Na jakiej podstawie wybierałeś kolor nadwozia zamawiając M3 BM?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez fouxtrot » 4 mar 2015, 10:38

Witam
Jestem właśnie na finiszu konfiguracji i negocjacji nowiutkiej Mazdy 3 sedan w manualu, wersja passion.
Mam jednak problem z doborem koloru. Początkowo myślałem o blue reflex ale po zobaczeniu go na żywo zmieniłem zdanie i byłem już prawie zdecydowany na deep crystal blue. Sprzedawca jednak odradzał ten kolor jako miękki i łatwo rysujący się, podobnie jak czarny. Stwierdził również że w tym wypadku odpada myjnia automatyczna (bo zarysuje).
Skądinąd wiem że myjnie ręczne wcale nie są lepsze bo drobinki piasku na gąbkach też mogą lakier zarysować a w dodatku rysy koliste są znacznie bardziej widoczne niż proste.

Czy ktoś z szanownych użytkowników mógłby podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi utrzymania lakieru deep crystal blue? Czy rzeczywiście tak łatwo się rysuje?

Pzdr
Początkujący
 
Od: 4 mar 2015, 10:14
Posty: 8

Postprzez KMBak » 4 mar 2015, 10:54

fouxtrot napisał(a):Czy rzeczywiście tak łatwo się rysuje?


Nie sądzę, że bardziej niż inne.
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez grocek76 » 4 mar 2015, 11:00

KMBak napisał(a):Nie sądzę, że bardziej niż inne.

Też tak uważam :) Posiadam właśnie deep crystal blue i nie jest to jakiś wyjątkowo rysujący się lakier tak samo zarysujesz soul reda i każdy inny...na myjni automatycznej to z każdym nowym lakierem lakierem "ekologicznym" jest tak samo...lepiej nie używać :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2009, 15:19
Posty: 99 (0/7)
Auto: viewtopic.php?f=332&t=172754

Postprzez fouxtrot » 4 mar 2015, 11:10

Super! Dzięki za szybką odpowiedź. Też byłem sceptycznie nastawiony do tej opinii. Z drugiej strony jaki sprzedawca miałby interes żeby mnie wprowadzać w błąd w tej kwestii?
Co do myjni to ja mam z kolei nienajlepsze doświadczenia właśnie z ręczną. Na automatycznej to zależy chyba wyłącznie od stopnia zużycia szczotek. Wydaje mi się że nie powinno być problemu póki nie są zjechane.
Początkujący
 
Od: 4 mar 2015, 10:14
Posty: 8

Postprzez czarmi » 4 mar 2015, 11:17

Ja od kilku lat korzystam jedynie z myjni bezdotykowej. Co ważne należy pamiętać, aby odległość myjki od mytego auta nie była mniejsza jak ok. 30 cm. Każdy kolor auta brudzi się przecież tak samo, a jedynie brud może być mniej widoczny na co poniektórych kolorach. To rzecz dyskusyjna. Moja rada jest taka – wybieraj kolor jaki Ci w duszy gra, bo później możesz mieć niedosyt. :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez Marianek » 4 mar 2015, 11:19

Sprzedawca ma interes taki żeby sprzedać to co zalega na tz magazynie ;) lub żeby chociaż Ciebie zagadać i gadać. Wszystkie lakiery są niestety miękkie i narażone na obicia od kamieni, porysowania itd.
Najlepszym wyborem w takim wypadku będzie biel, najmniej widać brud, obicia od kamieni i rysy po myjniach.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez fouxtrot » 4 mar 2015, 11:42

czarmi napisał(a): Moja rada jest taka – wybieraj kolor jaki Ci w duszy gra, bo później możesz mieć niedosyt. :|


To oczywiste, tylko po pierwsze: nowa paleta jest niestety uboga. Jak ktoś wcześniej zauważył biały, czarny, 5 szaroburych i czerwony ;) po drugie: te kolory niestety inaczej wyglądają na folderze a inaczej w realu. Jak pisałem początkowo myślałem o blue reflex ale w realu on wygląda mniej korzystnie, taki trochę homo nie wiadomo moim zdaniem ;)

Marianek napisał(a):Sprzedawca ma interes taki żeby sprzedać to co zalega na tz magazynie ;) lub żeby chociaż Ciebie zagadać i gadać. Wszystkie lakiery są niestety miękkie i narażone na obicia od kamieni, porysowania itd.
Najlepszym wyborem w takim wypadku będzie biel, najmniej widać brud, obicia od kamieni i rysy po myjniach.


Akurat nie w tym przypadku bo tak czy inaczej biorę auto z fabryki nie z magazynu (ze względu na termin dostawy) Ale dzięki za uwagę ;) To prawda że nowe ekologiczne lakiery to już nie to co kiedyś ale też jasne są generalnie twardsze niż ciemne, przynajmniej tak słyszałem, dlatego prosiłem o opinię użytkowników :)
Co do "praktyczności" koloru to raczej aluminium metalic niż biel, bo na białym to akurat brud widać bardzo dobrze...
Pzdr
Początkujący
 
Od: 4 mar 2015, 10:14
Posty: 8

Postprzez Marianek » 4 mar 2015, 12:45

Ale na aluminium widać odbicia od kamieni itd a na białym już mniej :) Chyba ze uszkodzi biały podkład to wtedy trzeba już zabezpieczać.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez fouxtrot » 4 mar 2015, 15:54

Mi nawet nie chodzi o jakąś pedantykę, tylko o to czy ciemne lakiery jak jet black albo właśnie deep crystal blue można traktować normalnie czy rzeczywiście trzeba na nie szczególnie uważać?
Początkujący
 
Od: 4 mar 2015, 10:14
Posty: 8

Postprzez stern » 4 mar 2015, 19:17

Ja traktuję normalnie (mam Deep Crystal Blue).
Ale to dopiero 3 miesiące i 14,5 tys km.
Tyle, że jestem zadowolony z auta, które – jakimś cudem (biorąc pod uwagę szereg innych opinii) – jest wyjątkowo udane. Więc niewykluczone, że skoro mam lepszy silnik, przyspieszenie, spalanie, wyciszenie i trzymanie drogi niż inni – to i lakier mam jakiś wyjątkowy. <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2014, 08:10
Posty: 67 (12/3)
Skąd: Oświęcim
Auto: BM, 120KM, 2014

Postprzez Marianek » 4 mar 2015, 21:50

Traktować normalnie, różnice w produkcji lakierów ma tylko Soul Red, reszta jest taka sama.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez jaketherake » 5 mar 2015, 20:07

Forumowicz
 
Od: 9 lut 2012, 20:01
Posty: 456 (15/2)
Skąd: Mazowieckie
Auto: M3 2.0 BK AC+ '08

Postprzez 4llenstein » 9 mar 2016, 21:40

Od tygodnia jestem szczęśliwym red-soulowcem
Załączniki
FullSizeRender.jpg
Zdjęcie zrobione parę dni przed odbiorem z salonu
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 lut 2016, 19:41
Posty: 7 (1/0)
Auto: Mazda 3 hb, 2.0 benzyna, SE, 120 hp, 2015

Postprzez szewczo » 23 kwi 2016, 21:19

Odebrałem autko 3 tygodnie temu. Kolor padł na titanium flash, chociaż wybór nie był łatwy.

W salonie w kato i w dąbrowie nie mieli takiego koloru, więc przed podjęciem decyzji nie widziałem go na żywo. Oglądałem go tylko w sieci i czym więcej ich widziałem tym miałem trudniejszy wybór. Zaryzykowałem i brałem w ciemno.

Wrażenia po odebraniu?
Piękne auto w niesamowitym (unikalnym) kolorze. Opłacało się ryzyko!!! <spoko>
szewczo
 

Postprzez Dabek007 » 22 kwi 2017, 13:07

A więc kolejny soul red na drogach.

Po kolorach "korporacyjnych" biały, srebrny i grafit przyszedł ... czerwony .
I dobrze , na poprzednie już nie mogłem patrzeć , drugim nad którym się zastanawiałem był Machine Gray , świetnie wyglądał na sedanie , do HB nie miałem takiego przekonania . Może kiedyś taki zamówię .

Dziś czerwony górą.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 lut 2017, 23:01
Posty: 25 (2/1)
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda 3 HB BN/2017 Sky Passion 165 km + Safety

Postprzez Gamboa » 22 kwi 2017, 20:35

szkoda że nie maja koloru winning blue :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2014, 20:13
Posty: 612 (17/19)
Skąd: Hagen- DE/Tarnów
Auto: Mazda3 2.0 Pb 2005
150 PS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Moderator

Moderatorzy Moto