Zakup – leasing nowej Mazdy

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez darrecki » 19 sie 2016, 09:28

Jak wazne by to przeslanie nie bylo, sprawa nie tyczy sie jedyne 3, ale kazdego innego pojazdu (a przynajmniej Mazd, bo piszesz o chodach w salonie". Z racji tego temat oczywiscie moze egzystowac ale w dziale ogolnym.
No i jakies szczegoly by sie rowniez przydaly
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 00:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez adammadry » 24 wrz 2016, 11:21

W większości przypadków mają ofertę z Mazdy czyli santandera. Co prawda robią podwyższone wykupy ale nie oferują najmu długoterminowego, potrafią dodać sporo do raty za różne ubezpieczenia i chyba ciągle wymagają weksla in blanco. Połowa klientów bierze leasing nie przez mazdę ale w innych firmach. Ostatnio ta forma finansowania wzbogaciła się o najem długoterminowy (zasadniczo to jest leasing ale z wykupem równym wartości rynkowej). W czasie trwania leasingu spłaca się tylko utratę wartości i odsetki, potem można zdecydować czy oddać auto czy wykupić.
Początkujący
 
Od: 24 wrz 2016, 11:14
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Auto: była Mazda 323 F – szkoda że już takich nie produkują. Mazda 6 2016 – piękne autko

Postprzez lukaszm » 20 mar 2017, 19:09

Cześć,

ostatnio zastanawiałem się w jaki sposób banki zarabiają na leasingu samochodowym, skoro nowe auto w ciągu 3 lat traci ok 30% wartośc. W ostatnim czasie spotkałem się z możliwością leasingu samochodu z limitem km mam tu na myśli ofertę Raiffeisen Banku http://samcik.blox.pl/2016/03/Limuzyna- ... to-na.html

Oczywiście jeśli ktoś dba o samochód to oddając go z powrotem do banku np. po 2 latach jest szansa, że może jest to dla nich opłacalne jednak co w przypadku gdy ktoś nie dba o auto oddając je po 2 latach jego ponowna sprzedaż nie będzie opłacalna.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2008, 20:04
Posty: 1902 (6/4)
Skąd: Siemianowice Śląskie
Auto: Hyundai i40 2.0 2014 kombi
VW Polo 6N 1.0 1999
eks: Mazda3 BK Active 1.6 MZR Z6 2005
eks: Fiat Seicento Young 0.9 1999

Postprzez child » 20 mar 2017, 20:02

Ten "leasing z limitem km" to tzw. "wynajem długoterminowy" (zresztą ten termin jest użyty w artykule). Problem, o którym mówisz, jest rozwiązany bardzo prosto – umowa jest skonstruowana w ten sposób, że okresowo sprawdzają stan samochodu i każde uszkodzenie (podobno potrafią się czepiać drobnych rysek na lakierze) obniża wartość samochodu, którą trzeba bankowi zrekompensować, czyli dopłacić :D

Uwierz mi na słowo, pytanie "jak zarabia bank" jest kompletnie nie na miejscu, ponieważ jest to jedyna instytucja, która zawsze wychodzi na plus ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 18:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez brii » 20 mar 2017, 20:56

Bank zarabia na tym, że koszty najmu są większe niż utrata wartości pojazdu przy założonym przebiegu, do tego dochodzą opłaty manipulacyjne i ewentualna opłata wstępna. Weź pod uwagę, że skoro nie podają jasno warunków tylko chcą żeby się skontaktować to oznacza, że będzie robione pranie mózgu klienta i dymanie przez telefon czyli dojdą jeszcze inne czynniki, usługi dodane i sprzedaż łączona ;)
Przy okazji – mocno odradzam czytanie tego typu blogów – to nic innego jak lokowanie produktów finansowych... Gościu pisze takie same głupoty + nie dopowiada tak wielu rzeczy jak finansowy nidża i tym podobni...
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez e-tomek » 20 mar 2017, 21:32

W Danii to jest dosyć popularne ... analizowałem kiedyś, i jest to droższa opcja niż kupno na kredyt (ale jakiejś kosmicznej różnicy nie ma), ale też ma jakieś tam swoje plusy.
Tutaj jest na 3 lata, z limitem km do 15000 ... za dodatkowe trzeba dopłacić. I jak tak policzyłem to przez te 3 lata ktoś praktycznie spłaca 45% samochodu.
Jak ktoś mało jeździ to za trochę więcej niż rata kredytu co 3 lata ma praktycznie nowe auto. Do tego nie martwi się o serwis ... także jakieś tam swoje plusy ma. Z drugiej strony – jakie to wydatki na serwis, jak ktoś robi 15000km rocznie i nowe auto?
Ja np. wolę kupić 5 latka z przebiegiem ok. 60000km za połowę ceny nowego auta ... na 3 lata, przy przebiegu rocznym 15000km, takie auto "musi" bezawaryjnie pojeździć ... a cenowo wychodzi połowa raty leasingowej.
No, ale koniec konców ... zostaję z autem 8-letnim (ja akurat z tym problemu nie mam – eksport do PL), a leasingowcy jeżdżą max. do 3 lat i się nie martwią o sprzedaż auta. Ostatnio personalna z firmy zmieniała 3-letniego Hyundaia i30 z przebiegiem 48000km ... to dostała za niego połowę wartości (masakryczny deal zrobiła), ale też takie są prawa rynku.
Ale znajoma kiedyś kupiła 11-letnią Mazdę 323F z przebiegiem 88000km ... przez 3 lata zrobiła 100000km praktycznie bezawaryjnie ... i taką utratę wartości, jaką ona miała na tym aucie – to życzę każdemu. Moja Mazda w rok więcej straciła <lol>
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2012, 16:03
Posty: 1213 (2/27)
Auto: Mazda 6 2018

Postprzez adammadry » 1 maja 2017, 15:45

Napiszę jakie jest moje zdanie na ten temat:
1. najem długoterminowy do 3-4 lat opłaca się jak ktoś nie przywiązuje się do samochodu, stać go na cykliczne dość częste wymiany samochodu i nie przeszkadzają mu różne ograniczenia, np. co do limitu przebiegu albo serwisowania auta. Jak by nie patrzeć jest to też najdroższa forma JEŚLI ktoś chce wykupić auto po zakończeniu umowy.
2. leasing standardowy z niskim wykupem jest dobrym rozwiązaniem jeśli potrzebuje się kosztów podatkowych a samochód chce się zostawić sobie jeszcze przez jakiś czas i nie masz ograniczeń dot. przebiegu czy serwisu.
3. kredyt to w zasadzie zostaje tylko dla osób fizycznych, dla firm zawsze lepszy będzie leasing.

Zostają jeszcze warunki leasingu, różnie to wygląda w różnych firmach. Jeśli chodzi o fabryczne, to prawie zawsze jest podwyższenie wkładu własnego albo ograniczenie do 3 lat albo jeszcze coś i jeszcze coś. Zewnętrzne leasingu są tańsze i bardziej elastyczne, np. 1% wkładu i leasing do 7 lat nawet w procedurze uproszczonej.
Można sobie skalkulować przybliżone raty i zapytać o leasing mazdy bezpłatnie i niezobowiązująco.
Początkujący
 
Od: 24 wrz 2016, 11:14
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Auto: była Mazda 323 F – szkoda że już takich nie produkują. Mazda 6 2016 – piękne autko

Postprzez brii » 4 maja 2017, 10:02

Idź stąd spamerze i nie wprowadzaj ludzi w błąd – leasing wcale nie musi być najlepszą opcją zakupu samochodu osobowego na firmę jeśli wartość nie przekracza 20kEUR netto.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez voriax » 6 maja 2017, 10:08

brii napisał(a):Idź stąd spamerze i nie wprowadzaj ludzi w błąd – leasing wcale nie musi być najlepszą opcją zakupu samochodu osobowego na firmę jeśli wartość nie przekracza 20kEUR netto.


Chętnie poznam inną metodę amortyzacji w 3 lata (popularna długość leasingu).
Chętnie poznam inny sposób niż prywatny wykup na to jak sprzedać auto bez VAT i bez Dochodowego. (mówię to o większości jeszcze transakcji – z wykupem).

Kolego brii podziel się proszę magiczną wiedzą jak korzystnie kupić, użytkować i później sprzedać auto firmowe a wtedy ludzie Cię ozłocą.
Gwarantuję.


Nie twierdzę, że leasing jest najlepszy – ale jest w większości przypadków bardzo korzystny, oczywiście część korzyści należy "oddać" leasingodawcy, każda strona chce zarobić.

Ja z góry szczerze dziękuję i niecierpliwie czekam na porady :–)


@brii:
To, że adammadry wyglada swoim tekstem na reklamującego produkt – to w sumie prawidłowy wniosek.
Gratuluję spostrzegawczości i oddaję honor na tym polu :–)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2017, 19:04
Posty: 86 (8/1)
Auto: CX-3 SkyEnergy 2017 Snowflake White

Postprzez brii » 8 maja 2017, 07:11

voriax napisał(a):Ja z góry szczerze dziękuję i niecierpliwie czekam na porady :–)

Zapraszam – przyjedź, podpiszemy umowę na doradztwo podatkowe, zapłać i wiedzę dostaniesz :–)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez voriax » 8 maja 2017, 08:33

Proszę o Identyfikator Doradcy Podatkowego (numer wpisu do krdp) – zastanowię się.

Krytykując bez konkretów raczej skazujesz się na ostracyzm,
warto więc krytykować konstruktywnie.

Pozdrawiam.
Vx.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2017, 19:04
Posty: 86 (8/1)
Auto: CX-3 SkyEnergy 2017 Snowflake White

Postprzez brii » 8 maja 2017, 10:23

Poszła wiadomość na PW.

voriax napisał(a):Chętnie poznam inną metodę amortyzacji w 3 lata (popularna długość leasingu).

Kup democar – amortyzacja w 2,5 roku. Ewentualnie jak chcesz nowy to przez pół roku wypożyczaj go od dealera.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez voriax » 8 maja 2017, 11:36

brii napisał(a):Poszła wiadomość na PW.

voriax napisał(a):Chętnie poznam inną metodę amortyzacji w 3 lata (popularna długość leasingu).

Kup democar – amortyzacja w 2,5 roku. Ewentualnie jak chcesz nowy to przez pół roku wypożyczaj go od dealera.


Zgadza się, skracamy amortyzację przy kupnie "używki" czy to demo, ze po "ciekawym" wypożyczeniu.
Przy późniejszej odsprzedaży dostajemy jednak obciążenie z VAT'u i dochodowego... gdyż samochód wprowadzamy na ewidencję tuż po kupnie.

Warunkiem koniecznym przy takiej transakcji jest przyjazny salon i odpowiedni poziom zaufania.

@brii: Więcej info z mojej perspektywy posłałem na PW :–)
Vx.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2017, 19:04
Posty: 86 (8/1)
Auto: CX-3 SkyEnergy 2017 Snowflake White

Postprzez brii » 8 maja 2017, 13:23

<spoko>
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Pigeusz » 15 maja 2017, 17:48

Marcinii napisał(a):W moim przypadku Leasingodawca jest właścicielem oraz ubezpieczającym.


Leasingodawca raczej nie jest chyba ubezpieczającym? Tylko towarzystwo ubezpieczeniowe, które ma umowę z leasingodawcą? Czy jak to jest? Bo można swoje ubezpieczenie, ale potem leasingodawca doliczy za to opłatę? Tak mi przynajmniej powiedzieli.

Co myślicie o porównywarkach i brokerach, którzy rzekomo wyszukują najlepszy leasing antyranking.blogspot.com/2017/02/najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html Najtańszy leasing nie koniecznie jest najlepszy, bo istotna jest też kwestia opłat. Oni niby wybierają z iluś firm i dostają prowizję od tych firm, a nie od nas, ale też mi się wydaje, że wybierają nie ten który jest najlepszy, ale raczej ten, gdzie najwięcej zarobią.
Pigeusz
 

Postprzez Pigeusz » 8 cze 2017, 08:34

Mam znajomego w Getin Leasing i oprócz Idea Leasing i PKO dał mi jedną z najlepszych ofert, ale czytam opinie w Internecie, że oni dają atrakcyjne oferty, ale potem ludzie się skarżą na opłaty. Idea Leasing to niby inna spółka, ale te firmy są powiązane ze sobą. Wiem, że na opinie w internecie trzeba wziąć nawias, bo często pozytywne piszą sami, a negatywne nieraz konkurencja. Dlatego pytam na forum w świeżym temacie? Czy ktoś z Was miał do czynienia z jeną lub drugą firmą? Rzeczywiście pojawiają się jakieś zaskakujące opłaty?

Jak wygląda kwestia ubezpieczenia w drugim roku? Bo też gdzieś czytałem, że bardzo podnoszą przy przedłużeniu.
Pigeusz
 

Postprzez brii » 8 cze 2017, 08:39

Jedno i to samo ścierwo a w dodatku teraz spamerów na fora nasyłają.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Pigeusz » 8 cze 2017, 08:52

Dlatego właśnie trzeba świeże opinie brać tylko pod uwagę, bo to już chyba dzisiaj wszystkie firmy tak robią, że te opinie są przez nich samych pisane.

Zresztą to widać jak piszą "mam ten leasing i jestem super zadowolony", jak ktoś jest zadowolony to nic nie pisze w sieci bo mu się nie chce, ludzie piszą raczej jak się złoszczą.

Gdzieś ktoś pisał, że mu bardzo podnieśli ubezpieczenie w drugim roku, a jak dostał ofertę to już było za późno, żeby zmienić na innego ubezpieczyciela.

Znajomy, który tam pracuje mi zachwala, ale wiadomo, że ma prowizję od tego i chce sprzedać.

A jaką firmę byś polecił?
Pigeusz
 

Postprzez brii » 8 cze 2017, 09:22

Polecić mogę tą która ma najkrótszą, zrozumiałą i mało restrykcyjną umowę – trzeba się pozapoznawać i przeanalizować. Niestety to się zmienia z czasem a nawet i z konkretnym przypadkiem stąd polecać ogólnie firmę jest bez sensu, jak dojdzie do problemów to każda z tych firm będzie grabić do siebie ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Grzyby » 8 cze 2017, 09:27

Ja mam trzeci rok auto w GetinLeasing.
Jak wszystkich opłat dokonujesz terminowo to niczym Cię nie zaskoczą.
Przy jakichkolwiek stłuczkach trzeba pamiętać o jednym – zgłaszasz to od razu do nich. Tak jest ... taniej. Zresztą jak tego nie zrobisz, to masz dodatkowe opłaty za coś tam (nie pamiętam już dokładnie).
Wszystkie naprawy w ASO.
Ubezpieczenie pakietowe jakie dostałem w PZU bije na głowę całą konkurencję. I o wzroście zbytnim nie ma mowy. Biorąc pod uwagę o ile wzrosły mi stawki (w stosunku do ubiegłego roku) na inne auta (nawet o 100%) to przy tym w leasingu wzrost wyniósł może 15%.

Nie napiszę że jestem super zadowolony, bo niby jak można być z normalnie realizowanej usługi "super zadowolonym"?
Jest po prostu ok.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Moderator

Moderatorzy Moto