Zakup używanego auta – Mazda RX-8 FE (2003-2011)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez bercikspeed » 22 sie 2016, 20:30

Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 2 wrz 2010, 13:09
Posty: 715 (12/15)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE 2.0 96
Rx-8 High Niuter

Postprzez Acesulfam7 » 23 sie 2016, 19:23

bercikspeed napisał(a):http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewforum.php?f=132 <czytaj>


<lol> czuje ironie w twoim poście xD ale dzięki wielkie za lekturę jak skończę czytać zapewne przybędzie wiele więcej pytań ale póki co naukę czas zacząć :]
A tak na marginesie Czy ktoś posiada rx-a podkręconego ?? chodzi mi oczywiście o moc
Początkujący
 
Od: 22 sie 2016, 18:11
Posty: 4

Postprzez Gronek » 23 sie 2016, 20:40

naprawdę nie chcę mi się pisać od nowa wszystkiego a podawanie linków z innego forum może być prześladowane więc .... wpisz w google
"Kupno RX8, odpowiedzi na najczęstsze pytania" kliknij pierwszy link... miłej lektury.
Masa ludzi ma podłubane rexy. masa z tej masy ma dłubane u mnie. Temat bardzo obszerny i ciągle rozwijany.
Avatar użytkownika
Firma
CUP 2017 miejsce 3
 
Od: 26 cze 2008, 09:39
Posty: 243 (1/22)
Skąd: Warszawa / Śladów
Auto: Bridgeported RX8 hajpałerrrr,
Vectra Joker V6

Postprzez Acesulfam7 » 24 sie 2016, 14:57

Gronek napisał(a):naprawdę nie chcę mi się pisać od nowa wszystkiego a podawanie linków z innego forum może być prześladowane więc .... wpisz w google
"Kupno RX8, odpowiedzi na najczęstsze pytania" kliknij pierwszy link... miłej lektury.
Masa ludzi ma podłubane rexy. masa z tej masy ma dłubane u mnie. Temat bardzo obszerny i ciągle rozwijany.



I kolejna Lektura godna uwagi teraz mogę spokojnie powiedzieć ze mój głód wiedzy został zaspokojony.Wielkie dzieki <ok>
Początkujący
 
Od: 22 sie 2016, 18:11
Posty: 4

Postprzez Maniekvip » 24 sie 2016, 18:06

Nigdy nie zagłębiałem się w szczegóły tego modelu. Z tego co mi wpadło w oczy to powiedzmy w skrócie jest to auto podwyższonego ryzyka oczywiście ze względu na silnik.
Kompresja najważniejsza.
Stan rozrusznika oraz akumulatora.
Znalazłem problemy z podwyższonymi i falującymi wolnymi obrotami.
Silnik wymaga okresowego płukania z nagarów (poszukaj na YT)
Części drogie i pewnie trudno dostępne.
Wir w cylindrach i wir w baku, ale ktoś kto kupuje takie auto na spalanie nie powinien zwracać uwagi.
Mała liczba osób potrafiąca naprawić tan wirujący silnik.

Jeśli napisałem głupoty to może ktoś mnie poprawi z użytkowników i dowiesz się więcej.

Winnych tematach o zakupie Mazdy panuje inna atmosfera, tam każdy pomaga jak tylko może pisząc po kilka razy to samo albo odsyłając do konkretnych tematów.
"Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz."

Stirling Moss
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 19:01
Posty: 752 (17/11)
Auto: Mazda6
Mazda3

Postprzez Acesulfam7 » 24 sie 2016, 18:46

Więc jeśli chodzi o mnie wszystko zostało mi wyjaśnione.Lektury po 5 godzinach czytania skończone (piwo zresztą też <płacze> ) doszło może parę pytań ale to raczej na później :D

Dzięki wielkie Bercikspeed i Gronek!

P.s Gronek z tobą to jeszcze muszę pomówić... <spoko>
Początkujący
 
Od: 22 sie 2016, 18:11
Posty: 4

Postprzez zadra » 12 wrz 2016, 22:50

Faktycznie pytania jak z księżyca.
Z mojej strony(a nie posiadam vankla) dodam tylko,że zwracałbym mniejszą uwagę na spalanie PB a większą na spalanie oleju.
Co do tego silnika to podpowiem tylko,że mazda nie miała wyłączności na silnik z wirującym tłokiem.
Gdyby ktoś chciał poszukać, to znajdzie również informacje, że silniki takie pracowały w specjalnych policyjnych wersjach łady samary...
Kiedyś ja chorowałem na taką wirującą ładę, ale były one jeszcze mniej dostępne niż ówczesne RX'y..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Gronek » 13 wrz 2016, 03:33

A jak padł silnik to wstawiali tłokowy. Działo się to po ok 20 tyś :) Oczywiście, że Mazda nie jest jedynym producentem rotorowych maszyn.
Avatar użytkownika
Firma
CUP 2017 miejsce 3
 
Od: 26 cze 2008, 09:39
Posty: 243 (1/22)
Skąd: Warszawa / Śladów
Auto: Bridgeported RX8 hajpałerrrr,
Vectra Joker V6

Postprzez Adrianrx8 » 1 paź 2016, 16:26

Witam
Chce kupic swoja pierwsza mazde Rx 8 1.3 231 km

Samochod jest w wersji Angielskiej i nie odpala .Podejrzewam, ze jest zalany .

Z tad prosba do was o opinie na temat tego zakupu .

Samochod z zewnatrz wyglada ok posiada dowod v5 c . Byly proby w uk odpalenia auta ale zbyt slaby akumulator to uniemozliwil .


Wiem ,ze mozliwa jest rownież utrata kompresji . Wtedy nie obejdzie sie bez remontu silnika .
Adrianrx8
 

Postprzez zadra » 5 paź 2016, 12:20

Jeśli to ma być Twoja pierwsza mazda RX8, to się dobrze zastanów przed zakupem.
Cena ,musi odzwierciedlać stan auta i potencjalne nakłady na naprawy oraz konwersję na wersję europejską..
Silnik jest do ogarnięcia, ew. do wymiany – reszta również, ale czy znajdziesz w sobie wystarczająco dużo zapału i samozaparcia, żeby doprowadzić to auto do właściwego stanu?
Wszystko zależy od Twojego pomysłu na to auto...
Ja szukałbym czegoś innego – nie mam czasu na zabawy w "małego modelarza"..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Raptor77 » 5 paź 2016, 13:03

Adrianrx8 naładowany akku – wykrecić świece niech wydmucha paliwo, potem manometr i sprawdzić kompresje, jak jest ok (>6 i w miarę równo na obu) to wkręcić wysuszone świece i próbować zapalić.

Koniec tematu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2009, 18:05
Posty: 434 (8/13)
Skąd: Słomniki | Kraków
Auto: RX-8 USDM '04,
Fiat 500e '16,
Tesla 3H '23

Postprzez P@tryk92 » 19 lut 2017, 18:44

Witam wszystkich chciałbym spytać o koszty utrzymania rx8 , pisze dlatego że w internecie jest pełno przestarzałych informacji. Czy budżet 22k pozwoli mi kupić godny egzemplarz za 12-17k i resztę na początek doinwestować w silnik? Ile kosztuje taki pakiet startowy składający się z filtrów, świec, kabli, cewek, i uszczelniaczy?
Miałby to być drugi samochód którym bym robił do 10 tysięcy rocznie.
P@tryk92
 

Postprzez m1k0 » 15 mar 2017, 18:54

A teraz pytanie z innej beczki
Da się taką RX-8 wypożyczyć na weekend
To auto jest na mojej liście "must have" i nie wiem czy jest to już czas na zamianę czy zostać przy MX-5?

Auto oczywiście nie dla funkcji dupowozu. Koszty rozumiem, mało akceptuje ale akceptuję :)
m1k0
 

Postprzez Rajdosław » 29 sie 2018, 20:23

witam, przyglądam sie rx ósemce najlepiej 230 km , troche poczytałem – w sumie duuużo i z tego co zauważyłem to jest mnóstwo opinii że silnik to tykająca bomba ale i też że jest bezawaryjny – jak ja to rozumiem – trzeba mieć po prostu farta żeby uszczelniacze nie poleciały .
i tu pytanie – czy jako zwykły obywatel zarabiający 2500-3k dam rade utrzymać to auto? i z jakim przebiegiem najelpiej kupować, staram sie szukac coś na zagranicznych które mają po 50tysięcy ale są dość drogie :/
Początkujący
 
Od: 29 sie 2018, 19:59
Posty: 2
Auto: chce kupić rx8

Postprzez rav 75 » 30 sie 2018, 05:26

Dasz radę utrzymać auto pod warunkiem że na nic innego nie będziesz wydawał pieniędzy.
rav 75
 

Postprzez Dominator » 30 sie 2018, 09:51

Czyli w stylu włoskim, mieszkasz u mamusi i ona na wszystko loży a Ty żyjesz i wydajesz na swoje;) spoko auto ale z 5 wypłat musisz mieć w zapasie w razie potrzeby. Spalanie 15 litrów można przełknąć przy małych przebiegach. Najlepiej to kup coś z padniętym silnikiem zdrowe blacharsko i zrób pod siebie.
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 22:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Rajdosław » 31 sie 2018, 13:50

akurat mieszkam sam :P mój plan jest taki: uzbierać faktycznie z 20k bądź wziąć na raty, kupic taki egzemplarz który przejedzie mi conajmniej 15 tysi bez żadnych awarii, przez ten czas zbierać 10k na przyszły remont, co sądzicie? i czy ogłoszenie na autoscout z mazdą która ma 14k przebiegu to fake? za cene 5k euro :/
Początkujący
 
Od: 29 sie 2018, 19:59
Posty: 2
Auto: chce kupić rx8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderator

Moderatorzy Moto