak fajnie jest popatrzeć na całą gamę odcieni czerwieni auta wraz ze zmieniającym się światłem dziennym. Myślę , że jest to zasługa tego lakieru i jak dla mnie chyba najważniejsza ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy Moto