Zakup używanego auta – Mazda CX-5 (2012 – 2016)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez szatajoh » 8 lip 2012, 22:26

corvus-corax napisał(a):O ile się dobrze orientuje to wcześniej były opony firmy TOYO a nie koreańskie...

FAKT tOYO TO JAPONSKA FIRMA pomylilem siei obrazilem Japonczykow
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2012, 09:42
Posty: 166 (0/1)
Skąd: Norymberga/Zywiec
Auto: Mazda CX 5
150 PS Diesel
2012 wrzesien

Postprzez szatajoh » 8 lip 2012, 22:34

Piteremiter napisał(a):Szatajoh nie wiem jak u ciebie ale ja wyjechalem autem na toyo.
Zimowki kupilem tej samej firmy. Niestety bolalo $ <płacze>

Chcialem tylko zasygnalizowac ze jest juz na rynku do kupienia Pireli w tym wymiarze
ja tez dostane (pozna jesiena) letnie seryjne a ze w czechach i polsce sa obowiazkowe zimowki to pewnie kupie caloroczne bo za duzo jezdze i mnie wkurza przekladanie 2 komplet itd
co do cen te19 to jakis niewypal tylko optyka i nic poza tym no i ceny
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2012, 09:42
Posty: 166 (0/1)
Skąd: Norymberga/Zywiec
Auto: Mazda CX 5
150 PS Diesel
2012 wrzesien

Postprzez lukkas » 9 lip 2012, 00:03

U mnie jest podobnie jak u Sztajoha, nie mogę się doczekać <jupi>

Piteremiter co do wnętrza miałem nie mały dylemat, większy niż co do koloru auta.
Wnętrze wybrałem czarne.Myślę, że do białego koloru będzie fajnie pasowało chociaż widziałem na youtube białą CX-5 z jasnym wnętrzem i też się to ładnie komponowało. Ostateczną decyzję podjąłem z myślą o utrzymaniu jasnego wnętrza które będzie po jakimś czasie na pewno trudne.
Mazda którą jeździłem u dealera miała właśnie jasne wnętrze i widoczne było już zabrudzenie. Siedzisko fotela różniło się np od boków i oparcia a na liczniku z tego co pamiętam było coś około 2500 km, ale nie daję sobie głowy uciąć.
Nie powiem że nie bo czasem nachodzą mnie myśli czy dobrze zrobiłem wybierając kolor wnętrza czarny <glupek2> jeszcze nie jest za późno aby to zmienić tylko czy prócz estetyki będzie ono praktyczne.
Początkujący
 
Od: 21 maja 2012, 14:37
Posty: 9
Auto: BMW E46 320D
Będzie CX-5 SKYACTIV-D 175KM AT

Postprzez Paweł » 9 lip 2012, 03:43

Moim zdaniem w CX-5 lepiej wygląda ciemny środek. Jasny byłby fajny, gdyby był kompletny – razem z dolnymi częściami deski rozdzielczej, drzwiami i wykładziną podłogi. Szkoda, że tylko fotele i wstawki w boczkach są kremowe. Nie wygląda to najlepiej, a na dodatek był to wcześniej u Mazdy "znak rozpoznawczy" tańszych wersji.

Różnica w utrzymaniu czystości między jasną i ciemną tapicerką to mit. Brud, plamy i zacieki są tak samo widoczne na obydwu kolorach.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Piteremiter » 9 lip 2012, 08:24

Paweł napisał(a):Moim zdaniem w CX-5 lepiej wygląda ciemny środek. Jasny byłby fajny, gdyby był kompletny – razem z dolnymi częściami deski rozdzielczej, drzwiami i wykładziną podłogi. Szkoda, że tylko fotele i wstawki w boczkach są kremowe. Nie wygląda to najlepiej, a na dodatek był to wcześniej u Mazdy "znak rozpoznawczy" tańszych wersji.

Różnica w utrzymaniu czystości między jasną i ciemną tapicerką to mit. Brud, plamy i zacieki są tak samo widoczne na obydwu kolorach.

Niestety nie zgodzę się z tą opinią ale takjak mówiłem jest to rzecz gustu.
Dzięki tym jasnym elementom auto nie jest takie ponure i wygląda dużo bardziej rasowo.
Teraz wiele firm wprowadza taki wariant kolorystyki – bez jasnego dołu deski rozdzielczej.
Każdy wybiera to co lubi :)
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 115
Auto: CX-5 2.0 AT AWD SkyPassion
(byla Mazda 6. 2.0l. 2008 r)

Postprzez lukkas » 9 lip 2012, 13:03

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej wygląda kremowo-czarny środek natomiast co do utrzymania i mitu o którym piszesz Pawle to sam nie wiem...logiczne jest, że jasna skóra będzie się szybciej brudzić i zabrudzenia będą bardziej widoczne.
Pawle pisząc, że to mit znasz temat z własnej praktyki czy z opowieści? Ja niestety na ten temat mogę mało napisać.Znam temat z opowieści kolegów, znajomych i od czasu do czasu gdzieś zdarzyło się zauważyć jak np w aucie testowym, a jeśli chodzi o praktykę to niestety jasnego środka nie miałem w żadnym aucie.
Początkujący
 
Od: 21 maja 2012, 14:37
Posty: 9
Auto: BMW E46 320D
Będzie CX-5 SKYACTIV-D 175KM AT

Postprzez cheatah » 9 lip 2012, 14:15

Piteremiter napisał(a):Np swiatla dzialaja tak : przy wlaczeniu opcji auto w dzien pala sie do jazdy dziennej ale oczywiscie tylko z przodu i zalaja sie gdy wlaczymy w automacie "D", jak komputer uzna ze jest ciemno zapala bixenony, przy wlaczeniu swiatel normalnym od razu odpalaja sie xenony.
Wiekszosc dzwiekow mozna w aucie ustawic samemu i to nie tylko do roznych systemow ale np alarmu.


Jak masz przelacznik w pozycji OFF, to po przestawieniu dzwigni na D i R (chyba tez N – ale nie pamietam) i zwolnieniu recznego automatycznie zapalaja sie swiatla dzienne. Nie bedzie natomiast wlaczania xenonow, gdy sie sciemni lub jak wjedziesz do garazu. Osobiscie ja jezdze z taka opcja, bo wkurza mnie jak zjezdzam do garazu i od razu wlaczaja sie xenony, nawet jezeli wlaczone jest oswietlenie garazu i swiatla sa zbedne.

Piteremiter napisał(a):np po otwarciu okna dzwiek sie zmienia


:> az pojde sprawdze, bo tego nie doswiadczylem :)
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2012, 20:35
Posty: 87
Skąd: Warszawa/Lbn/Trojmiasto
Auto: Obecnie Mazda CX-5
Bylo Mitsubishi EVO IX 400KM

Postprzez Piteremiter » 9 lip 2012, 15:16

Cheatah w dwóch ostatnich pozycjach ustawień Bose masz te właśnie funkcje o których mówię.
Ostatnia to tzw surround czyli efekt dźwięku przestrzennego a przedostatnia to właśnie dopasowania jakości dżwięku i jego charakterystyki do warunków w aucie . Nie ma to nic współnego z automatycznym podgłaśnianiem przy szybszej jeżdzie AUTEM.
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 115
Auto: CX-5 2.0 AT AWD SkyPassion
(byla Mazda 6. 2.0l. 2008 r)

Postprzez Paweł » 9 lip 2012, 17:34

Piteremiter napisał(a):Każdy wybiera to co lubi

Ja wybrałbym jasny środek – zawsze, ale nie w tym przypadku ;).

lukkas napisał(a):logiczne jest, że jasna skóra będzie się szybciej brudzić i zabrudzenia będą bardziej widoczne.

Być może na samej jasnej skórze trochę szybciej lub raczej mniej estetycznie widać codzienny trud i znój, ale jasna tapicerka podłogi i materiałowe fotele na pewno nie poddają się szybciej, niż smutne – czarne. Po prostu błoto ma to do siebie, że nie pasuje do żadnego z tych kolorów ;).

Co do samej skóry, to o skórzaną tapicerkę (także sztuczną) trzeba wyjątkowo dbać, utrzymując ją w idealnej czystości, dokładnie myjąc ją i nawilżając – niezależnie od koloru. Inaczej nie przetrwa długo, chyba że pochodzi z dwudziestoletniego volvo ;).

Osobiście nie widzę różnicy w utrzymaniu jasnego i ciemnego wnętrza. Więcej zależy od tego, z czego jest zrobione – mam na myśli fakturę skóry i ewentualnie zabezpieczenie tkaniny Teflonem (lub podobnie).
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez oset » 9 lip 2012, 23:05

Witam wszystkich. Jestem po pierwszych 80 km od dealera do domu moją cx-5 <jupi> <jupi> .
Wrażenia niesamowite ale b. pozytywne.Wersja i kolor lakieru jaki ma Piteremiter ale ja mam czarną skórę w środku. Wystrój wnętrza to kwestia gustu i z tym nie dyskutuję. Auto ma opony Toyo i chyba na
razie nie będą na innych :( . Być może inni producenci w krótkim czasie uruchomią produkcję opon
19" do naszych aut – w końcu popyt będzie wzrastał <spoko> .Niemała ilość elektroniki wymaga ode mnie skrupulatnego studiowania instrukcji obsługi <nauka> – wspaniała lektura na urlop hahaha .
W moim egzemplarzu drżenie luster zauważalne , ale być może przyzwyczaję się do tego.
To na razie wstępne spostrzeżenia- na dalsze przyjdzie czas wraz z ilością nabijanych kilometrów.
Początkujący
 
Od: 27 maja 2012, 13:42
Posty: 6
Auto: seat leon"2007
honda jazz 2009

Postprzez szatajoh » 11 lip 2012, 19:34

Nastepny statek to DORADO LEADER" przyplywa do Antwerpi 21./22.07.2012 planowo 23
Auta dotra do zamawiajacych na poczatku sierpnia
Obecnie plywajacy parking jest na wysokosci Lizbony
Ci co czekaja musza sie uzbroic w cierpliwosc w niemczech i austri obecne zamowienia z lipca beda realizowane luty marzec
Moja zona byla juz bliska rezygnacji z Mazdy i kupienia zamienika od zaraz bez czekania
Najbardziej wkurzajace jest brak informacji od handlarza biedny nic nie wie nawet nie potrafi nic wyczytac z programu dostaw Mazdy a najlepiej jakby klient siedzial cicho na pupie i nic nie chcial wiedziec
Zycze cierpliwosci dla wszystkich czekajacych
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2012, 09:42
Posty: 166 (0/1)
Skąd: Norymberga/Zywiec
Auto: Mazda CX 5
150 PS Diesel
2012 wrzesien

Postprzez mister » 11 lip 2012, 20:33

Mam nadzieję, że moja tam płynie. Odbiór mam na sierpień/wrzesień, najwcześniej do odbioru ma być 15 sierpnia.?
Początkujący
 
Od: 11 maja 2012, 11:07
Posty: 13
Auto: mazda cx-5

Postprzez misza » 14 lip 2012, 01:11

witam wszystkich,
i ja zdecydowałem się zakupić to cudeńko. jazda testowa w wawie (drżenie luter). pytam na kiedy mogę taki samochodzik dostać na własność? koniec listopada, jak dobrze pójdzie ;) dzwonię zatem kontrolnie po dilerach w kraju. pierwszy strzał w radomiu i okazało się , że mają akurat to czego oczekiwałem. no to biorę. w sumie powinienem zrealizować zamówienie w jakieś 3 tyg. czekam już tylko na doposażenie w hak, a w przyszłym tygodniu widzimy się na drodze;)
Początkujący
 
Od: 14 lip 2012, 00:37
Posty: 11
Skąd: Wawa
Auto: czarna perełka cx5 2,0 MT

Postprzez Piteremiter » 14 lip 2012, 13:03

Gratuluje Misza !
Grunt to miec szczescie ! troche gorzej to wyglada jesli chce sie zamowic jakas nietypowa konfiguracje. Ale dla wszystkich nastawionych elastycznie jest to na pewno dobry pomysl. Zawsze jest szansa ze cos sie ustrzeli <spoko>
Krotkie spawozdanie z moich jazd :
Przebieg prawie 500 km – spalanie 10,2 i ciagle spada , wrazenia z jazdy bardzo dobre, cicho wygodnie i ekskluzywnie.
Oczywiscie jestem na pierwszym etapie oczarowania i do obiektywnosci mi daleko ale musze powiedziec ze dawno juz nie jezdzilem autem ktore dawaloby tyle przyjemnosci z jazdy.
Z minusow : faktycznie lusterka delikatnie drżą powyzej 100-110 km/h i slychac szum powietrza powyzej 130.
Żadnych innych uciażliwych hałasów czy ryku silnika nie stwierdziłem.
Kiepskie oswietlenie bagaznika – warto wyrwac od dilera oferowane przez mazde dodatkowe oswietlenie led.
Do bagaznika wrzucilem pelnowymiarowy zapas na 19' i podloga zrownala sie z dolna krawedzia otworu bagaznika – mogli zrobic go troche glebszy.
Poza tym wszystko dziala wzorowo i tak jak sobie wymarzylem. Nic tylko jezdzic, jezdzic, jezdzic ..... <oczko>
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 115
Auto: CX-5 2.0 AT AWD SkyPassion
(byla Mazda 6. 2.0l. 2008 r)

Postprzez misza » 14 lip 2012, 22:16

ja to drżenie luster zew. zamierzam reklamować, o ile je u siebie też zauważę. myślę, że w aucie tej marki taka wada nie powinna występować. mam identyczne spostrzeżenia (co Piteremiter ) ze swojej jazdy próbnej, tj. drżenie luster ok 120km/h i hałas z zewnątrz przy tych (i wyższych ) prędkościach – słychać szum powietrza, bo specjalnie jechałem z wyłączonym audio...
Początkujący
 
Od: 14 lip 2012, 00:37
Posty: 11
Skąd: Wawa
Auto: czarna perełka cx5 2,0 MT

Postprzez Markusfart » 15 lip 2012, 13:53

Wracam po 2 dniach w polsce, wiec podaje parę danych
aktualny przebieg 3500km
śr. spalanie po 100 km na tempomacie:
155 km/h-10,7l tylko kierowca w samochodzie
100 km/h -6,6l pełny zaladunek i 2 osoby w samochodzie
120 km/h -7,2l –"–
spalanie w miescie 8,2l
przy okazji kupilem komplet kół na zime:
opony nokian wrg2 225/65 r17"
kupno sklep (szczecin) 600zl za szt.
felgi dezent RB dark 17"
kupno internet 500zl za szt.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jak widac 4 opny wchodza na styk do bagaznika
cala trasa pokonana bez zadnych problemow, wszystkie systemy dzialaly perfekcyjnie (rvm, istop, itd)
navigacja bardzo dokladna pokazywala wszyskie drogi nawet te remontowane i ich objazdy <spoko>
Mam 2 pytania
jak dziala system AFS (system doswietlania zakretow) jest właczany halogen <co?> niezaowazylem zadnej roznicy
drugie HLA (uklad wspomagajacy ruszanie pod wzniesienia) on jest ciagle wlaczony <co?> i jak dziala
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 27 lut 2012, 10:49
Posty: 22
Auto: Mazda cx5 4x4 2.0 AT

Postprzez Piteremiter » 15 lip 2012, 17:27

Co do AFS to wydaje mi sie, ze jego dzialanie polega na zmianie kąta swiecenia zarowki/lampy xenonowej proporcjonalnie do ruchu przekladnia kierownicza.
Tak po ludzku : jak kierownica jest mocno skrecona w którąś strone strumień swiatla podaza za nią.
Co do wspomagania ruszania pod wzniesienia to niestety nic nie moge napisac bo mam automat i tu sprawa wyglada troche inaczej.
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 115
Auto: CX-5 2.0 AT AWD SkyPassion
(byla Mazda 6. 2.0l. 2008 r)

Postprzez Paweł » 16 lip 2012, 02:36

W systemie AFS są skrętne soczewki, tak jak mówi Piteremiter.

HLA jest także w automacie – sam utrzymuje ciśnienie w układzie hamulcowym przez kilka sekund po puszczeniu pedału. Działa w ten sposób, że zatrzymujesz się na pochyłości, zdejmujesz nogę z pedału hamulca, a samochód sam utrzymuje się w miejscu przez chwilę, dając Ci czas na przełożenie nogi na gaz i ewentualnie puszczenie sprzęgła.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez mister » 17 lip 2012, 16:11

Czy ktoś wie jak nazywa się statek, który płynie z mazdami, ma być w Antwerpi na 15 sierpnia? Niestety w tym transporcie (Dorato Leader) mojej jeszcze nie ma <płacze> .
Początkujący
 
Od: 11 maja 2012, 11:07
Posty: 13
Auto: mazda cx-5

Postprzez cheatah » 17 lip 2012, 22:33

Panowie,
pytanie za 100 pkt... czy na fabryczne felgi R19 jakie mazda dodaje do CX5 zaloze opony 255/50R19 ? ?. I Pytanie za drugie 100 pkt :] ... czy taka opona zmiesci sie w nadkolu :)?

p.s. nie zakladalem nowego tematu, bo odpowiedz wydaje sie byc krotka i szybka, ale jak admin uzna ze trzeba wydzielic watek bo dyskusja rozgorzala to bede wdzieczny za przerzucenie.
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2012, 20:35
Posty: 87
Skąd: Warszawa/Lbn/Trojmiasto
Auto: Obecnie Mazda CX-5
Bylo Mitsubishi EVO IX 400KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

Moderator

Moderatorzy Moto