Dyskusja – lepszy "bezwypadkowy" czy niebity ale z dużym przebiegiem?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Konrad_SK » 6 wrz 2017, 20:21

Jak na bezwypadkowe w tych pieniądzach, dziwnie długo wisi na necie ;)
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2013, 00:33
Posty: 169
Skąd: Katowice
Auto: M6 GY 147KM

Postprzez tradelux » 6 wrz 2017, 21:39

Bo każdy szuka w cenie szrotów z CH ;)
Co zresztą widać po wrzucanych w tematach. Początkowo cena też była wyższa, ale totalny brak telefonów zmusił do zejścia z ceny.
Obecnie jak GH nie wychodzi na sprzedaż w cenie 31-32tys zł to nie kupuję, bo długo może postać do sprzedania w Polsce, aż trafi na normalnego kupującego.
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2009, 19:56
Posty: 135 (0/3)
Auto: Zawsze jakieś jest :)

Postprzez rafik85 » 7 wrz 2017, 06:41

Ja mam już trzecie auto z CH i jestem zadowolony.Więc reklamuj się kolego inaczej.Ty chyba nie widziałeś szrotów z UE.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2017, 09:15
Posty: 904 (0/19)
Auto: 3 2.5 awd 250KM 2022
mx5 2.0 184KM 2021
Cx5 2.5 awd 2016
Diagnostyka kodowania itp

531640670

Postprzez tradelux » 7 wrz 2017, 07:36

rafik85 napisał(a):Ja mam już trzecie auto z CH i jestem zadowolony.Więc reklamuj się kolego inaczej.Ty chyba nie widziałeś szrotów z UE.


Nie rekalmuję aut z UE tylko wiem jakie są realia zakupu w CH – jak Frank był po 2.x to sam z tego kraju sprowadzałem. Do samochodu trzeba doliczyć 23% podatku VAT + akcyza + dla samochodów wyprodukowany w innym kraju już w UE niestety cło 10%.
Wiem, że ludzie kombinują, zaniżają wartość zakupu, ale to jest nielegalny proceder!
Dlatego, żeby zarobić trzeba kupować coś takiego i lepić:
http://easycaptures.com/fs/uploaded/957/1585005142.png

Proszę ogłoszenia ze Szwajcarii:
https://www.autoscout24.ch/de/autos/-ma ... earto=2011

Za najtańsze trzeba zapłacić 8tys CHF, więc +/– 31tys zł netto! Do tego akcyza 18,6% i VAT 23% – razem daje to nam 45tys zł bez kosztów transportu i zarobku.

Czasami można wyrwać taniej auto na aukcji z ubezpieczalnii, delikatnie uszkodzone, ale to jest okazja 1 na 1000 i nie można go porównywać z autem, które nie miało takiego uszkodzenia.
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2009, 19:56
Posty: 135 (0/3)
Auto: Zawsze jakieś jest :)

Postprzez rafik85 » 7 wrz 2017, 10:42

Mnie to guzik obchodzi co kto zaniża i jak.Znam ludzi sprowadzających z niemiec i też wszyscy zaniżają.Nie zaprzeczaj.Mnie przy zakupie interesuje stan auta i pełna faktura z pl firmy.A nie jak zdecydowana większość z UE umowa na niemca holendra itd.

Dopisano 7 wrz 2017, 11:00:

tak na szybko,od ręki
https://www.autoscout24.ch/de/d/mazda-6 ... 08%26r%3d5

Dopisano 7 wrz 2017, 11:01:

całe,nie rozbite,nie z ubezpieczalni....
życzę powodzenia w handlu autami z niemiec ale proszę oceniaj tylko auta z niemiec skoro o innych nie masz pojęcia.Pozdrawiam.

Dopisano 7 wrz 2017, 11:07:

pokusiłem się o podliczenie i bez zaniżania faktur itd auto na miejscu w pl po akcyzie to ok 26.000pln.

Dopisano 7 wrz 2017, 11:13:

dziwne że wrzuciłeś ogłoszenia z ch a to pominąłeś...

Dopisano 7 wrz 2017, 11:16:

i to:
https://www.autoscout24.ch/de/d/mazda-6 ... 08%26r%3d5
i to:
https://www.autoscout24.ch/de/d/mazda-6 ... 3d2008%26r
Wstydziłbyś się....

Dopisano 7 wrz 2017, 11:57:

I tak na koniec,przy innych autach nie masz w opisie że nie takie jak szroty z CH.Czyli że pozostałe masz szroty jak z CH?Czy po prostu boli cię że z CH jest najwięcej mazd 6 gh a ty kisisz się ze swoją i chwytasz się obleśnych tekstów?bo już się pogubiłem.Handlujesz sobie to sobie handluj ale daj też żyć innym:)Niech ci co sprowadzają z innych krajów też sobie zarobią,i tak wszystkich polaków nie obsłużysz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2017, 09:15
Posty: 904 (0/19)
Auto: 3 2.5 awd 250KM 2022
mx5 2.0 184KM 2021
Cx5 2.5 awd 2016
Diagnostyka kodowania itp

531640670

Postprzez Bigbluee » 7 wrz 2017, 12:50

Pomijając powyższą dyskusję o wyższosci CH nad DE i odwrotnie... Gdyby to było 2.0 to ja rozumiem cene.
Ale to jest 2.5 gdzie przy zakupie za 8000 euro( bo taniej nie ma wersji Top), trzeba dodać 1500 euro akcyzy co daje 40tys zł bez marży.
Po prostu, cos tu nie pasuje w cyferkach.

Poza tym tradelux, Twój pies jest bardziej zadbany niż ta Mazda. Niestety....

Z mojej strony koniec tematu bo zaczyna sie jałowa dyskusja toczona wielokrotnie w innych wątkach. Każdy sam musiałby ocenić.
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 12:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez tradelux » 7 wrz 2017, 12:55

Zaśmiecasz temat to raz, a dwa porównujesz Mazdę z silnikiem 2.0 do 2.5 gdzie samej akcyzy jest więcej o 15% – jak handlujesz to wiesz.
Dwa dalej twierdze, że 95% samochodów z CH w Polsce to śmietniki.

Wrzuciłeś ogłoszenia za 6,5tys CHF do odbioru (mowa o w miarę dobrze wyglądającej M6 w manualu, bo jak wiesz automaty w Mazdach są sporo tańsze, bo mało kto je chce), więc wychodzi za samo auto 24tys zł netto bez akcyzy, bez kosztów sprowadzenia i bez zarobku! Doliczając do tego VAT, który trzeba zapłacić w Polsce (23%), a prowadząc firmę, nie można płacić go w Niemczech (poczytaj ostatni wyrok NSA)

No to liczymy: 24tys zł netto + akcyza 3,1% (745zł) + VAT 23% (5691zł) razem ~ 30.500zł do tego transport z CH ok. 1500zł brutto, więc za samo auto wychodzi 32tys zł, więc fakt super okazja :)

Dla porównania oferta z Niemiec i nie pierwsza najtańsza ;)
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... &scopeId=C

6500€ x 4,25 PLN = 27.625 PLN + transport 1400zł brutto = 29.000zł w kraju, tak więc jak widzisz 3tys zł taniej z Niemiec

Przy 2,5 silniku dochodzi problem z akcyzą.

Do tego zaniżanie akcyzy, przerabianie umów itd. jest przestępstwem skarbowym. Nie wiem czy wiesz, ale robiąc coś takiego obciąża się klienta końcowego – poczytaj o problemach ludzi :)

Dlatego ja nie kombinuje z niczym. Zapłata za auto przelewem, faktura na pełną kwotę, od tego akcyza i faktura w Polsce od mojej firmy na pełną kwotę i płatność najlepiej też przelewem.
Jak widzę jak inni kombinują – umowy na zagraniczną osobę, zaniżanie faktur – auto kupuje ktoś za 40tys zł, a na fakturze np. 25 to mi się żal kupujących robi, że są tacy naiwni, o te kilkaset złotych.

Bigbluee napisał(a):Ale to jest 2.5 gdzie przy zakupie za 8000 euro( bo taniej nie ma wersji Top), trzeba dodać 1500 euro akcyzy co daje 40tys zł bez marży.
Po prostu, cos tu nie pasuje w cyferkach.

Poza tym tradelux, Twój pies jest bardziej zadbany niż ta Mazda. Niestety....


Twoje oględziny trwały chwila, ale to mnie nie dziwi jeśli ktoś oczekuje auta 9/10 letniego wypiglowanego jak na komisie, które jest używane co jakiś czas do jazdy na codzień. Nie odkurzam i nie czyszczę samochodu przed każdym klientem, skoro jest użytkowane, a pogoda już jesienna.
Jakby było wyprane, wypiglowane i wypolerowane to miało by inne oko. Do tego auto ma 185tys km i 10 lat, więc jakieś ślady użytkowania są normalne.
Jak chcesz mieć auto w stanie idealnym to proszę:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... ANUAL_GEAR

Tylko cena robi się trochę inna bo 48 tys zł

lub salonowym 150tys zł i wtedy można marudzić :)

Niektórym ludziom poprzewracało się w głowach, bo zapominają, że kupują auto kilku/nasto letnie i używane, a wymagają bezwypadkowe, z niskim udokumentowanym przebiegiem i w cenie najtańsze z najtańszych...
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2009, 19:56
Posty: 135 (0/3)
Auto: Zawsze jakieś jest :)

Postprzez rafik85 » 7 wrz 2017, 14:16

Handlarza nie przegadasz...Dla mnie auto może być i z azerbejdżanu.Ma być sprawdzony przebieg,bezwypadkowe i pełna faktura.Ale oczernianie innych handlarzy przez handlarza to lekka przesada.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2017, 09:15
Posty: 904 (0/19)
Auto: 3 2.5 awd 250KM 2022
mx5 2.0 184KM 2021
Cx5 2.5 awd 2016
Diagnostyka kodowania itp

531640670

Postprzez tradelux » 7 wrz 2017, 15:02

rafik85 – sorry, ale to że ktoś jest handlarzem i wozi powypadkowe auta lub zaniża ceny samochodów przy odprawie z CH to mam o nim dobrze mówić, bo też sprzedaję samochody? <lol>
Przy obcenym kursie Franka niestety przywożenie samochodów z tego kraju jest nieopłacalne chyba, że ktoś lubi zapłacić sporo więcej za fajne wersje wyposażenia. Sam jeździłem do CH, ale jak Frank był po 2-2,8zł

Bigbluee: w załączniku te super zaniedbania 9 letniego, a praktycznie już 10 letniego samochodu <lol>
O oponach mówię przez telefon jak ktoś pyta co jest do zrobienia. Nie będę kupować nowych kół, bo ludzie i tak chcą rwać na wszystko po kilka tysięcy złotych. Nowe opony są w samochodach salonowych.
Koła zimowe byłyby dodane, ale nie dla osób, które na dzień dobry przez telefon pytają o cenę i czy pójdzie za 3-5tys zł taniej ;)

Wydech – normalny jak na 9lat
IMG_20170907_wydech.jpg


Dramat zasyfione, muszę pomyśleć, żeby po każdym przyjeździe ze sklepu odkurzać, plakować i pielęgnować skórę
IMG_20170907_wnetrze02.jpg
IMG_20170907_wnetrze01.jpg


Wgniotki na masce _ bąbel rdzy – dramat, jak ktoś mógł do tego dopuścić!

IMG_20170907_wgniotka02.jpg
IMG_20170907_wgniotka01.jpg


Kierownica: wytarta jakby miała 350tys km! Kto śmiał trzymać kciuki na srebrnym plastiku! Pewnie Niemiec cofał przed każdym przeglądem licznik o 20-30tys km!

IMG_20170907_kierownica02.jpg
IMG_20170907_kierownica01.jpg


Jak Niemiec mógł tak wypierdzieć fotel! To jest niedopuszczalne!

IMG_20170907_fotel.jpg



Niestety większość kupujących w Polsce zachowuje się tak:

02.jpg



Jak dołożysz 13-15tys zł to kupisz w lepszym stanie, z przebiegiem 90-100tys km. Auto niestety nie jeździło tylko po autostradzie jak to w poleasingowych dieslach, że 3 latki mają po 180tys km i nie wysiada tam nikt przez 300-600km.

Auto jest bezwypadkowe, z potwierdzonym przebiegiem, w fajnym stanie mechanicznym, a to, że ma kilka odprysków czy opony letnie w kiepskim stanie to jest to auto używane i tyle :)

Zauważ też, że niestety ale 15-20lat temu auta były wykonane dużo lepiej, ale wszyscy wiedzą jakby się skończyło jakby wszystko było tak żywotne jak Mercedes beczka. Stąd niestety, ale im nowsze auto tym jakość części leci w dół.
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2009, 19:56
Posty: 135 (0/3)
Auto: Zawsze jakieś jest :)

Postprzez rafik85 » 7 wrz 2017, 21:29

W ogłoszeniu jest że bardzo ładny stan...
Daj już sobie spokój,może jakoś sprzedasz.Nie pomogło zarejestrowanie,cóż pech.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2017, 09:15
Posty: 904 (0/19)
Auto: 3 2.5 awd 250KM 2022
mx5 2.0 184KM 2021
Cx5 2.5 awd 2016
Diagnostyka kodowania itp

531640670

Postprzez tradelux » 7 wrz 2017, 21:51

No tragedia, pójdę zeszrotować razem z wszystkimi autami ze Szwajcarii, które są do sprzedania w Polsce ;)
Większość aut mam zarejestrowanych – przynajmniej można legalnie wrócić do domu.

Jak masz zamiar spamować i wyżywać się na mnie za to, że twierdzę, że większość aut ze Szwajcarii w Polsce to szroty składane z dwóch to idź na Hydepark, a nie zaśmiecaj tego tematu. Widać, że zabolało Cię bardzo, że chcący przywozić auto na zarobek z CH trzeba przywozić rozbitę lub kręcić i motać z ceną zakupu przy akcyzie i podatku VAT.
Jak masz takie rodzynki to ujawnij swoją ofertę ;)
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2009, 19:56
Posty: 135 (0/3)
Auto: Zawsze jakieś jest :)

Postprzez rafik85 » 8 wrz 2017, 06:57

Na szczęście mam bardziej szlachetne zajęcie niż handel autami.Nie wytłumaczyłeś mi tylko dlaczego tylko w tym ogłoszeniu dopisałeś że twoje to nie szrot jak z CH.Czyli pozostałe masz szroty?

Dopisano 8 wrz 2017, 07:08:

To troszke żenujące moim zdaniem.Pozwól kupującym ocenić które auta są lepsze.Poza tym nie ma reguły skąd jest auto liczy się stan.Salon pl też może być śmietnikiem kolego.Rejestracja auta zza granicy,gdy auto sprowadzane na handel przeważnie ma na celu zatajenie historii,np że było po taxi...dziwne że zarejestrowane wg mnie.Ale to twój cyrk i twoje małpy.Życzę ci powodzenia i działania w warunkach zdrowej konkurencji ze wszystkimi autami spoza DE.Chyba że obejrzałeś wszystkie auta świata i wiesz w jakim są stanie.Niech Moc będzie z Tobą.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2017, 09:15
Posty: 904 (0/19)
Auto: 3 2.5 awd 250KM 2022
mx5 2.0 184KM 2021
Cx5 2.5 awd 2016
Diagnostyka kodowania itp

531640670

Postprzez Marianek » 8 wrz 2017, 10:11

Dodam od siebie że Trade to jeden z uczciwszych sprzedawców na rynku i nigdy w odróżnieniu do innych handlarzy go nie złapałem i nikt nie złapał na przekręcie. Facet uczciwie zarabia na chleb, ma trudniejszą robotę bo w przeciwieństwie do Ciebie Rafik nie kombinuje i nie obarcza klienta ryzykiem.
Zresztą sam wtedy przyznałeś że auto zbite to jest OK, oszustwa podatkowe OK, obyś ty miał zysk.
Ciekawe jakie byś miał podejście jak by Twój pracodawca Ciebie oszukiwał? Też byś to akceptował?
Już kiedyś Rafik przerabialiśmy auta ze Szwajcarii w innym temacie i powtarzasz te same swoje bajki.
Podobnie z autami z Francji.Uczciwie nic stamtąd nie sprowadzisz żeby na tym zarobić. Indywidualnie może ale nie będzie to taniej niż z DE. Tylko uszkodzone auta, albo skupione szroty przez brudasów, oraz unikatowe rzadkie modele. Żaden handlarz uczciwie pracujący nie sprowadzi z CH normalnego auta, w DE są po prostu bliżej.
Moje kuzynostwo i rodzina ze Szczecina od lat kupują w okolicach Berlina i zawsze coś dobrego znajdują.
W życiu bym im nie doradził jazdy do CH po auto.
Temat zeszedł już dawno po za to auto i w off, myślę że może go zamknąć albo oczyścić.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez tradelux » 8 wrz 2017, 10:28

rafik85 napisał(a):Handlarza nie przegadasz...Dla mnie auto może być i z azerbejdżanu.Ma być sprawdzony przebieg,bezwypadkowe i pełna faktura.Ale oczernianie innych handlarzy przez handlarza to lekka przesada.


Wystarczy to przeczytać jak i pozostałe Twoje posty i można bardzo dobrze wywnioskować, że parasz się handlem. Dlaczego w Mazdzie wpisane o autach z CH? Bo to popularna marka z tego kraju, tak samo jak np. Zafiry z Danii.
Jak mantre będę powtarzać zabawną sytuację z granicy CH-DE kiedy handlarza rozebrali do naga w poszukiwaniu prawdziwych umów zakupowych i zawrócili mu lorę samochodów, bo wystawił sobie umowę zakupową auta o wartości 10tys CHF na 2,5tys CHF <cisza>
Wystarczyła chwila pracy celnika, aby dowiedział się od właściciela czy za tyle kupił auto co na umowie.
Nie generalizuje, że wszyscy i wszystkie auta takie są z CH – dlatego napisałem 90-95% niestety jest taka i trzeba to sprawdzać.

Co do rejestracji moich samochodów to mogę sobie rejestrować co mi się podoba, a ukrywanie historii chyba bierzesz z autopsji? Niby co można ukryć jak dajesz pełną historię, skan Briefów i wyciąg z zagranicznego zakupu?
Gdybym nie potrzebował auta do użytkowania to bym nie rejestrował, a Mazda 6 ma bardzo przestronne wnętrze i duży bagażnik, który potrzebuję – trafiło na nią po BMW e61 :) Auto rejestruję i użytkuję, a nie rejestruję i sprzedaję – trzeba widzieć różnicę. Dzięki temu można potestować auto i zobaczyć czy coś wyjdzie w praniu mechanicznego. Możesz sobie w necie znaleźć zdjęcia jak zarejestrowanym autem byłem po inne auta w .DE :)
Jakby były takie szroty to raczej bałbym się zrobić nimi 3-5-10-15-30-50tys km ;)

Na koniec Ty wolisz bite z małym przebiegiem, a ja wolę serwisowane i bezwypadkowe. Stąd nie boje się samochodów z przebiegiem 250-300tys km i tak też trafiają do sprzedaży bez żadnych retuszy. Każdy ma inny gust, a o gustach się nie dyskutuje (tak samo jak jeden woli blondynki, drugi brunetki, a trzeci piwo ;) ).
Są modele samochodów, które mają problem zrobić 100-150tys bezawaryjnie, a są też takie, które zrobią milion kilometrów :)

Faktycznie posty można przenieść do hydepark i rozmówek, a nie zaśmiecać w tym temacie.
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2009, 19:56
Posty: 135 (0/3)
Auto: Zawsze jakieś jest :)

Postprzez rafik85 » 9 wrz 2017, 19:51

Skąd ty wiesz co ja wolę handlarzyku.Wszyscy jesteście oszuści i krętacze i tyle.Ja od handlarza napewno nie kupię dla siebie.
Rejestruje w trosce o klienta żeby testować auto,proszę cię,żenadaaaaa.A ten rozebrany do golasa to pewnie ty byłeś,mantra....raczej trauma.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2017, 09:15
Posty: 904 (0/19)
Auto: 3 2.5 awd 250KM 2022
mx5 2.0 184KM 2021
Cx5 2.5 awd 2016
Diagnostyka kodowania itp

531640670

Postprzez Bigbluee » 9 wrz 2017, 20:31

miałem nie pisac ale napisze....
NIe oceniam sprzedającego ale samochód. DSR potwierdza przebieg a historia internetowa gwarantuje że te auta jeżdżą i nie są składane z trzech a silnik nie był wymieniany na granicy. Do tego zarejestrowanie w PL powoduje, że odchodzą wszelkie oszustwa podatkowe.
OK. I dlatego wjechałem obejrzeć to auto. A nóż widelec mnie zaskoczy bo zdjęcia piękne.
Niestety zawiodłem się na samochodzie. Nie mam nic do tradeluxa. Taki kupił to taki sprzedaje. Proste. Drugi komplet opon poszedł osobno na handel. Jego decyzja. Wolny kraj. Jak ktoś chce to może też sprzedawać bez kół.
Określiłem auto jako mocno zaniedbane i zniszczone jak na GH w wersji TOP bo ktoś o nie nie dbał i mozno zniszczył. OK. Stąd ta cena. Jedyny zarzut do samego sprzedawcy to straszna piaskowniaca w całym wnętrzu. Chłopie. Taki to on na pewno nie był co jedynie może świadczyć że dbałes o niego tak jak poprzedni własciciel. Do tego na start do zakupienia 2 komplety opon czyli minimum 4000zł a jak ktoś chce felgi 17" to kolejny 1000zł minimum. O ile pamietam z DSR to zbliżał się przegląd czyli pewnie 1000zł pakietu startowego. 36+6 = 42k zł
No już jest sporo. Za tą cenę spokojnie można rozejrzeć się za czymś innym albo samemu jechać do DE i znaleźć porządne auto z silnikiem 2.0. Ja kalkuluje samochód w dłuższej perspektywie aniżeli 1 rok więc najbliższe koszty wliczam w cene auta.
Także powodzenia w sprzedaży, pewnie komuś się spodoba i tak jak Marianek pisze, dobrze że jest jeszcze ktoś kto nie lepi samochodów i nie sprzedaje na Niemca. W obecnej handlarskiej rzeczywistości trzeba to docenić i uszanować mimo ze powinno być to normą. Tak samo doceń to że kupujący ma swoje oczekiwania za które jest w stanie zapłacić mniej lub więcej. Gorzej jak na start musi wpakować 15% wartości auta.
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 12:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez rafik85 » 9 wrz 2017, 21:03

Cytat z ogłoszenia:bardzo ładny stan.A na miejscu rysy wgnioty łyse opony i kibel w środku.Ot handlarzyk.Syf kiła i mogiła.I pisze że nie szrot hehe.Zaraz pewnie napisze że to używane przecież.

Dopisano 9 wrz 2017, 21:43:

Zresztą sam wtedy przyznałeś że auto zbite to jest OK, oszustwa podatkowe OK, obyś ty miał zysk.Marianek.Kiedy niby to przyznałem że auto zbite ok?Kiedy napisałem że to ja mam mieć zysk?Czytaj uważnie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2017, 09:15
Posty: 904 (0/19)
Auto: 3 2.5 awd 250KM 2022
mx5 2.0 184KM 2021
Cx5 2.5 awd 2016
Diagnostyka kodowania itp

531640670

Postprzez tradelux » 9 wrz 2017, 23:02

Bigbluee napisał(a):Określiłem auto jako mocno zaniedbane i zniszczone jak na GH w wersji TOP bo ktoś o nie nie dbał i mozno zniszczył. OK. Stąd ta cena. Jedyny zarzut do samego sprzedawcy to straszna piaskowniaca w całym wnętrzu. Chłopie. Taki to on na pewno nie był co jedynie może świadczyć że dbałes o niego tak jak poprzedni własciciel. Do tego na start do zakupienia 2 komplety opon czyli minimum 4000zł a jak ktoś chce felgi 17" to kolejny 1000zł minimum. O ile pamietam z DSR to zbliżał się przegląd czyli pewnie 1000zł pakietu startowego. 36+6 = 42k zł
No już jest sporo. Za tą cenę spokojnie można rozejrzeć się za czymś innym albo samemu jechać do DE i znaleźć porządne auto z silnikiem 2.0. Ja kalkuluje samochód w dłuższej perspektywie aniżeli 1 rok więc najbliższe koszty wliczam w cene auta.


Sam mówiłeś, że przy 2.5 jest akcyza 18,6%, a teraz piszesz, że za 40tys zł można kupić ładne 2.0
Wiem, że za tyle można kupić ładne 2.0 bo sprowadzałem po sąsiedzku z przebiegiem 100tys km, z nowymi oponami, ale uwaga 1 wgniotką na drzwiach. Mimo wszystko jeździ auto i klient jest zadowolony.
Do tego nie kupisz 2.0 w takiej wersji. 2.5 tak jak wrzucałem wcześniej – w Niemczech po 9-9,5tys € w tej wersji i kombi, więc dodaj sobie akcyzę i zobaczysz ile wyjdzie.
Piszesz o oponach za 4tys zł ?! Gdzie po tyle?
Średnio-lepsza półka:
https://www.oponeo.pl/dane-opony/kleber ... #136470834
458zł za sztukę
https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirell ... #144347923
Górna półka po 566zł
Klasa ekonomiczna:
https://www.oponeo.pl/dane-opony/barum- ... #137132324
368zł
Więc komplet zamyka się w cenie 1400-1800-2250zł

Jak kupujesz nowe w salonie to też liczysz, że musisz dokupić 17" jak chcesz? Widać, że jesteś typem klienta, który wymaga nowego auta w cenie 1/5 z salonu, najlepiej, żeby nowy właściciel dokupił części na 2 lata do przodu, 2 komplet kół na zmianę i trzymał auto pod kocykiem i czekał na Ciebie.

Serwis na 185tys km jest w cenie, więc nie trafiona uwaga ;) Co do piaskownicy i piasku to mamy jesienną pogodę i nie będę odkurzać za każdym razem samochodu kiedy wrócę z trasy, ze sklepu, bo a nóż widelec przyjedzie klient bez zapowiedzi.

Najlepiej jedź do Niemiec, tam emerytowany lekarz po 70 czeka już na Ciebie ze schowaną z salonu Mazdą, z 2 kompletem kół, kocykiem i butelką Whisky w podziękowaniu, że chcesz kupić od niego auto.
Razem z Tobą podjedzie na stację, zatankuje Ci auto do pełna i jeszcze da 100€ na drogę na jedzenie, co byś nie wracał głodny. To wszystko w wyjątkowo atrakcyjnej cenie – 5999€, bo jesteś biednym Polakiem z kraju uciemiężonego przez wszystkich sąsiadów.

Tak na serwio to nie chce mi się ciągnąć tego tematu – jak ktoś ma jakieś konkretne pytania to jestem zawsze do dyspozycji. Na głupie pytania (chociaż to nie pytania tylko stwierdzenia) niestety brak mi czasu :)
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2009, 19:56
Posty: 135 (0/3)
Auto: Zawsze jakieś jest :)

Postprzez dadan » 10 wrz 2017, 00:46

Bigbluee napisał(a):miałem nie pisac ale napisze....
NIe oceniam sprzedającego ale samochód.


W zasadzie nie oceniłeś samochodu, tylko jego wygląd. Nie napisałeś ani słowa o stanie technicznym, a przecież była możliwość jazdy próbnej. To tak jakbyś dziewczynę oceniał tylko po wyglądzie :) Twoja opinia nie będzie do końca przydatna, bo ktoś wizualnie to przełknie, pojedzie a na miejscu okaże się że auto się dławi i nie ma mocy, silnik terkocze, świeci się check, a sprzęgło bierze u samej góry :)

Bigbluee napisał(a):Do tego na start do zakupienia 2 komplety opon czyli minimum 4000zł a jak ktoś chce felgi 17" to kolejny 1000zł minimum.


Na dzień dobry nie kupuje się dwóch kompletów. Jeździsz na jednym, zbliża się sezon, kupujesz drugie. Wiem, że zaraz będzie zmiana sezonu, ale można to zawsze rozplanować, np już kupić zimowe, a na wiosne letnie, lub teraz letnie a za 1,5 miesiąca zimowe, czy jakoś tak :)

Bigbluee napisał(a):36+6 = 42k zł
No już jest sporo. Za tą cenę spokojnie można rozejrzeć się za czymś innym albo samemu jechać do DE i znaleźć porządne auto z silnikiem 2.0. Ja kalkuluje samochód w dłuższej perspektywie aniżeli 1 rok więc najbliższe koszty wliczam w cene auta.


Widzisz, jeden kupi taniej i sobie doprowadzi z czasem do dobrego stanu. Inny ma większą gotówkę na start i kupi perełke. Prawda jest taka, że samemu w Niemczech analogicznie taniej kupisz, przecież odchodzi marża handlarza i zarobek państwa (faktura). Ale trzeba być biegłym w temacie, bo inaczej zapłacisz dużo więcej niż analogiczny model zadbany w Polsce, np z polskiego salonu. A i szpachla Niemcom też nie jest obca :)

tradelux napisał(a):Co do piaskownicy i piasku to mamy jesienną pogodę i nie będę odkurzać za każdym razem samochodu kiedy wrócę z trasy, ze sklepu, bo a nóż widelec przyjedzie klient bez zapowiedzi


Tutaj niestety zgodzę się z kolegami, wstyd byłoby mi pokazać samochód w piachu, a i sam nie chciałbym takiego oglądać. Przecież to nie trudne odkurzyć dobrze samochód, a po przejażdżce wytrzepać chodnik. Nie trzeba to robić codziennie.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 12:23
Posty: 664 (0/15)
Skąd: Gdynia
Auto: TA KL

Postprzez Bigbluee » 10 wrz 2017, 07:46

Naprawde zakończmy temat bo ja nie miałem na celu nikogo grilować. Moje założenia i całość ogłoszenia rozmineły się z rzeczywistością. I tyle. NIe ma sensu tego dalej ciągnąć. Jak ktoś chce to niech jedzie oglądać. NIgdzie nie napisałem że nie warto.
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 12:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Moderator

Moderatorzy Moto