Zakup używanego auta – Mazda6 GH (2007 – 2012)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez tradelux » 8 wrz 2017, 21:03

taxlaw: Wpisuję co było malowane, kiedy serwis, a później dzwoniący i tak pytają o to samo! Do tego przyznają, że patrzą tylko na cenę, rocznik, przebieg. Więc nawet jakbym wpisał numer buta poprzedniego właściciela to i tak zostanie to zignorowane :)
Rozumiem, że kupujesz stan opon, zamiast auta <lol> Przez telefon informuję każdego, który rozmawia dłużej, niż za ile pójdzie i kiedy można przyjechać – że opony są do wymiany na przyszłe lato (mają 4,5/5mm, więc jeszcze tragedii nie ma i da się wrócić do domu)
DSR masz wyciągnięty w temacie, a jak ktoś będzie zainteresowany to dostanie cały wyciąg na maile razem z numerem VIN na pierwszej stronie. Publicznie poufnych danych nie przekazuję.
Mazda ma rok prod: 2008, więc 9 lat kalendarzowe, a od produkcji idzie już 10 rok
Znajdź mi tańsza Mazdę bezwypadkową z przebiegiem w DSR 180tys km – jest ładna jak na swój wiek i cenę.
Nie muszę stemplować znaczków utrzymuję sie z czegoś innego niż stemplowanie i handel samochodami. Wystarczy poszukać w Google gdzie pracuję na etat :)
Forumowicz

Od: 4 paź 2009, 19:56
Auto: Zawsze jakieś jest :)

Postprzez mad_man » 9 wrz 2017, 09:00

Nie dogodzisz, ludzie chcą samochód z salonu w cenie używanego. Niestety prawda jest taka, że nie ma na rynku tylu idealnych samochód bo nie jest realne tak o nie dbać z wielu różnych powodów. Mazda akurat jest o tyle niewdzięczna pod tym względem, że dochodzi rudy czynnik ale tak naprawdę każda marka ma pewne wady które jeden zaakceptuje a inny nie.
Co do samego tematu opon to dla mnie jeżeli nie ma informacji w ogłoszeniu, że opony są dobre to znaczy, że muszę się liczyć z wymianą tylko to nie jest jakiś duży problem bo to element eksploatacyjny. Ktoś wspomniał o wysokiej cenie tychże ale zapomniał, że to jest samochód klasy D. Tak naprawdę tematyka opon to jest całkowicie inna bajka i nawet nie ma sensu tego poruszać dogłębnie.
Forumowicz

Od: 15 maja 2005, 14:48
Auto: '91 323F BG 16V 1.6 (gaz)
'95 626 GE 1.8
'96 323F BA 1.5Z (sold)
'09 Laguna 2.0T F4R

Postprzez Gnat80 » 9 wrz 2017, 09:40

taxlaw napisał(a):Ot całe podejście polskiego handlarza... Gdybyś był w pełni uczciwy to nie dość że napisałbyś o zużytych oponach ale jeszcze podałbyś oznaczenie DOT tych opon (auto z deklarowanym przebiegiem zrobiło na letnich oponach ok.100kkm – zakładając że na felgach jest drugi komplet opon z rocznika ok.2013-14 wielce wątpliwe, że opony po przebiegu 50kkm są już do wymiany. A jeżeli są to znaczy, że ktoś miał ciężkawą nogę... itp itd...

Gorszych głupot już dawno nie słyszałem,ciekawi mnie jak można wpaść na tak chorą teorie?Reszty nawet nie ma co cytować.
Forumowicz

Od: 2 paź 2007, 17:19
Auto: Mazda 323F
Mazda 6
Zafira
Peugeot 407
Focus 2005
Mazda 3 BL 2.0

Postprzez Neonixos666 » 9 wrz 2017, 09:46

Nie rozumiem jak można sprzedawać samochód bez wymiany wszystkich płynów, rozrządu, akumulatora, opon, kompletnego zawieszenia i musi być pełen bak do tego <lol>
Forumowicz

Od: 9 wrz 2009, 23:21
Auto: Signum

Postprzez Gnat80 » 9 wrz 2017, 09:49

Nie zapomnij podać DOT opon <lol>
Forumowicz

Od: 2 paź 2007, 17:19
Auto: Mazda 323F
Mazda 6
Zafira
Peugeot 407
Focus 2005
Mazda 3 BL 2.0

Postprzez kostasik » 9 wrz 2017, 11:52

Tak, to normalne, że gałka zmiany biegów jest wytarta. One są ogólnie kiepskiej jakości, tak samo srebrne wykończenie kierownicy w przedlifcie...szybko się wyciera i baaaardzo postarza wnętrze.
Gałka z chin na alledrogo ok 90zł wersja standard lub Sport z chromem. Nie wiem jak jakość tych zamienników wygląda.
Forumowicz

Od: 22 sty 2013, 07:55
Auto: 323F BA '94 Z5
Premacy CP '01 FP
6 GY '06 LF
6 GH '08 LF

Postprzez taxlaw » 9 wrz 2017, 17:06

Gnat80 napisał(a):
taxlaw napisał(a):Ot całe podejście polskiego handlarza... Gdybyś był w pełni uczciwy to nie dość że napisałbyś o zużytych oponach ale jeszcze podałbyś oznaczenie DOT tych opon (auto z deklarowanym przebiegiem zrobiło na letnich oponach ok.100kkm – zakładając że na felgach jest drugi komplet opon z rocznika ok.2013-14 wielce wątpliwe, że opony po przebiegu 50kkm są już do wymiany. A jeżeli są to znaczy, że ktoś miał ciężkawą nogę... itp itd...

Gorszych głupot już dawno nie słyszałem,ciekawi mnie jak można wpaść na tak chorą teorie?Reszty nawet nie ma co cytować.

a z czym konkretnie polemizujesz bez użycia argumentów???

Dopisano 9 wrz 2017, 18:10:

Neonixos666 napisał(a):Nie rozumiem jak można sprzedawać samochód bez wymiany wszystkich płynów, rozrządu, akumulatora, opon, kompletnego zawieszenia i musi być pełen bak do tego <lol>

jeżeli nie rozumiesz słowa pisanego to po co po próżnicy bezrozumnie klepiesz w klawiaturę???
czy ktoś gdzieś napisał, że sprzedawany samochód powinien być w takim albo innym stanie???
Dla ułatwienia ci podpowiem: rzecz idzie o uczciwości (a raczej jej braku) polskich handlarzy i o niezgodności opisu oferowanego szrotu ze stanem faktycznym.
Innymi słowy (gdybyś nadal nie rozumiał): możesz sprzedawać auto bez kół i bez siedzeń – obyś to tylko napisał w jego opisie. Proste? Za trudne?

Dopisano 9 wrz 2017, 18:12:

Gnat80 napisał(a):Nie zapomnij podać DOT opon <lol>

chyba nie kumam twojego poczucia humoru bo dla mnie DOT > niż 2014 w tym konkretnym przypadku oznacza z automatu, że auto ma kręcony licznik. Nic na to nie poradzę – tak już mam... I co mi zrobisz? ;P

Dopisano 9 wrz 2017, 18:17:

tradelux napisał(a):Mazda ma rok prod: 2008, więc 9 lat kalendarzowe, a od produkcji idzie już 10 rok

miło, że sprostowałeś treść ogłoszenia w zakresie nieprawdziwego roku produkcji (było 2009 i do tego nawiązywałem) ale jak widzę nadal upierasz się, że jesteś pierwszym właścicielem <diabełek>
tradelux napisał(a):Znajdź mi tańsza Mazdę bezwypadkową z przebiegiem w DSR 180tys km – jest ładna jak na swój wiek i cenę.

Nie oceniam oferowanego przez ciebie auta przez pryzmat jego stanu i ceny – polemizuję jedynie z tobą w kwestii prawdziwości i rzetelności opisu jaki zamieściłeś m.in. pisząc że jest to auto w bardzo ładnym stanie (zapomniałeś tylko dodać, że ma bardzo ładnie zużyte opony <diabełek> )

Dopisano 9 wrz 2017, 18:23:

mad_man napisał(a):Nie dogodzisz, ludzie chcą samochód z salonu w cenie używanego.

jak żyć.... no jak żyć panie...??? <faja>

mad_man napisał(a): dla mnie jeżeli nie ma informacji w ogłoszeniu, że opony są dobre to znaczy, że muszę się liczyć z wymianą

W ogłoszeniu nie było też że:
– tarcze hamulcowe NIE są zwichrowane
– że silnik NIE żłopie oleju
– że zawieszenie NIE jest wybite
– że auto NIE jest z powodzi
– że od ostatniego przeglądu NIE posypał się rozrząd itp itd
Rozumiem, że dla ciebie to są oczywiste oczywistości, że powinieneś się liczyć z wymianą ww elementów?
Twoje prawo.
Dla mnie ogłoszenie ma zawierać uczciwe i prawdziwe informacje. Amen. <czytaj>
Forumowicz

Od: 6 maja 2014, 17:51
Auto: ???
było: M6 GH 2.0DISI 2011 hatchback Excl+
było: Toyota Avensis 2002 1,6 vvt-i +lpg
było: Toyota Corolla 1998 1,6 + lpg

Postprzez tradelux » 9 wrz 2017, 19:58

taxlaw napisał(a):
tradelux napisał(a):Znajdź mi tańsza Mazdę bezwypadkową z przebiegiem w DSR 180tys km – jest ładna jak na swój wiek i cenę.

Nie oceniam oferowanego przez ciebie auta przez pryzmat jego stanu i ceny – polemizuję jedynie z tobą w kwestii prawdziwości i rzetelności opisu jaki zamieściłeś m.in. pisząc że jest to auto w bardzo ładnym stanie (zapomniałeś tylko dodać, że ma bardzo ładnie zużyte opony <diabełek> )

Opony 4,5-5mm to nie są jeszcze zjechane na maksa – a raczej zużyte ok. 50-60%.
Rok: wpisany był produkcja 2008, a modelowo 2009 – wystarczyło doczytać w ogłoszeniu, ale zrobiłeś jak większość kupujących – cena, przebieg, rok i 2 pierwsze linijki z ogłoszenia, więc po co wpisywać DOT opon? <cisza> <lol>
To, że ktoś chciałby opony w samochodzie na 2-3lata to już niestety nie dogodzisz. Zawsze pozostaje kupić nowe w salonie w idealnym stanie z nowymi oponami za 150tys zł <lol>
Forumowicz

Od: 4 paź 2009, 19:56
Auto: Zawsze jakieś jest :)

Postprzez taxlaw » 9 wrz 2017, 21:04

tradelux napisał(a):Rok: wpisany był produkcja 2008, a modelowo 2009

Widzę, że jak rasowy handlarz masz chyba w