Zakup używanego auta – Mazda CX-5 (2012 – 2016)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez mazzurek » 18 lut 2012, 17:04

Witam Wszystkich,
od pewnego czasu czytam form, ale to mój pierwszy post :)
Oglądałem dziś w salonie świeżutką CX-5 w maksymalnym wyposażeniu.
Jak dla mnie super, co mnie zaskoczyło to wielkość auta, patrząc na zdjęcia sądziłem, że jest mniejsze.
Czytałem też opinie o konkurentach: Tiguan, Kuga, Qashqai a nawet Mitsu ASX.
Mazda jest wyraźnie większa, najbliższy rozmiarem to Subaru Forester.
Czekam z niecierpliwością na jazdę próbną.

Pozdrawiam, Mazzurek
Początkujący
 
Od: 18 lut 2012, 16:54
Posty: 14
Skąd: Wrocek
Auto: Toyota Verso

Postprzez tubis85 » 18 lut 2012, 20:12

Dziś też oglądałem CX5 w salonie w wersji max i myślę że jazda testowa której jeszcze nie odbyłem to tylko formalność samochód prezentuje się super wykonanie itp jak w aucie za 200tys nie 140 ;). Wielkość auta mnie zaskoczyła stało przy cx7 które wyglądało jak młodszy brat. Duży plus czekam już na swoje cx5
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2012, 19:14
Posty: 33 (1/1)
Skąd: Lubelskie
Auto: Mazda Cx5 4x4 Pb

Postprzez Gu1iwer » 19 lut 2012, 12:10

I mi w końcu było dane obejrzeć to auto . Uczucia dosyć mieszane , z tą jakością to bym nie przesadzał , wydaje mi się że w tiguanie nie jest nic gorzej ...
Ogólnie to trochę się rozczarowałem , auto poprawne ale jakoś tak bez sensacji. Ale poczekam na jazdę testową , mam nadzieję że silnik nie będzie przereklamowany.
Tak się zastanawiam , nad deską rozdzielczą , miła w dotyku guma , ale jak to się będzie czyścić ? No i ten plastik na całej płycie podłogowej od spodu , zapewne ma chronić blachy , ale chyba za długo to nie będzie całe ...
Tak czy tak czekam na jazdę testową bo samo obejrzenie nic mi nie wyjaśniło , ale dalej w pamięci tiguan i nowy pomysł hyundai ix35 – całkiem niezły jest no i cena ( o gwarancji 5 lat nie wspomnę) , z drugiej strony jakoś tak polubiłem Mazdę :)
Początkujący
 
Od: 29 sty 2012, 21:54
Posty: 20
Skąd: Lubuskie
Auto: Mazda 3 1.6 diesel 2009 BL

Postprzez mx5 » 19 lut 2012, 22:31

Mnie również było dane obejrzeć w końcu CX-5. Muszę przyznać, że auto zrobiło na mnie duże wrażenie, zdjęcia z netu i folderów obiecywały dużo, ale w rzyczywistości okazało się jeszcze lepsze. Fenomenalny design, świetne materiały wykończeniowe i ogólnie wnętrze jakiego nie miała żadna Mazda do tej pory, a sam samochód sporo większy niż się spodziewałem. Kiedyś czytałem wywiad z jednym z bossów Mazdy, który stwierdził że nowymi modelami chcą celować w segment premium i uważam że są na właściwej ku temu drodze. Jeżeli miałbym szukać konkurencji dla CX-5 to chyba prędzej u Audi lub BMW niż Hyundaia czy nawet VW. Swoja drogą to nie rozumiem do końca zachwytów nad Tiguanem, który jest co prawda poprawnym, dobrze wykonamym autem, ale w zasadzie nic po za tym. Jest mniejszy od CX-5 i w zasadzie niczym szczególnym się nie wyróżnia, nie wspominając o stylizacji przypominającej ciosany siekierą niemiecki bunkier, albo desce rozdzielczej rodem z Berlingo. Sam użytkuję auto koncernu VW i uważam że robia dobre, funkcjonalne samochody, ale bez polotu i charakteru, a już na pewno nie są w stanie wywołać emocji u właściciela. Natomiast CX-5 uważam za najlepszy obok MX-5 model Mazdy i z niecierpliwością czekam na możliwość odbycia jazdy testowej. Sam co prawda bardziej celuję w nową Mazdę 6, ale jeżeli będzie utrzymana w stylu CX-5 to nie widzę dla niej konkurencji i na pewno zawita w moim garażu <oczko>
Forumowicz
 
Od: 29 mar 2010, 12:03
Posty: 61

Postprzez domin1979 » 19 lut 2012, 22:34

Gu1iwer napisał(a):dalej w pamięci tiguan i nowy pomysł hyundai ix35 – całkiem niezły jest no i cena ( o gwarancji 5 lat nie wspomnę) , z drugiej strony jakoś tak polubiłem Mazdę
Tiguan pomimo mojej antypatii do VW w wersji 2.0TFSI z DSG zapewne fajnie jeździ patrząc na parametry. Wygląd bardzo przeciętny ale nie brzydki.
Hyundai w sumie poprawny, niby długa gwarancja (z limitami) ale niestety nie moge znieść jego wyglądu. Oczywiście komuś ma prawo się podobać.
Za rok pewnie przyjdzie czas na zmianę auta i zaczynam się spokojnie rozglądać. Póki co CX-5 nie posiada silników, które by mnie zainteresowały :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez polak900 » 19 lut 2012, 22:52

tak wszystko pięknie
tylko te silniki, przydało by się coś mocniejszego
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2010, 20:00
Posty: 911 (1/2)
Auto: M6 GH 2.0 MZR DISI Ex+
Subaru Legacy 2.0 D MY10

Postprzez Marianek » 19 lut 2012, 23:05

Przy obecnym chorym parciu UE w ekologie,dyktatu zielonych terrorystów silniki o większych mocach zostaną dla ludzi z bardzo grubym portfelem a oni do mazdy raczej nie zaglądają :(
Pozdrawiam
Marian
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez doclublin » 22 lut 2012, 21:08

Jeździełem,widziałem i zamówiłem.Odbiór na początku kwietnia.Z tą klasą premium to zdecydowana przesada.Wnętrze fajne ale materiały wykończenia średnie zwłaszcza w okolicy gałki skrzyni automatycznej i na boczkach drzwi.Schowek a właściwie dwa są poniżej wyświetlacza multimedialnego i pod podłokietnikiem+na boczkach drzwi.Miejsca jak na mniejszy SUV dla przedniego rzędu wystarczająco i z tylu zadziwiająco dużo.Bagażnik jak na tą klasę OK.W sumie pozytyw.Wyposażenie za tą cenę jest OK:skóra,navi a w ogóle cały wyświetlacz multimedialny jak w BMW sterowany gałką-joystickiem bardzo wygodny,asystent pasa ruchu,kontrola pasa ruchu,system bezkluczykowy,kamera cofania,czujniki cofania itd są ok.
Właściwości jezdne: ładnie się prowadzi,pewnie,twarde siedziska i długie siedziska( ktoś kto jeździł innymi japończykami wie o czym mówię) ,ogólnie pozytywnie.
Skrzynia automat:oczywiście są lepsze ale jak na 6 biegów wybiera ładnie,a zwłaszcza przy dynamicznej jeździe ciągnie do 6 tyś obrotów i zmienia nie najgorzej.
Do BMW X3 trochę daleko,do xc60 bliżej ale pułap cenowy ww. jest wyższy.
Z zewnątrz wygląda dużo lepiej niż na fotkach.
Porównując jakość wykończenia i styl do cx7 to inna epoka.
Ogólnie b dobre wrażenie z wnętrza i jazdy.
Niezawodność," choroby wieku dziecięcego" i trwałość to sprawa przyszłości.
Na 3 lata i czas gwarancji można śmiało zaryzykować.
Początkujący
 
Od: 22 lut 2012, 20:37
Posty: 6
Auto: cx5

Postprzez tubis85 » 22 lut 2012, 21:41

Dziś też odbyłem swoją jazdę testową
testowałem go w najgorszych warunkach jakie mogą być czyli 5 os w aucie wiadomo nie jest to demon prędkości i przyspieszenia ale dawał sobie radę przeważnie jeżdżę sam więc może być tylko lepiej.bardzo dobra widoczność za kierownicą jak i dość dobry komfort z tyłu chociaż tył trochę słychać silnik przyjemny, automat fakt nie jest to DSG ale nie brakuje mu dużo.Czekam już na swoje auto które zamówiłem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2012, 19:14
Posty: 33 (1/1)
Skąd: Lubelskie
Auto: Mazda Cx5 4x4 Pb

Postprzez mazzurek » 22 lut 2012, 22:14

A w jakim kolorze zamówiliście, jeśli wolno spytać?
Początkujący
 
Od: 18 lut 2012, 16:54
Posty: 14
Skąd: Wrocek
Auto: Toyota Verso

Postprzez smile » 22 lut 2012, 22:33

Gu1iwer napisał(a):o gwarancji 5 lat nie wspomnę

Gwarancja gwarancji nie równa... wiele osób "poleciało" na 7-letnią gwarancję w KIA... a warunki gwarancji to już nie każdy zna... po 2-3 latach z gwarancji wychodzi masa podzespołów samochodu, zostaje tak na prawdę blacha i jakieś drobiazgi... no i trzeba przez 5-7 lat serwisować auto na full. Poza tym czasami importer/producent aby wymienić coś drogiego na gwarancji najpierw będzie próbować tego unikać.
Im z niższej półki marka auta tym problemy przy byle naprawie gwarancyjnej większe.
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez Heinen » 23 lut 2012, 05:32

Witam wszystkich. Sledze ostatnio sytuacje tej Mazdy CX-5 bo wydaje mi sie, ze to moze byc auto jakiego szukam, biorac pod uwage: wyglad, wykonanie, wielkosc (a tym samym ilosc miejsca w srodku jak i w bagazniku). Przeczytalem chyba wszystkie dostepne w necie informacje na ten temat ale na zywo nie mialem jeszcze okazji auta zobaczyc. Niestety jeszcze przez miesiac bede poza krajem i nie bedzie okazji aby osobiscie sprawdzic walory tej CX-5 tki. Stad bardzo interesuja mnie opinie tych, ktorzy widzieli, dotkneli i odbyli jazde probna. Moim zdaniem, biorac pod uwage wymiary auta, blizej mu bedzie wlasnie do aut klasy premium (GLK, Q5 czy X3) niz do Tiguana, Kugi czy ix35. Wlasciwie to wymiary CX-5 sa identyczne jak GLK wiec ilosc miejsca pewnie bedzie podobna jesli nie lepsza. Pewnie, ze jakosciowo moze jeszcze nie to ale spogladajac na cene nie mozna miec chyba pretensji do Mazdy, w koncu X3, Q5 czy GLK z podobnym wyposazeniem jak topowa CX-5ks bedzie kosztowalo minimum 70-80tys wiecej. Bezposrednimi konkurentami moga tu byc tylko CR-V albo Forester ale ich wyglad mi osobiscie nie podchodzi.
Teraz, po przydlugim wstepie, moje pytanie do "doclublin" i "tubis85": jak wrazenia z jazdy? Jak sprawuje sie silnik benzynowy? Czy jest wystarczajaco mocny, zwawy, do napedzania takiego auta? Jak wspolpracuje z automatem, czy ewentualny manewr wyprzedzania na drodze z predkosci 80 km/h wykona sie sprawnie i szybko? Czy te 210Nm potrafi sprawnie rozpedzac auto na drodze?
Obecnie jezdze Mondeo TDCi 130 KM i 320Nm i troche przywyklem do sprawnego przyspieszania podczas manewrow wyprzedzania. Boje sie, ze nie bedzie tego w CX-5 z benzynowym sercemm mimo iz jest tam 30 koni wiecej niz w moim fordzie. Wiem, ze jest jeszcze diesel 2.2 150/175 KM ale raz, ze cena duzo wyzsza i nie wiem czy do mojej jazdy sie oplaca (15-20 tys km na rok), a po drugie bardzo obawiam sie filtra czastek stalych. Benzyna wydaje sie tu byc bezproblemowa. Tylko te parametry, boje sie, ze troche za slabe. Dla mnie to mialoby byc auto troche rodzinne 2 + 2 (i pies :D ) wiec oprocz silnika takze ilosc miejsca jest istotnym parametrem. Ale jak piszecie byliscie tym pozytywnie zaskoczeni, co mnie cieszy.
doclublin, odbiersz auto na poczatku kwietnia? Czyli ile, 5-6 tygodni sie czeka od zamowienia? A jak z kolorami, ktory godny polecenia? Mi osobiscie podobal sie na zdjeciach grafit ale wszystko trzeba na zywo zweryfikowac. ktos wie kiedy bedzie dostepny diesel?
Początkujący
 
Od: 23 lut 2012, 03:26
Posty: 4
Auto: Mondeo '02 2.0 TDCi 130KM
Bedzie CX-5?

Postprzez tubis85 » 23 lut 2012, 09:21

Heinen napisał(a):Teraz, po przydlugim wstepie, moje pytanie do "doclublin" i "tubis85": jak wrazenia z jazdy? Jak sprawuje sie silnik benzynowy? Czy jest wystarczajaco mocny, zwawy, do napedzania takiego auta? Jak wspolpracuje z automatem, czy ewentualny manewr wyprzedzania na drodze z predkosci 80 km/h wykona sie sprawnie i szybko? Czy te 210Nm potrafi sprawnie rozpedzac auto na drodze?
Obecnie jezdze Mondeo TDCi 130 KM i 320Nm i troche przywyklem do sprawnego przyspieszania podczas manewrow wyprzedzania. Boje sie, ze nie bedzie tego w CX-5 z benzynowym sercemm mimo iz jest tam 30 koni wiecej niz w moim fordzie. Wiem, ze jest jeszcze diesel 2.2 150/175 KM ale raz, ze cena duzo wyzsza i nie wiem czy do mojej jazdy sie oplaca (15-20 tys km na rok), a po drugie bardzo obawiam sie filtra czastek stalych. Benzyna wydaje sie tu byc bezproblemowa. Tylko te parametry, boje sie, ze troche za slabe. Dla mnie to mialoby byc auto troche rodzinne 2 + 2 (i pies :D ) wiec oprocz silnika takze ilosc miejsca jest istotnym parametrem. Ale jak piszecie byliscie tym pozytywnie zaskoczeni, co mnie cieszy.
doclublin, odbiersz auto na poczatku kwietnia? Czyli ile, 5-6 tygodni sie czeka od zamowienia? A jak z kolorami, ktory godny polecenia? Mi osobiscie podobal sie na zdjeciach grafit ale wszystko trzeba na zywo zweryfikowac. ktos wie kiedy bedzie dostepny diesel?


Powiem tak:
– wrażenia z jazdy bardzo dobrze się nim jeździ sprawdzałem na dobrych i słabych drogach zawieszenie super czy z przodu czy z tyłu siedząc dużo lepszy komfort niż w Tiguanie a pamiętajmy ze cx5 ma 19cali
-silnik przy 5os dorosłych w aucie musiał się trochę wysilić ale jedzie może to nie jest demon ale w dzisiejszych czasach zapchanych dróg wszystkim co ma tylko 4koła wystarczy.Dodam że sam nie jeździłem ale myślę że jest ok bo w 5os było zadowalająco.
-automat jak już pisałem nie jest to dsg vw ale dobrze pracuje nie ma tak jakiś zawieszek lub nie zdecydowania poprostu co jej każesz to robi.Nie wyprzedzałem nikogo to nie wiem ale patrząc na ogólną jazdę nie wygląda jego dynamika najgorzej ale musimy pamiętać ze to tylko 2.0 fakt przydałoby sie jakaś wersja mocniejsza benzyny ale coś za coś.

Myślę że CX5 będzie jeździło podobnie jak Mondeo ja przesiadłem się z A3 sportback 2.0tdi i uważam że auto jeździ podobnie bo miałem okazję nie raz jechać Audi w 4os + bagaż i wiadomo w niektórych momentach trzeba odpuścić.

Proponuje jak najszybciej podjechać do salonu i wykonać jazdę testową ona pokaże bardzo dużo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2012, 19:14
Posty: 33 (1/1)
Skąd: Lubelskie
Auto: Mazda Cx5 4x4 Pb

Postprzez Gu1iwer » 23 lut 2012, 11:01

A czy ktoś z już jeżdżących popatrzał na komputerek jak wygląda zużycie paliwa ?
Początkujący
 
Od: 29 sty 2012, 21:54
Posty: 20
Skąd: Lubuskie
Auto: Mazda 3 1.6 diesel 2009 BL

Postprzez Heinen » 23 lut 2012, 11:10

Jeszcze kilka pytan; czy w autach, ktore zmowiliscie bedzie ten innowacyjny system odzyskiwania energii nazywany przez mazde "i-Eloop"? Moze inaczej, czy jest ten system w ogole dostepny (bo przeciez wcale nie musieliscie go sobie zamowic). Gdzies mi sie obilo o uszy, ze podobno juz w CX-5 ma byc dostepny, podobno oparty na duuuzym kondensatorze, ktory lepiej magazynuje energie z hamowania. Ma to w konsekwencji prowadzic do oszczednosci paliwa.
A jak przebiegaly negocjacje cenowe z dilerem? Jest szansa na jakis rabacik czy na razie pierwsi entuzjasci biora autka bez upustow a dilerzy nie sa sklonni do ustepstw?
Czy ktos sie zastanawial nad dodatkowymi akcesoriami jakie Mazda oferuje do CX-5? Ja myslalem o listwach aluminiowych na progi i aluminiowych oslonach podwozia z przodu i z tylu. Wg. mnie wyglad troche zyskuje z tymi wstawkami, poza tym mam takie listwy na progach w przednich drzwiach w obecnym aucie i widze roznice, lakier na tylnych progach jest mocno porysowany.
Ktos wczesniej pisal, ze CX-5 w porownaniu do CX-7 to niebo a ziemia, zakladam, ze na korzysc CX-5? W CX-7 tylko siedzialem przez chwile ale mialem pozytywne odczucia co do jakosci materialow i solidnosci wykonania. Wiec jesli w CX-5 jest jeszcze lepiej to dla mnie bedzie to poziom bliski klasy premium. Niedawno jezdzilem jazde testowa nowa X3 i auto bardzo mi sie podobalo pod kazdym wzgledem. Generalnie X3 to jest moj "wzorzec metra" jesli chodzi o te klase samochodow. Ale wlasnie porownujac X3 do CX-7 w ktorej siedzialem (obie w skorze i full opcja) to jakosc wykonania mazdy na pierwszy rzut oka wcale nie ustepowala BMW. Jesli podobny poziom prezentuje CX-5 to dla mnie bredzie to kolejny krok, ktory przyblizy mnie do zakupu Mazdy. Niestety, jazde probna bede mogl odbyc dopiero pod koniec marca, na razie jestem na drugim koncu swiata. Moge tylko podpytywac tych, ktorzy juz sami cos widzieli albo oczekiwac na jakies opisy testow w necie, pewnie wkrotce sie jakies pojawia.
Początkujący
 
Od: 23 lut 2012, 03:26
Posty: 4
Auto: Mondeo '02 2.0 TDCi 130KM
Bedzie CX-5?

Postprzez mrys » 23 lut 2012, 13:30

Jeździełem,widziałem i zamówiłem.Odbiór na początku kwietnia.

O to masz bardzo szybki termin realizacji.
Ja swoją CX-5 zamówiłem kilka dni temu z terminem dostawy koniec maja <płacze>

Chyba załapałaś się na jakiś model zamówiony wcześniej przez dilera?
Marcin
Początkujący
 
Od: 21 mar 2011, 03:33
Posty: 20
Skąd: Kraków
Auto: CX-5 SkyEnergy 2WD MT

Postprzez doclublin » 23 lut 2012, 17:24

mrys napisał(a):
Jeździełem,widziałem i zamówiłem.Odbiór na początku kwietnia.

O to masz bardzo szybki termin realizacji.
Ja swoją CX-5 zamówiłem kilka dni temu z terminem dostawy koniec maja <płacze>

Chyba załapałaś się na jakiś model zamówiony wcześniej przez dilera?

Myślę że faktycznie ten model był już zamówiony wcześniej przez dealera.
Pozdr
Początkujący
 
Od: 22 lut 2012, 20:37
Posty: 6
Auto: cx5

Postprzez doclublin » 23 lut 2012, 18:57

Heinen napisał(a):Teraz, po przydlugim wstepie, moje pytanie do "doclublin" i "tubis85": jak wrazenia z jazdy? Jak sprawuje sie silnik benzynowy? Czy jest wystarczajaco mocny, zwawy, do napedzania takiego auta? Jak wspolpracuje z automatem, czy ewentualny manewr wyprzedzania na drodze z predkosci 80 km/h wykona sie sprawnie i szybko? Czy te 210Nm potrafi sprawnie rozpedzac auto na drodze?


Powiem tak:
– wrażenia z jazdy bardzo dobrze się nim jeździ sprawdzałem na dobrych i słabych drogach zawieszenie super czy z przodu czy z tyłu siedząc dużo lepszy komfort niż w Tiguanie a pamiętajmy ze cx5 ma 19cali
-silnik przy 5os dorosłych w aucie musiał się trochę wysilić ale jedzie może to nie jest demon ale w dzisiejszych czasach zapchanych dróg wszystkim co ma tylko 4koła wystarczy.Dodam że sam nie jeździłem ale myślę że jest ok bo w 5os było zadowalająco.
-automat jak już pisałem nie jest to dsg vw ale dobrze pracuje nie ma tak jakiś zawieszek lub nie zdecydowania poprostu co jej każesz to robi.Nie wyprzedzałem nikogo to nie wiem ale patrząc na ogólną jazdę nie wygląda jego dynamika najgorzej ale musimy pamiętać ze to tylko 2.0 fakt przydałoby sie jakaś wersja mocniejsza benzyny ale coś za coś.

Myślę że CX5 będzie jeździło podobnie jak Mondeo ja przesiadłem się z A3 sportback 2.0tdi i uważam że auto jeździ podobnie bo miałem okazję nie raz jechać Audi w 4os + bagaż i wiadomo w niektórych momentach trzeba odpuścić.


Sorry że wkleiłem w środku innego postu ale niech tak zostanie.Moje wrażenia:
To inne typy silników,w Mondku diesel tu benzyna,pamiętam że tdci z 2002 i dalej miało ładnego kopa jak w TDI,a po lifcie modele chyba od 2008 to kopa nie było tylko bardzo żwawo parł do przodu.Tu jest benzyna i inny charakter przyśpieszania,ciągnie na wysokich obrotach.W automacie w CX5 ładnie dochodzi do 6 tyś obrotów i wrzuca następny bieg,ale pedałmusi być w podłodze,natomiast przy jeździe 70-80km/h i i wdepnięciu do podłogi mam wrażenie że w manualu po zredukowaniu wystrzeliłby szybciej.Na pewno Mondek w dieslu zrobi to lepiej.
Ktoś pytał jak spalanie,jak jeździłem rano czyli jako jeden z pierwszych (nie żałowałem auta i próbowałem na różne sposoby) to przy powrocie miałem średnie spalanie 13 litrów.Natomiast po południu jak jeździłem to zobaczyłem że średnie spalanie jest ok 9 litrów.Tak więc uważam że deklarowane przez Mazdę wartości spalania mogą z grubsza być prawdziwe.
Właściwości jezdne tak jak u przedmówcy:ładnie trzyma się drogi,nie jest miękka.
Natomiast słychać że audio jest od Bose!!!Dzwięk pierwsz liga.
Pozdr
Początkujący
 
Od: 22 lut 2012, 20:37
Posty: 6
Auto: cx5

Postprzez mrys » 23 lut 2012, 21:24

mazzurek napisał(a):A w jakim kolorze zamówiliście, jeśli wolno spytać?


Ja zamówiłem Alluminium Metalic bo jest zdecydowanie najbardziej praktyczny – nie widać kurzu i lekkiego brudu, poza tym teraz mam ciemny kolor samochodu, więc dla odmiany biorę jasny.
Marcin
Początkujący
 
Od: 21 mar 2011, 03:33
Posty: 20
Skąd: Kraków
Auto: CX-5 SkyEnergy 2WD MT

Postprzez hardclimb » 24 lut 2012, 14:02

Osobiście posiadam BMW X3 f25, wczoraj jeździłem CX5. Małe porównanie. Automat ma się jednak ni jak do dsg oraz bmw. jest prawie taki sam jak w cx9 – którą ma wspólnik. Wykończenie : ja co prawda mam dosyć bogatą wersję BMW ale mazda z jasną skórą wentylowaną oczywiście tylko poprzez wykonanie ( chodzi o brak mechanicznej ) , nie ustepuje zbyt wiele w tym temacie. Plastiki to jednak przepaść !!! Góra w cx 5 jest super ale te wstawki z butelek PET to jednak wstyd ! Zegary stare retro, handlowiec nie umiał ich rozjaśnić w ciągu dnia ??? Nie wiem czy tak jest czy nie ale były szare i bure. Po wjechaniu do myjni serwisu zegary pięknie wyglądały choć jak w starszych modelach. Jazda z tym silnikiem : szału nie ma, choć sam mam 20 d w BMW to jednak ta benzyna troszkę mułowata jest. Nikt mnie nie przekona że źle jechałem, bo jak czytam pedał w podłogę to widzę 15 l na 100 km. Maluch również jechał z pedałem w podłodze. Konkluzja: Auto czarne z jasną piaskową skórą bardzo ładne. Silnik bez fajerwerków, spalanie grubo zaniżone. Nie ma jednak zbyt dużej konkurencji wśród tej klasy cenowej, bo rav 4 stara i już nie daje rady, tiguan przy automacie to zaraz 200 kM bo inaczej aytomatu niet ( wiem że jest 170 kM) poza tym to nadbudowany golf, korea odpada ( choć miałem nowe santa fe – i nie narzekałem ) audi cenowo to jednak +40 tyś mowa o q3 i to prawie golasie. Tak więc żona samochód zamówiła ja dałem zaliczkę i czekam na 10 kwietnia odbiór. Pozdrawiam
hardclimb
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Moderator

Moderatorzy Moto