Zakup używanego auta – Mazda CX-5 (2012 – 2016)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez cheatah » 8 lut 2012, 19:39

To ja ponowie moze pytanie zadane w pierwszym poscie, czy sa na forum dealerzy, ktorzy wykazuja sie elastycznoscia i wysokim poziomem customer service ? A takze sa otwarci na negocjacjie cenowe :) ?

Wszystkie rejony – nie widze problemu zeby podjechac, jak mozna liczyc na fachowa obsluge.

pzdr
Maciek
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2012, 19:35
Posty: 87
Skąd: Warszawa/Lbn/Trojmiasto
Auto: Obecnie Mazda CX-5
Bylo Mitsubishi EVO IX 400KM

Postprzez Gu1iwer » 9 lut 2012, 06:45

Podpinam się pod pytanie :) . jeśli jazda testowa wypadnie ok , to złożenie zamówienia w ciągu 24h – najchętniej z już dostępnych aut.
A czy wiadomo coś na temat gwarancji ? czy będzie możliwość dokupienia tak jak to oferują niektóre inne firmy np 5lat lub 150.000 km ?
Początkujący
 
Od: 29 sty 2012, 20:54
Posty: 20
Skąd: Lubuskie
Auto: Mazda 3 1.6 diesel 2009 BL

Postprzez glowasiek » 9 lut 2012, 16:25

Gu1iwer napisał(a):czy będzie możliwość dokupienia tak jak to oferują niektóre inne firmy np 5lat lub 150.000 km ?


Pewnie bedzie taka mozliosc skoro teraz jest dostepna oferta na przedluzenie gwarancji na obecne modele mazdy , jedynym wymogiem byla ciaglosc servisowania samochodu w ASO od nowosci. Ja gwarancji nie przedluzam bo za duzo kasy sobie zycza za ta przyjemnosc, a coroczny przeglad perforacji nadwozia musza zrobic mimo wszystko – Takze 12 letnia gwarancje na blachy sie dalej zachowuje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2010, 21:36
Posty: 1675 (3/6)
Skąd: z daleka
Auto: Mazda 6 GH sport

Postprzez cheatah » 9 lut 2012, 22:03

btw poprzednio ogloszone ceny mazdy CX-5 dotycza tylko samochodow produkowanych grudzien 2011-styczen 2012 – cennik dostepny na stronie mazda.pl

Okazuje sie ze samochody z pozniejszych produkcji sa juz drozsze. Dzisiaj dostalem nowy cennik od dealera --> http://www.sendspace.com/file/7i7t0t

Dla mnie troche to dziwne, glownie przez fakt umocnionej dosc mocno zlotowki od czasu ogloszenia osatatnich cen.

pzdr
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2012, 19:35
Posty: 87
Skąd: Warszawa/Lbn/Trojmiasto
Auto: Obecnie Mazda CX-5
Bylo Mitsubishi EVO IX 400KM

Postprzez Gu1iwer » 10 lut 2012, 06:25

niby niedużo drożej , ale przy wersji Passion +metalic pęka psychologiczna bariera 140.000. Zaczynam trochę żałowac że nie wziąłem tiguana jak była taka mozliwość (mogłem zmienić konfigurację auta już zamówionego – odbiór 10 tydzień 2012) , teraz albo bierze się co jest albo dłuuugi okres oczekiwania...
Aż boję się pytać , czy cx-5 ma chłodzony schowek ? (wiem że to niby oczywiste , też tak myślałem biorąc poprzednią 3 – ale to było oczywiste dla mnie , a nie dla producenta...)
Początkujący
 
Od: 29 sty 2012, 20:54
Posty: 20
Skąd: Lubuskie
Auto: Mazda 3 1.6 diesel 2009 BL

Postprzez Paweł » 10 lut 2012, 06:53

Niestety, z nieznanego powodu Mazda robi typowo japońskie schowki w formie odchylanego, niewielkiego kubełka i bez nawiewu z klimatyzacji (inna rzecz, że nigdy nie udało mi się wyjąć z chłodzonego schowka chłodnego napoju).

Wzrost ceny na pewno nie jest dobrą nowiną, na dodatek sprzedaż jeszcze się nawet nie zaczęła. Mam nadzieję, że nie podetnie to skrzydeł Mazdzie. Dobra wiadomość natomiast jest taka, że nie wybrałeś Tiguana ;) – wiem że to "folkswagen" itd, ale przy mazdzie trochę nieświeży.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 14:13
Posty: 11057 (564/887)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Marianek » 10 lut 2012, 07:45

Ceny w Belgii są bez zmian,może to MMP wietrząc sukces je podniosła?
Dobrze ze Tiguana nie wybrałeś auto zleje się z reszta aut a CX-5 jak by nie patrzeć będziesz się wyróżniał z całej reszty.
Schowka na pewno nie będziesz miał chłodzonego,w takich wypadkach lepiej się sprawdza lodówka samochodowa podłączona do dodatkowego gniazda z tylu,wiem wiem potrzeba tylko na jedna puszkę ;)
a to nie to samo.
Pozdrawiam
Marian
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Gu1iwer » 10 lut 2012, 08:00

Paweł napisał(a):Niestety, z nieznanego powodu Mazda robi typowo japońskie schowki w formie odchylanego, niewielkiego kubełka i bez nawiewu z klimatyzacji (inna rzecz, że nigdy nie udało mi się wyjąć z chłodzonego schowka chłodnego napoju).

Wzrost ceny na pewno nie jest dobrą nowiną, na dodatek sprzedaż jeszcze się nawet nie zaczęła. Mam nadzieję, że nie podetnie to skrzydeł Mazdzie. Dobra wiadomość natomiast jest taka, że nie wybrałeś Tiguana ;) – wiem że to "folkswagen" itd, ale przy mazdzie trochę nieświeży.


Napój nie musi byc specjalnie chłodny , wystarczy kilka stopni mniej niż na dworze i już jest miło :)

Dla mnie marka nie ma większego znaczenia ( tzn dwóch marek bym nie kupił ale nie są to akurat marki niemieckie i japońskie) Jeszcze nic nie powiedziane jeśli chodzi o tiguana , na szczęście jeszcze jest mozliwośc zakupu – niestety w trochę innej konfiguracji niż bym chciał , ale bez tragedii :) .
Taka konfiguracja jakbym chciał w vw wychodzi 134.000 ( po wszystkich możliwych upustach) silnik 2.0 tdi cr 140km , skrzynia dsg, 4x4, dobre audio i jeszcze trochę dodatków, w cx-5 odpowiednik wersja Passion ( tyle że bez skóry i kół 19") .
A ta " nieświeżość" to nie całkiem wada ( zresztą nie do końca rozumiem ten termin – obecna wersja vw jest jak najbardziej ok – właściwości jezdne i dynamika super , wygląd jak na vw całkiem dobry) . ale są tam starsze , sprawdzone rozwiązania ( silnik 2.0 tdi , skrzynia dsg) , które choroby wieku dziecięcego mają za sobą . Pytanie jakie te najnowsze technologie Mazdy okażą się w realnym użytkowaniu (awaryjność , dostępność części – tych drobnych np klocki hamulcowe).
Mimo wszystko na razie jestem optymistą i dalej cierpliwie czekam na auto testowe . I mam nadzieję że auto warte było czekania bo cena jednak sporo wyższa od vw i ekonomika użytkowania też raczej nie będzie in plus dla Mazdy

Marianek napisał(a):Ceny w Belgii są bez zmian,może to MMP wietrząc sukces je podniosła?
Dobrze ze Tiguana nie wybrałeś auto zleje się z reszta aut a CX-5 jak by nie patrzeć będziesz się wyróżniał z całej reszty.
Schowka na pewno nie będziesz miał chłodzonego,w takich wypadkach lepiej się sprawdza lodówka samochodowa podłączona do dodatkowego gniazda z tylu,wiem wiem potrzeba tylko na jedna puszkę ;)
a to nie to samo.
Pozdrawiam
Marian

Zobaczymy jeszcze jak dealerzy się z tymi cenami zachowają , będzie na "sztywno" czy też będą możliwości negocjacji...
Dla mnie najważniejsza jest ekonomika i radość jazdy (szeroko pojęta :) lubię dobrze posłuchać muzyki i wiedzieć że mam czym przydepnąć , ale już np. sprint spod świateł mnie nie interesuje ) , wyróżnianie się z "tłumu" jest na samym końcu , żeby nie powiedzieć że dla mnie to bardziej wada niż zaleta...
Początkujący
 
Od: 29 sty 2012, 20:54
Posty: 20
Skąd: Lubuskie
Auto: Mazda 3 1.6 diesel 2009 BL

PostTen post został usunięty przez Josh 28 lut 2014, 21:27.
Powód: duplikat

Postprzez tubis85 » 10 lut 2012, 08:51

Tez kupuje w Lublinie może coś dorzucą do auta ale z ceny napewno nie zejdą.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2012, 18:14
Posty: 33 (1/1)
Skąd: Lubelskie
Auto: Mazda Cx5 4x4 Pb

Postprzez biropij » 10 lut 2012, 09:02

Szkoda, że podniesli ceny, szukam czegoś do 100 tys.zł, chciałem się szarpnąć i do tej Madzi dołożyć, ale teraz 4x4 to już prawie 120tys., chyba wrócę do Avensis
Początkujący
 
Od: 8 sty 2012, 00:37
Posty: 8

Postprzez Gu1iwer » 10 lut 2012, 09:15

– Tez kupuje w Lublinie może coś dorzucą do auta ale z ceny napewno nie zejdą.

Też mi tak w Poznaniu powiedzieli , tak się zastanawiam , do wersji Passion dostanę kpl. dywaników ?
Jak cena przekroczy 140.000 to w sumie podobnie wyjdzie jak audi q3 ( całkiem niezłe upusty mają , no i ew. odsprzedaż w przyszłości to nie problem) – wersja quatro 170km dsg.
Zresztą co tu wymyślać , poczekamy zobaczymy. U mnie plan jest prosty wchodzę , jadę i sprawdzam : zużycie paliwa , dynamikę i komfort jazdy i ustalam cenę ( czytaj słucham co mi dealer wyliczył) i zestawiam wszystko razem , jeśli któryś z elementów nie będzie ok to w tył zwrot i biegiem marsz , do vw , a może po nastawieniu się na wydanie ponad 140.000 do audi.
Początkujący
 
Od: 29 sty 2012, 20:54
Posty: 20
Skąd: Lubuskie
Auto: Mazda 3 1.6 diesel 2009 BL

Postprzez Gu1iwer » 10 lut 2012, 09:52

I tak jeszcze na marginesie , dlaczego w Niemczech można jednak dostać upusty – i jako osoba fizyczna i na firmę , a u nas jakoś nie ?
Początkujący
 
Od: 29 sty 2012, 20:54
Posty: 20
Skąd: Lubuskie
Auto: Mazda 3 1.6 diesel 2009 BL

Postprzez ikea » 10 lut 2012, 11:56

Przecież to proste, brak upustów, bo ludzie ciągle się pytają o to "cudo" i są "sprzedawcy” jak w Lublinie, co już w swej wyobraźni posprzedawali po 100 sztuk, a każda 140 tys., pożyjemy zobaczymy, Mazda oficjalnie podała, że spalanie w mieście w zależności od wersji = 7.5 – 8.1 litra / 100 km i wcale nie jest to aż tak super rewelacyjnie, aby był to główny motywator do wydania 140 tys. zł – to bardzo dużo pieniędzy dla mnie jak i dla większości Polaków.
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2012, 09:58
Posty: 30

Postprzez Paweł » 10 lut 2012, 12:07

Gu1iwer napisał(a):Zresztą co tu wymyślać , poczekamy zobaczymy. U mnie plan jest prosty wchodzę , jadę i sprawdzam : zużycie paliwa , dynamikę i komfort jazdy i ustalam cenę

Mimo, że faktycznie wiele aut sprzedano na pniu zanim dopłynęły do Polski, to również uważam, że najlepiej najpierw auto zobaczyć, żeby później nie żałować zakupu – lub raczej wyboru innego auta ;).

Gu1iwer napisał(a):Jak cena przekroczy 140.000 to w sumie podobnie wyjdzie jak audi q3

Według oficjalnego cennika Audi Q3 z benzynowym silnikiem o mocy 170 KM i ręczną skrzynią biegów, wyposażone podobnie do Mazdy CX-5 w wersji SkyPASSION, kosztuje trochę ponad 190 tys. zł. Oczywiście Audi daje swobodę konfiguracji i nie wszystkie opcje trzeba dokładać, żeby samochód dobrze się prezentował, ale nawet wtedy cena nie schodzi poniżej 160 tys. Wątpię, czy Volkswagen udzieli 20-30 tys. upustu. Q3 to jednak sporo droższy samochód, a najtańsze wersje za 140 tys. wyglądają dużo skromniej od SkyMOTION za 110 tys. zł.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 14:13
Posty: 11057 (564/887)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez corky1 » 10 lut 2012, 13:24

cheatah napisał(a):Dzisiaj dostalem nowy cennik od dealera --> http://www.sendspace.com/file/7i7t0t


Chyba im sie cos pomylilo jesli chodzi o przyspieszenie. 10,5s do setki to jest ze skrzynia auto, a nie manulna (tu jest 9.6 s):

http://www.mazda.sk/upload/country/sk-S ... CX5_SK.pdf

A poza tym, to IMHO troche dziwny pomysl z ta podwyzka cen. Oby nie przesadzili...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 16:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez Paweł » 10 lut 2012, 13:33

Nie sądzę, żeby podwyżka była z inicjatywy MMP. Egzemplarze produkowane od lutego 2012 są oznaczone innym numerem w katalogach technicznych – możliwe, że po pierwszej partii nastąpiły zmiany w specyfikacjach lub korekta cen.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 14:13
Posty: 11057 (564/887)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Marianek » 10 lut 2012, 21:10

Paweł napisał(a):Nie sądzę, żeby podwyżka była z inicjatywy MMP

Paweł to czemu nie ma podwyżek w reszcie krajów,nie wydaje ci się dziwne ? .
Co do rabatów w Polsce to żadna marka ich nie daje w jakiejś fantastycznej formie :(
W Belgii,Niemczech przeważnie dostaje się na starcie 2tys rabatu i to nie koniec.
Wystarczy wyjść z oferta odczekać pre dni ,albo porównywać do innego auta konkurencji i już można wytargować jeszcze więcej a każdy diler daje inna cenę.
A sprzedawca z Lublina pewnie dobry kit sprzedaje każdemu pewnie kto wchodzi;niech pokaże te zamówienia już zaliczkowane.
Spróbujcie wysłać zapytania o ofertę tu może się uda kupić taniej a gwarancja bez problemu w PL;
http://www.autohaus-koch-gmbh.de/
http://www.mazda-autoland.de/go.to/modi ... epage.html
http://www.beenken-fenning.de/go.to/mod ... epage.html

Panowie jeśli wam się mocno nie spieszy to przeczekajcie trochę aż ten cały show z CX-5 i kupcie trochę później wtedy cena może zejdzie w dol,albo opłaci się kupić w salonie Mazdy tuz za zachodnia granica.
Ja przez rok czekałem zanim kupiłem,na spokojnie i mam to co chciałem w cenie bardzo atrakcyjnej cenie.
Pozdrawiam
Marian
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Gu1iwer » 11 lut 2012, 08:50

– Paweł to czemu nie ma podwyżek w reszcie krajów,nie wydaje ci się dziwne ? .
– Co do rabatów w Polsce to żadna marka ich nie daje w jakiejś fantastycznej formie :(

fantastycznej może nie , ale te 7 -10 % dostaję w zasadzie w każdej innej marce ( mówię o zakupie na firmę) , a w przypadku skorzystania z finansowania dealera jeszcze małe co nieco % do dodania .

Co do ceny audi q3 to taka wersja jak mi odpowiada , z udzielonymi upustami wychodzi 148.000 , żeby mieć w cx-5 to na czym mi zależy musze brać Passion (pomimo że sporo tam rzeczy na których mi nie zależy)
Początkujący
 
Od: 29 sty 2012, 20:54
Posty: 20
Skąd: Lubuskie
Auto: Mazda 3 1.6 diesel 2009 BL

Postprzez mrys » 17 lut 2012, 15:55

Witam,
czy ktoś z Was może już miał okazję przejechać się CX-5?
Podzielcie się proszę wrażeniami.

Ja wczoraj widziałem po raz pierwszy CX-5 na żywo i mam pozytywne odczucia,
choć było już ciemno, a samochody na parkingu były zamknięte.
Jutro ma być już 1 egzemplarz na salonie – wybieram się pooglądać i wsiąść do środka.
Jazdę próbną planuję w przyszłym tygodniu.
Marcin
Początkujący
 
Od: 21 mar 2011, 02:33
Posty: 20
Skąd: Kraków
Auto: CX-5 SkyEnergy 2WD MT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Moderator

Moderatorzy Moto