Co sądzicie o hybrydach?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Gajdzin » 2 maja 2013, 22:57

Są droższe w Polsce, bo nasz rząd, mimo wysiłków lobby producentów samochodów, nie chce wprowadzić żadnych zachęt finansowych dla hybryd. W USA są takie zachęty i dla producentów (niższe podatki – niższa cena auta) i bardzo ciekawe dla użytkowników: otóż nie wiem, czy tak jest wszędzie w Stanach, bo ja najwięcej jeździłem po Arizonie, Nowym Meksyku, Kalifornii i Nevadzie, ale w tych południowo-zachodnich stanach użytkownikom hybryd wolno używać specjalnego, najbardziej wewnętrznego pasa ruchu na autostradach, normalnie zarezerwowanego dla samochodów z więcej niż 1 osobą w środku (car pool lane). W praktyce oznacza to, że kiedy ja stałem w mega-korku jadąc rano do pracy, kierowcy Priusów śmigali koło mnie jadąc radośnie 65mph do swoich biur...

Jestem mega-fanem hybryd. Uważam, że to przyszłość. Wystarczy pomyśleć, co by zyskała taka nowa Mazda 6, jakby jej dołożyć po elektrycznym silniku na tylne koła:
– daleko lepsze odzyskiwanie energii z hamowania = daleko niższe spalanie, szczególnie w mieście
– o wiele lepszą dynamikę z tej samej wersji silnikowej
– tani napęd na 4 koła!
...i to wszystko nie wymaga 100kg akumulatorów pod podłogą umożliwiających jazdę przez 100km. Wystarczą nieduże już dziś ogniwa pozwalające na wspomaganie każdego przyśpieszania i ładujące się przy każdym hamowaniu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2013, 22:17
Posty: 174 (21/3)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2013 2.5 SKYACTIV-G 192KM 6AT i-ELOOP SkyPassion. Zamówiona: CX-60 2023 PHEV Homura.

Postprzez maurycy » 6 maja 2013, 16:30

Ja nawet mógłbym taką hybrydę nabyć, tylko trochę obawiam się właśnie jakiś ukrytych kosztów... Nie wiem czy to wszystko jest takie piękne, jak reklamują...
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 31 sie 2012, 23:26
Posty: 27 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 109KM Y6 2004

Postprzez mlodyMazda » 23 maja 2013, 14:48

Jezeli kupisz nowa hybryde ,nie masz sie o co martwic ,lejesz i jedziesz.
Jesli natomiast planujesz cos uzywanego ,zwroc uwage czy nie jest zbyt "dorosle" .
Zwykle producent okresla ile lat wytrzymuja baterie w takim aucie.Pozniej koszt wymiany moze przekroczyc jego wartosc.
A co do samej jazdy hybrydami ,jezdzilem Lexusem 450h , okolo 350KM ,spalanie srednie 8 l/100 km a do 40/h nie slychac slinika gdyz pracuje tylko na elektrycznym ,bajka :)
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców – Colin McRae

https://www.facebook.com/AutospaLuxuryCarSpa/
Some say..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 00:07
Posty: 1397 (9/19)
Skąd: Merzig De /Olecko Pl
Auto: była:626 GF FS '98,
6 GG LF '02
jest: , NC LF '06
Audi A3 8P '06

Postprzez Grzegorz K » 30 maja 2013, 21:56

W Skandynawii hybrydy parkują za darmo w strefach płatnego parkowania. Ostatnio w MOTO ON testowali Toyotę Auris hybrydę, niby koszty eksploatacji mogą być niższe niż w normalnej wersji, bo np. klocki mają starczyć nawet na 100 000 km, bo odzyskiwanie energii zmniejsza ich zużycie.
Moje dziewczyny: Kasia Agatka Alinka exMazda3 BK i Mazda6 GL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2009, 20:38
Posty: 1002 (0/2)
Skąd: Piława Górna
Auto: Mazda 3 BK 2005 HB Y6

Postprzez mysiak » 1 cze 2013, 23:04

wyprodukowanie takiej ekologicznej hybrydy wcale nie jest takie ekologiczne. Niemniej jednak ropa kiedys się skończy .... i wtedy moim zdaniem ogniwa paliwowe raczej
Power is nothing without control
http://www.4kolkaszczescia.pl
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2010, 21:02
Posty: 995 (1/11)
Skąd: pomorskie
Auto: Outlander

Postprzez Barthez » 2 cze 2013, 11:17

mysiak napisał(a): i wtedy moim zdaniem ogniwa paliwowe raczej

<lol>

a czemu nie jeździmy na oleju roślinnym (diesel) lub na spirytusie (zamiast Pb)? :P
Tylko niech nikt nie pisze, że te paliwa szkodzą silnikowi, bo co za problem zrobić silnik przystosowany do tych paliw ;) będzie jeszcze ekologiczniej... ale tymczasem chyba komuś nie na rękę promować takie paliwa :]

a hybryda – fajna sprawa, zwłaszcza w korku – do miasta bym sobie takie coś zakupił.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez brii » 2 cze 2013, 12:32

Hybrydę minimum 50kW + V6 albo lepiej V8 bym przygarnął :)
Przy takim zestawie widać korzyści płynące z użycia tej technologi bez specjalnych wyrzeczeń, ale hybryda + normalny silnik spalinowy (mniej niż 3,5l) to mi się nie widzi – lepszy byłby KERS.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Barthez » 2 cze 2013, 13:55

a po co Ci V8 na dojazdy do pracy?

wydaje mi się iż obecne hybrydy są bardziej trendy niż mają jakąś funkcjonalność...
np lexus model (wypierd z przytupem) – co z tego, że pali 8l jak kosztuje z pół bańki. Czy ktoś wydając taki grosz na samochód przejmuje się zużyciem paliwa? raczej nie :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez brii » 2 cze 2013, 21:08

Do jeżdżenia do pracy czy po bułki starcza 1.0 albo i mniej więc hybryda zbędna ;)
V8 bym chciał do jeżdżenia do pracy bo lubię wiedzieć, że mam zapas pod prawą stopą, korzystać nie muszę – taka moja fanaberia. Z resztą przyzwyczaiłem się do takich przyśpieszeń, że i V8 jakoś specjalnie za mocne na co dzień by nie było :]

Przy dużych pojemnościach hybryda robi różnicę – przy furze kosztującej 0,5bańki niższe zużycie paliwa ma znaczenie – po 3 latach hybryda wyjdzie ~80 000,00zł taniej, to nie jest pomijalna kwota przy 500 000,00zł. Nawet jak ktoś nie patrzy na samą kasę to jest wygoda – rzadziej można tankować :)

Hybryda w Priusie to fanaberia i moda, ale w większych samochodach to praktyczność. Na chwilę obecną są dwa fajne średnie samochody których sobie bez hybrydy nie wyobrażam: Infinity Q50 i Lexus IS300. To nie są super drogie samochody i hybryda w nich jest w pełni sensowym wyborem. Jak kilka lat temu sądziłem, że hybrydy to bezsens i ślepa uliczka (przez Priusa) tak teraz zaczynają wyglądać sensownie, kiedy zaczęto jest wykorzystywać nie z naciskiem przesadnym na eko a w sposób zrównoważony i do tego podnoszący osiągi.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Koczko » 20 lip 2013, 20:18

cos o hybrydach wiem to napisze.
silniki beznynowe w tych samochodach dzialaja na innej zasadzie niz tradycyjne,
nie ma obiegow Otto, Sabathe tylko jest zasada Atkinsona:)
(tak to rodzina Rowana- pospolicie zwanego jasiem fasola)
wykonanie, eksploatacja i niezawodnosc:
w toyocie i lexusie zastosowano rozwiazania dwoch silnikow/generatorow poloczonych szeregowo i rownolegle w zaleznosci od potrzeby dlatego jest to wydajne a ludzie potrafia osiagac niesamowite wyniki w stylu 1.3 litra na 100 aurisem!!! co jest bardzo duzym skokiem do standardowych 7/8 litrow
nie zdarzylo mi sie spotkac hybrydy w ktorej uklad napedowy by padl o ile nie byla mocno bita lub stala na statku w kontenerze zbyt dlugi czas.
mowi sie ze padaj baterie- to nie prawda spokojni 15 lat i wiecej ci beda sluzyc a jesli juz nie chodza to mozna to rozebrac na pojedyncze akumulatory 12v i naprawic bez wymiany calej baterii
najwazniejsze jest zadbac o dobre chlodzenie generatorow- wymiany plynow jak zaleca producent
to tak z grubsza o hybrydach
dobre jest to ze w coraz wiekszej liczbie polskich miast hybrydy staja sie autami uprzywilejowanymi co tez zaczyna zachecac do nabycia takich aut.

jesli ktos sie nie zgadza z moimi wiadomosciami zapraszam do dyskusji

zarabiam na toyocie/lexusie prywatnie wole rxa <spoko>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 12 lip 2013, 21:59
Posty: 11
Auto: Rx8 FE 2004

PostTen post został usunięty przez brii 21 lip 2013, 19:49.
Powód: Bo tak

Postprzez Karwoś » 22 sie 2013, 20:05

W rodzinie jest Ford Escape Hybrid 2,5 – spalanie w mieście miedzy 6-7 w trasie 7-8. Mocy wystarczająco dużo – na trasie przy pełnym gazie jest bardzo elastyczny. Moment obrotowy przy 40km/h i chęci przyspieszenia w deszczu powoduje ciągłe działanie ASR – po jego wyłączeniu miele kołami. Przy 3.0 hybrid pewnie była by większa frajda.
Najlepsze jest przejeżdzanie np jakiejś wioski na trasie 3km bez benzyny – ciągle 50-60 i cisza zupełna :)
Liczy się bezpieczeństwo – a im więcej KM tym bezpieczniej :) Teraz niestety troche mniej :–(
www.goldwinggl1800.blogspot.com
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2006, 20:01
Posty: 725
Skąd: Białystok
Auto: Lancer 2.0 '04 AT

Postprzez bagabunga » 30 wrz 2013, 21:38

mysiak napisał(a):wyprodukowanie takiej ekologicznej hybrydy wcale nie jest takie ekologiczne. Niemniej jednak ropa kiedys się skończy .... i wtedy moim zdaniem ogniwa paliwowe raczej


Tylko że Mazda się wcale nie spieszy do hybryd. Przynajmniej tak jakoś wyczytałem w jakimś wywiadzie...
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 31 sie 2012, 19:21
Posty: 7 (0/1)
Skąd: Podlasie
Auto: Mazda 2 Sport 1.4 2009

Postprzez mlodyMazda » 17 paź 2013, 18:36

bagabunga napisał(a):Tylko że Mazda się wcale nie spieszy do hybryd. Przynajmniej tak jakoś wyczytałem w jakimś wywiadzie...


Wyczytalem dzisiaj ,ze mazda wypuszcza model 3 z silnikiem hybrydowym niestety tylko na Japonie
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców – Colin McRae

https://www.facebook.com/AutospaLuxuryCarSpa/
Some say..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 00:07
Posty: 1397 (9/19)
Skąd: Merzig De /Olecko Pl
Auto: była:626 GF FS '98,
6 GG LF '02
jest: , NC LF '06
Audi A3 8P '06

Postprzez maurycy » 19 paź 2013, 00:00

No Axela wygląda bosko, ale też ubolewam, że tylko na rynek japoński ją wypuszczają...
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 31 sie 2012, 23:26
Posty: 27 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 109KM Y6 2004

Postprzez hamakarol » 19 paź 2013, 19:07

Forumowicz
 
Od: 27 lis 2010, 03:46
Posty: 62
Auto: Mazda 323f 1.6 BJ 2001, corolla 1.4D E12 2005, Mazda 6 2.0 GJ 2012

Postprzez Felicjan » 28 paź 2013, 12:30

Piękna, cena również.
Hiroshima dała logo Mazdzie, a co Mazda Hiroshimie.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 15 gru 2011, 18:13
Posty: 18 (0/2)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Moderator

Moderatorzy Moto

cron